Galaxy S8/S8+ – jak wykonać kopię lustrzaną mojego ekranu na telewizorze lub komputerze

Dublowanie ekranu urządzenia z systemem Android na telewizorze lub komputerze pozwala w pełni wykorzystać jego zawartość multimedialną.

Galaxy S8/S8+ - Jak wykonać kopię lustrzaną mojego ekranu na telewizorze lub komputerze?

Co więcej, screencasting ze smartfona Samsung jest bardzo łatwy i nie musisz być zaawansowany technologicznie, aby to zrobić. Ten artykuł przedstawia niektóre z wypróbowanych i przetestowanych metod, więc nie wahaj się ich wypróbować.

Użyj opcji Smart View

Galaxy S8 i S8+ są wyposażone w natywną opcję dublowania ekranu na telewizorze. Aby to zrobić, musisz jednak mieć inteligentny telewizor (z obsługą Wi-Fi). Oto, co musisz zrobić:

1. Włącz dublowanie na swoim Smart TV

Uruchom menu telewizora, znajdź opcję dublowania/przesyłania ekranu i włącz ją. Powinien znajdować się w ustawieniach sieci reklamowej lub sieci.

Notatka: Aby kopia lustrzana działała, zarówno Galaxy S8/S8+, jak i telewizor muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi.

2. Przejdź do inteligentnego widoku

Uzyskaj dostęp do Szybkich ustawień w telefonie, przeciągając dwoma palcami w dół od góry ekranu. Teraz przesuń palcem w lewo, aby przejść do ikony Smart View.

3. Kliknij ikonę inteligentnego widoku

Na ekranie pojawi się wyskakujące okienko ze wszystkimi dostępnymi urządzeniami. Dotknij swojego smart TV, aby nawiązać połączenie. Jeśli nie jesteś zadowolony z proporcji, zmień je w ustawieniach Smart View. Niektóre telewizory mogą również wymagać kodu PIN, aby zainicjować tworzenie kopii lustrzanej.

Wskazówka: Dostosuj Limit czasu ekranu, aby zapobiec wyłączeniu ekranu telefonu. Aby to zrobić, przejdź do następujących: Ustawienia > Wyświetlacz > Limit czasu ekranu

Przewodowe dublowanie

Dublowanie z Galaxy S8 lub S8+ jest nadal możliwe, jeśli nie masz smart TV. Ale potrzebujesz przejściówki Samsung USB-C na HDMI i kabla HDMI. Aby nawiązać połączenie, wykonaj następujące czynności:

1. Podłącz adapter

Podłącz koniec USB-C adaptera do Galaxy S8/S8+ i podłącz drugi koniec do kabla HDMI. Następnie podłącz kabel HDMI do wejścia HDMI telewizora.

2. Ustaw telewizor na wejście

Wybierz wejście telewizora do wejścia podłączonego w kroku 1. Wszystko gotowe, gdy zobaczysz ekran główny telefonu.

Jak wykonać kopię lustrzaną ekranu na komputerze?

Przesyłanie ekranu z Galaxy S8/S8+ na komputer PC lub Mac jest również bardzo łatwe. Potrzebujesz tylko aplikacji SideSync.

1. Pobierz i zainstaluj aplikację

Zainstaluj aplikację na swoim Galaxy S8/S8+ i komputerze PC/Mac. Upewnij się, że telefon i komputer są w tej samej sieci Wi-Fi. Jeśli tak, urządzenia sparują się automatycznie.

2. Wybierz akcję

Możesz teraz używać komputera do przeglądania zawartości telefonu, wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłania wiadomości tekstowych i innych rzeczy.

Ekran końcowy

Wspaniale, że Galaxy S8/S8+ jest zbudowany z myślą o łatwym screencastingu. Ale jeśli chcesz nagrywać ekran swojego telefonu, możesz sprawdzić niektóre z popularnych aplikacji innych firm.