Jak usunąć aplikacje z Chromebooka

Korzystanie z Chromebooka zamiast laptopa ma wiele zalet, w tym proste zarządzanie aplikacjami.

Jak usunąć aplikacje z Chromebooka

Odkąd system operacyjny Chrome został zintegrowany z systemem operacyjnym Android, proces ten stał się łatwiejszy. Możesz dodawać i usuwać aplikacje w kilku krokach tak często, jak chcesz.

Jednak Chromebook nie pozwoli ci usunąć każdej aplikacji – niektóre pozostają zainstalowane bez względu na wszystko. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o usuwaniu aplikacji z Chromebooka. Ponadto odpowiemy na kilka ważnych pytań dotyczących Chrome OS i Android Play Store.

Jak usunąć aplikacje z Chromebooka

Każdy Chromebook ma fabrycznie zainstalowany sklep internetowy. Gdy pobierzesz aplikację ze sklepu internetowego Chrome, zostanie ona automatycznie zapisana na Twoim urządzeniu.

Jeśli okaże się, że nie używasz konkretnej aplikacji i że nadszedł czas, aby ją usunąć, Chromebook sprawia, że ​​jest to łatwy proces. Oto jak usunąć aplikację z Chromebooka:

 1. Pierwszym krokiem jest znalezienie małego kółka w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli najedziesz kursorem na okrąg, wyświetli się „Launcher”.

 2. Po kliknięciu ikony „Launcher” u dołu ekranu pojawi się panel. Kliknij strzałkę pośrodku skierowaną w górę.

 3. Zobaczysz listę wszystkich aplikacji na swoim Chromebooku. Jeśli masz wiele aplikacji, będziesz musiał przewijać w górę iw dół, aby wyświetlić je wszystkie. Na koniec wybierz aplikację, którą chcesz usunąć.

 4. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz "Usuń z Chrome".

 5. Ponownie wybierz „Usuń”.

Jak usunąć aplikację na Androida na Chromebooku

Rozmawialiśmy o tym, jak usunąć aplikację pobraną ze sklepu internetowego Chrome. Jest to niezwykle ważne, ponieważ każdy Chromebook ma dostęp do sklepu internetowego Chrome.

Jednak Chromebooki wyprodukowane po 2017 roku mają również dostęp do aplikacji na Androida. W rzeczywistości, jeśli kupiłeś Chromebooka po 2017 roku, zauważysz, że był on wyposażony w preinstalowany Sklep Play w Launcherze.

Oznacza to, że użytkownicy Chromebooków mają dostęp do dowolnej aplikacji na Androida tak samo, jak na smartfonie lub tablecie.

Proces usuwania aplikacji na Androida z Chromebooka jest taki sam, jak w przypadku aplikacji pobranych ze sklepu internetowego Chrome, z jedną niewielką różnicą. Oto jak to działa:

 1. Kliknij kółko w lewym dolnym rogu.

 2. Następnie kliknij strzałkę skierowaną w górę na panelu u dołu ekranu.

 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację, którą chcesz usunąć.

 4. Teraz wybierz „Odinstaluj”.

 5. Jeszcze raz potwierdź, wybierając „Odinstaluj”.

To jedyna różnica – powie „Odinstaluj” zamiast „Usuń z Chrome”. Aplikacja zostanie automatycznie usunięta z Twojego Chromebooka.

Jak usunąć aplikacje z Chromebooka HP

Chromebooki HP są eleganckie, niedrogie i wszechstronne. Jeśli masz Chromebooka HP, usunięcie aplikacji nie powinno zająć więcej niż kilka sekund.

Niezależnie od tego, czy usuwasz aplikację Chrome, czy aplikację na Androida, proces będzie taki sam, z wyjątkiem ostatniego kroku. Oto, co robisz:

 1. W lewym dolnym rogu ekranu głównego kliknij małe kółko. Na dole ekranu pojawi się wyskakujący panel.

 2. Wybierz strzałkę skierowaną w górę i pozwól jej się rozwinąć. Zobaczysz listę wszystkich swoich aplikacji.

 3. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i wybierz „Usuń z Chrome” lub „Odinstaluj”.

