Jak uzyskać zwrot pieniędzy ze zmiany ceny na Amazon?

Jako duży gigant handlu internetowego, Amazon robi wszystko, aby zapewnić swoim klientom najlepszą możliwą obsługę. W rzeczywistości firma miała jedną z najbardziej liberalnych i hojnych zasad zwrotu pieniędzy i można było uzyskać zwrot bez zadawania pytań na prawie wszystko.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy ze zmiany ceny na Amazon?

Ale kilka lat temu polityka się zmieniła i teraz są pewne ograniczenia. Aby od razu odpowiedzieć na pytanie, prawdopodobnie nie będziesz w stanie uzyskać zwrotu pieniędzy ze zmiany ceny na Amazon.

To powiedziawszy, nadal istnieją produkty chronione ceną, za które możesz otrzymać zwrot pieniędzy w przypadku znacznego spadku. Dlatego opłaca się przyjrzeć bliżej zasadom zwrotów na Amazon.

Krótka historia zwrotów chronionych ceną

Na początku Amazon oferował 30-dniową gwarancję ceny na każdy przedmiot, który sprzedał i wysłał. Niedługo potem okres gwarancji skrócił się z 30 dni do zaledwie 7 dni, po czym został zawieszony. Oznacza to, że w dzisiejszych czasach prawie nie można uzyskać zwrotu pieniędzy za zmianę ceny, ale jest to pozytywna podszewka.

Ten rodzaj zwrotu jest nadal ważny w przypadku telewizorów kupowanych za pośrednictwem Amazon, a niektórzy użytkownicy zgłaszają, że mogą również otrzymać zwrot pieniędzy za inne przedmioty. Warto więc przynajmniej spróbować, ale należy zachować ostrożność, ponieważ Amazon bacznie obserwuje wszystkie zwroty i zwroty. Niektórzy użytkownicy zostali zbanowani, ponieważ przesadzili z żądaniami.

zmiana ceny na amazon

Jak poprosić o zwrot pieniędzy

Proces proszenia o zwrot pieniędzy na Amazon jest dość prosty. Przejdź do strony Zwroty i zwroty pieniędzy, przejdź do sekcji Pomoc i wybierz „Potrzebujesz dodatkowej pomocy”. Znajdziesz tam link do „Skontaktuj się z nami”.

Z drugiej strony jest jeszcze łatwiej, gdy zalogujesz się na swoje konto. Przejdź do zamówienia, za które chcesz poprosić o zwrot pieniędzy i umieść je w zapytaniu. Wybierz Zwroty i zwroty pieniędzy z menu rozwijanego, a następnie „Inny problem ze zwrotem lub zwrotem pieniędzy”, aby podać więcej szczegółów. W odpowiednim polu wpisz „częściowy zwrot, zmiana ceny” i wybierz sposób kontaktu – e-mail lub czat.

jak uzyskać zwrot pieniędzy ze zmiany ceny na amazon

Rzeczy do zapamiętania

Wiadomość e-mail dotycząca zwrotu musi być stanowcza, ale w przyjaznym tonie i spróbuj krótko wyjaśnić zmianę ceny. Nie trzeba zostawać, powinieneś być bardzo uprzejmy, niezależnie od tego, czy twoja prośba zostanie odrzucona, czy zaakceptowana.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz wiadomość e-mail z odmową, gdy tylko Twoja prośba zostanie przetworzona, ale nie wszystko stracone. Zapraszam do kontaktu telefonicznego z obsługą klienta i porozmawiania z agentem o swoim problemie. I znowu trzeba zachować spokój i opanowanie, namiętne spory oczywiście nie wchodzą w rachubę.

Nie zapominaj, że istnieje 7-dniowe okno na rozpoczęcie procesu zwrotu. W przypadku, gdy cena przedmiotu spadnie po 7 dniach, częściowy zwrot kosztów nie przysługuje.

uzyskaj zwrot pieniędzy z korekty ceny na Amazon

Metody alternatywne

Oprócz Amazon możesz otrzymać zwrot pieniędzy od firmy obsługującej karty kredytowe za pośrednictwem ich polityki ochrony cen. Musisz złożyć skargę (do firmy obsługującej kartę kredytową, a nie Amazon) i zażądać zwrotu pieniędzy za zmianę ceny.

Ogólnie rzecz biorąc, działa to w przypadku zakupów online, jeśli cena spadnie w wyznaczonym okresie (od 60 do 90 dni po zakupie). W ten sposób firma obsługująca karty kredytowe zwróci Ci pieniądze. Z drugiej strony możesz również poprosić Amazon o pełny zwrot pieniędzy.

Zwróć przedmiot i kup go ponownie po obniżonej cenie. Należy jednak uważać na pełne zwroty pieniędzy, ponieważ jeśli zrobisz to zbyt wiele razy, Amazon może Cię zablokować.

Dlaczego Amazon zmienił politykę zwrotów w ramach ochrony ceny?

Nie ma oficjalnego oświadczenia o przyczynach zmiany, ale można śmiało założyć, że jednym z winowajców jest rosnąca liczba próśb. Na przykład częściowe zwroty mogą wzrosnąć w okolicach Cyberponiedziałku, Czarnego Piątku lub dnia Prime.

Ponadto firma zgłosiła pewne problemy z obsługą tego typu zwrotów. Ponadto niektórzy klienci nadużywali liberalnej polityki, żądając nielegalnych zwrotów, co z kolei kosztowało Amazon sporo grosza.

Jak śledzić ceny Amazon

Istnieje wiele narzędzi i rozszerzeń przeglądarki, które pomagają monitorować wahania cen na Amazon. Oszczędzają czas, który poświęcasz na znalezienie najlepszej oferty. Otrzymasz również powiadomienie, gdy zmieni się cena interesującego Cię przedmiotu.

Veni, Vidi, Visa

Pomimo faktu, że Amazon zaostrzył politykę zwrotów, nadal może istnieć sposób na częściowy zwrot pieniędzy. A jeśli zostaniesz odrzucony, zawsze istnieje możliwość złożenia wniosku w firmie obsługującej kartę kredytową.

Najlepiej jednak oszczędzić sobie kłopotów i unikać zakupów pod wpływem impulsu. Poświęć trochę czasu na śledzenie cen i robienie zakupów, gdy natkniesz się na okazję.