Jak stworzyć nową społeczność Subreddit

Reddit to miejsce w Internecie, w którym ludzie z całego świata mogą spotykać się, aby dzielić się swoimi pomysłami i dyskutować na tematy związane z konkretnymi zainteresowaniami. Jednym ze sposobów, w jaki Reddit na to pozwala, jest tworzenie subredditów, które koncentrują się na konkretnych kwestiach w ramach określonego tematu. Każdy może stworzyć subreddit, ale nie wszystkie stają się popularne.

Jeśli nie masz pewności, jak stworzyć nową społeczność subreddit, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, jak możesz to zrobić. Dowiesz się, jak nim zarządzać, a nawet go promować. Możesz również znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania związane z Reddit.

Jak stworzyć nową społeczność Subreddit?

Zaloguj się lub utwórz konto

Nie ma możliwości stworzenia subreddita bez konta, dlatego najpierw musisz się zarejestrować. Wystarczy odwiedzić Reddit i w ciągu kilku sekund założyć konto. W przeciwieństwie do większości stron internetowych, nie potrzebujesz nawet adresu e-mail do konta Reddit.

Po utworzeniu konta Reddit możesz przejść do następnego kroku, tworząc sam subreddit.

Tworzenie subreddita

Teraz, gdy masz już konto Reddit, wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć społeczność. Tworzenie nie zajmuje dużo czasu i zawsze możesz zmodyfikować niektóre ustawienia w przyszłości. Oto jak stworzyłbyś nowy subreddit.

 1. Zaloguj się na swoje konto Reddit.

 2. Znajdź przycisk „Utwórz społeczność”, zwykle znajdujący się po prawej stronie strony głównej Reddit.

W przypadku starego Reddita opcja jest oznaczona etykietą „Utwórz Subreddit”, ale kroki są zasadniczo takie same. Na urządzeniach mobilnych wystarczy dotknąć swojego awatara, a następnie wybrać „Utwórz społeczność”.

Następnie musisz nadać subredditowi nazwę i przypisać mu temat. Omówimy to poniżej.

Wybierz nazwę i temat

Tutaj pojawi się menu umożliwiające nazwanie nowej społeczności, opisanie jej w ciągu 500 znaków i nie tylko. Co najważniejsze, musisz nazwać swój nowy subreddit. Musi być unikalny i nie może zawierać zarejestrowanych znaków towarowych.

Nazwy Subreddit są stałe i nie będziesz mógł ich zmienić w przyszłości. Jeśli popełnisz błąd, będziesz musiał stworzyć nową społeczność od podstaw.

W opisie możesz poinformować odwiedzających, do czego służy ten subreddit, co jest dozwolone, a co nie. Dla odwiedzających to pierwsza rzecz, jaką zobaczą, więc przed dołączeniem upewnij się, że podałeś wszystkie kluczowe informacje, które muszą znać.

Po nadaniu mu nazwy możesz zacząć dostosowywać subreddit i tworzyć reguły. Niektóre z rzeczy, które zobaczysz również w menu, to:

 • Pasek boczny

To właśnie pojawi się na pasku bocznym, gdy Redditorzy odwiedzą Twój subreddit i spojrzą na znajdujące się tam posty. Pasek boczny może zawierać tekst i linki, które chcesz, aby zobaczyli i odwiedzili. Możesz także umieścić tam pewne zasady, których należy przestrzegać, aby Redditorom zawsze przypominano o tym, co jest dozwolone w Twojej społeczności.

 • Tekst zgłoszenia

To właśnie zobaczy każdy Redditor, który dołączy do Twojego subreddita, zanim prześle posty. Mogą to być zasady i napomnienia, aby pozostać w temacie, a także z kim się skontaktować, jeśli potrzebują pomocy.

 • Inne opcje

Te inne opcje obejmują zakres od kosmetycznych po język i obejmują typy postów i nie tylko. Eksperymentuj z nimi i znajdź to, co Twoim zdaniem jest odpowiednie dla Twojego subreddita.

Moderowanie Twojego Subreddita

Jako twórca swojego subreddita domyślnie jesteś moderatorem. Możesz być jedynym moderatorem swojego subreddita lub zrekrutować kilku znajomych do pracy. Tak czy inaczej, jako moderator masz pewne uprawnienia, których nie mają zwykli Redditorzy na twoim subreddicie.

Niektóre z tych uprawnień to:

 • Dostosuj ustawienia Subreddita

Moderatorzy kontrolują wiele ustawień za kulisami. Od koloru subreddita po filtry, mogą zmieniać te ustawienia według potrzeb.

 • Zmień zasady

Jako moderatorzy mają prawo zmieniać zasady według własnego uznania. Te zmiany zostaną oczywiście upublicznione później dla wszystkich członków subreddita.

 • Daj specjalne uprawnienia

Moderatorzy mogą przyznać niektórym Redditorom uprawnienia do publikowania na prywatnych i ograniczonych subredditach. W publicznych mogą przyznawać uprawnienia do publikowania wybranym członkom, w zależności od charakteru subreddita.

 • Sprawdź statystyki

Moderatorzy mogą zapoznać się z liczbą subskrybentów i innymi informacjami statystycznymi.

