Demografia Reddita: kto korzysta z witryny?

Od momentu uruchomienia w 2005 r. Reddit zyskał ogromną popularność z ponad 430 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie od 2019 r. Reddit został założony przez dwóch 22-letnich absolwentów University of Virginia, Alexis Ohanian i Steve Huffman, z których ten ostatni pełnił funkcję dyrektora generalnego witryny od 2015 roku.

Demografia Reddita: kto korzysta z witryny?

Dla tych, którzy nie są tak zaznajomieni z Reddit, jest on czasami określany jako „pierwsza strona Internetu”. Składa się z sieci społeczności, z których każda ma swoje własne strony tytułowe. Użytkownicy mogą śledzić i przesyłać posty do każdej społeczności według własnego uznania. Reddit to świetny sposób na przeglądanie wiadomości, łączenie się z osobami o podobnym pochodzeniu, poglądach i zainteresowaniach. Działa jak gazeta, ale jest prowadzona przez użytkowników, którzy mają prawo do własnych opinii.

Reddit jest podobny do wielu systemów tablic ogłoszeń, które pojawiły się wcześniej, od witryn niszowych po niegdyś masowe usługi społecznościowe. Chociaż podobne witryny, takie jak Digg i Delicious, ostatecznie nie wzbudziły zainteresowania użytkowników, Reddit jest szóstą najpopularniejszą witryną na świecie, za Google i YouTube, Facebookiem, chińską wyszukiwarką Baidu i Wikipedią. To stawia go na czele popularności witryn takich jak Amazon, Twitter, Instagram i Netflix pod względem miesięcznych odwiedzających. Reddit to strona, która pozornie zawsze bulgocze pod powierzchnią, stając się głównym nurtem, ale nie słyszysz o niej tak, jak słyszysz o kilku stronach, które są mniej popularne niż Reddit.

To sprawia, że ​​wiele osób zastanawia się: „Więc kto dokładnie używa Reddit?”

Jakie są dane demograficzne witryny, która reklamuje się jako pierwsza strona internetu? Kiedy przeglądasz Reddit, z jakim typem osób udostępniasz witrynę? Kto korzysta z serwisu iw jakim celu? To trudne pytania, na które trzeba odpowiedzieć, zwłaszcza w przypadku witryny tak dużej jak Reddit. Na szczęście zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zebrać kilka różnych źródeł informacji, aby stworzyć profil szczegółowo opisujący, jakiego rodzaju odwiedzających odwiedza Reddit.

Podstawowe szczegóły

Na początek chcieliśmy przyjrzeć się podstawowym informacjom dotyczącym użytkowników Reddit – a dokładniej czterem podstawowym cechom danej osoby: wiek, płeć, położenie geograficzne (lub narodowość) i pochodzenie etniczne. Pomimo tego, że są to podstawowe informacje, śledzenie ich może być dość trudne. Kiedy założysz konto Reddit, zostaniesz poproszony tylko o podanie nazwy użytkownika, hasła i adresu e-mail. Po zarejestrowaniu konta możesz zmodyfikować swój profil, aby dodać dodatkowe informacje, w tym nazwę wyświetlaną, która różni się od Twojej nazwy użytkownika. Będziesz mieć również możliwość dodania krótkiej biografii o sobie oraz możliwość dodania nagłówka.

Nie będziesz musiał dodawać swojego wieku, płci, lokalizacji lub pochodzenia etnicznego do swojego profilu Reddit; chyba że użytkownik dobrowolnie doda te informacje w polu Informacje.

W pewnym sensie to dobra rzecz — pomaga oddzielić Reddit od reszty Twojego życia towarzyskiego w Internecie, a anonimowość jest niezbędna dla bezpieczeństwa w Internecie. Oznacza to jednak, że śledzenie podstawowych informacji o użytkownikach Reddita i ich cechach musi odbywać się poprzez zewnętrzne badania. Źródła, których użyliśmy do uzyskania tych informacji, są zamieszczone na dole tego artykułu, ale w zasadzie zebraliśmy informacje i statystyki z wielu ankiet i badań zewnętrznych.

