Jak trwale usunąć wiadomości na Androidzie

Jeśli przez jakiś czas trzymasz ten sam telefon, możesz zauważyć, że aplikacja do obsługi wiadomości zaczyna zwalniać lub ładowanie trwa długo.

Jak trwale usunąć wiadomości na Androidzie

Usuwanie wiadomości na Androidzie nie jest trudne, ale może być niejasne, jak usunąć każdą wiadomość na telefonie naraz bez przywracania ustawień fabrycznych urządzenia. Omówimy każdą metodę poniżej, od usuwania wątków po usuwanie całych bibliotek wiadomości w systemie Android.

Metody te mogą się różnić w zależności od marki i modelu telefonu, a także wersji używanego oprogramowania. W przeciwieństwie do iPhone'ów aplikacje do SMS-ów na Androida są różne. Chociaż instrukcje dla każdego z nich nieco się różnią, omówimy kilka różnych aplikacji.

Biorąc to wszystko pod uwagę, zacznijmy.

Aplikacja do przesyłania wiadomości na Androida

Aplikacja do przesyłania wiadomości na Androida jest często dostępna w smartfonach LG i Motorola. Jeśli to jest aplikacja, której używasz, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami. Jeśli chcesz korzystać z tej aplikacji, po prostu pobierz ją stąd.

Usuwanie pojedynczych wiadomości

Zaczniemy od najmniejszego, najłatwiejszego sposobu usuwania tekstów — usuwania pojedynczych wiadomości z wątku.

Zacznij od otwarcia wątku wiadomości zawierającego teksty, które chcesz usunąć. Przewiń wiadomość, aż znajdziesz tekst, który chcesz usunąć, niezależnie od tego, czy jest to wiadomość wysłana, czy odebrana.

Teraz dotknij i przytrzymaj palcem tekst, który chcesz usunąć, a wiadomość podświetli się. W górnej części wyświetlacza pojawi się pasek akcji, a dotknięcie ikony kosza na śmieci w prawym górnym rogu ekranu spowoduje usunięcie wiadomości.

Niestety, Wiadomości na Androida nie pozwalają na jednoczesne usunięcie wielu wiadomości w ten sposób. Zamiast tego musisz długo nacisnąć jedną wiadomość, a następnie dotknąć innych wiadomości i nacisnąć ikonę kosza.

Usuwanie wątków wiadomości

Oczywiście, jeśli chodzi o usuwanie całych wątków, usuwanie wiadomości pojedynczo zajęłoby kilka godzin, jeśli nie dłużej, w zależności od tego, ile SMS-ów jest na twoim telefonie.

Usuwanie starych, nieużywanych wątków to świetny środek między usuwaniem każdej wiadomości w telefonie a usuwaniem niczego.

Pomaga utrzymać Twoją aplikację do SMS-ów w czystości i wolną od wszelkich nieistotnych wątków, jednocześnie zachowując wiadomości otrzymane od bliskich przyjaciół lub członków rodziny.

Aby usunąć wątek, w głównym menu wiadomości naciśnij i przytrzymaj wątek, który chcesz usunąć. Nad ikoną zdjęcia wątku tekstowego pojawi się znacznik wyboru, a u góry wyświetlacza pojawi się kolejny pasek akcji.

Następnie dotknij ikony kosza i potwierdź, dotykając „Usuń”.

W przeciwieństwie do pojedynczych wiadomości, Wiadomości na Androida pozwalają na wybór wielu wątków do usunięcia i zarchiwizowania. Po dotknięciu i przytrzymaniu jednego wątku, jak opisano powyżej, po prostu dotknij - bez konieczności trzymania - w innych wątkach, aby je również usunąć. Ten sam znacznik wyboru podświetli dodatkowy wątek i będziesz mógł usunąć lub zarchiwizować swoje wątki.

Tekstra

Jeśli próbujesz usunąć każdą wiadomość z telefonu, nawet wybieranie i usuwanie wątków wiadomości pojedynczo może być zbyt pracochłonne dla niektórych użytkowników, w zależności od tego, ile wiadomości znajduje się w ich telefonie.

Textra to aplikacja do przesyłania wiadomości, którą można pobrać na dowolne urządzenie z Androidem. Po pobraniu aplikacji po prostu ustaw ją jako domyślną aplikację do obsługi wiadomości. Wszystkie Twoje bieżące wiadomości zostaną automatycznie przeniesione. Podoba nam się ta aplikacja, ponieważ daje nam trochę więcej swobody w usuwaniu wiadomości niż inne na naszej liście.

Notatka: Wszelkie wiadomości usunięte z Textry zostaną również usunięte z domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości w telefonie.

Z wyglądu Textra ma prawie identyczny układ i wygląd wiadomości na Androida, z dwiema głównymi zaletami: pełną i całkowitą personalizacją oraz dodatkowymi opcjami i ustawieniami, których nie oferuje aplikacja Wiadomości na Androida.

