Jak usunąć konto Discord

Nie brakuje sposobów na wysyłanie wiadomości do znajomych online, ale jeśli kiedykolwiek grasz w gry, Discord jest zdecydowanie najlepszą opcją dla Ciebie. Chociaż aplikacja do czatu stała się jedną z najważniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości zarówno w grach, jak i poza nimi, w rzeczywistości zaczęła się jako nieudana gra online dla wielu graczy zaprojektowana dla systemu iOS.

Aplikacja, która koncentruje się na umożliwieniu komputerowi lub urządzeniu mobilnemu skupienia większości zasobów na rzeczywistych grach, a nie na aplikacji czatu uruchomionej w tle.

Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu przejść do innej aplikacji do czatu, czy chcesz usunąć swoje konto, aby zwrócić uwagę, warto przyjrzeć się, jak usunąć konto Discord i jaka jest różnica między wyłączeniem a usunięciem konta.

Jak wyłączyć swoje konto Discord

Discord umożliwia zarówno usunięcie, jak i wyłączenie konta, podobnie jak w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook. Usunięcie konta oznacza, że ​​nie będziesz już z niego korzystać, a wyłączenie konta zazwyczaj oznacza przerwę.

Jeśli wolisz nie usuwać swojego konta całkowicie i wolisz po prostu odejść na długą przerwę z możliwością powrotu, wyłączenie konta Discord jest lepszym wyborem. Ta opcja pozwoli Ci zaoszczędzić trochę czasu po powrocie i nie będziesz musiał przeskakiwać przez obręcze, aby ją odzyskać.

Na początek:

  1. Otwórz aplikację Discord na ekranie.

  2. Po zalogowaniu przejdź do Ustawień użytkownika (ikona koła zębatego).

  3. Kliknij kartę Moje konto, a następnie Edytuj.

  4. W dolnej części okna zobaczysz opcję Wyłącz konto, przypadkowo znajdującą się po prawej stronie Usuń konto. Kliknij go, aby wyłączyć swoje konto.

Wyłączanie konta na urządzeniu mobilnym

Wyłączenie konta zarówno dla iOS, jak i Androida nie jest tak łatwe, jak na komputerze stacjonarnym. Obecnie nie ma możliwości wyłączenia ani usunięcia konta z urządzenia mobilnego. Przy próbie wybrania jednej z opcji, do której możesz się dostać poprzez:

  1. Otwórz aplikację Discord na swoim telefonie lub urządzeniu mobilnym.

  2. Stuknij ikonę Cog w prawym dolnym rogu i otworzysz Ustawienia użytkownika, stuknij Moje konto.

  3. Będziesz mieć opcję „Wyłącz konto” lub „Usuń konto”. Jednak po wybraniu jednego z nich zostaniesz przeniesiony na stronę pomocy opisującą sposoby, jak to zrobić, podobnie do tego, co już tutaj czytasz.

Aby wyłączyć lub usunąć konto z telefonu komórkowego, musisz złożyć wniosek z obsługą . Jest to obecnie jedyny sposób, w jaki użytkownicy mobilni mogą usunąć swoje konto Discord.

Jak trwale usunąć swoje konto Discord

Zdecydowałeś się całkowicie zanurzyć i całkowicie odciąć więzy z Discordem? Żaden problem. Jest to prawie taka sama procedura, jak wyłączenie konta z innym zakończeniem. Jak wspomniano wcześniej, osoby korzystające z urządzeń mobilnych będą musiały skontaktować się z pomocą techniczną, aby usunąć konto.

Przed usunięciem konta będziesz musiał ponownie przypisać uprawnienia administracyjne do swoich serwerów lub całkowicie je usunąć. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o serwerach Discord, mamy dla Ciebie ochronę.

Aby usunąć swoje konto:

  1. Wyciągnij Discord na ekranie.

  2. Po zalogowaniu przejdź do Ustawień użytkownika (ikona koła zębatego), a tam kliknij kartę Moje konto.

  3. Wybierz, aby edytować swoje konto. W dolnej części okna zobaczysz opcję Usuń konto. Kliknij go, aby Twoje konto zniknęło na dobre.

