Wiadomości Dishonored 2 i data premiery w Wielkiej Brytanii: Oglądaj wersje z niskim i wysokim chaosem Clockwork Mansion

Obraz 1 z 10

zhańbiony_2_1

dishonored_2_2
zhańbiony_2_3
dishonored_2_4
dishonored_2_5
dishonored_2_6
dishonored_2_7
dishonored_2_8
dishonored_2_9
zhańbiony_2_10

Już niedługo Zhańbiony 2 beczki jak diabeł, rzucając pociskami i odcinając głowy, jakby to wyszło z mody. Albo nie. Może zakradnie się na mury obronne, unikając strażników i wpadając do pomieszczeń jak zabójca z miękkimi łapami.

Widzisz, jest więcej niż jeden sposób grania w tę grę. Podobnie jak jego doskonała poprzedniczka, gra ma miejsce zarówno na szybką akcję, jak i Złodziej-jak ukrycie. Podobnie jak jego poprzednik, ilość rzezi, którą spowodujesz, będzie miała podobny wpływ na rozwój fabuły i środowiska w trakcie gry. Strażnicy rzeźni chcą nie chcąc, a nagromadzisz „chaos”. Zbuduj zbyt duży chaos, a miasto Karnaca stanie się brudniejsze i bardziej zabójcze niż na początku.

Aby podkreślić różne podejścia do gry w Dishonored 2, Bethesda umieściła nasze dwa filmy, z których każdy ma miejsce na poziomie Mechanicznej rezydencji w grze. W jednej z nich bohaterka Emily Kaldwin bawi się „wysokim chaosem”, a w drugiej „niskim chaosem”. Sprawdź je poniżej.

Zhańbiony 2: Na pierwszy rzut oka

  • Akcja rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z oryginalnej gry, w mieście Karnaca.
  • Gracze będą mogli zagrać jako Emily Kaldwin lub Corvo Attano.
  • Będzie działać na nowym silniku Bethesdy „Void”, opartym na id Tech 6.

Zhańbiony 2: Data wydania i formaty

Zhańbiony 2 ukaże się na PS4, Xbox One i Microsoft Windows 11 listopada.

dishonored_2_2

Dishonored 2: Wszystko, co musisz wiedzieć

Pierwszy Zhańbiony”Zaraza Dunwall to niezapomniane miejsce – dziwna, steampunkowa wersja Londynu z gospodarką opartą na oleju wielorybim. Do Zhańbiony 2, deweloper Arkane Studios przeniósł akcję do słonecznego, śródziemnomorskiego miasta Karnaca.

Na scenie podczas E3 2016 otrzymaliśmy dokładniejsze spojrzenie na Karnakę i rolę Zhańbiony 2zagra w nim Emily Kaldwin. Wiedzieliśmy wcześniej, że gracze będą mieli wybór, czy zagrać jako Emily, czy jako główny bohater ostatniej gry, Corvo Attano. Teraz wiemy więcej o mocach, jakie będzie posiadać Emily, jeśli zdecydujesz się na nią.

//youtube.com/watch?v=lNFtACeifcU

Podczas prezentacji Harvey Smith z Arkane wyjaśnił, że wertykalność będzie odgrywać dużą rolę w Zhańbiony 2, gdzie gracze są zachęcani do podejścia do sytuacji, zwracając uwagę na dachy biegnące nad miastem. Smith powiedział również, że każda misja w grze będzie miała silny motyw przewodni.

Dzięki dwóm misjom demonstracyjnym jednym z najbardziej intrygujących elementów było zniekształcenie czasu. Trzymając przedmiot, który wygląda jak miniaturowy wachlarz ze szkła, Emily jest w stanie zobaczyć otoczenie w innym czasie, przesunąć się do niego, dokonać kilku zabójstw i wrócić do teraźniejszości. Nie ma wystarczających informacji, aby zobaczyć, jak ta mechanika będzie się rozwijać w grze, ale może dodać nową warstwę do sposobu, w jaki gracze radzą sobie z czterowymiarowymi obszarami wokół nich.

Bethesada ogłosiła również, że pojawią się wersje limitowane Zhańbiony 2, kiedy gra ostatecznie wychodzi 11 listopada 2016 na PS4, Xbox One i PC.

Obaj bohaterowie gry są w pełni nagłośnieni

Bohater pierwszego Zhańbiony, były królewski protektor Corvo Attano, milczał – chociaż miał dziwne serce pełne trybików, które opowiadało mu o ludziach i miejscach w paskudnym mieście Dunwall. w Zhańbiony 2, jednak obie grywalne postacie w grze będą w pełni głosowe.

W rozmowie z Gamespot, Zhańbiony 2 dyrektor kreatywny Harvey Smith powiedział, że decyzja o udzieleniu głosu Corvo i Emily wynikała z dwóch pomysłów: po pierwsze, znacznie ułatwia to kierowanie rzeczy do gracza, a po drugie, sprawia, że ​​gracz czuje większe poczucie emocjonalnego zaangażowania w charakter, który zamieszkują.

„Kiedy coś się dzieje [w grze] i [Corvo lub Emily] odpowie w dialogu, masz poczucie emocjonalnej reakcji postaci” – powiedział Smith. „Jest mały procent graczy, którzy zawsze mówili: »Proszę, nie dawajcie postaciom głosu, pozwólcie mi się wyeksponować« Ale jest dużo, dużo więcej osób, które mówiły: »Corvo wydawał się niemą maszyną i naprawdę chciałem poczuć cieplej o nim”. I tak, kiedy zaczęliśmy grać z Emily jako postacią, to było potężne”.