Wiek i płeć

Może to nie zaskoczyć czytelników, którzy są zaznajomieni z witryną, ale podstawowa zasada dotycząca zarówno wieku, jak i płci jest prosta: największa część odbiorców Reddit skłania się ku młodym i męskim. W niedawnej ankiecie przeprowadzonej w 2019 r. przez Statista stwierdzono, że 22 procent użytkowników Internetu w wieku od 18 do 29 lat i 14 procent użytkowników w wieku od 30 do 49 lat korzysta z Reddit. Sondaż Pew Research z 2016 r. wykazał, że chociaż Stany Zjednoczone dzielą 49 procent mężczyzn i 51 procent kobiet, ponad dwie trzecie użytkowników Reddit w Stanach Zjednoczonych skrzywiło mężczyzn. Raporty z września 2017 r. sporządzone przez Statistica wykazały, że różnica procentowa może wynosić nawet 69 procent mężczyzn, w przeciwieństwie do 67 procent stwierdzonych przez Pew Research. Niezależnie od tego można bezpiecznie założyć, że większość użytkowników Reddit to mężczyźni i chociaż obie te statystyki wykorzystują Stany Zjednoczone jako miejsce głosowania, prawdopodobnie jest podobnie w pozostałej części świata. Pew odkrył również, że ludzie, którzy używają Reddit jako głównego źródła wiadomości, skłaniają się jeszcze bardziej do mężczyzn, sięgając nawet 71 procent.

W Stanach Zjednoczonych grupy wiekowe dorosłych mają względnie zrównoważony rozkład, przy czym 22 procent dorosłej populacji składa się z 18-29 lat, 34 procent w przedziale wiekowym 30-49 lat, 25 procent w przedziale 50-64 lata. i tylko 19 procent dorosłych w wieku powyżej 65 lat. Liczby te prawdopodobnie nieco się zmieniły od czasu zebrania danych w 2016 r.; niezależnie od tego, są one prawdziwe dla naszego punktu widzenia dzisiaj. Dla porównania, baza użytkowników Reddit w ogóle nie pasuje do tych liczb. Według danych zebranych w 2016 r. 64 procent użytkowników Reddit było w wieku od 18 do 29 lat, a kolejne 29 procent było w wieku od 30 do 49 lat. Stwierdzono, że tylko 6 procent użytkowników Reddit jest w wieku od 50 i 64 lata, a tylko jeden procent miał 65 lat lub więcej.

Tak więc, podczas gdy populacja Stanów Zjednoczonych może być równomiernie rozłożona zarówno pod względem wieku, jak i płci, użytkownicy Reddit nie są wcale.

Lokalizacja

Najnowsze statystyki z 2020 roku ze Statista.com pokazują, że największa liczba użytkowników Reddit znajduje się w Stanach Zjednoczonych – 221,98 mln użytkowników. Drugie i trzecie miejsce to Australia i Indie z odpowiednio 17,55 mln i 13,57 mln użytkowników. Poniższy wykres przedstawia liczbę użytkowników w krajach, w których Reddit jest najbardziej popularny:

Statystyka. (2021). Ranking liczby użytkowników Reddit według krajów 2020 (w milionach) [Wykres]. Statista.Com. //www.statista.com/forecasts/1174696/reddit-user-by-country

Sam Reddit stwierdził, że 54 procent ich odbiorców pochodzi ze Stanów Zjednoczonych w styczniu 2017 r., co wydaje się bardzo dobrze pasować do aktualnych danych: 222 miliony użytkowników z USA na 430 milionów użytkowników to około 52%.

Należy pamiętać, że liczby te prawdopodobnie pochodzą z adresów IP, co oznacza, że ​​rzeczywiste wartości procentowe mogą zostać wypaczone przez korzystanie z VPN. Może to oznaczać, że użytkownicy w krajach z dużą ilością cenzury, takich jak Rosja (która, szczerze mówiąc, niedawno uchwaliła prawo blokujące korzystanie z VPN, ale prawdopodobnie nadal są używane) i Chiny (gdzie Reddit był wcześniej blokowany), mogą korzystać z platformy pod różnymi adresami IP w krajach takich jak Stany Zjednoczone. Ostatecznie nie ma to większego znaczenia – na wynos powinno być to, że około połowa użytkowników Reddita ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

Pochodzenie etniczne

Poniższa tabela przedstawia ankietę z 2019 r. dotyczącą użytkowników Reddit według procentowego użycia w ramach określonej grupy etnicznej; według ankiety Statista.com.

