Jak trwale usunąć swoje konto Amazon [luty 2021]

Z jakiegoś powodu zdecydowałeś, że chcesz trwale usunąć swoje konto Amazon z istnienia. Ludzie mogą mieć wiele różnych powodów, aby to zrobić, od przeprowadzki do kraju, w którym Amazon nie obsługuje wysyłki, po problemy z praktykami biznesowymi Amazon, a nawet do kontrowersyjnych zasad HR.

Jak trwale usunąć swoje konto Amazon [luty 2021]

Biorąc pod uwagę wszystkie poufne informacje, które zawiera Twoje konto, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest ich usunięcie, jeśli nie planujesz już ich używać. Nie chcesz, aby ktokolwiek miał dostęp do Twojego konta i kradł poufne informacje. Po prostu upewnij się, że dokładnie rozumiesz, co oznacza całkowite usunięcie, i że masz 100% pewności, że to jest to, co chcesz robić w przyszłości.

Gdy zdecydujesz, że chcesz anulować swoje konto Amazon, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zrobić to tak szybko i łatwo, jak to możliwe.

Co się stanie, gdy zamkniesz swoje konto Amazon?

Jeśli prawidłowo zamkniesz swoje konto, nie będzie ono już dostępne dla Ciebie ani nikogo innego. Obejmuje to pracowników i personel pomocniczy w Amazon. Jeśli więc zamkniesz swoje konto, a potem poczujesz, że popełniłeś błąd, po prostu będziesz musiał popełnić nowe.

To również nie kończy się na Twoim podstawowym koncie, na którym kupujesz kilka produktów podczas tych niesamowitych wyprzedaży w Czarny Piątek i Cyberponiedziałek. To znaczy wszystko. Krótka lista rzeczy, do których nie będziesz już mieć dostępu po utracie konta:

 • Inne witryny, które używały lub wymagały konta Amazon, takie jak Amazon Mechanical Turks, Amazon Associates, Amazon Web Services (AWS), Author Central, Kindle Direct Publishing lub konta Amazon Pay.
 • Treści cyfrowe związane z Amazon Music, Amazon Drive i/lub Prime Photos lub zakupami w sklepie Amazon Appstore. Obejmuje to filmy Prime i zakupy Kindle. Cała zawartość zostanie usunięta i nie będzie można jej odzyskać.
 • Wszystkie recenzje, posty w dyskusjach i obrazy klientów, które otrzymałeś lub za które jesteś odpowiedzialny.
 • Historia Twojego konta, która obejmuje informacje o Twojej karcie kredytowej, historię zamówień itp.
 • Nieprzetworzone zwroty lub zwroty pieniędzy.
 • Wszelkie pozostałe karty podarunkowe Amazon.com lub promocyjne saldo kredytowe, które aktualnie znajdują się na Twoim koncie.
 • Urządzenia Amazon, takie jak Alexa-enabled, Echo lub Firestick TV, nie będą działać bez konta Amazon.

Jeśli możesz żyć bez wszystkiego, co wspomniano powyżej, możesz rozpocząć proces zamykania konta Amazon.

Jak trwale usunąć moje konto Amazon?

Zamknięcie konta Amazon nie jest tak proste i suche, jak większość innych kont internetowych. To nie jest tak proste, jak przejście do ustawień konta i kliknięcie przycisku.

Niekoniecznie przeskakujesz przez obręcze, ale zamknięcie konta Amazon wymaga jeszcze kilku kroków, zanim zostanie usunięte i zapewnia spokój ducha.

Krok 1: Anuluj swoje otwarte zamówienia

Jeśli niedawno złożyłeś zamówienia za pośrednictwem swojego konta Amazon, będziesz chciał je anulować przed usunięciem konta.

Aby to zrobić, musisz oczywiście być na samej stronie Amazon.com. Tam upewnij się, że logujesz się na konto, które chcesz usunąć. Możesz to zrobić, najeżdżając kursorem na Konto i listy kursorem i wybierając Zaloguj się. Wprowadź informacje o swoim koncie i kliknij Zaloguj.

Po zalogowaniu się na swoje bieżące konto upewnij się, że na Twoim koncie nie ma aktualnie aktywnych zamówień. Jeśli chcesz, możesz anulować wszystkie zakupy, które nie zostały jeszcze wysłane. Nie będziesz mógł zamknąć swojego konta, dopóki to nie zostanie zakończone.

Aby anulować zamówienia, które możesz mieć, kliknij Zamówienia w prawym górnym rogu strony głównej. Wybierać Otwarte zlecenia a gdy zamówienia zostaną podniesione, kliknij Poproś o anulowanie po prawej stronie każdego zamówienia.

