Jak włączyć mikrofon na Instagramie

Prawie wszystkie aplikacje pobrane na telefon wymagają określonych uprawnień, aby działały zgodnie z założeniami. Większość ludzi nie myśli zbyt wiele o tych uprawnieniach i ma tendencję do włączania ich, gdy są o to poproszeni. Ale są też tacy, którzy trochę nieufnie dają aplikacjom dostęp do takich rzeczy, jak pamięć, kamera i mikrofon.

Jak włączyć mikrofon na Instagramie

Jury nadal nie wie, czy istnieje prawdziwy powód do zmartwień. Chociaż oczywiście nie powinieneś udzielać szkicowym aplikacjom innych firm uprawnień do wszystkiego na swoim urządzeniu, można śmiało powiedzieć, że Instagram nie należy do tej kategorii.

Zobaczmy, jak udzielić Instagramowi pozwolenia na korzystanie z mikrofonu, a następnie zagłębimy się w to, dlaczego musisz to zrobić.

Włączanie dostępu do mikrofonu

Podobnie jak w przypadku innych uprawnień aplikacji, możesz włączyć mikrofon na Instagramie z poziomu menu Ustawienia urządzenia. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, wykonaj następujące kroki:

 1. Iść do Ustawienia >Aplikacje.
 2. Wybierać Instagram, następnie idź do Uprawnienia.

  Włącz mikrofon Android

 3. Przełącz przełącznik obok Mikrofon na.

A jeśli używasz iPhone'a, wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do Ustawienia >Ogólny, a następnie przewiń w dół do Prywatność.

  Ustawienia prywatności

 2. Iść do Mikrofon, a następnie włącz przełącznik obok Mikrofon.

  Włącz mikrofon iPhone

I gotowe! Gdy wrócisz do Instagrama, nie powinien już prosić Cię o dostęp do mikrofonu. Będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji Instagrama bez denerwujących wyskakujących okienek.

Do czego Instagram używa twojego mikrofonu?

Niektórzy użytkownicy powiedzieli, że aplikacja prosiła ich o dostęp do mikrofonu, gdy próbowali zrobić zdjęcie. Powiedzieli, że nie pozwoli im dzielić się swoimi rzeczami, jeśli nie wyrażą na to pozwolenia.

Dostęp do mikrofonu

Choć na początku może to zabrzmieć szaleńczo, w rzeczywistości ma to więcej sensu, niż myślisz. W końcu prawie wszystkie funkcje Instagrama wymagają dostępu do mikrofonu, więc bez niego wrażenia użytkownika nie byłyby kompletne.

Nie oznacza to jednak, że podczas publikowania filmów musisz używać mikrofonu. Możesz wyłączyć dźwięk, dotykając ikony głośnika u góry.

Bez dźwięku

Dotyczy to zarówno filmów, jak i relacji. Niezależnie od tego, czy przesyłasz, czy bezpośrednio nagrywasz, możesz wyciszyć dźwięk i opublikować tylko wideo.

Poza tym jest jeszcze jedna funkcja wymagająca dostępu do mikrofonu, która zasługuje na szczególną uwagę.

Wiadomości głosowe

Niedawno Instagram dołączył do trendu wiadomości głosowych i udostępnił tę funkcję na swojej platformie. Możesz teraz nagrywać wiadomości z lat 60. i udostępniać je w swoich czatach.

Na pasku tekstowym znajdziesz ikonę mikrofonu i wszystko, co musisz zrobić, to przytrzymać ją, dopóki nie nagrasz wiadomości.

Wiadomość głosowa

Ponadto możesz przesunąć palcem w górę, aby nagrać wiadomość bez konieczności przytrzymywania przycisku przez cały czas. Gdy to zrobisz, powinna pojawić się ikona kłódki wskazująca, że ​​wiadomość jest nagrywana bez użycia rąk.

Gdy tylko zwolnisz przycisk lub upłynie czas 60-sekundowy, wiadomość zostanie wysłana automatycznie. Jeśli nie chcesz wysyłać wiadomości, przesuń palcem w lewo, aby ją anulować, zamiast zwalniać przycisk.

A jeśli przypadkowo wyślesz wiadomość, możesz ją cofnąć w taki sam sposób, jak zwykłą wiadomość tekstową. Po prostu przytrzymaj go i dotknij Cofnij wysłanie przycisk.

Zacznij trochę hałasu

Jak wspomniano, możesz korzystać z wielu funkcji Instagrama bez włączania dostępu do mikrofonu. Teraz, gdy już wiesz, jak to zrobić, możesz cieszyć się wszystkim, co ma do zaoferowania Instagram.

Pamiętaj, aby nie dawać dostępu do mikrofonu, kamery, a zwłaszcza pamięci aplikacjom, które nie pochodzą z oficjalnych sklepów z aplikacjami (chyba że wiesz lepiej). Może to narazić Cię na zagrożenia, takie jak kradzież danych lub zainfekowanie urządzenia wirusami. Oczywiście nie ma powodów do obaw, jeśli korzystasz z oficjalnych aplikacji, a w przypadku Instagrama możesz całkiem bezpiecznie włączyć dostęp do mikrofonu, nie sądzisz?

Masz więcej pytań na temat Instagrama i jego funkcji? Jeśli tak, śmiało zapytaj ich w komentarzach poniżej.