Automatycznie usuwaj wiadomości w Textra

Tak więc, po zainstalowaniu Textry w sklepie Google Play, uruchom aplikację, pozwól jej dokończyć optymalizację i zanurz się w ustawieniach, naciskając przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

Po otwarciu menu ustawień przewiń w dół do samego dołu opcji i znajdź kategorię "Więcej rzeczy". To tutaj znajdziemy najłatwiejszy sposób na usunięcie wiadomości tekstowych.

Wybierz "Wiadomości do zachowania" u góry listy, a otrzymasz wyskakujące powiadomienie umożliwiające dostosowanie liczby wiadomości wyświetlanych w rozmowie.

W tym miejscu możesz ustawić limity wiadomości tekstowych i multimedialnych na najniższe możliwe liczby: odpowiednio 25 i 2. Spowoduje to usunięcie wszystkich ostatnich 25 wiadomości tekstowych na rozmowę i wszystkich oprócz najnowszych 2 wiadomości multimedialnych na rozmowę, co ograniczy wiadomości przychodzące do telefonu i zachowa prywatność rozmów. Po wybraniu liczb, które Ci się podobają, możesz dotknąć "Ok", aby zamknąć menu, a telefon zrobi resztę.

Wiadomości Samsung

Jeśli masz urządzenie Samsung, jest bardzo prawdopodobne, że używasz domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości Samsung. Jeśli tak jest, ta sekcja jest dla Ciebie.

Usuń pojedyncze teksty

Otwórz aplikację do obsługi wiadomości tekstowych i znajdź tekst, który chcesz usunąć. Następnie naciśnij i przytrzymaj wiadomość.

Pojawi się wyskakujące okienko. Kliknij „Usuń”. Następnie potwierdź.

W przeciwieństwie do innych aplikacji do przesyłania wiadomości, które wymieniliśmy powyżej, nie możesz dotknąć większej liczby wiadomości w wątku, aby usunąć wielokrotność. Ale możesz łatwo usunąć całe wątki.

Usuń wątek wiadomości

Możesz użyć tej metody, aby szybko usunąć wszystkie wiadomości od jednego kontaktu lub wszystkie wiadomości w telefonie. Oto jak:

Naciśnij i przytrzymaj wątek wiadomości, który chcesz usunąć. Zaznaczy się znacznikiem wyboru. Stuknij ikonę kosza na dole i potwierdź.

To idealne rozwiązanie do usuwania starych wiadomości z kodami weryfikacyjnymi lub spamem. Jednak Samsung bardzo ułatwia usuwanie wszystkich wątków wiadomości jednocześnie.

Usuń wszystkie wiadomości na Samsung

Usuwanie wszystkich wiadomości na urządzeniu Samsung jest proste. Wykonaj powyższe kroki, aby długo nacisnąć jeden wątek wiadomości.

Następnie kliknij przycisk „Wszystko” u góry aplikacji do przesyłania wiadomości. Następnie dotknij ikony kosza na śmieci.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę się upewnić, że wszystkie wiadomości zostaną trwale usunięte?

Dzięki dzisiejszej technologii może być trudno mieć pewność, że wszystkie ślady wiadomości tekstowych całkowicie zniknęły. Oczywiście, jeśli Twój operator komórkowy przechowuje je na swoich serwerach, naprawdę nic nie możesz zrobić.

Możesz jednak upewnić się, że na telefonie nie pozostały żadne ślady. Musisz sprawdzić, jakie usługi w chmurze masz na swoim telefonie. Jeśli masz konfigurację podobną do Samsung Cloud, prawdopodobnie Twoje wiadomości są przechowywane na serwerach zewnętrznych (nawet jeśli nie widzisz ich w telefonie).

Poszukaj opcji „Usuń kopię zapasową”. Przewiń i usuń wszystkie ostatnie (lub starsze) kopie zapasowe w zależności od czasu wysyłania wiadomości, które chcesz trwale usunąć.

Czy mogę odzyskać usunięte wiadomości tekstowe?

W większości przypadków tak. Najlepiej jednak unikać usuwania tekstów, których możesz później potrzebować.

Pierwszą, najlepszą opcją jest sprawdzenie usługi w chmurze pod kątem tekstów. Jeśli używasz Textry, mogą one zostać zapisane w kopii zapasowej. Jeśli korzystasz z Samsunga lub LG, Twój telefon ma natywną usługę tworzenia kopii zapasowych. Po prostu przejdź do Ustawień telefonu i poszukaj opcji Synchronizacja i kopia zapasowa (często znajdująca się w sekcji „Konta”).

Spróbuj przywrócić ostatnią kopię zapasową, aby odzyskać usunięte teksty.

Jeśli potrzebujesz pomocy z konkretną aplikacją do SMS-ów, daj nam znać w komentarzach poniżej!