Wyłącz usługę zapory ogniowej Android

Zapory mają chronić nasze urządzenia przed zagrożeniami bezpieczeństwa. Stanowią barierę między szkodliwym złośliwym oprogramowaniem a Twoim cennym urządzeniem. Jednak w pewnym zakręcie istnieje tak naprawdę część złośliwego oprogramowania na Androida, która nosi nazwę Usługa zapory systemu Android. Urządzenia dotknięte tym złośliwym oprogramowaniem stale denerwują użytkowników Usługa zapory systemu Android błąd.

Wyłącz usługę zapory ogniowej Android

W niektórych przypadkach okazało się to dość trudne do usunięcia, a próba usunięcia go za pomocą zwykłych sposobów usuwania aplikacji jest bezproduktywna.

W tym artykule omówimy kilka kroków, jak usunąć to złośliwe oprogramowanie. Pamiętaj, że jedna z metod, które przedstawimy, wymaga zrootowania urządzenia. Ten proces będzie się różnić w zależności od urządzenia.

Jak wyłączyć usługę zapory systemu Android

1. Uruchom skanowanie antywirusowe

Istnieje wiele programów antywirusowych dla Androida. Najprostsza metoda kasowania Usługa zapory systemu Android złośliwe oprogramowanie z urządzenia może polegać na zainstalowaniu oprogramowania antywirusowego, takiego jak AVG. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał spróbować bardziej zaangażowanej metody.

2. Zrootuj i ręcznie usuń złośliwe oprogramowanie

Wygląda na to, że to złośliwe oprogramowanie pojawia się na Twoim urządzeniu w postaci trzech usług. To są Usługa zapory sieciowej, Usługa ochrony oraz Usługa czasu. Jeśli Twoje urządzenie zostało niestety dotknięte tym złośliwym oprogramowaniem, musisz znaleźć sposób na ich usunięcie. Jeśli uruchomienie skanowania antywirusowego niestety nie zadziałało, powinieneś spróbować następującej metody.

Najpierw powinieneś zrootować swoje urządzenie. Po wykonaniu tej czynności będziesz potrzebować aplikacji, która może usuwać aplikacje systemowe z urządzenia. W tym artykule będziemy używać Titanium Backup. Niezależnie od aplikacji, którą zdecydujesz się zainstalować, proces powinien być podobny.

W przypadku kopii zapasowej Titanium musisz uzyskać dostęp do Przywracania kopii zapasowej opcja.

przywracania kopii zapasowej

Następnie wybierz Usługa zapory sieciowej, Usługa ochrony oraz Usługa czasu indywidualnie i dla każdego z nich wybierz Odinstaluj opcja.

odinstaluj

Miejmy nadzieję, że powinno to złagodzić twoje Usługa zapory systemu Android problemy ze złośliwym oprogramowaniem.

Wniosek

Pomysł, że twoje cenne urządzenie z Androidem zostało zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie, jest dość okropne. Mamy nadzieję, że te 2 metody opisane powyżej pomogą Ci usunąć Usługa zapory systemu Android złośliwe oprogramowanie z Twojego urządzenia. Te dwie sugerowane metody mają na celu usunięcie złośliwego oprogramowania bez konieczności przywracania urządzenia do ustawień fabrycznych. Zawsze mamy nadzieję, że naprawienie jakiegokolwiek błędu nie dojdzie do tak drastycznej miary.

Należy jednak pamiętać, że druga opisana metoda wymaga od użytkownika dołożenia wszelkich starań, aby upewnić się, że wybrał odpowiednie usługi do usunięcia. Jeśli przez pomyłkę usuniesz niewłaściwą rzecz, możesz uniemożliwić prawidłowe działanie urządzenia. Jeśli usuniesz komponent, który jest krytyczny dla działania urządzenia, będziesz nękany błędami i możesz być zmuszony do ponownej instalacji systemu operacyjnego na swoim urządzeniu.

Ponadto pamiętaj, aby zawsze zachować ostrożność podczas pobierania aplikacji i pobierać je tylko z zaufanych źródeł.

Dziękujemy za przeczytanie i jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzach poniżej.