Aktorstwo głosowe zostało uwzględnione w Zhańbiony 1DLC Knife of Dunwall (dostarczone przez Michaela Madsena), a Smith powiedział, że to znacznie ułatwiło kierowanie uwagą gracza z punktu widzenia programisty. „Często doprowadzasz graczy do pewnego momentu i naprawdę chcesz, aby spojrzeli na to, ale po prostu tego nie widzą” – powiedział. „A więc czasami możesz sprawić, by postać powiedziała:„ Wow, spójrz na to!”

Obsadzanie rur za Emily jest Fallout 4 oraz Magiczny autobus szkolny aktorka Erica Luttrell. Poważnym tonem użycza Corvo Stephen Russell, który zagrał głos w Skyrim, Fallout 3, Fallout Nowe Vegas oraz Fallout 4. Russell zapewnił także głos dla głównego bohatera Garreta, w Złodziej seria – co jest trafne, biorąc pod uwagę, że Dishonored jest pod wieloma względami duchowym następcą tej pionierskiej gry skradanki.

dishonored_2

Zhańbiony 2: Wprowadź Emily Kaldwin

(Ostrzeżenie: Spoilery dla oryginalnego Dishonored)

Zobacz powiązane Rzeczywistość wirtualna zmieni sposób, w jaki myślisz o przemocy Grand Theft Auto i powielanie historii Jak gry takie jak The Walking Dead zmieniają nas w fotelowych filozofów

Pierwsza gra skupiała się na próbach ratowania młodej Emily Kaldwin po zamordowaniu jej matki, cesarzowej, przez królewskiego protektora Corvo Attano. W zależności od tego, jak chaotyczna była rozgrywka i czy graczowi udało się uratować Emily w ostatniej misji, gra kończyła się na kilka sposobów. Unikaj konfliktów, a Emily odzwierciedla twoje pokojowe podejście, morduje wszystkich w zasięgu wzroku, a Emily uczy się być okrutną małą panią.

Zhańbiony 2 toczy się 15 lat po wydarzeniach z oryginalnej gry, a Emily przeszła drogę od Cesarzowej, przez zdetronizowanie, do zostania zabójcą, takim jak jej obrońca i mentor, Corvo. Podczas gdy Emily była wrażliwym pionkiem w politycznych machinacjach pierwszej gry, in Zhańbiony 2 ona poprowadzi przedstawienie. Przynajmniej tak będzie, jeśli gracz zdecyduje się grać jako ona. Gracze będą mieli również możliwość wcielenia się w oryginalnego bohatera, Corvo. W rozmowie z Opiekun, Zhańbiony współtwórca Harey Smith wspomniał o różnicach między tymi dwiema postaciami:

„Jeśli grasz jako Emily, to wszystko jest nowe – ma swój własny zestaw mocy, własne zabójstwa i animacje, więc czuje się inna, czuje się jak finezyjna postać” – powiedział Smith. „W filmie pokazujemy moc zwaną Dalekim zasięgiem [umiejętność teleportacji], którą można ulepszać na różne sposoby i która zmienia twój przepływ przez świat i twoją mobilność. Tylko na poziomie gier wideo poruszanie się po świecie jest inne. Ale jeśli grasz w Corvo, to wszystko to klasyczne rzeczy, to roje szczurów, to opętanie, to zatrzymuje się czas – czuje się cięższy i brutalniejszy, jest starszym facetem.

Oprócz różnic między mocami Emily i Corvo, Arkane Studios zmieniło system ulepszeń gry. Zamiast wręcz wzmacniać moce, Zhańbiony 2 pozwoli graczom ulepszać moce na różne sposoby. Na przykład umiejętność Dalekiego chwytu Emily można ulepszyć, aby chwytać przedmioty lub wyrzucać wrogów w powietrze.

Zhańbiony 2: Ustawienie

Dunwall, lokalizacja pierwszego Zhańbiony, był niezapomnianym połączeniem wiktoriańskiego Londynu i City 17 z Okres półtrwania 2. To nie przypadek, ponieważ obie gry mają tego samego dyrektora artystycznego: Wiktora Antonowa. Antonow pracuje jako konsultant ds. Zhańbiony 2, więc spodziewaj się podobnej, wrzecionowatej, steampunkowej estetyki, jak w pierwszej grze.

dishonored_2_5

Mniej będzie jednak wiktoriańskiego przygnębienia w Zhańbiony 2, gdy akcja przenosi się z Dunwall do nadmorskiego miasta Karnaca, stolicy Serkonos. Ze zwiastuna wydaje się, że Karnaca będzie miała zdecydowanie śródziemnomorski klimat, chociaż, podobnie jak Dunwall, stoi w obliczu epidemii. Zamiast szczurów, tym razem dżuma jest gatunkiem owada, który wykluwa się ze zwłok. Przypuszczalnie, podobnie jak robactwo z oryginalnej gry, im więcej ludzi zabijesz, tym więcej much napotkasz.

Przesuwający się, mechaniczny dom z przyczepy również pojawi się jako lokalizacja, rzekomo w misji o nazwie Clockwork Mansion.

CZYTAJ DALEJ: Rzeczywistość wirtualna zmieni sposób, w jaki myślisz o przemocy