Jak usunąć firmę z Yelp

Istnieje wiele powodów, dla których właściciel firmy może nie chcieć, aby jego firma była umieszczona na Yelp. Czasami trolle internetowe mogą zrujnować ciężko zarobione oceny w ciągu kilku dni. Z drugiej strony, stale słaba obsługa nieuchronnie prowadzi coraz więcej osób do wystawiania złych recenzji.

Jak usunąć firmę z Yelp

Niestety, mniej zadowolonych klientów wystawia opinie w porównaniu do niezadowolonych klientów. Może to spowodować znaczny spadek bazy klientów, której – nie oszukujmy się – nikt nie chce.

Czasami możesz nawet znaleźć swoją firmę na Yelp, ponieważ przesłał ją konkurent. W dzisiejszych czasach jest to dość powszechna praktyka – wyeksponuj swojego przeciwnika, aby móc go publicznie wyrzucić.

Ale co by było, gdyby istniał sposób na usunięcie Twojej firmy z Yelp? Czy skorzystałbyś z okazji?

Czy możesz usunąć swoją firmę z Yelp?

W rzeczywistości Yelp nie usuwa profili biznesowych nawet na prośbę właścicieli firm.

Nawet jeśli Twoja firma została zamknięta, Yelp nie usunie wpisu. Jak podaje firma; dzieje się tak, ponieważ pokażą, że Twoja firma jest zamknięta w wykazie.

Aby zgłosić zamknięcie firmy, musisz to zrobić:

  1. Odwiedź witrynę Yelp i zaloguj się na swoje konto biznesowe.
  2. Kliknij „Edytuj”.
  3. Wybierz opcję, która najlepiej pasuje do Twojej firmy.

  4. Podaj wszelkie szczegóły dotyczące swojej firmy i kliknij „Prześlij zmiany”.

Możesz także poinformować Yelp, że Twoja firma jest zamknięta, korzystając z aplikacji na iOS i Androida, logując się i dotykając ikony menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Stuknij opcję „Edytuj firmę” i dokonaj odpowiednich wyborów.

Jeśli jesteś w trakcie przebudowy lub będziesz zamknięty przez dłuższy czas, możesz zgłosić tymczasowe zamknięcie. Korzystając z tych samych metod powyżej, wybierz opcję „Tymczasowo zamknięte”.

Notatka: Mimo że nie możesz trwale usunąć swojej firmy, wykonanie któregokolwiek z wyżej wymienionych kroków oznacza, że ​​Twoja firma pojawi się niżej w wynikach wyszukiwania. Chociaż użytkownicy Yelp mogą nadal znaleźć firmę, nie pojawi się ona na górze listy.

Ponieważ Yelp kurczowo trzyma się swoich zasad „informacje to kwestia publicznego rejestru i obaw”, trudno sobie wyobrazić, by kiedykolwiek wdrożył funkcję usuwania. Co więcej, w ten sposób firma zarabia pieniądze.

Jak działa Yelp?

Jak wspomniano pokrótce powyżej, użytkownicy i właściciele firm mogą przesłać wykaz do Yelp. W większości przypadków jest to świetna rzecz. Szacuje się, że każdego miesiąca z Yelp korzysta około 92 miliony osób. Tak więc jest to w zasadzie bezpłatna reklama, zakładając, że możesz uzyskać dobre recenzje.

Yelp oferuje wiele bezpłatnych narzędzi, których właściciele firm mogą używać do ulepszania profilu poprzez dodawanie odpowiednich informacji, oferowanie ofert i rezerwacji oraz zasadniczo współpracę z Yelp w celu zdobycia większej liczby klientów.

Yelp sugeruje, że nawet firmy, które sprowadzają się do 1 gwiazdki, mogą odwrócić sytuację dzięki właściwemu nastawieniu i planowaniu. Istnieje wystarczająco dużo historii sukcesu, które można przeczytać w różnych artykułach w Internecie.