 4. Potwierdź swój wybór w następującym wyskakującym oknie.

Jak usunąć aplikacje z Chromebooka Samsung

Samsung oferuje szeroką gamę Chromebooków, jeśli chodzi o rozmiar ekranu i pamięć. Niektóre z nich mają nawet funkcję ekranu dotykowego.

Niezależnie od tego, co posiadasz, jeśli chcesz usunąć aplikację, której już nie potrzebujesz, jest to prosty proces.

 1. Rozwiń swój Launcher, klikając ikonę koła w lewym dolnym rogu ekranu.

 2. Klikając strzałkę w górę w programie uruchamiającym, zobaczysz wszystkie aplikacje na swoim Chromebooku.

 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację, której już nie potrzebujesz. Z menu wybierz "Usuń z Chrome" lub "Odinstaluj", jeśli jest to aplikacja na Androida.

 4. Po potwierdzeniu wyboru aplikacja zostanie usunięta za sekundę lub dwie.

Jak usunąć aplikacje z Chromebooka Asus

Chromebooki Asus to jedne z najlepszych opcji dla studentów, a ich seria Chromebook Flip jest szczególnie wyjątkowa.

Jednak podczas dodawania i usuwania aplikacji Chromebooki Asus działają tak samo, jak Chromebooki innych producentów. Oto, co musisz zrobić, aby usunąć aplikację z Chromebooka Asus:

 1. Uzyskaj dostęp do wszystkich aplikacji, klikając ikonę koła w lewym dolnym rogu. Gdy wyskoczy Launcher, kliknij strzałkę w górę pośrodku.

 2. Przewiń w górę lub w dół, aż znajdziesz aplikację, którą chcesz usunąć.

 3. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Usuń z Chrome” lub „Odinstaluj”, jeśli usuwasz aplikację na Androida.

 4. Po wyświetleniu monitu potwierdź wybór.

Jak usunąć aplikacje z Chromebooka Acer

Acer to kolejna marka, która produkuje doskonałe i niedrogie Chromebooki. Jeśli firma Acer wyprodukowała Twój Chromebook i chcesz usunąć aplikację, której już nie używasz, oto, co możesz zrobić:

 1. Kliknij kółko w prawym dolnym rogu. Następnie kliknij strzałkę w górę na panelu uruchamiania.

 2. Znajdź aplikację, którą planujesz usunąć. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy.

 3. Z menu wybierz "Usuń z Chrome" lub "Odinstaluj", jeśli jest to aplikacja na Androida.

 4. Wybierz ponownie „Usuń” lub „Odinstaluj”, aby potwierdzić.

Jak usunąć aplikacje z Chromebooka firmy Dell

Firma Dell ma kilka wersji Chromebooka i jak każdy inny Chromebook, system operacyjny jest cicho i stale aktualizowany, więc użytkownicy nie muszą się o to martwić w żadnym momencie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój Chromebook zawsze ma wystarczająco dużo miejsca na aktualizacje, możesz usunąć aplikacje, których już nie używasz. Możesz to zrobić na swoim Chromebooku firmy Dell, wykonując następujące czynności:

 1. Wybierz okrąg w lewym dolnym rogu ekranu. W panelu Launcher wybierz strzałkę w górę.

 2. Przewiń aplikacje, aż znajdziesz tę, którą chcesz usunąć. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy.

 3. Z menu wybierz "Usuń z Chrome" lub "Odinstaluj", jeśli usuwasz aplikację na Androida.

 4. Potwierdź, że chcesz usunąć aplikację w następnym wyskakującym oknie.

Jak usunąć YouTube z Chromebooka

YouTube to jedna z kilku aplikacji, które są fabrycznie zainstalowane na Twoim Chromebooku. Jeśli masz inne urządzenia z Androidem, prawdopodobnie nie jest to niespodzianką. Ale jeśli nie potrzebujesz YouTube na swoim Chromebooku, ponieważ może odciąga Cię od nauki lub pracy, możesz go usunąć.

Jako aplikacja na Androida YouTube zostanie zapisany wśród wszystkich innych aplikacji na Chromebooku. Otwórz Launcher, a następnie rozwiń go, aby zobaczyć wszystkie aplikacje.