Prawdopodobnie zostaniesz poproszony o podanie hasła, a jeśli je skonfigurujesz, również kodu 2FA przed zakończeniem procesu. A tak przy okazji, aby usuwanie zadziałało, będziesz musiał zrobić kilka rzeczy wcześniej. Jeśli jesteś właścicielem serwera (lub wielu), musisz przenieść własność do zaufanego źródła lub usunąć serwer.

Aby przenieść własność:

W aplikacji Discord kliknij nazwę serwera i otwórz Ustawienia serwera.

W menu po lewej stronie, pod Zarządzanie użytkownikami, znajdź i kliknij Członków.

Tutaj podejmiesz wielką decyzję, kto zdobędzie klucze do królestwa. Gdy już zdecydujesz, kto będzie odpowiedzialny, najedź kursorem na nazwę użytkownika i kliknij trzy pionowe białe kropki.

W menu dialogowym kliknij „Przenieś własność”.

Po zakończeniu transferu staniesz się zwykłym członkiem serwera, w zależności od dostarczonej roli. Twój dostęp zachowany na serwerze jest ograniczony do uprawnień związanych z tą rolą.

Jeśli Twój serwer nie ma nikogo godnego zaufania, komu mógłby go przekazać, lub nie obchodzi Cię to w taki czy inny sposób, równie dobrze możesz go po prostu usunąć. Aby usunąć serwer:

Przejdź do ustawień serwera, tak jak to zrobiliśmy powyżej.

W menu po lewej stronie przewiń tylko w dół, tym razem przejdź poza Zarządzanie użytkownikami, a zamiast tego bezpośrednio do „Usuń serwer”.

Kliknij „Usuń serwer” i potwierdź usunięcie, wprowadzając hasło do konta, aby całkowicie usunąć serwer z istnienia. Jeśli zdarzyło Ci się włączyć dwustopniową autoryzację na swoim koncie, podobnie jak w przypadku usunięcia konta, będziesz musiał wprowadzić kod dostarczony przed usunięciem serwera.

Zostaniesz poproszony o naciśnięcie przycisku Usuń serwer po raz ostatni, zanim wszystko zostanie powiedziane i zrobione. Po usunięciu konta masz 14 dni na jego odzyskanie. Po upływie tych dwóch tygodni nie będziesz już mógł się zalogować ani odzyskać żadnych informacji z konta.

Gdy twoje konto zniknie, twoja nazwa użytkownika pojawi się jako DeletedUser 0000 lub coś w tym rodzaju. Osoby, z którymi korespondowałeś w przeszłości, nadal będą widzieć Twoje wiadomości. Aby trwale usunąć wszystkie ślady swojego konta Discord; skontaktuj się ze Wsparciem Discord.

Często Zadawane Pytania

Usunięcie konta Discord to duży krok, więc mamy odpowiedzi na inne pytania, które możesz mieć.

Czy po usunięciu konta wszystkie moje wiadomości znikną?

Nie. Jeśli usuniesz swoje konto, domyślna nazwa użytkownika to discorduser#0000. Ale wszystkie Twoje wiadomości, zdjęcia, które wysłałeś, i teksty pozostaną.

Czy mogę ponownie uruchomić moje konto Discord?

Jak wspomniano wcześniej, możesz reaktywować swoje konto w ciągu 14 dni. Jeśli skontaktowałeś się z zespołem pomocy Discord w celu anulowania, nie będziesz mógł go ponownie aktywować, ale możesz utworzyć zupełnie nowe konto.

Jak usunąć wszystkie moje wiadomości?

Jeśli jesteś gotowy, aby usunąć swoje konto Discord, ale chciałbyś zabrać ze sobą swoje wiadomości, mamy tutaj pełny samouczek, który pomoże Ci to zrobić! Możesz usunąć określone wiadomości pojedynczo lub jeśli jesteś administratorem serwera, możesz dodać bota, który zrobi to za Ciebie.