Jak dostać się do Shadowlands w World of Warcraft

World of Warcraft: Shadowlands to jedna z najbardziej ekscytujących gier roku 2020. Wyszła w szesnastą rocznicę wydania oryginalnej gry i zawiera nowe rasy, lochy, system poziomów i nie tylko. Jeśli zastanawiasz się, jak dostać się do Shadowlands, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Jak dostać się do Shadowlands w World of Warcraft

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak przygotować się do Shadowlands w WoW i jak się tam dostać. Dodatkowo odpowiemy na niektóre z najpopularniejszych pytań związanych z rozgrywką w WoW, a w szczególności z rozszerzeniem Shadowlands.

Jak dostać się do Shadowlands w World of Warcraft?

Zanurzmy się od razu – aby rozpocząć linię zadań Shadowlands w WoW, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem:

 1. Gracze zarówno Hordy, jak i Przymierza muszą osiągnąć poziom 50, aby rozpocząć zadanie prowadzące do Shadowlands.
 2. Zadanie Chilling Summons powinno pojawić się po osiągnięciu wymaganego poziomu.

 3. Odwiedź Stormwind lub Orgrimmar i przejdź przez portal do Cytadeli Lodowej Korony.

 4. Porozmawiaj z Bolvarem Fordragonem i przywódcami Przymierza i Hordy.

 5. Ukończ rytuał na Zamarzniętym Tronie. Zostaniesz wtedy teleportowany do Paszczy, znajdującej się w Shadowlands.

Jak przygotować się do Shadowlands w World of Warcraft?

Jedynym warunkiem dostania się do Shadowlands jest osiągnięcie 50 poziomu dowolnej postaci. Możesz jednak przygotować się na to, co czeka Cię w nowej strefie, korzystając z poniższych wskazówek:

 1. Rozpocznij z wyprzedzeniem zdobywanie poziomów głównych i alternatywnych. Pamiętaj, że dodatek Shadowlands obniża maksymalny poziom postaci ze 120 do 60, podczas gdy moce pozostają takie same.

 2. Zmaksymalizuj profesje swojej postaci.
 3. Zaoszczędź trochę złota, aby uniknąć uprawiania go w Krainach Cienia, zamiast podążać za główną linią zadań.
 4. Ułóżcie w stos tomy zmieniające talenty, ponieważ ich cena w Shadowlands jest wyższa.

 5. Uporządkuj swój ekwipunek, aby zwolnić miejsce na nową broń i sprzęt.
 6. Ukończ wszystkie możliwe rajdy w poprzednim patchu – niektóre starsze misje nie są dostępne w Shadowlands.
 7. Kup wierzchowca Caravan Brutosaur, ponieważ nie jest on dostępny w Shadowlands.

 8. Zastanów się nad stworzeniem postaci Łowcy Demonów lub Rycerza Śmierci – mogą się przydać w Shadowlands.

Często Zadawane Pytania

Teraz, gdy już wiesz, jak dostać się do Shadowlands w WoW, możesz chcieć uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat najnowszego dodatku. Czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi na niektóre z najczęstszych pytań związanych z WoW: Shadowlands.

Czym jest nowa czapka World of Warcraft?

Maksymalny poziom został obniżony ze 120 do 60 w rozszerzeniu Shadowlands. Oznacza to, że obecne poziomy są ściskane. Przejście poziomów jest jednak nieco niezrównoważone. Wszystkie poziomy poniżej 22 są skrócone o połowę, podczas gdy wyższe poziomy mają różny współczynnik konwersji.

Tak więc obecny poziom 54 równa się nowemu poziomowi 23, 64 – 26 i tak dalej. Wszystkie postacie na obecnych maksymalnych poziomach są obniżane do poziomu 50 i mają kolejne 10 poziomów do osiągnięcia w grze Shadowlands. Chociaż zmienia się numer poziomu, wszystkie moce postaci pozostają.

Możesz się zastanawiać – dlaczego ta zmiana? Zmieniono limit, aby gracze mogli szybciej awansować. W Shadowlands proces ten jest o 60% mniej czasochłonny.

Gdzie jest początkowa misja Shadowlands?

Fabuła Shadowlands rozpoczyna się w stolicy frakcji gracza – Stormwind dla Przymierza i Orgrimmar dla Hordy. Musisz znaleźć portal w głównym pokoju portalowym i teleportować się do Cytadeli Lodowej Korony.

Spotkasz tam Bolvara Fordragona. Po rozmowie z nim będziesz musiał zebrać pięć Odłamków Dominacji, aby ukończyć rytuał na Zamarzniętym Tronie, aby teleportować się do Paszczy.