Statystyka. (2019). Odsetek dorosłych Amerykanów korzystających z serwisu Reddit według stanu na luty 2019 r., według pochodzenia etnicznego [Wykres]. Statista.Com. //www.statista.com/statistics/261770/share-of-us-internet-users-who-use-reddit-by-ethnicity/

Z sondażu Pew Research z 2016 r. wynika, że ​​w przeciwieństwie do wieku i płci, publiczność Reddita dość dokładnie śledzi trendy w populacji USA. Z ankiety Pew Research wynika, że ​​baza użytkowników Reddit składa się głównie z białych osób niebędących Latynosami, stanowiąc 70 procent użytkowników Reddit w Stanach Zjednoczonych. Czarni użytkownicy niebędący Latynosami stanowią 7 procent bazy Reddit w USA, użytkownicy latynoscy stanowią 12 procent, a inni nie-Latynosi łącznie 11 procent. W Stanach Zjednoczonych biali dorośli nie będący Latynosami stanowili 65% populacji, czarni nie-Latynosi 12%, Latynosi 15%, a inni nie-Latynosi 8%.

Ogólnie rzecz biorąc, liczby te dość ściśle odpowiadają ogólnej populacji Stanów Zjednoczonych, ze wzrostem liczby użytkowników rasy białej i innych użytkowników niebędących Latynosami oraz spadkiem liczby użytkowników niebędących Latynosami i rasy czarnej. Nie ma powszechnie dostępnych informacji na temat pochodzenia etnicznego użytkowników Reddit spoza USA, więc na razie jest to najlepsze, co musimy zrobić. Jeśli to się zmieni w przyszłości, odpowiednio zaktualizujemy post.

Dodatkowe Szczegóły

Po usunięciu tych czterech statystyk możemy nieco bardziej skoncentrować się na niektórych mniej konkretnych szczegółach użytkowników. Oprócz przyjrzenia się czasowi spędzonemu w witrynie i urządzeniom używanym do uzyskiwania dostępu do Reddit, chcieliśmy również przyjrzeć się polityce, przekonaniom religijnym, edukacji i ogólnym poziomom dochodów użytkowników Reddit. Na koniec przyjrzeliśmy się, do czego Redditorzy wykorzystują witrynę i jaki rodzaj treści jest najpopularniejsze w witrynie.

Czas spędzony w witrynie

Właściwie jest to całkiem proste. Prawie każde sprawdzone źródło udzieliło nam tej samej podstawowej odpowiedzi: łącznie około piętnastu minut. W rankingu witryn Alexy Reddit był wyświetlany codziennie w witrynie, łącznie 15:50. Własna witryna Reddit zawierająca informacje o reklamach miała swój czas na sesję jako 14+ minut, co różni się nieco od czasu dziennego, ale wydaje się, że większość użytkowników odwiedza Reddit raz dziennie i przegląda swoje ulubione subreddity w poszukiwaniu nowych treści.

Warto również zauważyć, że większość użytkowników Reddit albo nigdy nie publikuje, albo rzadko publikuje, zamiast tego wybiera przeglądanie lub „czajanie się” w swoich ulubionych sieciach. Jest to podobne do każdej witryny z systemem komentowania, chociaż prawdopodobnie Reddit ma wyższy stosunek aktywnych użytkowników do czających się użytkowników. Wreszcie, można również bezpiecznie założyć, że małe, ale oddane społeczności, które są skierowane do entuzjastycznych fanów, prawdopodobnie zobaczą nawet wyższe wskaźniki niż bardziej popularne subreddity, dzięki poczuciu bliskości społeczności, którą te mniejsze grupy mogą inspirować.

Wybór systemu operacyjnego

Użytkownicy Reddita przeprowadzili ankietę w swojej witrynie pod koniec 2016 r., W której znajduje się pole wpisu do wykazu, którego systemu operacyjnego używają ludzie do regularnego przeglądania Reddit. W przypadku strony internetowej składającej się w dużej mierze z młodszych osób wyniki nie były zbyt zaskakujące: Windows prowadził z prawie 36 procentami. Android był tuż za nim, zajmując drugie miejsce z 31 procentami użytkowników, a następnie w tej kolejności iOS, MacOS i Linux. W większości ma to sens; Windows i Android to dwa najpopularniejsze obecnie używane systemy operacyjne, przy czym iOS i MacOS zazwyczaj znajdują się na trzecim miejscu (liczby dla tych dwóch platform są liczone razem, ale urządzenia z systemem iOS znacznie przewyższają pod względem popularności urządzenia z systemem MacOS).

