Jak usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail w poczcie Yahoo?

Codziennie na Yahoo wysyłanych jest ponad 26 miliardów e-maili. Jeśli korzystasz z poczty Yahoo od dłuższego czasu, prawdopodobnie zebrałeś mnóstwo e-maili, których nie masz zamiaru czytać.

Na szczęście Yahoo zdaje sobie sprawę, że użytkownicy chcą utrzymywać porządek w swojej skrzynce odbiorczej. Yahoo Mail oferuje bardzo wygodny sposób usuwania wszystkich nieprzeczytanych wiadomości e-mail, a cały proces można wykonać w nie więcej niż kilka minut.

Usuwanie nieprzeczytanych wiadomości e-mail w aktualnej wersji Yahoo

Z biegiem czasu w ogólnym wyglądzie i funkcjonalności Yahoo Mail wprowadzono wiele zmian. W miarę dodawania nowych i przydatnych funkcji korzystanie z usługi poczty e-mail staje się coraz prostsze. To samo dotyczy usuwania wszystkich e-maili.

W tym procesie nie ma dużego rozróżnienia między różnymi wersjami. Największą odmianą jest sposób, w jaki uzyskujesz dostęp do nieprzeczytanych wiadomości e-mail i odfiltrowujesz wszystkie inne.

Oto jak ten proces działa w obecnej wersji Yahoo:

 1. Ze strony głównej przejdź do Inteligentne widoki menu rozwijane po lewej stronie okna.
 2. otwarty Inteligentne widoki, następnie idź do nieprzeczytane. Spowoduje to odfiltrowanie wszystkich przeczytanych wiadomości i zebranie nieprzeczytanych ze wszystkich folderów.
 3. Kliknij na Zaznacz wszystko checkbox (ten nad wszystkimi indywidualnymi), aby zaznaczyć wszystkie e-maile.
 4. Kliknij Kasować przycisk z ikoną kosza, aby usunąć wszystkie e-maile.

Spowoduje to przeniesienie wszystkich nieprzeczytanych e-maili do Śmieci teczka. Aby pozbyć się ich na stałe, przejdź do Śmieci i wybierz Wszystkie e-maile i usuń je stamtąd.

Usuwanie nieprzeczytanych wiadomości e-mail w Yahoo Basic

Yahoo Basic to nieco starsza wersja, która nie jest dziś tak popularna. Mimo to wiele osób woli nie przełączać się na nowy, ponieważ znają działanie Yahoo Basic. Jeśli jesteś jednym z nich, Inteligentne widoki opcja nie jest dostępna, więc musisz znaleźć inny sposób na filtrowanie nieprzeczytanych wiadomości e-mail.

Na szczęście ta metoda jest równie prosta jak poprzednia. Oto jak to działa:

 1. Przejdź do Szukaj pasek u góry ekranu.
 2. Rodzaj jest: nieprzeczytane w Szukaj pasek, a następnie kliknij Przeszukaj pocztę (lub hit Wchodzić).
 3. Gdy wszystkie oprócz nieprzeczytanych wiadomości e-mail zostaną odfiltrowane, kliknij Zaznacz wszystko nad listą e-mail, a następnie kliknij Kasować

Ta sama metoda działa w mobilnej wersji Yahoo Mail, więc możesz to zrobić również za pomocą przeglądarki smartfona lub aplikacji.

Usuwanie nieprzeczytanych wiadomości e-mail w Yahoo Classic

Jeśli jesteś częściowy w interfejsie Yahoo Classic, również Cię ochronimy.

Znajdowanie i usuwanie wszystkich nieprzeczytanych wiadomości może nie być tak wygodne, jak dwie poprzednie, ale można to zrobić bez większego wysiłku. Oto jak:

 1. Kliknij na Przeszukaj pocztę przycisk u góry i przejdź do zaawansowane wyszukiwanie.
 2. Na pytanie o kryterium wyszukiwania, określ Do, DW, UDW: zawiera.
 3. Rodzaj “.” w polu wpisu po zawiera.
 4. Pod Opcje, wybierać Wyszukaj > Tylko nieprzeczytane wiadomości.
 5. Pod Zajrzyj do folderów, wybierz wszystkie foldery, z których chcesz usunąć e-maile.
 6. Kliknij Szukaj.
 7. Wybierz wszystkie e-maile w taki sam sposób, jak w przypadku poprzedniej metody, a następnie naciśnij Kasować.

Zajmuje to nieco więcej pracy niż dwie pierwsze metody, ale jest tak dobre, jak w Yahoo Classic. Jak zwykle nie powoduje to trwałego usunięcia e-maili, więc musisz przejść do Śmieci i opróżnij go, aby na dobre pozbyć się e-maili.

Ostatnie słowo

Bez względu na to, której wersji Outlooka używasz, istnieje prosty sposób na usunięcie wszystkich nieprzeczytanych wiadomości e-mail. Z każdą nową aktualizacją Yahoo coraz to ułatwiało, więc możesz chcieć przełączyć się na najnowszą wersję, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Proces usuwania różni się w zależności od wersji Yahoo, liczby usuwanych wiadomości e-mail, a także szybkości sieci i komputera.

Yahoo stale dodaje nowe funkcje, dzięki którym korzystanie z usługi poczty e-mail jest wygodniejsze. Jeśli chcesz być na bieżąco z nimi wszystkimi, zapoznaj się z naszymi postami z nowymi samouczkami. A jeśli jest coś konkretnego, o czym chciałbyś wiedzieć lub omówić, nie zapomnij skorzystać z sekcji komentarzy poniżej.