Jak zdobyć miód w Minecraft

Minecraft ma wszystko: przygody dla nieustraszonego odkrywcy, rzemiosło dla rzemieślnika i bitwy dla wojownika. Gra zawiera również różne biomy, ruiny i królestwa do zbadania. Czego więcej może chcieć gracz Minecrafta?

Jak zdobyć miód w Minecraft

Odpowiedź brzmi „pszczoły”.

Aktualizacja 1.05 wprowadziła nowy element do znanego Ci świata Minecraft, który dodaje kolejny zasób i całe mnóstwo możliwości do gry. Pszczoły są nie tylko uroczym dodatkiem do już uroczego krajobrazu, ale także dodają miodu do świata Minecraft.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie znaleźć pszczoły w grze, a także jak bezpiecznie zbierać miód i dlaczego potrzebujesz tego zasobu.

Jak zrobić miód i plastry miodu (bezpiecznie)?

Prawdopodobnie widziałeś te urocze małe stworzenia, które krążą wokół flory w różnych biomach Minecrafta. Najwięcej jest ich w biomach zawierających kwiaty, takie jak równiny słonecznika, las kwiatów i równiny.

Podobnie jak w prawdziwym świecie, pszczoły Minecraft przenoszą pyłek z kwiatów do uli, aby zrobić miód. Podobnie jak w prawdziwym świecie, nieostrożni poszukiwacze przygód z Minecrafta mogą zostać ukąszeni, jeśli zbliżą się do pszczoły. Użądlenia pszczół wywołują efekt trucizny, który może sprawić, że gracze zastanowią się dwa razy przed ponownym podejściem.

Jeśli jednak masz serce nastawione na zbieranie miodu z tych cudownych nowych dodatków, jest sposób, aby zrobić to bezpiecznie:

Metoda 1 - Użyj gniazda pszczół

Znalezienie naturalnie wyhodowanego gniazda pszczół jest najlepszym rozwiązaniem na początku. Możesz je znaleźć w brzozach lub dębach w różnych biomach, takich jak Plains, Sunflower Plains lub Flower Forest. Jeśli nie możesz znaleźć gniazda, ale widzisz pszczoły na wolności, możesz po prostu podążać za nim do domu.

Pamiętaj jednak, aby zachować dystans. Użądlą cię i umrą, jeśli spróbujesz zająć ich gniazdo bez dymu. Nie tylko zostaniesz z efektem trucizny, ale pszczoła nie upuści niczego użytecznego, jeśli zginie w ten sposób.

Gdy znajdziesz gniazdo pszczół, masz dwie możliwości: zostaw je na swoim miejscu lub przenieś w inne miejsce.

Korzystanie z pszczelego gniazda na wolności

Wielu graczy decyduje się opuścić gniazdo tam, gdzie jest, jeśli jest dogodnie zlokalizowane. Jeśli chcesz zostawić go tam, gdzie jest, wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać miód:

 1. Poczekaj, aż gniazdo osiągnie poziom 5. Zobaczysz miód kapiący z gniazda, a czasem na podłogę.

 2. Rozłóż ognisko pod gniazdem. Upewnij się, że między ogniem a gniazdem nie ma żadnych przeszkód, a położenie znajduje się w odległości pięciu bloków pod nim. Używanie ognia zmniejsza ryzyko irytacji pszczół podczas zbierania miodu.

 3. Użyj szklanej butelki na gnieździe, aby złapać miód.

Jeśli uruchomisz Minecraft Java Edition, możesz również użyć dywanu na ognisku, aby zmniejszyć potencjalne uszkodzenia pszczół. Upewnij się tylko, że rozpalisz ognisko nieco poniżej poziomu gruntu.

Przenoszenie gniazda pszczół w inne miejsce

Możesz „rozbić” gniazdo i przetransportować je wraz z pszczołami w inne miejsce za pomocą narzędzia z Silk Touch. Kiedy używasz zaklętego narzędzia Silk Touch, pszczoły pozostają w gnieździe i nie denerwują się. Najlepszy czas na wypróbowanie tej metody to deszcz lub noc, kiedy pszczoły wracają do gniazda.