Warto jednak zauważyć, że chociaż ta ankieta wymienia Windows jako najpopularniejszy system operacyjny, około 40 procent odwiedzających Reddit uzyskuje dostęp do witryny za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Prawdopodobnie nie obejmuje to aplikacji innych firm, których jest wiele na iOS i Androida, co oznacza, że ​​rzeczywisty odsetek użytkowników mobilnych może być nawet wyższy, niż to sugeruje.

Edukacja

Kilka źródeł wykorzystanych do uzyskania tych informacji wskazywało na ten sam ogólny kierunek odpowiedzi: większość użytkowników Reddit ma wykształcenie wyższe lub stopień naukowy, a najmniejsza grupa użytkowników ma tylko wykształcenie średnie. Młody wiek odbiorców Reddit oznacza, że ​​są bardziej skłonni iść na studia w celu zaawansowanej nauki niż poprzednie pokolenia, ale oznacza to również, że wielu użytkowników Reddit w rzeczywistości nadal w liceum lub college. Sam Reddit nie sprawdza wieku podczas zakładania konta, jak opisaliśmy powyżej, ale wymaga od użytkowników ukończenia co najmniej 13 lat podczas korzystania z witryny, ze względu na ustawę o ochronie prywatności dzieci w Internecie.

Zasadniczo publiczność Reddita jest prawdopodobnie dość dobrze wykształcona, zwykle posiadająca dyplom ukończenia college'u, pracująca na studiach lub nadal w szkole średniej. Wysoki poziom szkolnictwa wyższego na stronie może mieć pewien wpływ na kilka następnych kategorii wymienionych poniżej.

Dochód

Czerpiąc z tej samej ankiety Pew Research, która została użyta w tym artykule, widzimy, że redditorzy z siedzibą w USA mają różne poziomy dochodów, rozłożone na wszystkich trzech poziomach mierzonych przez Pew prawie równomiernie. Na najniższym końcu sondażu mamy użytkowników Reddita, którzy zarabiają mniej niż 30 000 USD rocznie. 30 procent użytkowników Reddit znalazło się w tym przedziale w 2016 roku, w porównaniu do 21 procent dorosłych Amerykanów. W następnym przedziale, 30 000-74 999 USD, znajdujemy 34 procent Redditorów, prawie nawet z wynikami dotyczącymi dorosłych Amerykanów, 35 procent. Wreszcie na górze tego wykresu mamy 75 000 USD lub więcej. Oczywiście obejmuje to najwięcej możliwości, co może stanowić najwyższy odsetek na poziomie 35 procent. W rzeczywistości jest to nieco mniej niż odsetek wszystkich dorosłych Amerykanów w tym przedziale, który wynosi 44 procent.

Jest tu kilka dań na wynos. Po pierwsze, wyższy odsetek użytkowników Reddit zarabiających mniej niż 30 000 USD rocznie ma sens, gdy połączysz tę wiedzę z tym, co wiemy o wieku społeczności Reddit. Jeśli baza użytkowników Reddita jest coraz młodsza i obejmuje wielu użytkowników nadal w szkole średniej lub na studiach (często brakuje im pełnego rocznego zatrudnienia), może to wyjaśnić, dlaczego odsetek użytkowników o niższych dochodach jest wyższy niż średni odsetek w Stanach Zjednoczonych . To powiedziawszy, wyższy odsetek użytkowników z wykształceniem wyższym na Reddicie w porównaniu ze średnią krajową wyjaśnia również, dlaczego odsetek użytkowników zarabiających 75 tys. USD lub więcej pozostaje dość wysoki. Jeśli spora część odbiorców Reddita ma wykształcenie wyższe, zwiększa to prawdopodobieństwo lepiej płatnej pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, średni dochód na Reddicie jest mniej więcej taki, jakiego można by oczekiwać od młodych odbiorców z większością męską: podzielone między wszystkie trzy przedziały dość równomiernie.