Jak dostać się do Krain Cienia ze Stormwind?

Aby dostać się ze Stormwind do Shadowlands po raz pierwszy, musisz przejść przez portal znajdujący się w Wieży Maga. Aby portal się pojawił, musisz najpierw wykonać zadanie A Doorway Through the Veil.

Gdzie jest portal do Krain Cienia?

Portal do Krain Cienia znajduje się w głównym pokoju portalu twojej frakcji – w Wieży Maga w Stormwind i głównych bramach Orgrimmaru.

Jakie są wymagania systemowe World of Warcraft?

Być może zastanawiasz się, jakie są wymagania systemowe dla najnowszego dodatku Shadowlands. W przypadku systemu Windows minimalne wymagania to –

– Windows 7 64-bitowy, Intel Core i5-3450 lub AMD FX 8300

– Nvidia GeForce GTX 720 2 GB lub AMD Radeon RX 560 2 GB

– 8 GB pamięci RAM

-100 GB wolnego miejsca na dysku SSD lub HDD

-Szerokopasmowe połączenie internetowe i rozdzielczość ekranu 1024 x 768.

Najlepiej jednak, jeśli masz Windows 10, Intel Core i7 6700K lub AMD Ryzen 7 2700X i NVIDIA GeForce GTX 1080 8 GB lub AMD Radeon RX Vega 64 8 GB lub lepszy.

W przypadku komputerów Mac potrzebujesz macOS 10.12 lub 10.14, Intel Core i5-4670 lub lepszy, Nvidia GeForce GT 750M 2 GB lub AMD Radeon R9 M290 2 GB lub lepszy, co najmniej 4 GB pamięci RAM, 100 GB wolnego miejsca na dysku SSD lub HDD oraz co najmniej najmniejsza rozdzielczość wyświetlania 1024 x 768.

Jak dostać się do lochu Torghast?

Torghast to niekończący się loch znajdujący się w Paszczy. Aby się tam dostać, wykonaj zadania wprowadzające Shadowlands i poznaj Ve’nari. Po wykonaniu dla niej kilku zadań Ve’nari otworzy ci portal do Torghast.

Korytarze tego lochu są generowane losowo, co oznacza, że ​​jest wiele ślepych zaułków. Upuść przedmioty po drodze, aby się nie zgubić. Loch ma sześć pięter o rosnącym stopniu trudności. Każde piętro oferuje zadania poboczne od zaprzyjaźnionych NPC, kilka zestawów wrogów oraz walkę z bossem warstwy.

Misje Torghast można powtarzać w kółko, ponieważ zmieniają się za każdym razem, gdy wchodzisz do lochów.

Jakie są nowe rasy sprzymierzone w Shadowlands?

Shadowlands oferuje graczom kilka nowych, sojuszniczych ras: Vulpera i Mechagnomy. Vulpera może dołączyć do Hordy, a Mechagnomy są grywalnymi postaciami Przymierza.

Dostępne klasy dla Vulpery to łowca, mag, mnich, kapłan, łotrzyk, szaman, czarnoksiężnik i wojownik – innymi słowy, Vulpera może stać się kimkolwiek oprócz druida, paladyna i łowcy demonów. Klasy dostępne dla mechagnomów są takie same – jedyną różnicą jest to, że Mechagnomy nie mogą być szamanami.

Obie rasy mają świetny zestaw cech rasowych. Vulpera jest w stanie zmienić zawartość swojej torby ze smakołykami, rozstawić obóz na zewnątrz i teleportować się tam w dowolnym momencie oraz znaleźć dodatkowe przedmioty podczas plądrowania humanoidów. Co więcej, otrzymują mniej obrażeń od pierwszego uderzenia wroga i od ognia. Mechagnomy mogą stawać się silniejsze podczas walki z tym samym wrogiem, otwierać zamknięte skrzynie bez klucza, wytwarzać różne narzędzia i przywracać XP, gdy spadnie do krytycznego poziomu.

Odkrywaj nowe terytoria

Miejmy nadzieję, że z pomocą naszego przewodnika bez problemu wejdziesz do Krain Cienia. Nie zapomnij jednak przygotować się z wyprzedzeniem – upewnij się, że osiągnąłeś maksymalny poziom i zgromadziłeś wystarczającą ilość zapasów. I oczywiście nie lekceważ odkrywania nowych obszarów, sprzymierzonych ras i lochów, które ma do zaoferowania nowy dodatek.

Co myślisz o nowej czapce WoW? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.