Jak usunąć pustą stronę w Dokumentach Google

Podczas korzystania z Dokumentów Google od czasu do czasu napotkasz puste strony w dokumencie. Mogłeś przypadkowo trafić „Ctrl + Enter” podczas pisania lub skopiowałeś coś z miejsca o bardzo innym formatowaniu. Tak czy inaczej, dokumenty z niechcianymi pustymi stronami mogą wyglądać nieprofesjonalnie.

Na szczęście pozbycie się tych pustych stron w Dokumentach Google jest proste. Istnieje jednak kilka sposobów wykonania tej czynności. Oto, jak usuwać strony w Dokumentach Google, wraz z kilkoma przydatnymi wskazówkami dotyczącymi aplikacji w ogóle.

Metoda nr 1: Naciśnięcie Usuń

Więc próbowałeś uderzyć Backspacei to nie zadziałało. Po prostu przywrócił ci poprzednią stronę. Tak, w ten sposób działają zarówno Dokumenty Google, jak i MS Word. Jednak prawdopodobnie nie próbowałeś uderzać Kasować. W takim przypadku przycisk Usuń szybko usunie niechcianą pustą stronę. Oto jak to zrobić.

 1. Ustaw kursor na końcu poprzedniej strony i naciśnij Kasować.

 2. Jeśli powyższe działanie nie działa, spróbuj podświetlić pustą stronę i naciśnij Kasować ponownie.

W większości przypadków powyższe rozwiązanie załatwi sprawę, dlatego zawsze powinieneś najpierw skorzystać z tej metody przed zbadaniem innych opcji. Czasami jednak pozostaje pusta strona.

Metoda nr 2: Sprawdź niestandardowe odstępy

Jeśli Dokumenty Google zostaną poinstruowane o automatycznym wstawieniu pewnej ilości miejsca po akapicie, może to spowodować wyświetlenie nowej strony na końcu dokumentu. Aby sprawdzić, czy nie są winne niestandardowe odstępy, spróbuj wykonać następujące czynności.

 1. Nawigować do Format na pasku narzędzi, a następnie najedź na Odstępy między wierszami.

 2. Pojawi się menu. Kliknij Niestandardowe odstępy i spróbuj zmienić wartość po akapicie na zero.

Metoda #3: Dostosuj podziały stron

Podziały stron nie zdarzają się zbyt często, ale się zdarzają. Jasne, być może nie pamiętasz nawigowania przez całą drogę do Wstawić a następnie dodanie podziału strony, ale to nie jedyny sposób, w jaki to się dzieje.

Skrót do wstawiania podziału strony to „Ctrl + Enter”. Jeśli twój mały palec (lub inny palec) unosi się nad 'Klawisz kontrolny' klucz, możesz przypadkowo wstawić podział strony. W takich okolicznościach możesz szybko usunąć nowy podział strony, ale nie będziesz mógł go usunąć ani użyć Backspace jeśli jest w środku tekstu.

Metoda 4: Zmień marginesy

Jeśli ustawienia marginesów są zbyt duże, Dokumenty Google próbują wstawić spację na dole, ale w efekcie dodają pustą stronę. Aby sprawdzić, czy niechciana strona nie wynika z dużego marginesu, wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do Plik i wybierz Ustawienia strony.

 2. W oknie Ustawienia strony dostosuj marginesy, zmniejszając je.

Metoda nr 5: wypróbuj dodatkowe wskazówki

Powyższe metody pokazują, co możesz zrobić, aby usunąć niechcianą stronę w Dokumentach Google, ale istnieje kilka sposobów, aby temu zapobiec. Mając to na uwadze, oto kilka wskazówek, które pomogą lepiej sformatować dokumenty Google.

Wskazówka 1: Użyj łamania sekcji

Nie możesz nazwać dokumentu „dobrze sformatowanym”, jeśli nie używasz podziałów sekcji. Dodadzą one znacznie więcej organizacji do Twojej pracy. Aby dodać podział sekcji, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Nawigować do Wstawić na pasku narzędzi, a następnie kliknij Złamać.

 2. Od Złamać menu, będziesz mógł wybrać rodzaj przerwy, której potrzebujesz. Podział strony tworzy nową stronę, Podział sekcji (ciągły) rozpoczyna nową sekcję na tej samej stronie i Podział sekcji (następna strona) przełącza na następną stronę, aby dodać nową sekcję.

Wskazówka 2: Wyczyść formatowanie

Wyczyść formatowanie to proste narzędzie, które umożliwia przełączanie dowolnych preferencji tekstu i układu w dokumencie do ustawień domyślnych. Aby użyć Wyczyść formatowanie opcji, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz Format na pasku narzędzi dokumentu Google i kliknij Wyczyść formatowanie.

Po zresetowaniu powyższego formatowania dla wybranej sekcji lub całego dokumentu możesz dostosować wygląd, cechy formatowania i układ.

Usuwanie pustej strony w Dokumentach Google na urządzeniu z Androidem

Dla wielu korzystanie z Androida i Dokumentów Google jest de facto standardem, w końcu oba są utrzymywane przez Google. Chociaż proces jest bardzo podobny do kroków wymienionych powyżej, oto krótka demonstracja, jak to zrobić.

 1. Otwórz aplikację Dokumenty Google, klikając jej widżet.
 2. Teraz otwórz plik z pustą stroną, którą chcesz usunąć, i dotknij Edytować ikona, wygląda jak ołówek.
 3. Następnie dotknij menu z trzema pionowymi kropkami.
 4. Następnie dotknij Styl wydruku, spowoduje to usunięcie pustych stron.

Jeśli chcesz usunąć pusty plik, oto jak.

 1. Otwórz Dokumenty Google.
 2. Teraz kliknij Jeszcze lub trzy pionowe kropki z boku pliku, który chcesz usunąć.
 3. Następnie dotknij Usunąć aby go usunąć.

Te kroki działają również w przypadku usuwania plików z Arkuszy i Prezentacji Google.

Usuwanie pustej strony w Dokumentach Google na Chromebooku

Jeśli chcesz użyć funkcji usuwania pustych stron w Dokumentach Google na swoim Chromebooku, nie szukaj dalej. Podobnie jak w przypadku kroków wymienionych powyżej, oto krótki opis, jak to zrobić.

 1. Otwórz aplikację Dokumenty Google.
 2. Teraz zaznacz pustą stronę, którą chcesz usunąć i naciśnij Backspace lub Kasować. Jeśli pusta strona znajduje się na końcu papieru, umieść kursor u góry strony, aż zobaczysz Usunąć pojawi się opcja, kliknij ją.

Tak, to takie proste.

Podsumowując, Dokumenty Google wyglądają jak prosta aplikacja internetowa, ale oferują wiele opcji formatowania, które mogą również zepsuć organizację i odstępy między stronami. Niechciane puste strony zmieniają dobrze zorganizowany dokument i utrudniają jego czytanie. Mając odpowiednią wiedzę na temat formatowania Dokumentów Google, możesz dowiedzieć się, dlaczego widzisz niechciane puste strony i zastosować powyższe wskazówki dotyczące formatowania, aby to wyczyścić.