Krok 2: Usuń swoje konto Amazon

Nie znajdziesz „Anuluj / dezaktywuj konto” nigdzie nie spojrzysz na stronie. Aby w końcu rozpocząć proces, musisz przewinąć na dół strony do stopki i kliknąć Pomoc w sekcji „Pomożemy”.

Przewiń stronę w dół do „Przeglądaj tematy pomocy” i wybierz Potrzebujesz więcej pomocy? na dole lewej kolumny. Spowoduje to wyświetlenie nowych opcji w polu po prawej stronie. Kliknij Skontaktuj się z nami.

Na następnej stronie Amazon zapyta Cię, czy chcesz porozmawiać z jego Chatbotem. Niestety, w 2019 roku Amazon przeniósł większość swoich próśb o pomoc do swojego Chatbota, co oznacza, że ​​będziesz musiał je anulować, rozmawiając z botem.

Notatka: Jeśli klikniesz link „Możemy do Ciebie zadzwonić” pod linkiem Rozpocznij czat, osoba na żywo zadzwoni do Ciebie, gdy tylko jedna będzie dostępna.

Następnie powiedz botowi, że chcesz zamknąć swoje konto. Następnie poprosi Cię o wybranie jednej z trzech opcji. Z tych opcji wybierz tę związaną z „Logowanie i bezpieczeństwo”. Następnie zapyta Cię, czy chcesz porozmawiać z przedstawicielem, ponieważ bot nie może Ci pomóc w kwestiach z tym związanych.

Gdy porozmawiasz z przedstawicielem, możesz dać mu znać, że chcesz usunąć swoje konto Amazon, a on rozpocznie proces za Ciebie. Wynikiem końcowym będzie nadal wiadomość e-mail z szacowanym czasem przyjazdu do usunięcia konta.

Ramy czasowe zwykle wynoszą od 12 do 48 godzin, chociaż konta niektórych szczęśliwców zostały usunięte niemal natychmiast.

Anulowanie za pomocą linku „Skontaktuj się z nami”

Korzystanie ze strony internetowej „Skontaktuj się z nami” wygląda nieco inaczej w przypadku anulowania, ponieważ nie masz możliwości czatowania. Będziesz musiał wysłać e-mail korzystając z tej opcji.

Przełącz opcje, aby anulować konto, a pojawi się szablon wiadomości e-mail.

Użytkownicy zgłaszali, że proces jest niezwykle prosty i wydajny. Jeśli obawiasz się, że Twoje konto pozostanie aktywne po złożeniu wniosku o anulowanie, w ciągu kilku dni otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Alternatywy dla anulowania konta

Jeśli zainwestowałeś w książki, muzykę i przechowywanie zdjęć Amazon, możesz nie chcieć trwale usunąć swojego konta. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować bezpieczeństwo swojego byłego konta Amazon podczas anulowania członkostwa Prime.

Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo konta, jest usunięcie wszystkich informacji o karcie kredytowej lub koncie PayPal. Możesz to zrobić poprzez:

 1. Dostęp do konta Amazon i przejście do opcji „Moje konto”
 2. Po lewej stronie tej strony kliknij „Metody płatności”
 3. Stuknij strzałki w dół obok każdej opcji płatności i kliknij „Usuń”
 4. Dotknij „Potwierdź”

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka z pytaniem, którą kartę chcesz oznaczyć jako domyślną. Kliknij „Anuluj”, aby kontynuować usuwanie metod płatności.

Możesz także usunąć wszelkie adresy powiązane z Twoim kontem.

 1. Przejdź do strony „Moje konto”
 2. Kliknij „Twój adres”
 3. Kliknij „Usuń” obok każdego adresu
 4. Kliknij „Tak” w wyświetlonym oknie.

Jeśli chcesz pozostawić swoje konto Amazon aktywne dla zakupionych treści, jest to alternatywa dla uniemożliwienia komukolwiek dostępu do Twoich danych osobowych lub zamawiania przedmiotów bez Twojej zgody.

Spowoduje to, że Twoje konto będzie aktywne bez żadnych powiązanych z nim informacji o płatnościach ani wysyłce.

Zabezpieczanie konta Amazon

Na koniec upewnij się, że Twój adres e-mail i numer telefonu są aktualne, a uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest włączone. Jeśli obawiasz się pozostawienia aktywnego konta ze względów bezpieczeństwa, możesz podjąć środki ostrożności, aby w tym pomóc.

 1. Wejdź na stronę „Moje konto”
 2. Kliknij „Logowanie i bezpieczeństwo”
 3. Wpisz swoje aktualne hasło
 4. Kliknij „Edytuj” obok każdej opcji i wprowadź aktualne informacje

Włączenie 2FA (uwierzytelniania dwuskładnikowego) oznacza, że ​​inni nie będą mogli zalogować się na Twoje konto bez weryfikacji SMS-em lub e-mailem. Jeśli ktoś spróbuje się zalogować, otrzymasz powiadomienie na swój e-mail o dostępie do konta.