Po umieszczeniu gniazda w bardziej dogodnym miejscu możesz wykonać te same czynności, które wymieniono powyżej, aby zebrać miód:

 1. Poczekaj, aż gniazdo osiągnie poziom 5 i zobaczysz miód kapiący z gniazda.

 2. Rozłóż ognisko pod gniazdem.

 3. Użyj szklanej butelki, aby zebrać miód.

Używanie narzędzia bez Silk Touch złamie gniazdo pszczół, ale niczego nie upuści. Pszczoły otaczające gniazdo również wpadną w złość i zaroją się od gracza, nawet jeśli pali się ognisko.

Metoda 2 - Użyj ula

Przybliżenie ula do domu to świetny sposób na zapewnienie, że masz miód i plastry miodu na wyciągnięcie ręki, ale wymaga to trochę pracy przygotowawczej.

Krok 1 – Znajdź gniazdo pszczół

Jeśli nie masz jeszcze plastra miodu w swoim ekwipunku, będziesz musiał znaleźć gniazdo pszczół na wolności, aby je zebrać. Możesz je znaleźć w określonych biomach, takich jak Kwiatowy Las, Równiny i Słonecznikowe Równiny, lub możesz podążać za pszczołami do ich gniazda.

Krok 2 – Zbuduj ognisko

Następnie będziesz potrzebować ogniska, aby uśpić pszczoły w gnieździe. Najlepiej, jeśli zrobisz to przed wyruszeniem, chyba że masz w ekwipunku stół rzemieślniczy. Będziesz potrzebował:

 • 3 kije
 • 1 węgiel drzewny/węgiel
 • 3 drewno/kłody

Aby rozpalić ognisko, zapoznaj się z poniższymi krokami:

 1. Otwórz menu tworzenia.
 2. Umieść jeden patyk w górnym środkowym pudełku.

 3. Umieść jeden patyk w pierwszym pudełku w środkowym rzędzie i ostatnim w środkowym rzędzie.

 4. Umieść węgiel w środkowym pudełku w środkowym rzędzie między dwoma patykami.

 5. Umieść trzy kawałki drewna w pudełkach w ostatnim rzędzie siatki.

 6. Przeciągnij i upuść ognisko do swojego ekwipunku.

Po rozpaleniu ogniska umieść je pod gniazdem. Jeśli masz Java Edition, możesz umieścić ognisko nieco poniżej poziomu gruntu i położyć na nim dywan, aby chronić pszczoły. Niestety nie możesz użyć tej sztuczki w żadnej innej edycji Minecrafta.

Krok 3 – Zbierz plaster miodu

Gdy już przez jakiś czas pali się ognisko, nadszedł czas, aby zebrać plaster miodu i zbudować ul. Po prostu użyj nożyc na gnieździe, a upuści trzy kawałki plastra miodu. Zbierz kawałki i udaj się do swojego ula.

Krok 4 – Butelki ze szkła rzemieślniczego (opcjonalnie)

Będziesz potrzebować kilku pustych szklanych butelek, aby zebrać miód. Jeśli jeszcze ich nie masz, są proste do wykonania. ty robić Potrzebuję jednak trzech kawałków szkła. Każda partia daje trzy butelki.

Możesz zrobić szklane butelki za pomocą poniższego procesu lub przejść do następnego kroku, jeśli masz już butelki w ekwipunku.

 1. Otwórz menu tworzenia.
 2. Umieść kawałek szkła w pierwszym pudełku w górnym rzędzie, a kawałek w trzecim/ostatnim pudełku w pierwszym rzędzie.

 3. Umieść ostatni kawałek szkła w drugim/środkowym polu środkowego rzędu.

 4. Zbierz swoją nowo wykonaną szklaną butelkę i umieść ją w ekwipunku.

Krok 5 – Stwórz ul i (opcjonalnie) podstawę rusztowania

Teraz nadszedł czas na stworzenie ula. Do tego przepisu potrzebujesz sześciu drewnianych desek i trzech kawałków plastra miodu. Po uzyskaniu zasobów wykonaj następujące kroki, aby rozpocząć:

 1. Umieść drewniane deski w każdym pudełku wzdłuż górnego i dolnego rzędu.

 2. Umieść kawałki plastra miodu we wszystkich trzech pudełkach w środkowym rzędzie. Powinna wyglądać jak kanapka o strukturze plastra miodu z deskami jak kawałki chleba.

