15 tajnych stron internetowych

Odkrycie nowej, genialnej strony internetowej jest jak usłyszenie po raz pierwszy świetnego zespołu: po prostu trzeba o tym komuś powiedzieć. Po miesiącach przeszukiwania sieci, plądrowania naszych folderów zakładek i sporych rozważań, Alphr ma 15 wspaniałych stron internetowych, którymi można się z wami podzielić.

15 tajnych stron internetowych

To nie są dobrze znane magnesy na kliknięcia, które tradycyjnie znajdują się na szczycie list ulubionych witryn. Nie znajdziesz naszej oferty reklamowanej w telewizji w czasie największej oglądalności. Nasza lista zawiera ukryte perełki bez wielomilionowych budżetów marketingowych; mniej znane, ale nie mniej wartościowe strony internetowe, na które być może wcześniej nie natknąłeś się. Każdy został ręcznie wybrany przez członka zespołu.

Dlaczego zdecydowaliśmy się rzucić światło na niewypowiedziane talenty sieci? Ponieważ pomimo pojawiania się tysięcy nowych witryn każdego dnia, ludzie coraz częściej trzymają się znajomych ulubionych. Przeciętny internauta odwiedził w lutym zaledwie 68 domen według Nielsen NetRatings, czyli nieco ponad dwie nowe witryny dziennie i spadł o 7% w porównaniu z tym samym miesiącem w 2006 roku. Biorąc pod uwagę, że Google śledzi obecnie ponad 600 milionów stron internetowych, przeciętny internauta miesięcznie surfing sprawia, że ​​igła w stogu siana wygląda na olbrzymią.

Aktualności

Istnieje tak wiele źródeł wiadomości, że prawdopodobnie nie poznasz pełnej prawdy ani nie zobaczysz każdej interesującej Cię historii. Te źródła wiadomości pochodzą z różnych krajów, nie są dobrze znane i stanowią doskonałe zasoby dla tych, którzy wolą być na bieżąco z bieżącymi wydarzeniami.

globalissues.org

Jeśli interesują Cię zmiany klimatyczne, powstania społeczne i polityka, globalissues.org jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Strona jest w całości prowadzona przez jednego człowieka, Anup Shah, który zaczął relacjonować globalne wiadomości, ponieważ media głównego nurtu nie przedstawiają właściwie globalnych problemów.

Krótkie szyfrowanie

Utworzony przez formularz CNN Intelligence Correspondent Suzanne Kelly. Celem Cipher Brief jest dostarczenie społeczeństwu aktualnych informacji i wiadomości o globalnym środowisku bezpieczeństwa.

Sztuka

Dla tych, którzy poważnie podchodzą do swojej sztuki (lub czyjejś sztuki), istnieje wiele doskonałych witryn, na których możesz być na bieżąco i informowany.

Wiadomości ArtNet

Artnet news został założony w 1995 roku jako serwis aukcyjny dzieł sztuki. Zawiera teraz artykuły z wiadomościami o scenie artystycznej. Jeśli szukasz świetnego miejsca do śledzenia aktualnych trendów w sztuce, to jest Twoja strona.

Artcyklopedia

Artcyclopedia to strona internetowa, która prezentuje sztukę wysokiej jakości. Ta sztuka jest zdecydowanie godna muzeum. Z tej mało znanej bazy danych mogą korzystać zarówno artyści, jak i fani sztuki.

Referencje i wyszukiwanie

Internet jest pełen informacji, ale wiedza o tym, gdzie i jak je znaleźć, może być nieco trudna poza Google. Jeśli więc szukasz miejsca do wyszukiwania informacji lub szukasz lepszej wyszukiwarki, wypróbuj niektóre z tych opcji.

Maszyna Wayback

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, kiedy ostatnia aktualizacja strony internetowej? Co powiesz na to, co powiedział przed aktualizacją? Jeśli chcesz podróżować do Internetu, skorzystaj z Wayback Machine. Internetowe archiwum stron internetowych, które można wykorzystać do zabawy lub zostać najlepszym przyjacielem teoretyka spiskowego.

KaczkaKaczkaGo

Ok, więc ta staje się coraz bardziej popularna, ale dla tych, którzy jeszcze nie znają DuckDuckGo, jest to wyszukiwarka podobna do Google. Główną różnicą w DuckDuckGo jest to, że nie przechowuje ani nie śledzi twoich cyfrowych śladów.

