Jak usunąć konto Google Analytics

Google Analytics to świetne narzędzie, jeśli jesteś właścicielem witryny lub blogerem, a każdy, kto prowadzi działalność internetową, musi być tego świadomy. Doskonale analizuje liczby i bardzo szczegółowo pokazuje interakcję użytkownika z Twoim blogiem, a także pozwala śledzić ruch na Twoich stronach internetowych.

Jak usunąć konto Google Analytics

Jednak wielu użytkowników nie lubi pozostawania z nieaktywnymi kontami Google Analytics. Nawet jeśli zamkniesz swojego bloga lub witrynę, pozostanie on w Google Analytics. To zaśmieci Twoje konto, co jest niepotrzebne i nużące. Usunięcie kont Google Analytics wcale nie jest trudne, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które są z wyprzedzeniem.

Jak usunąć swoje konto Google Analytics

Google Analytics umożliwia tworzenie tylu kont, ile chcesz w swoim profilu. Konta te mogą mieć nieograniczone właściwości. Wkrótce dowiesz się, jak usunąć zarówno usługi, jak i konta.

Aby usunąć konto Google Analytics, wykonaj następujące kroki:

 1. Usuń kod śledzenia Google Analytics ze wszystkich swoich stron internetowych lub blogów.
 2. Przejdź do swojego konta Google Analytics i zaloguj się.
 3. Następnie kliknij kartę Administracja znajdującą się w lewym dolnym rogu panelu Analytics.

 4. Zobaczysz trzy sekcje: Konto, Właściwość i Widok. W oknie Konto (po lewej stronie) wybierz konto, które chcesz usunąć. Jeśli masz wiele kont, kliknij nazwę konta w tej sekcji.
 5. Przejdź do Ustawień konta, znajdującego się w oknie Konto.
 6. Wybierz „Przenieś do kosza”.

Otrzymasz powiadomienie e-mailem, że Twoje konto zostanie usunięte, podobnie jak inni użytkownicy z uprawnieniami do zarządzania użytkownikami. Teraz możesz zobowiązać się do innych kont, jeśli je posiadasz, lub całkowicie przestać korzystać z Google Analytics.

Google Analytics

Jak usunąć usługi Google Analytics

Jeśli uważasz, że jest to zbyt ekstremalne i chcesz zachować swoje konto Google Analytics, możesz usunąć z niego tylko poszczególne usługi. Być może masz zbyt wiele nieaktywnych właściwości (domen), które Cię niepokoją.

Oto przewodnik krok po kroku dotyczący usuwania usług Google Analytics:

 1. Ponownie zaloguj się do swojego Google Analytics.
 2. Teraz spójrz na drugą zakładkę, oznaczoną Właściwość. Wybierz usługę, którą chcesz usunąć.

 3. Bezpośrednio pod nim zobaczysz Ustawienia właściwości. Kliknij na to.
 4. W prawym górnym rogu kliknij Przenieś do kosza.
 5. Potwierdź, że chcesz usunąć tę właściwość.

Przywracanie konta Google Analytics

To było proste jak bułka z masłem, prawda? Jeśli zmienisz zdanie, wiedz, że masz 35 dni na przywrócenie własności lub konta. To cofnie usunięcie. Jednak po 35 dniach Twoje konto lub usługa zostaną trwale usunięte.

Aby przywrócić konto, musisz wybrać właściwe konto i znaleźć Kosz w panelu Konto. Kliknij konto, które chcesz przywrócić, i kliknij Przywróć.

Jak usunąć konto Google Analytics

Jak wyświetlić zmiany na swoim koncie Google Analytics

Jeśli współzarządzasz swoim kontem Google Analytics z kimś innym, warto śledzić zmiany. Zapis wszystkich zmian można znaleźć w oknie dialogowym Historia zmian.

Oto jak uzyskać dostęp do historii zmian w Google Analytics:

 1. Zaloguj się do Google Analytics.
 2. Wybierz Ustawienia Ząb znajdujący się w lewym dolnym rogu.
 3. Spójrz na stronę Konto i wybierz konto, które chcesz sprawdzić.
 4. Teraz wybierz Historia zmian.

Okno Historia zmian zawiera informacje o datach i godzinach aktywności dla tego konkretnego konta. Zobaczysz Zmienione przez, które poinformuje Cię, kto wprowadził zmiany, jeśli więcej osób zarządza Twoim kontem Google Analytics.

W sekcji Zmiana zobaczysz obiekt Analytics, który może być kontem, widokiem, użytkownikiem itp. oraz dokładną akcję, jaka została wykonana na tym obiekcie. Obiekty te można usuwać, tworzyć itd. Jeśli usuniesz usługę lub konto, Twoi partnerzy mogą zobaczyć, kiedy to zrobiłeś.

Google Analytics będzie przechowywać rejestr zmian przez okres do dwóch lat.

usuń konto Google Analytics

Konto zamknięte

Jeśli masz dość zbyt wielu usług lub kont w swoim Google Analytics, możesz zastosować podejście Arnolda Schwarzeneggera i je zamknąć. Możesz śledzić zmiany przez cały czas, a nawet zmienić zdanie i przywrócić usunięte konta.

Czy te kroki były łatwe do wykonania? Podobał Ci się ten przewodnik? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w poniższym komentarzu.