Nadal warto spróbować, jeśli jesteś zdesperowany

Nie oznacza to, że nie może zaistnieć kilka szczególnych okoliczności, w których Yelp może być pomocny. Możesz skontaktować się z Yelp po zarezerwowaniu strony biznesowej. Jeśli okoliczności są ekstremalne, Yelp może chcieć zrobić wyjątek.

Trudno jednak powiedzieć, z czym musiałyby się wiązać te ekstremalne okoliczności. Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem jest upewnienie się, że otrzymujesz najlepsze możliwe recenzje.

Na szczęście Yelp ma wytyczne dotyczące treści, które chronią Cię przed zniesławiającymi recenzjami. Może to obejmować pozostawianie przez konkurentów negatywnych komentarzy, nie dotyczy to obsługi klienta lub zawiera nieodpowiednie treści.

Możesz zgłosić recenzję do usunięcia. Zespół Yelp może usunąć zawartość na podstawie podanych tutaj wskazówek dotyczących zawartości.

Czy to konieczne?

Chociaż nie ma łatwego sposobu na usunięcie firmy z Yelp, istnieją pewne metody, które mogą zadziałać. Jednak nie będą działać dla każdej firmy i z dowolnego powodu, więc w większości utkniesz ze swoimi ocenami i recenzjami.

Jeśli tak jest, czy nie byłoby lepiej po prostu poddać się i spróbować, aby to zadziałało? W końcu Yelp oferuje mnóstwo narzędzi i pomocy wszystkim właścicielom firm, którzy chcą pracować w partnerstwie.

Istnieje również bardziej prywatna metoda otrzymywania negatywnych komentarzy. Jeśli nie chcesz, aby profil Twojej firmy był niejasny, możesz użyć narzędzia TalkToTheManager od Yelp.

Dzięki temu klienci mogą przesyłać swoje opinie za pośrednictwem wiadomości SMS. Możesz też na nie odpowiedzieć. Nie martw się, Twój numer nie zostanie upubliczniony. Co więcej, nie musisz zobowiązywać się do korzystania z tego. Możesz po prostu wypróbować go przez miesiąc i zobaczyć, jak idzie, zanim zdecydujesz się wydać jakiekolwiek pieniądze na jego wdrożenie.

Kolejną fajną rzeczą w tym narzędziu jest to, że wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Dlatego jeśli klient chce złożyć reklamację, może to zrobić jeszcze w lokalizacji. Może to dać Ci szansę na rozwiązanie problemu, zanim klient opuści Twój profil Yelp i wyładuje go.

Często Zadawane Pytania

Sprzedałem swój biznes. Jak mogę cofnąć prawa do aukcji?

Jednym z częstych pytań jest to, jak anulować prawa do firmy na Yelp. Jeśli sprzedałeś go lub przeniosłeś zarządzanie, możesz użyć tego linku, aby zgłosić przejście na Yelp.

Oczywiście możesz również przenieść własność bezpośrednio na nową osobę odpowiedzialną, korzystając z instrukcji dostępnych pod tym linkiem.

Jak mogę zgłosić firmę jako moją?

Jeśli Twoja firma jest już na liście i chcesz ją zgłosić, odwiedź stronę Yelp Business Page i zaloguj się. Następnie kliknij link „Zgłoś tę firmę”. Po zarezerwowaniu oferty możesz zaktualizować godziny pracy i inne informacje istotne dla Twoich klientów.

Ostatnie słowo

Nie ma możliwości samodzielnego usunięcia firmy z Yelp, ale możesz o to poprosić. Niestety, ta prośba jest rzadko spełniana ze względu na politykę Yelp i plan monetyzacji.

O ile nie masz jakichś szczególnych okoliczności, które mogą dominować nad prawem dotyczącym wolności informacji i interesu publicznego, prawdopodobnie nie masz szczęścia. Dobrą wiadomością jest to, że nadal możesz zmienić swój biznes, jeśli przestaniesz walczyć i zaczniesz pracować z narzędziami, które Yelp udostępnia do Twojej dyspozycji.

W końcu, poza zamknięciem firmy lub skorzystaniem z Yelp, niewiele możesz zrobić, ale spróbuj jak najlepiej wykorzystać złą sytuację.