Jak uzyskać weryfikację na Instagramie [Styczeń 2021]

Naśladownictwo może być najszczerszą formą pochlebstwa, ale to nie daje nikomu prawa do podszywania się pod innych w mediach społecznościowych. Podczas gdy celebryci są najbardziej narażeni na fałszywe przedstawienie w ten sposób, reszta z nas również może być zagrożona. Właśnie dlatego rośnie wsparcie dla Instagrama, aby rozszerzyć jego program weryfikacyjny poza tylko jego najbardziej znanych użytkowników.

Jak uzyskać weryfikację na Instagramie [Styczeń 2021]

Przez jakiś czas Instagram mocno trzymał się linii przeciwko weryfikacji kont innych niż celebryci i niemarkowych. Jednak pod koniec sierpnia 2018 r. Instagram otworzył przed nami proces weryfikacji – teoretycznie.

Ubieganie się o weryfikację

Każdy może zastosować dla weryfikacji. Rozpoczęcie procesu jest proste. Aby złożyć wniosek o weryfikację, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1

Otwórz aplikację Instagram i dotknij profilu w prawym dolnym rogu

Krok 2

Kliknij trzy poziome linie w prawym górnym menu i dotknij „Ustawienia.’

Krok 3

Przewiń w dół i dotknij „Rachunek.’

Krok 4

Przewiń w dół jeszcze raz i dotknij „Poproś o weryfikację

Krok 5

Wypełnij formularz i kliknij ‘Wysłać' na dnie

Będziesz musiał dostarczyć zdjęcia swojego dowodu osobistego i innej dokumentacji (rachunki za media itp.) do Instagrama, aby mogli je sprawdzić i zweryfikować.

Możesz także wybrać typ konta, od wiadomości po influencer, dostępnych jest kilka opcji, dotknij tego, które jest najbliższe Twojemu. Wtedy wystarczy czekać! Proces może potrwać do 30 dni, ale jeśli zostaniesz odrzucony, możesz ponownie złożyć wniosek.

Jednak wciąż jest pewien haczyk.

Połów

Haczyk polega na tym, że choć każdy może się zgłosić, wydaje się, że standardy tak naprawdę się nie zmieniły. Instagram nadal mówi, że konta muszą być godne uwagi i określa je jako reprezentujące Twoje konto „znana, bardzo poszukiwana osoba, marka lub podmiot. Sprawdzamy konta, które są prezentowane w wielu źródłach wiadomości i nie uważamy płatnych ani promocyjnych treści za źródła do sprawdzenia”.

Więc jeśli jesteś sławny na Instagramie, możesz zostać zweryfikowany… ale jeśli masz 16 obserwujących, a troje z nich to twoje rodzeństwo, prawdopodobnie nadal nie masz szczęścia.

Istnieją inne sposoby weryfikacji na Instagramie, ale żaden z nich nie jest gwarantowany. Zanim jednak do nich przejdziemy, powinniśmy zadać ważne pytanie…

Potrzebujesz weryfikacji na Instagramie?

Być może zastanawiasz się, czy w ogóle potrzebujesz weryfikacji. Niebieski znacznik wyboru nie wprowadza Cię do ekskluzywnych klubów, nie daje zniżek na produkty i nie sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjny dla płci przeciwnej. Więc po co się męczyć?

Jedyną realną korzyścią z weryfikacji na Instagramie jest to, że prowadzisz firmę i używasz sieci do marketingu. Wtedy bycie zweryfikowanym członkiem daje Twojej wiadomości trochę większą wiarygodność niż w innym przypadku.

Jednak zanim Instagram rozważy Cię do weryfikacji, i tak musisz mieć setki tysięcy obserwujących, więc już minął punkt, w którym potrzebujesz weryfikacji. Jeśli poważnie podchodzisz do marketingu w mediach społecznościowych, weryfikacja może dodać trochę wagi Twoim kampaniom.