Kliknij prawym przyciskiem myszy YouTube, gdy go znajdziesz, a następnie wybierz „Odinstaluj” z menu. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, a YouTube zostanie usunięty z Twojego Chromebooka.

Jak usunąć aplikacje na Chromebookach za pomocą szuflady aplikacji

Na Chromebooku lista aplikacji, które widzisz po rozwinięciu programu uruchamiającego, jest czasami określana jako szuflada aplikacji. Pod pewnymi względami przypomina to wyciąganie aplikacji z wirtualnej „szuflady”. Wszystkie są w jednym miejscu.

To najwygodniejszy sposób usuwania aplikacji z Chromebooka, niezależnie od tego, czy są na Androidzie, czy ze sklepu internetowego Chrome. Wszystkie aplikacje App Drawer znajdziesz, klikając kółko w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie klikając strzałkę skierowaną w górę na pasku uruchamiania.

Możesz usunąć aplikację, klikając ją prawym przyciskiem myszy i wybierając "Usuń z Chrome" lub "Odinstaluj".

Jak odinstalować aplikacje na Chromebookach za pośrednictwem Sklepu Play

Jeśli kiedykolwiek wcześniej korzystałeś z urządzenia z Androidem, wiesz, że można bezpośrednio z niego odinstalować aplikację. Na Chromebookach ten proces jest niezwykle podobny. Oto jak to działa:

 1. Kliknij ikonę „Sklep Play” na ekranie głównym.
 2. Wyszukaj aplikację, którą planujesz usunąć z Chromebooka.
 3. Zobaczysz dwie opcje, „Otwórz” i „Odinstaluj”. Wybierz „Odinstaluj”.

Aplikacja zostanie automatycznie usunięta z Twojego Chromebooka i listy aplikacji.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak odinstalować system operacyjny Chrome?

Jeśli chcesz odinstalować system operacyjny Chrome i zastąpić go innym systemem operacyjnym, takim jak Windows lub macOS, powinieneś wiedzieć, że może to być złożone i ryzykowne przedsięwzięcie.

Producenci Chromebooków stosują komponenty, które sprawiają, że jest on bardzo lekki i w większości skupiamy się na nas. To sprawia, że ​​Chromebook nie nadaje się do cięższych systemów operacyjnych.

Co więcej, większość Chromebooków zawiera unikalną śrubę zabezpieczającą przed zapisem umieszczoną na płycie głównej, której zadaniem jest uniemożliwienie instalacji jakiegokolwiek innego systemu operacyjnego. Jeśli jednak jesteś szczególnie obeznany z technologią, możesz zaryzykować, ale nie jest to zalecane.

2. Jak odinstalować Google Chrome?

Nic dziwnego, że Chrome jest domyślną przeglądarką na Chromebookach. Gdy kupujesz Chromebooka, jest on już skonfigurowany wraz z aplikacją Chrome Web Store. Odinstalowanie Chrome nie jest niestety opcją na Chromebooku.

Ale to nie znaczy, że nie możesz korzystać z innej przeglądarki internetowej, jeśli wolisz. Najszybszym sposobem przejścia do innej opcji byłoby przejście do Sklepu Play i pobranie przeglądarki obsługującej Androida. Możesz używać przeglądarki Firefox, Opera, Microsoft Edge i kilku innych.

Usuwanie Chromebooka z aplikacji

Ponieważ Chromebook jest idealny do przetwarzania w chmurze i lekkich aplikacji, wkrótce możesz obsługiwać mnóstwo aplikacji, których nie potrzebujesz. Tak samo jak w przypadku telefonu, usunięcie zbędnych aplikacji pozwoli Twojemu urządzeniu działać płynniej i szybciej.

Na szczęście usuwanie aplikacji z Chromebooka jest niezwykle proste i szybkie. Trzymanie się Chrome jako domyślnej przeglądarki jest prawdopodobnie najlepsze, ale możesz użyć innych, jeśli chcesz.

Ponadto nie zalecamy zastępowania systemu operacyjnego Chrome innym systemem operacyjnym, chyba że masz pewność, co robisz.

Ile aplikacji masz na swoim Chromebooku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.