Jak usunąć gry z komputera?

Czasami chcesz całkowicie usunąć grę z komputera. Niezależnie od tego, czy przeżył swoje powitanie, czy po prostu zjada zbyt dużo miejsca, usunięcie go staje się konieczne.

Jak usunąć gry z komputera?

W tej notatce pokażemy Ci wiele sposobów usuwania gier z komputera. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która metoda jest dla Ciebie najlepsza.

Usuwanie z usługi dystrybucji cyfrowej

Platformy dystrybucji cyfrowej, takie jak Steam, GOG, Origin czy Epic, mają własne opcje dezinstalacji w swoich programach uruchamiających. Jest to przydatne, gdy masz otwarty program uruchamiający i chcesz od razu usunąć grę. Jest to również przydatne, jeśli chcesz usuwać gry od konkretnego dystrybutora, a nie od innych.

Poniżej znajduje się kilka najpopularniejszych witryn dystrybucji cyfrowej na komputery PC i ich lokalne opcje dezinstalacji.

 1. Battle.Net

  W aplikacji Blizzard wybierz ikonę gry, którą chcesz usunąć. Kliknij Opcje, a następnie wybierz Odinstaluj grę.

 2. Bethesda.Net

  Otwórz program uruchamiający i wybierz grę, którą chcesz usunąć z zasobnika. W prawym górnym rogu strony powitalnej gry wybierz Odinstaluj.

 3. Sklep z grami epickimi

  Otwórz bibliotekę, w widoku ikon kliknij trzy kropki w prawym dolnym rogu gry, którą chcesz odinstalować. W widoku listy znajduje się w prawym rogu. Wybierz Odinstaluj z menu.

 4. GOG

  W programie uruchamiającym GOG kliknij w menu Zainstalowane. Wybierz grę, którą chcesz usunąć. Kliknij przycisk po prawej stronie Odtwórz, aby wyświetlić menu. Najedź na Zarządzaj instalacją, a następnie wybierz Odinstaluj.

 5. Sklep Microsoft

  Sklep Microsoft Store nie oferuje lokalnej metody odinstalowywania. Przejdź do ustawień systemu Windows, aby odinstalować stamtąd.

 6. Pochodzenie

  Wybierz Moja biblioteka gier. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę gry, którą chcesz usunąć. Wybierz Odinstaluj.

 7. Parowy

  W programie uruchamiającym przejdź do Biblioteki. Wybierz ikonę gry, którą chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie najedź na Zarządzaj. Wybierz Odinstaluj. Można to również zrobić, wybierając Właściwości, klikając kartę Pliki lokalne i wybierając Odinstaluj grę.

 8. Uplay

  W programie uruchamiającym kliknij Gry. Kliknij prawym przyciskiem myszy grę, którą chcesz usunąć i wybierz Odinstaluj

jak usunąć grę z komputera?

Usuwanie poprzez instalację w grze

Niektóre gry oferują opcje dezinstalacji za pośrednictwem programów uruchamiających w grze. Jeśli twoja gra ma osobny program uruchamiający, prawdopodobnie można ją odinstalować z samego programu uruchamiającego. Większość programów uruchamiających ma samoidentyfikujący tytuł Launcher.exe.

Sprawdź pliki folderu gry, aby sprawdzić, czy ma program uruchamiający. Alternatywnie, niektóre gry są dostarczane z oddzielną aplikacją dezinstalacyjną. Zwykle mają one nazwę Uninstall.exe. Możesz także uruchomić grę i sprawdzić, czy istnieją opcje jej odinstalowania z tego miejsca. Większość gier, które na to pozwalają, będzie mieć menu Ustawienia lub Ustawienia gry. Jeśli nie można znaleźć opcji odinstalowania w programie uruchamiającym, sprawdź w menu.

Zaletą korzystania z dezinstalatorów gier jest to, że czasami usuwają one tylko gry, a nie zapisane pliki. Jest to przydatne, zwłaszcza jeśli gry nie zapisują się w chmurze. Odinstalowanie samej gry oznacza, że ​​jeśli kiedykolwiek poczujesz potrzebę ponownego grania, wszystkie Twoje postępy będą nadal widoczne po ponownej instalacji.

usuń gry z komputera

Usuwanie za pomocą ustawień systemu Windows

Jeśli chcesz usunąć grę za pomocą ustawień systemu Windows, możesz wykonać następujące czynności:

W systemie Windows 10:

 1. Otwórz pasek startowy systemu Windows.
 2. Wybierz Ustawienia.
 3. Wybierz aplikacje.
 4. Wybierz aplikacje i funkcje.
 5. Wybierz grę, którą chcesz odinstalować, i kliknij ją.
 6. Wybierz Odinstaluj.

W systemie Windows 8.1 lub starszym:

 1. Otwórz pasek wyszukiwania.
 2. Wpisz Panel sterowania.
 3. Otwórz Panel sterowania.
 4. W menu Programy wybierz Odinstaluj programy.
 5. Znajdź na liście grę, którą chcesz usunąć.
 6. Wybierz Odinstaluj program.

Usuwanie na Macu

Na platformie MacOS usunięcie gry można wykonać, otwierając folder Aplikacje i przeciągając ikonę do Kosza. Spowoduje to usunięcie aplikacji, ale pozostawi pliki systemowe. Lepszym sposobem byłoby otwarcie Findera i wpisanie nazwy aplikacji. Upewnij się, że w atrybutach wyszukiwania znajdują się pliki systemowe. Przeciągnij wszystkie znalezione pliki do Kosza.

usuń grę z komputera

Usuwanie ręczne

Podobnie jak w przypadku usuwania aplikacji w systemie MacOS, możesz usunąć grę ręcznie, usuwając foldery gier. Zwykle nie jest to zalecane, ponieważ nie usuwa całkowicie plików systemowych z komputera.

Niektóre gry są jednak samowystarczalne i nie trafiają do rejestru systemowego po uruchomieniu. Jeśli po otwarciu okna odinstalowywania systemu Windows nie możesz znaleźć gry na liście aplikacji, istnieje duża szansa, że ​​nie ma jej w rejestrze. Jeśli tak, usunięcie samego folderu jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie z nim.

Najłatwiejsze metody usuwania

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się zainstalowanych gier z komputera. W tym artykule pokazaliśmy Ci najłatwiejsze dostępne metody. Nie jest to jednak wyczerpująca lista i chcielibyśmy wiedzieć, czy istnieją lepsze techniki.

Czy znasz inne sposoby usuwania gier z komputera? Czy kiedykolwiek miałeś z tym jakieś doświadczenia? Przejdź do sekcji komentarzy i podziel się nimi ze społecznością.