 • Ban, wyciszenie i kopnięcie

Oczywiście moderatorzy mają prawo wyciszyć, a nawet zablokować Redditorów, którzy łamią zasady. Mogą to zrobić według własnego uznania.

 • Usuń spam

Czasami złośliwi Redditorzy lubią spamować posty i komentarze. Od moderatora zależy, czy je usunie i wyczyści subreddit.

 • Użyj Mod Mail

Moderatorzy mają dostęp do prywatnego systemu poczty, aby łatwo komunikować się z innymi moderatorami. Jeśli jesteś jedyny, prawdopodobnie nie masz z tego pożytku.

Promowanie nowego Subreddita

Nikt nie lubi zimnego i jałowego subreddita i jesteśmy pewni, że chcesz, aby Twój subreddit był aktywny i pełen aktywności. O ile nie używasz go tylko dla prywatnych grup, będziesz chciał promować swój subreddit i robić to ostrożnie. Jeśli zezwolisz na linki spamowe z twojego subreddita, możesz zostać zbanowany w cieniu.

 • Prześlij swój Subreddit do Subreddits, które umożliwiają promocję

To brzmiało jak kęs! Istnieją subreddity, które pozwalają promować własne na ich stronach, takie jak /r/obscuresubreddits i /r/shamelessplug. W ten sposób możesz zdobyć kilku nowych subskrybentów. Ponadto im więcej linków do twojego subreddita, tym większy masz autorytet strony.

Posiadanie pewnego autorytetu strony pozwala na częstsze pojawianie się Twojego subreddita w wyszukiwarce Google. To pomoże ci się rozwijać.

 • Współpracuj z podobnymi subredditami

Jeśli Twój temat jest szczególnie popularny, mogą istnieć już podobne subreddity na ten sam temat. Możesz je subskrybować i zapytać moderatorów, czy chcą połączyć Twój subreddit na swoich paskach bocznych. Ponadto możesz zrobić to samo dla ich.

Ta wzajemna współpraca będzie napędzać ruch zarówno do Ciebie, jak i do innych subredditów, umożliwiając wszystkim rozwój. Dodatkowy ruch zawsze przyda się do rozwoju.

 • Połącz swój subreddit podczas rozmów z innymi

Kiedy jesteś na większym subreddicie z powiązanymi tematami, takimi jak Twój, możesz zapytać innych, czy chcą dołączyć. Daj im link do swojego subreddita i zapytaj, czy są zainteresowani. Dopóki nie spamujesz drugiego subreddita tymi prośbami, powinieneś być w porządku.

Jeśli złożysz zbyt wiele takich próśb, moderatorzy większego subreddita mają prawo zablokować Cię za spam. Zaszkodziłoby to Twojej reputacji i prawdopodobnie zmniejszyłoby liczbę potencjalnych subskrybentów.

Dostosowywanie nowego subreddita

Aby dostosować swój subreddit po utworzeniu, możesz wykonać następujące kroki:

 1. Przejdź do swojego subreddita.
 2. Znajdź pole administratora na dole prawego paska bocznego.
 3. Wybierz „Ustawienia społeczności”.

 4. Zacznij dostosowywać.

Wspomnieliśmy wcześniej, że możesz modyfikować wiele funkcji, takich jak kolor i nie tylko. Możesz nawet spojrzeć na arkusz stylów, a następnie wprowadzić modyfikacje według własnego uznania.

Jeśli chcesz dodać nowy motyw do swojego subreddita, możesz go pobrać i zainstalować. Jednym z najpopularniejszych motywów jest Naut.

Ponieważ motywy różnią się metodą instalacji, powinieneś przejść do ich oficjalnych stron i zamiast tego postępować zgodnie z tymi instrukcjami.

Dodatkowe często zadawane pytania dotyczące Subreddit

Dlaczego nie mogę utworzyć subreddita?

Jeśli twoje konto nie ma co najmniej 30 dni lub nie masz wystarczającej pozytywnej karmy (punktów, które zdobywasz dzięki głosom za społeczności), nie możesz utworzyć subreddita. Aby zyskać pozytywną karmę, musisz poczekać, aż Twoje konto przekroczy 30-dniowy znak lub stać się bardziej aktywnym. Po tym powinieneś być w stanie stworzyć własny subreddit.

Ile karmy potrzebuję, aby stworzyć subreddit?

Dokładna liczba nie jest jasna, ale niektórzy użytkownicy spekulują, że jest to 50. Niezależnie od tego, wystarczy być aktywnym na Reddicie i zdobyć wiele głosów i odpowiedzi. W końcu zgromadzisz dużo karmy.

Kiedy mogę stworzyć subreddit?

Subreddita możesz utworzyć w dowolnym momencie po tym, jak Twoje konto zostało założone przez co najmniej 30 dni i masz wystarczająco dużo pozytywnej karmy.

Dołącz do mojego nowego subreddita, proszę?

Tworzenie nowej społeczności subreddit jest dość proste, ale masz dużą kontrolę nad jej wyglądem. Teraz, gdy już wiesz, jak to zrobić, możesz zacząć go promować później i poprosić o subskrypcję podobnie myślących Redditorów. Dzięki odpowiednim krokom może rozwinąć się w dynamiczną społeczność.

Jak nazywa się twój subreddit, jeśli już go masz? Czy jesteś moderatorem tego, który stworzyłeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.