 3. Weź swój nowy ul i umieść go w ekwipunku.

Jeśli chcesz się spodobać, możesz również zrobić podstawę rusztowania dla swojego nowego ula. Zbieranie miodu nie jest wymagane, ale sprawia, że ​​Twój zestaw pszczelarski wygląda fantazyjnie. Do wykonania podstawy potrzebujesz sześciu bambusowych patyczków i trochę sznurka.

Oto przepis na wykonanie podstawy rusztowania:

 1. Umieść sznurek w górnym środkowym pudełku.

 2. Umieść kawałki bambusa wzdłuż boków pudełka za pomocą sznurka. Będziesz mieć bambus w pierwszych polach w górnym rzędzie, środkowym rzędzie i ostatnim rzędzie. Kawałki bambusa trafiają również do ostatnich pudełek w każdym rzędzie, a nic nie znajduje się w pudłach bezpośrednio pod sznurkiem.

 3. Przeciągnij rusztowanie i umieść je w ekwipunku.

Krok 6 – Stwórz ogród (opcjonalnie)

Niekoniecznie musisz tworzyć ogródek dla swojego ula, ale pszczoły potrzebują kwiatów. Dlaczego nie ułatwić im zdobycia potrzebnego pyłku, umieszczając kwiaty w pobliżu ich domu? Uprawa ogrodu kwiatowego wymaga jednak dużo czasu i cierpliwości, więc może być konieczne wybranie lokalizacji stosunkowo blisko kwiatów już rosnących na wolności.

Krok 7 – Zwab pszczoły do ​​ula

Teraz, gdy masz już podstawy, nadszedł czas, aby przenieść niektóre pszczoły do ​​ich nowego domu. Niestety będziesz musiał zrobić to „twardo” i zwabić je z dziczy. Użyj kwiatka, aby zachęcić ich do pójścia za tobą do domu.

Pszczoły nie są wybredne w kwestii kwiatów. Uzbrój się w uschnięte róże i dwublokowe kwiaty i zacznij je odciągać. Zamiast kwiatów możesz też użyć smyczy do pszczół sznurowych i zabrać je w nowe miejsce.

Krok 8 – Rozłóż ognisko

Pamiętasz to ognisko, które rozpaliłeś jakiś czas temu? Czas wyjąć go z ekwipunku i umieścić obok ula. Najlepiej byłoby, gdyby dym znajdował się wystarczająco blisko, aby uspokoić pszczoły bez podpalania ula (lub czegokolwiek innego).

Krok 9 – Poczekaj, aż pszczoły zrobią miód

Robienie miodu zajmuje trochę czasu, więc będziesz potrzebować dużo cierpliwości, gdy pszczoły zabiorą się do pracy. Będziesz wiedział, że miód jest gotowy do zbioru lub osiągnie poziom 5, gdy zobaczysz przebłyski miodu sączące się z bloku ula. Możesz również zobaczyć miód na podłodze, jeśli zdecydujesz się umieścić swój ul na rusztowaniu.

Krok 10 – Zbierz Miód

Gdy zobaczysz charakterystyczne oznaki miodu pochodzącego z ula, nadszedł czas, aby go zebrać. Uzbrój się w pustą szklaną butelkę i użyj jej na ulu.

Nie(pszczoły)opłacalne korzyści

Miód i plastry miodu mają wiele zastosowań w świecie Minecraft, w tym:

 • Regenerujące właściwości na głód
 • Usuwanie efektów trucizny
 • Crafting do produkcji cukru
 • Robienie bloków miodu, aby spowolnić ludzi

Niektórzy gracze lubią używać wielu uli, aby przyspieszyć proces zbierania miodu, ponieważ każdy „gotowy” ul daje jedną butelkę miodu. Po zebraniu musisz poczekać, aż pszczoły zrobią więcej. Jeśli jednak masz kolekcję uli, możesz zebrać więcej miodu przy krótszym czasie oczekiwania.

Osłodź swoje wrażenia z gry Minecraft

Wejście do pszczelarstwa lub pszczelarstwa nie jest dla wszystkich. Budowanie niezbędnych podstaw dla kwitnącej społeczności pszczół wymaga dużo cierpliwości. Jest jednak coś w pszczołach, co sprawia, że ​​życie jest trochę słodsze – nawet w wirtualnym świecie Minecrafta.

Czy masz pasiekę w swoim domostwie Minecraft? Jakie są twoje ulubione przepisy? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.