Jak usunąć i wyczyścić historię wyszukiwania na Instagramie?

My tutaj w TechJunkie nie oceniamy. Jeśli chcesz poszukać ciekawych rzeczy na Instagramie, to zależy od Ciebie. Jeśli chcesz wyczyścić swoje ślady po upijaniu się na Instagramie, to również zależy od Ciebie. O tym jest ten samouczek. Jak wyczyścić historię wyszukiwania na Instagramie.

Media społecznościowe z samej swojej natury traktują prywatność jako irytację, której należy się deklamować, a nie jako prawo człowieka. Użytkownicy muszą wziąć sprawy w swoje ręce, jeśli mają zachować choćby pozory prywatności i to właśnie zamierzamy zrobić dzisiaj. Prywatność to jedno, ale zarządzanie, kto może Cię komentować lub obserwować, to drugie. Pokażę ci też kilka wskazówek, jak sobie z nimi radzić.

Historia wyszukiwania na Instagramie może nie tylko pokazać kogoś, kto jest ciekawy, czego szukałeś, ale może również wpłynąć na osoby, które są Ci sugerowane. Podobnie jak w przypadku wielu sieci społecznościowych, im częściej z nich korzystasz, tym bardziej kompletne staje się ich dossier. Cofnijmy trochę z tego.

Wyczyść historię wyszukiwania na Instagramie

 1. Otwórz aplikację Instagram i zaloguj się, jeśli potrzebujesz.

 2. Wybierz swoje konto w prawym górnym lub prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Wybierz ikonę z potrójną linią u góry strony, a następnie na dole dotknij Ustawienia.

 4. Wybierz Bezpieczeństwo, a następnie Historia wyszukiwania.

 5. Stuknij w Wyczyść wszystko

 6. Po wyświetleniu monitu potwierdź, że chcesz wyczyścić.

Twoja historia wyszukiwania zostanie teraz wyczyszczona i nic się nie pojawi po otwarciu paska wyszukiwania. Sugerowane osoby również zostaną zresetowane.

Pobierz swój profil na Instagramie

Jak wspomniano, im częściej korzystasz z sieci społecznościowej, tym pełniejszy profil, który na tobie budują. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, co Instagram wie o Tobie, możesz się dowiedzieć. Możesz poprosić o zrzut danych z Instagrama, który zostanie dostarczony w ciągu 48 godzin w pliku .zip w wiadomości e-mail.

 1. Zaloguj się na Instagram i wybierz swoje konto.

 2. Wybierz menu lub ikonę z trzema liniami w prawym górnym rogu strony, aby uzyskać dostęp do Opcji.

 3. Stuknij w Ustawienia, a następnie w Bezpieczeństwo.

 4. W obszarze Dane i historia wybierz opcję Pobierz dane.

 5. Wpisz adres e-mail, na który chcesz przesłać swoje dane.

 6. Stuknij w Poproś o pobranie u dołu ekranu i wprowadź hasło do Instagrama, gdy zostaniesz o to poproszony.

Po otrzymaniu wiadomości e-mail będzie zawierał plik archiwum ZIP. Będziesz musiał rozpakować to gdzieś na swoim komputerze, aby móc to przeczytać. Następnie możesz go otworzyć za pomocą edytora tekstu, aby zobaczyć, ile danych na Twój temat zebrała sieć.

Ukryj swój status online na Instagramie

Jeśli chcesz trochę czasu na przeglądanie bez przeszkadzania lub chcesz ukryć swoją aktywność na Instagramie, możesz ukryć swój status online. Jest to zasadniczo tryb incognito dla sieci społecznościowej, który ukrywa Twoją obecność, gdy robisz to, co musisz.

 1. Zaloguj się na Instagram i wybierz swoje konto.

 2. Wybierz ikonę menu, a następnie dotknij Ustawienia.

 3. Stuknij w Prywatność i wybierz Status aktywności.

 4. Wyłącz opcję Pokaż stan aktywności.

Teraz nie powinieneś pokazywać się jako online podczas korzystania z aplikacji. Możesz go ponownie włączyć, gdy będziesz gotowy, powtarzając powyższe i ponownie włączając stan aktywności.

Ustaw swoje konto na Instagramie jako prywatne

W nazwie sieci społecznościowej jest wskazówka. Zostały zaprojektowane tak, aby były społecznościowe i zachęcały do ​​dzielenia się i interakcji. Jeśli chcesz pozostać dla siebie lub nie chcesz, aby ludzie Cię obserwowali, możesz ustawić swoje konto na Instagramie jako prywatne. Dzięki temu Twoje posty będą prywatne i zmuszają użytkowników do prośby o obserwowanie Ciebie.

 1. Zaloguj się na Instagram i wybierz swoje konto.

 2. Wybierz ikonę menu, a następnie dotknij Ustawienia.

 3. Stuknij w Prywatność.

 4. Wybierz Konto prywatne i włącz je.

Zatrzymaj określone osoby przeglądające Twoje historie

Jeśli masz problemy z przeglądaniem przez osoby artykułów, których nie chcesz, aby widzieli, możesz je odfiltrować. Nie musisz przestać ich obserwować ani nie śledzić ich, w Stories jest ustawienie, które pozwala odfiltrować niektórych użytkowników. Oto jak to zrobić.

 1. Zaloguj się na Instagram i wybierz swoje konto.

 2. Wybierz ikonę menu, a następnie dotknij Ustawienia.

 3. Stuknij Prywatność.

 4. W sekcji Interakcje wybierz Historia.

 5. Poszukaj Ukryj historię z i dotknij Ludzie

 6. Wybierz konto osoby.

Od tego momentu użytkownicy, których dodasz do tej ostatniej sekcji, nie będą mogli zobaczyć Twoich historii.

Zatrzymaj osoby komentujące Twoje posty

Możesz także sprawować element kontroli nad komentarzami. Jeśli cierpisz z powodu inwazji trolli lub osoby, która mówi głupie rzeczy, możesz powstrzymać ich od komentowania.

 1. Wybierz swój profil z poziomu Instagrama.

 2. Wybierz ikonę menu, a następnie dotknij Ustawienia.

 3. Stuknij w Prywatność, a następnie wybierz Komentarze.

 4. Wybierz Blokuj komentarze od i wybierz Osoby.

 5. Wybierz nazwę użytkownika osoby, którą chcesz zablokować, i wybierz Blokuj.

Blokuj użytkowników na Instagramie

Jeśli wszystko inne zawiedzie i nadal masz problemy z osobami na Instagramie, możesz je zablokować. Jest to środek ostateczny, ponieważ może prowadzić do niezręcznych interakcji społecznych z nimi, jeśli zobaczysz je w prawdziwym świecie, ale czasami nie ma innego wyboru.

 1. Wybierz swoją nazwę użytkownika z poziomu Instagrama.

 2. Wybierz ikonę menu, aby uzyskać dostęp do Ustawień.

 3. Wybierz Blokuj.

Po zablokowaniu może być konieczne ręczne usunięcie wszelkich komentarzy, które dodali do Twoich postów, ale nie będą już mogli komentować przyszłych postów.

Zdecydowana większość użytkowników Instagrama ma się dobrze, ale każda wioska ma swojego idiotę i większość z nich korzysta z Instagrama. Przynajmniej teraz wiesz, jak sobie z nimi radzić!