Polityka

Jednym z najbardziej zaskakujących aspektów demografii Reddita są skłonności polityczne jego czytelników. Reddit przyciągnął wiele uwagi prasy od czasów rozkwitu wyborów w 2016 r. przez kilka znaczących subredditów związanych z polityką, ale żaden z nich nie jest bardziej kontrowersyjny niż „r/the_donald”, subreddit skupiony wokół polityki ówczesnego kandydata Donalda Atut. Trudniej jest jednak wykorzystać to jako punkt odniesienia dla polityki na Reddit, ponieważ społeczność została poddana kwarantannie przez Reddit w 2019 roku, usuwając subskrypcję z wyszukiwań Google i Reddit i wyświetlając komunikat ostrzegawczy po kliknięciu strony subreddit. Ostatecznie ten subreddit został całkowicie zbanowany.

Przez większość swojego istnienia Reddit jasno dawał do zrozumienia, że ​​wspiera wolność słowa i pozwala na używanie swojej platformy do omawiania dowolnego tematu, nawet jeśli jego zarząd i założyciele mogą się nie zgadzać. W ostatnich latach, pod kierownictwem Huffmana, Reddit wzmocnił swoje warunki świadczenia usług, w szczególności w zakresie nękania, które spowodowało zamknięcie niektórych konkretnych subredditów. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych z tych subredditów był r/Pizzagate, subreddit spinoff z r/the_donald, który otaczał teorię spiskową po wyborach w 2016 roku.

Kontrowersje wokół tej teorii spiskowej i zwolenników r/the_donald mogą skłonić Cię do przekonania, że ​​Reddit jako usługa skłania się w prawo – lub przynajmniej daje podstawy do rozkwitu poglądów republikańskich i konserwatywnych. W przypadku tego ostatniego to prawda. Na platformie nie brakuje republikańskich i prawicowych subredditów, w tym r/Republican i r/Republicans, r/Conservative, r/CollegeRepublicans i r/ModerateRepublicans. Ale jak pokazuje ta lista, ideologia polityczna Reddita jest naprawdę tym, co do niej wnosisz. Istnieją subreddity dla wszelkiego rodzaju skłonności politycznych, w tym społeczności na rzecz libertarianizmu, socjalizmu, demokratycznego socjalizmu, Partii Demokratycznej, komunizmu, a nawet niektórych odstających, takich jak anarchia i Amerykańska Partia Piratów, która naciska na reformę prawa autorskiego. I oczywiście jest r/politics, które ma aż 5,3 miliona członków i jest pochylone na lewo od centrum, choć nie tak bardzo, jak większość prawicowych członków społeczności skłania cię do myślenia.

Zasadniczo jest to długotrwały sposób na powiedzenie, że Reddit to społeczność, która odzwierciedla to, co do niej wnosisz. Jest to platforma zaprojektowana tak, aby można ją było modyfikować i przekręcać w to, czego chcesz, niezależnie od tego, czy jest to coś, co bezpośrednio kwestionuje lub sprzeciwia się poglądom, które masz bliskie i drogie, czy też służy jako komora echa i sposób na poszerzenie wiedzy na temat poglądów, które już możesz mieć .

Statystycznie trudno jest udowodnić, jakie skłonności mogą mieć czytelnicy Reddit, rejestrując się na platformie. Sondaż Pew Research z 2016 r. wykazał, że baza użytkowników Reddita przesunęła się w lewo: 43 procent ankietowanych określa się jako liberał, 38 procent określa się jako umiarkowany, a tylko 19 procent użytkowników Reddita nazywa siebie konserwatystami. To powiedziawszy, luty 2016 r. był stosunkowo wcześnie w cyklu życia popularnego subreddita r/the_donald, który jest obecnie uważany za jedną z najbardziej aktywnych społeczności na platformie i ma ponad pół miliona subskrybentów. W naszych badaniach nie znaleźliśmy żadnego innego subreddita, który byłby tak popularny jak r/the_donald po obu stronach przejścia, przy czym subreddit Demokratów ma 54 000 subskrybentów, a subreddit Republikański 40 000. Oczywiście nie każdy, kto ma konkretne prawicowe lub lewicowe poglądy polityczne, zasubskrybuje polityczny subreddit — wiele osób korzysta z platformy jako sposobu na zabawę online, zbieranie wiadomości lub po prostu śledzenie mediów, które lubią.

