Jak usunąć podłączone urządzenie z Google Home

Za każdym razem, gdy pojawiają się nowe technologie, potrzeba trochę czasu, aby działały tak, jak tego chcemy. Google nie jest wyjątkiem od tej reguły.

Jak usunąć podłączone urządzenie z Google Home

Chociaż Google Home to fantastyczna koncepcja, która pozwala kontrolować urządzenia w domu, większość użytkowników doświadczyła drobnych usterek. Jeden z takich problemów powoduje, że w aplikacji Google Home pojawiają się zduplikowane urządzenia.

Wyobraź sobie, że masz już sześć urządzeń podłączonych do Google Home, a następnym razem, gdy sprawdzisz aplikację, będzie ich dwanaście. To może być dość irytujące, prawda? Oczywiście aplikacja odpowiednio oznaczy duplikaty, aby uniknąć nieporozumień, ale to z pewnością spowodowałoby bałagan w czystym interfejsie. Może to również spowodować nieprawidłowe działanie niektórych urządzeń.

Usuwanie niechcianych urządzeń

Zgodnie z potrzebami nowoczesnego domu, Google Home umożliwia podłączenie wielu urządzeń od wielu producentów zewnętrznych. I właśnie dlatego robi się trudno, gdy chcesz usunąć niektóre z nich.

W tej chwili jedynym sposobem na usunięcie urządzenia z aplikacji jest odłączenie producenta od Google Home. Spowoduje to niestety usunięcie wszystkich urządzeń marki, co oznacza, że ​​będziesz musiał je ponownie skonfigurować.

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że zaktualizowałeś Google Home do najnowszej wersji. Możesz to sprawdzić, odwiedzając stronę aplikacji w Google Play lub Apple App Store.

Jak usunąć urządzenie

Niezależnie od tego, czy masz podłączone do sieci urządzenia Google Home, czy nawet inne urządzenia, takie jak Xbox, system bezpieczeństwa lub telewizor, możesz je usunąć za pomocą aplikacji Google Home na telefonie.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Google Home i dotknij urządzenia, które chcesz usunąć. Powinny one być wymienione na stronie głównej. Jeśli nie widzisz ich od razu, dotknij ikony Strona główna w lewym dolnym rogu aplikacji.

Następnie dotknij koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu.

Teraz przewiń w dół i dotknij „Odłącz [urządzenie]”.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby usunąć urządzenie. Strona zostanie zapełniona i będziesz musiał jeszcze raz kliknąć nazwę swojego urządzenia, aby je odłączyć. Po zakończeniu wróć do ekranu głównego aplikacji i sprawdź, czy urządzenie zniknęło.

Odłączanie producenta urządzenia

Pierwszym krokiem do usunięcia niechcianych urządzeń z Google Home jest odłączenie ich producenta od aplikacji.

 1. Otwórz aplikację Google Home i dotknij ikony Menu w prawym górnym rogu (trzy kropki).

  opcje

 2. Stuknij opcję „Sterowanie domem”.

  kontrola domu

 3. W zakładce „Urządzenia” zobaczysz listę podłączonych urządzeń. Stuknij ikonę Menu w prawym górnym rogu ekranu (trzy kropki).

  usuń urządzenie domowe Google

 4. Stuknij opcję „Zarządzaj kontami”, aby otworzyć listę powiązanych usług.
 5. W sekcji „Połączone usługi” dotknij nazwy producenta urządzenia, które chcesz usunąć.

  Zarządzaj kontami

 6. Spowoduje to otwarcie ekranu dla tego usługodawcy. Stuknij opcję „Odłącz konto”.
 7. Aby potwierdzić, dotknij „Odłącz”.

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, pomyślnie usunąłeś wszystkie wpisy na liście urządzeń, które są powiązane z tym producentem.

Ponowne podłączanie urządzeń

Aby ponownie połączyć niepołączone urządzenia, po prostu wykonaj ten sam proces, co przy pierwszym dodaniu ich do aplikacji. Zanim zaczniesz, upewnij się, że są gotowe do sparowania, podłączając urządzenia do gniazdka elektrycznego i podłączając je do Wi-Fi.

Zacznij od otwarcia aplikacji Google Home i dotknięcia "Dodaj" na ekranie głównym. Stamtąd po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, tak jakbyś dodawał urządzenie po raz pierwszy. Po wybraniu pierwszego urządzenia aplikacja będzie wymagała zalogowania się na konto, które posiadasz u producenta urządzenia. Następnie urządzenie pojawi się na liście „Urządzenia” i możesz przystąpić do dodawania pozostałych usuniętych urządzeń.

W ten sposób udało Ci się usunąć niechciane urządzenia z aplikacji Google Home, pozostawiając przejrzystą listę tych, których planujesz używać.

Utrzymuj swój dom inteligentny

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc Ci usunąć niechciane urządzenia z Twojej aplikacji Google Home. To z pewnością utrzyma wrażenia na satysfakcjonującym poziomie i wszystkie urządzenia będą działać. Możesz nawet rozważyć wprowadzenie do domu dodatkowej pomocy cyfrowej, aby jeszcze bardziej zoptymalizować swoje codzienne życie.

Czy masz jakieś przydatne wskazówki dotyczące korzystania z Google Home? Jakieś inteligentne urządzenia, które możesz polecić? Prosimy o dzielenie się komentarzami, abyśmy wszyscy mogli skorzystać z dyskusji.