Jak blokować lub usuwać znajomych w WeChat

WeChat to aplikacja do przesyłania wiadomości i sieć społecznościowa, która powstała w Chinach, ale szturmem podbiła Zachód. Mimo że wydaje się nowy lub stosunkowo taki, został wydany po raz pierwszy w 2011 roku, a na zachodzie w 2012 roku. Jest to ogromna aplikacja z miliardami użytkowników i oferuje wszystko, czego szukamy w sieci społecznościowej. Ma również zwykłe wady sieci społecznościowych, dlatego musiałem przygotować ten krótki przewodnik, jak blokować lub usuwać znajomych w WeChat.

Jak blokować lub usuwać znajomych w WeChat

W większości WeChat jest całkiem przyzwoitym miejscem do spędzania czasu dla nastolatków. Jest to głównie pozytywna sieć, w której wiele się dzieje, ale zawsze trafia do niej jedna lub dwie osoby, które nie są napisane w scenariuszu. Wszyscy spotykamy się z nimi w takim czy innym momencie i musimy odpowiednio sobie z nimi radzić. Większość sieci społecznościowych oferuje blokowanie lub usuwanie znajomych w takiej czy innej formie, a WeChat nie jest wyjątkiem.

Możesz zablokować komuś kontakt z Tobą, tak jak w innych sieciach społecznościowych, i możesz usunąć go jako znajomego. Obie funkcje działają w podobny sposób, jak w innych sieciach społecznościowych. Ten sam proces działa zarówno dla Androida, jak i iPhone'a.

Jak blokować znajomych w WeChat

WeChat zawiera funkcję listy bloków, która pomaga zarządzać doświadczeniem i działa podobnie do innych sieci społecznościowych. Nikt dodany do listy zablokowanych nie będzie mógł się z Tobą kontaktować, wysyłać Ci plików lub czatować ani wysyłać zaproszeń do znajomych. Jest to bardzo skuteczny sposób, aby powstrzymać kogoś, kto Cię nęka w Internecie.

Oto jak dodać kogoś do swojej listy bloków w WeChat:

 1. Otwórz WeChat i przejdź do Kontaktów.
 2. Wybierz osobę, którą chcesz zablokować i otwórz jej profil.
 3. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami i wybierz Blokuj.

Od tego momentu ta osoba nie będzie mogła się z Tobą w żaden sposób skontaktować. Nie zostaną powiadomieni o zablokowaniu, ale będą wiedzieć, kiedy po raz pierwszy spróbują się z Tobą skontaktować. Zobaczą komunikat, który mówi coś w stylu „Wiadomość została pomyślnie wysłana, ale odrzucona przez odbiorcę”.

Możesz odblokować osobę w bardzo podobny sposób:

 1. Wybierz mnie w WeChat.
 2. Wybierz z menu Ustawienia i Prywatność.
 3. Wybierz Lista zablokowanych i wybierz osobę, którą chcesz odblokować.
 4. Wybierz ich profil i ikonę menu z trzema kropkami.
 5. Wybierz Odblokuj z opcji.

Ponownie, osoba ta nie zostanie poinformowana o Twoim działaniu, ale nie będzie już widzieć tej wiadomości, gdy spróbuje się z Tobą skontaktować. Będzie tak, jakby nic się nie stało.

Jak usunąć znajomych w WeChat

Usunięcie znajomych w WeChat oznacza ich całkowite usunięcie. Gdy kogoś usuniesz, nie możesz go cofnąć i będziesz musiał ponownie się z nim zaprzyjaźnić.

Aby usunąć znajomego w WeChat, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz WeChat i wybierz Kontakty.
 2. Wybierz znajomego, którego chcesz usunąć i otwórz jego profil.
 3. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami i wybierz Usuń.

Podobnie jak blokowanie, WeChat nie informuje osoby, którą usunąłeś jako kontakt. Dowiedzą się, gdy tylko spróbują się z Tobą skontaktować, ponieważ zobaczą komunikat w rodzaju „NAZWA wymaga zaproszenia do znajomych. Najpierw wyślij prośbę. Możesz się połączyć, gdy zostanie zaakceptowany”. To wyraźny znak, że je usunąłeś.

Gdy usuniesz kontakt, wszystkie rozmowy zostaną usunięte wraz z ich nazwą z Twojej listy kontaktów. Jeśli korzystasz z Public Moments lub nie masz włączonej funkcji prywatności, nadal będą mogli zobaczyć Twoje posty i czaty. Jeśli masz ustawioną prywatność, taką jak weryfikacja dla znajomych, zobaczą powyższy komunikat.

Użyj potwierdzenia znajomych w WeChat

Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego potwierdzenia znajomych w WeChat, możesz je włączyć, jeśli kogoś usuniesz. Bez tego mogą po prostu dodać cię ponownie jako przyjaciela i postępować tak, jakby nic się nie stało. Przynajmniej z potwierdzeniem mogą wysłać prośbę, ale możesz ją odrzucić, jeśli chcesz.

Oto jak korzystać z potwierdzenia znajomych w WeChat:

 1. Otwórz WeChat i wybierz Ja.
 2. Wybierz z menu Ustawienia i Prywatność.
 3. Włącz potwierdzanie znajomych w ustawieniach.

Teraz będziesz musiał zweryfikować każde otrzymane zaproszenie do znajomych i mieć znacznie większą kontrolę nad tym, kto może się z Tobą skontaktować w aplikacji. To drobiazg, ale może mieć ogromny wpływ na twoje wrażenia, jeśli jeszcze go nie włączyłeś.

Powstrzymaj ludzi przed używaniem swojego identyfikatora WeChat

Identyfikator WeChat przypomina trochę kod QR w Snapchacie. Jest to skrót do dodawania Cię jako znajomego i skraca cały proces zawierania znajomości. To świetna teoria, która nie bierze pod uwagę spamerów i oszustów, którzy spotykają się na WeChat. Jeśli jeszcze nie wyłączyłeś swojego identyfikatora WeChat, możesz o tym pomyśleć.

Oto jak to wyłączyć.

 1. Otwórz WeChat i wybierz Ja.
 2. Wybierz z menu Ustawienia i Prywatność.
 3. Wybierz Methods for Friendsing Me i wyłącz WeChat ID.

Otóż ​​to. Teraz użytkownicy WeChat nie będą już mogli dodawać Cię za pomocą Twojego identyfikatora WeChat i będą musieli zamiast tego postępować zgodnie ze zwykłym procesem zaprzyjaźniania się.