Qchant

Podobnie jak DuckDuckGo, Qwant to wyszukiwarka z siedzibą w Europie, ale dostępna również w Ameryce Północnej. Skupienie się na dokładnych wynikach wyszukiwania przy jednoczesnej ochronie prywatności użytkowników sprawia, że ​​jest to doskonałe źródło dla każdego, kto dzisiaj korzysta z internetu!

WielbłądWielbłądWielbłąd

Zakupy online to właściwie jedyny sposób na zakupy w 2021 roku. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy cena produktu wzrosła tylko na sezon, czy też robisz zakupy; camelcamelcamel to prosta strona internetowa, która pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze!

Nauczyciele akademiccy

Możesz być nauczycielem, profesorem lub studentem, ale możesz nie wiedzieć o tych zasobach internetowych. Dla każdego, kto zajmuje się nauką, oto kilka niezbędnych stron internetowych, które nie są dobrze znane.

Purdue Sowa

Purdue Owl to punkt kompleksowej obsługi wszystkiego, co dotyczy materiałów piśmienniczych. Niezależnie od tego, czy chcesz zostać lepszym pisarzem, czy nauczyć się odpowiednich formatów APA lub MLA, witryna Purdue Owl jest stale aktualizowana o najnowsze informacje, a nawet oferuje samouczki dotyczące pisania.

CiteFast

Chociaż wielu naukowców może tego nie docenić, CiteFast jest doskonałym źródłem informacji dla każdego, kto potrzebuje udoskonalić cytowania APA lub MLA. Sprawdzanie swojej pracy tutaj nie wymaga subskrypcji ani żadnych informacji o płatnościach, dzięki czemu ta strona jest jeszcze lepsza.

Sparknotes

Sparknotes to biblioteka internetowa, ale zamiast książek otrzymujesz notatki o klifie i rozdział po rozdziale na temat literatury popularnej. Jeśli nie poświęciłeś czasu na przeczytanie przypisanej książki lub interesują Cię jedne z największych arcydzieł literackich, ale jeszcze ich nie przeczytałeś, jest to świetna strona internetowa dla Ciebie.

MathWay

Każdy raz na jakiś czas potrzebuje trochę dodatkowej pomocy z matematyką. Jednym z powszechnych problemów z witrynami pomocniczymi Math jest to, że nie pomagają we wszystkim. Lubimy MathWay, ponieważ może pomóc w rozwiązywaniu problemów matematycznych, począwszy od podstawowej algebry, aż po rachunek różniczkowy. Po prostu wprowadź problem i uzyskaj odpowiedź. Jest to świetne narzędzie do sprawdzania pracy domowej z matematyki lub szybkiego znajdowania potrzebnej odpowiedzi.

Obiekty użyteczności publicznej

Kiedy mówimy „Witryny narzędziowe”, mamy na myśli strony internetowe, z których możesz skorzystać w celu wykonania zadania. W przeciwieństwie do innych wymienionych przez nas witryn, które są bardziej do czytania, te witryny użyteczności publicznej mogą ułatwić pracę i życie.

Narzędzia TechJunkie

Naprawdę nie musisz być kompletnym czarodziejem technicznym, aby kompresować pliki, konwertować dokumenty Word na pliki PDF i nie tylko. Nawet ci, którzy znają się na technologii, pokochają dostępne narzędzia za łatwość ich użycia. TechJunkie Tools jest szybki, niezawodny i nie musisz rejestrować się w celu uzyskania jakichkolwiek pobieżnych subskrypcji.

PrivNote

Privnote to narzędzie online, które umożliwia użytkownikom wysyłanie notatek na adres e-mail ich odbiorców. Ale czym się to różni? Twoje notatki faktycznie ulegną samozniszczeniu po określonym czasie, a nawet otrzymasz powiadomienie, gdy to się skończy.

Zamzar

Kolejne przydatne narzędzie online, użytkownicy mogą wprowadzić prawie każdy format pliku i przekonwertować go na inny. Zamzar to proste narzędzie online, które jest niezwykle wydajne.

Końcowe przemyślenia

Jeśli podobały Ci się te witryny, możesz dodać je do zakładek, ulubionych, a nawet aplikacji na urządzeniu mobilnym. Niezależnie od tego, czy korzystasz z przeglądarki Chrome, Firefox, Safari czy smartfona, dodanie tych witryn do ulubionych lub jako zakładki to doskonały sposób na szybkie odwoływanie się do dowolnych informacji, których szukasz.

W Internecie jest dziś tak wiele mniej znanych witryn, że trudno nadążyć za nimi wszystkimi! Jeśli korzystasz ze strony, o której chcesz nam powiedzieć, skomentuj poniżej!