Ostatecznie liczby z Pew Research sprzed dwóch lat prawdopodobnie nieco się schudły, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby cała baza użytkowników Reddita została ogólnie uszczuplona. Gdy cała publiczność strony internetowej jest młoda i w większości ma wykształcenie wyższe, ogólne statystyki pokazują, że jest prawdopodobne, że publiczność na Reddicie skrzywi Demokratów.

W ostatnich latach sam Reddit najwyraźniej przyjął bardziej umiarkowane, centralne podejście do moderowania treści na swojej stronie. Podczas gdy skrajne i alternatywnie prawicowe subreddity były pierwszymi, które zostały zakazane, wraz z upływem czasu niektóre z bardziej skrajnie lewicowych subredditów (takie jak r/chapotraphouse, subreddit związany z bardzo popularnym lewicowym podcastem) padła ofiarą młota zakazu.

Religia

Mówiąc prościej, trudno jest określić przynależność religijną bazy użytkowników Reddit. W przeciwieństwie do poglądów politycznych, przekonania religijne użytkowników Reddita nie zostały zbadane w żaden istotny sposób, co oznacza, że ​​wszystko, co musimy tutaj zrobić, to liczba subskrybentów różnych religijnych subredditów.Reddit jest dość dobrze znany w Internecie z tego, że przyciąga duży procent ateistów do swojej społeczności, a nawet porównując subreddit chrześcijaństwa (oczywiście chrześcijaństwo jest dominującą religią w Stanach Zjednoczonych, gdzie ponad połowa użytkowników Reddit jest oparte) na subreddit ateizmu pokazuje zauważalny margines między dwiema społecznościami. Subreddit ateizmu jest 56. najpopularniejszym subredditem na platformie, z ponad 2,1 miliona subskrybentów, podczas gdy najpopularniejszy subreddit dotyczący chrześcijaństwa, r/Christianity, ma około 144 000 subskrybentów.

Oczywiście liczba subskrybentów niekoniecznie oznacza, że ​​na Reddicie nie ma wielu chrześcijańskich użytkowników — oznacza to po prostu, że społeczność ateistów jest niezwykle aktywna na Reddicie. I rzeczywiście, porównując obie społeczności, zauważalna jest różnica w tym, co jest publikowane na każdej tablicy. Większość postów na temat chrześcijaństwa wydaje się bezpośrednio nawiązywać do mówienia o wierze, omawiania aspektów i znaczeń Biblii lub dzielenia się wiadomościami na temat chrześcijaństwa (na przykład „Zakazane pobieranie Biblii w Chinach”).

Nie po to, by dyskredytować społeczność r/ateizmu, ale ich posty nie są tak zaangażowane i stają się nieco bardziej komorą echa. Chociaż z pewnością toczą się dyskusje, które zagłębiają się w idee stojące za ateizmem i brakiem wiary w jakąkolwiek siłę wyższą, wiele treści dotyczących r/ateizmu opiera się na postach dotyczących religii, w tym ultrareligijnych ludzi popełniających wątpliwe czyny i popularne posty, takie jak „odpowiedź na sugestię lepszego projektu powinna polegać na dłubaniu w nosie”. Ponownie, jeśli to jest treść, w której jesteś, więcej mocy dla ciebie.

Inne subreddity oparte na głównych religiach świata mają jeszcze mniej członków. r/Islam ma około 50 000 subskrybentów, mimo że jest drugą najpopularniejszą religią na świecie. Hinduizm, czwarta co do wielkości religia, ma na swoim subreddicie tylko 18 000 subskrybentów. Buddyzm jest w rzeczywistości dość popularny na stronie, osiągając 135 000 subskrybentów. Tymczasem judaizm ma 21 000 subskrybentów na swoim subreddicie.

