Jak usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail w programie Outlook

Mimo że wiele osób uważa, że ​​Outlook jest nieco bardziej staroświecki niż inne klienty poczty e-mail, wciąż są miliony, które używają go na co dzień. Dotyczy to zwłaszcza firm, ponieważ Outlook oferuje wiele funkcji, które pomagają pracownikom zachować porządek.

Jak usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail w programie Outlook

Niezależnie od tego, czy korzystasz z Outlooka do celów osobistych, czy zawodowych, istnieje duża szansa, że ​​nie czytasz każdej wiadomości, która przychodzi na Twoją stronę. Z czasem prawdopodobnie zgromadziłeś setki i tysiące promocji, spamu i innych nieistotnych e-maili.

Microsoft zaprojektował Outlooka w taki sposób, aby był bardzo łatwy w użyciu, więc czyszczenie folderów z mnóstwa nieprzeczytanych wiadomości e-mail nie jest trudne. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się ich, więc przyjrzyjmy się, czym one są.

Korzystanie z funkcji wyszukiwania

Przydatność funkcji wyszukiwania w Outlooku wykracza poza samo wyszukiwanie określonych wiadomości e-mail. Może pomóc w usunięciu wszystkich wiadomości e-mail z określonego folderu, które należą do kategorii wyszukiwania. Oto jak to działa:

 1. Z głównego Poczta wyświetl, przejdź do folderu, z którego chcesz usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail. Może to być dowolny folder, nie tylko skrzynka odbiorcza.
 2. Po wejściu do folderu naciśnij Ctrl + E otworzyć nowy Narzędzia wyszukiwania
 3. Zobaczysz wiele opcji wyszukiwania, wśród których jest nieprzeczytane Kliknij go, aby odfiltrować wszystkie inne e-maile. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to użyć Zakres funkcji, aby w razie potrzeby zawęzić wyszukiwanie.
 4. Twoja lista e-mailowa będzie teraz zawierać tylko nieprzeczytane wiadomości e-mail, więc możesz wybrać je wszystkie, nie martwiąc się o wpływ na inne kategorie wiadomości e-mail. Aby to zrobić, zaznacz pierwszy e-mail na liście, a następnie naciśnij klawisz kontrolny + Zmiana + Koniec, aby zaznaczyć wszystkie e-maile.
 5. Naciśnij Usuń, aby usunąć wszystkie wybrane wiadomości e-mail.

Korzystanie z funkcji filtrowania

Innym sposobem uzyskania dostępu do wszystkich nieprzeczytanych wiadomości e-mail jest użycie funkcji Filtruj. Działa podobnie do funkcji wyszukiwania. Oto jak filtrować i usuwać wszystkie nieprzeczytane e-maile:

 1. Od Poczta Zobacz, przejdź do folderu zawierającego obraźliwe wiadomości e-mail, w tym przypadku nieprzeczytane wiadomości e-mail.
 2. Iść do Dom >Filtruj e-mail > Wszystkie inne e-maile zostaną odfiltrowane i możesz również tutaj skorzystać z funkcji Zakres.
 3. Gdy masz już listę nieprzeczytanych e-maili, wybierz pierwszą z nich i naciśnij klawisz kontrolny + Zmiana + Zakończ, aby wybrać wszystkie pozostałe, a następnie naciśnij klawisz Delete. Wszystkie e-maile objęte zakresem filtrowania zostaną usunięte.

Korzystanie z funkcji wyszukiwania folderu

ten Wyszukaj folder funkcja to bardzo wygodny sposób na zebranie wszystkich nieprzeczytanych wiadomości e-mail w wielu folderach w jednym miejscu, w którym można je następnie usunąć. Oto jak z niego korzystać:

 1. Z głównego ekranu przejdź do Teczka Kliknij na Nowy folder wyszukiwania w lewym górnym rogu okna.
 2. Otworzy się nowe okno dialogowe z wieloma opcjami folderu wyszukiwania do wyboru. Kliknij Nieprzeczytana wiadomość aby utworzyć folder, który będzie gromadził wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail.
 3. Panel nawigacyjny po lewej stronie ma teraz nowy Przeszukaj foldery kategorię, pod którą można zobaczyć Nieprzeczytana wiadomość folder, który właśnie utworzyłeś.
 4. Otwórz folder i użyj jednego z dwóch następujących sposobów, aby wybrać wszystkie swoje e-maile:
  1. Zaznacz dowolny e-mail na liście, a następnie naciśnij Ctrl + A aby wybrać je wszystkie.
  2. Zaznacz pierwszy e-mail, a następnie użyj klawisz kontrolny + Zmiana + Koniec kombinacji.
 5. Naciśnij Usuń, aby usunąć wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail.

Może to być najwygodniejsza opcja, biorąc pod uwagę, że nie musisz wchodzić do każdego oddzielnego folderu, zgodnie z wymaganiami dwóch pierwszych metod. Zamiast tego folder wyszukiwania zbierze wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail i możesz je usunąć w ciągu kilku sekund.

Ostatnie słowo

Jak widać, Outlook zawiera wiele natywnych opcji masowego usuwania. Poza tym istnieje kilka rozwiązań innych firm, ale tak naprawdę nie ma z nich żadnego pożytku, jeśli chodzi o masowe usuwanie wiadomości e-mail. To powiedziawszy, oferują wiele innych opcji zarządzania e-mailami, więc jeśli potrzebujesz takiego rozwiązania, możesz znaleźć najlepiej oceniane w Internecie.

Jeśli chodzi o pozbycie się nieprzeczytanych wiadomości e-mail, funkcje oferowane w Outlooku są wystarczająco wydajne. Nie sądzisz?