Pomaga również w inny sposób, gdy zdobędziesz wielu obserwujących, zauważysz inne konta, które będą Cię naśladować i spamować Twoich lojalnych obserwatorów. Niebieski znacznik wyboru daje fanom coś, czego mogą szukać i upewnić się, że to Ty, a nie ktoś, kto podszywa się pod Ciebie.

Zweryfikuj się na Instagramie

Aby zweryfikować się na Instagramie, możesz kupić zweryfikowane konto ze źródła – lub możesz robić rzeczy na własnej skórze. Jak wspomniano powyżej, tutaj nic nie jest gwarantowane, a dokładne wymagania zweryfikowanego konta to tajemnica, o której na pewno wie tylko Instagram.

Plusem jest to, że cała Twoja praca przyniesie korzyści Twoim działaniom marketingowym na Instagramie, niezależnie od tego, czy zostaniesz zweryfikowany, czy nie.

Trudna droga obejmuje działania marketingowe w mediach społecznościowych. Są powolne i metodyczne, ale stopniowo zdobędą autorytet w Twojej niszy, a potem naśladowców.

Zdobywanie weryfikacji na Instagramie Trudny sposób: nie zaczynaj od Instagrama

Podczas gdy gra końcowa jest weryfikacją na Instagramie, możesz zacząć od całkowitego zignorowania sieci. Jeśli możesz stworzyć obecność społecznościową, z którą sam Instagram będzie chciał być skojarzony, możesz ominąć tradycyjne metody weryfikacji. Czasami może to sprawić, że Instagram zaoferuje Ci weryfikację, zamiast prosić o to.

Typowa kampania marketingowa w mediach społecznościowych przyjrzy się Twojej marce, jej ofercie, jej rynkowi docelowemu, a następnie wybierze z niej najbardziej prawdopodobne sieci społecznościowe.

Zastanów się, kim są Twoi główni klienci i z jakich sieci społecznościowych najchętniej korzystają. Utwórz profil na każdym z nich i spraw, aby były one tak pełne i tak atrakcyjne, jak tylko możesz. Następnie zacznij publikować coś naprawdę przydatnego raz dziennie. Kampania marketingowa w mediach społecznościowych jest zwykle podzielona na trzy lub sześciomiesięczne segmenty. Zaplanuj trzymiesięczne posty i treści, połącz swoje konta z blogiem firmowym i bądź cierpliwy.

Zbuduj obecność w Internecie

Chodzi o to, aby tworzyć naprawdę przydatne treści, z których czerpią korzyści Twoi odbiorcy. Jest to treść, która ma największe szanse powodzenia w dowolnej sieci społecznościowej i zaczyna tworzyć autorytet dla Twojej marki i potencjał, aby zostać zauważonym.

Gdy będziesz mieć kilka miesięcy treści w innych sieciach społecznościowych, utwórz konto na Instagramie i połącz wszystko razem. Dodaj dane swojej firmy i linki do swojej witryny na swoim koncie na Instagramie. Staraj się być liderem w tym, co publikujesz, a nie obserwującym. Im więcej wysokiej jakości treści tam umieścisz, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz postrzegany jako ktoś, kto przyciągnie innych ludzi na Instagram. To jest klucz do weryfikacji.

Gdy zostaniesz zauważony w innych sieciach, narzędzia analityczne na Instagramie mogą oznaczać Cię jako osobę zainteresowaną w ich sieci. To jest to, do czego powinieneś dążyć. Budując swoją reputację, łącz się z innymi wpływowymi osobami i bądź użyteczny w Internecie. Zaczniesz stawać się kimś, z kim ludzie chcą być połączeni. Może to znacznie zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie statusu zweryfikowanego.

Weryfikacja na Instagramie nie jest gwarantowana, ale nie jest również niemożliwa. Chociaż zwykle nie jest to łatwe, może dodać trochę wagi do postrzegania Twojej firmy. Jeśli masz czas i cierpliwość, zdecydowanie warto spróbować!