Często Zadawane Pytania

Czy Amazon usunie moją historię zakupów?

Nie. Amazon przechowuje całą historię zakupów, podobnie jak większość sklepów stacjonarnych. Firma twierdzi, że jest to cel podatkowy itp. i nie jest używany do niczego, co mogłoby stanowić naruszenie prywatności.u003cbru003eu003cbru003eNawet jeśli całkowicie usuniesz swoje konto Amazon, historia zakupów jest nadal zapisana w firmie.

Jeśli usunę konto, czy nadal będę mógł używać Firestick?

Niestety nie, chyba że utworzysz nowe (prawdopodobnie fałszywe) konto Amazon. Twój Firestick jest częścią linii produktów Amazon, więc został zbudowany i zaprojektowany do pracy z Twoim kontem Amazon. u003cbru003eu003cbru003eWięcej informacji na temat korzystania z Firestick bez konta Prime znajdziesz tutaj u003ca href=u0022//www.techjunkie.com/how-to-use-an-amazon-fire-tv-stick-bez-registration-of- amazon-account/u0022u003earticleu003c/au003e out. Pomożemy Ci przesyłać strumieniowo ulubione treści bez obaw o płacenie za Amazon.

Co mogę zrobić, jeśli nie mam dostępu do mojego konta Amazon?

Amazon z przyjemnością pomaga tym, którzy są zablokowani na swoim koncie, ale będzie to wymagało trochę pracy. Jeśli myślisz o utworzeniu nowego konta, ponieważ nie masz dostępu do starego, przejdź do tego u003ca href=u0022//www.amazon.com/ap/signin?clientContext=135-1234997-9572124u0026amp;openid.return_to =https%3A%2F%2Fwww.amazon.com%2Fa%2Fap-post-redirect%3FsiteState%3DclientContext%253D131-3221787-7671604%252CsourceUrl%253Dhttps%25253A%25252F%25252Fwww.amazon.com%25252Frecover%252Faupload%252 % 25253F% 252Csignature% 253D1LAwabtz6j2BfKrahqjy8rtzBmVKkj3Du0026amp; openid.identity = http% 3A% 2F% 2Fspecs.openid.net% 2Fauth% 2F2.0% 2Fidentifier_selectu0026amp; openid.assoc_handle = usflexu0026amp; openid.mode = checkid_setupu0026amp; marketPlaceId = ATVPDKIKX0DERu0026amp; openid.claimed_id =http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_selectu0026amp;pageId=usflexu0026amp;openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0u0026amp;openid.pape .preferred_auth_policies=SecondFactorRecoveryu0022u003ewebsiteu003c/au003e najpierw i kliknij opcję u0022Need Helpu0022.u003cbru003eu003cbru003eAmazon robi mieć protokoły do ​​weryfikacji Twojej tożsamości i przywrócenia Cię na konto. Chociaż może być konieczne przesłanie kilku kluczowych informacji (ma to na celu powstrzymanie hakerów przed przejęciem konta), zdecydowanie warto zachować wszystkie zakupy.

Czy Amazon ma numer obsługi klienta, pod który można zadzwonić?

Tak, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w likwidacji konta, zadzwoń pod numer 888-280-4331. Będziesz musiał postępować zgodnie z niektórymi monitami i wprowadzić dane osobowe, zanim dotrzesz do żywej osoby. Powodem tego nie jest to, aby cię irytować, ale w rzeczywistości, aby przekierować twój telefon do działu, który jest przeszkolony, aby pomóc twoim konkretnym potrzebom.u003cbru003eu003cbru003eJeśli wolisz rozmawiać z Amazon, możesz to zrobić. Przejdź do u003ca href=u0022//www.amazon.com/hz/contact-us/csp?from=gpu0026amp;source=contact-usu0026amp;*entries*=0u0026amp;_encoding=UTF8u0026amp;*Version*=1u0026amp; u0022u003eAmazon Skontaktuj się ze stroną Usu003c/au003e i rozpocznij rozmowę.

Czy Amazon zwróci mi pieniądze na Prime?

Rejestracja w Amazon Prime jest łatwa. Trochę za łatwo. Jest całkowicie możliwe, że zapisałeś się do usługi przez pomyłkę, a jeśli tak, możesz się zastanawiać, czy istnieje sposób na odzyskanie tych pieniędzy. u003cbru003eu003cbru003eKorzystając z powyższego linku, skontaktuj się z Amazon, aby sprawdzić, czy otrzymają zwrot pieniędzy. Jeśli konto nie zostało użyte, wydaje się, że Amazon jest pod tym względem bardzo sprawiedliwy. Chociaż może minąć kilka dni, zanim pojawi się na Twoim koncie bankowym.