Ponownie, naprawdę trudno jest narysować granicę między liczbą subskrybentów a ich rzeczywistymi przekonaniami, ponieważ nikt nie wymaga, abyś subskrybował wybrany przez ciebie religijny subreddit tylko dlatego, że pasuje on do twoich osobistych poglądów. Możemy jednak przyjrzeć się wiekowi większości użytkowników Reddita – są to głównie młodsi mężczyźni – oraz skłonnościom politycznym, które omówiliśmy powyżej, aby dopasować te czynniki do ogólnych przekonań religijnych milenialsów. Pew Research odkrył, że młodsi millenialsi nadal w przeważającej mierze są chrześcijanami (56 procent), ale odsetek agnostyków, ateistów lub w inny sposób nieszczególnych przekonań wzrósł do 36 procent. Można śmiało powiedzieć, że te statystyki prawdopodobnie są dość zbieżne z Reddit, ale znowu trudno jest podać dokładną liczbę jakichkolwiek przekonań religijnych w bazie użytkowników Reddit.

Korzystanie z Subreddita

Na koniec możemy omówić niektóre z najpopularniejszych subredditów na Reddicie, nie tylko po to, aby pochwalić się najlepszymi subredditami na liście, ale aby pokazać, do czego Redditorzy chcą korzystać z witryny. Na przykład najczęściej subskrybowany subreddit to r/announcements, który głównie służy Redditowi do ogłaszania nadchodzących zmian w usłudze, w tym zmian zasad, nowych zasad i informacji o przeprojektowaniu witryny. Oczywiście nie pokazuje to dobrego przykładu tego, do czego ludzie faktycznie korzystają z witryny, dlatego zamiast tego ważne jest, aby pamiętać, co większość użytkowników faktycznie śledzi na co dzień.

Najpopularniejszym subredditem po r/announcements jest r/funny, z ponad 21 milionami subskrybentów. r/Funny opiera się wyłącznie na żartach i innych treściach, które mają rozśmieszyć i rozśmieszyć ludzi. Na subreddicie jest mnóstwo nieśmiesznych postów, ale cała treść to przynajmniej próba humoru (a jeśli przeglądasz stronę główną, prawdopodobnie nie będziesz miał problemu ze stwierdzeniem, że większość treści jest przynajmniej trochę humorystyczna). Trzeci najpopularniejszy subreddit, r/askreddit, to w zasadzie współczesny Yahoo Answers, ale z rzeczywistą dyskusją.

Inne popularne treści obejmują r/todayilearned, które zawierają posty dotyczące faktów, które ludzie mogli nieoczekiwanie zrozumieć; r/nauka; r/worldnews, który koncentruje się na globalnej perspektywie wiadomości, a nie tylko amerykańskiej perspektywie wiadomości; r/zdjęcia; oraz r/IAmA, jeden z najsłynniejszych (na dobre) subredditów Reddit, w którym wybitni ludzie z różnych dziedzin i środowisk przychodzą na Reddit, aby odpowiadać na pytania przesłane przez użytkowników.

Niektóre godne uwagi subreddity z pierwszej pięćdziesiątki subreddits obejmują:

  • r/gry
  • r/filmy
  • r/muzyka
  • r/aktualności
  • r/książki
  • r/telewizja
  • r/spacja
  • r/zrób to sam
  • r/jedzenie
  • r/historia

Każdy wspomniany wyżej subreddit ma od 12 do 20 milionów subskrybentów, a gry, które odnoszą największe sukcesy z tej listy, a historia wciąż powoli podkrada się po osiągnięciu 13 milionów. Ale jaki powinien być tutaj wynos?

Po pierwsze, pomimo wszystkich kontrowersji, które otaczają subreddity, takie jak r/the_donald, każdy zainteresowany zrozumieniem odbiorców Reddita powinien zrozumieć, że nawet najbardziej popularne kontrowersyjne subreddity są stosunkowo bez znaczenia w wielkim schemacie rzeczy. Na każdą osobę, która subskrybuje r/the_donald, 36 osób subskrybuje coś takiego jak r/gaming lub r/funny.

Po drugie, najbardziej popularne i odnoszące największe sukcesy subreddity są generalnie nieszkodliwe. Patrząc na 100 najlepszych subreddits na platformie, prawie niemożliwe jest znalezienie czegoś naprawdę obraźliwego dla ogółu społeczeństwa. Nawet subreddity, takie jak r/nsfw, które zawierają zdjęcia, które, powiedzmy, nie są przeznaczone do pracy lub r/sex, są wyraźnie oznaczone jako treści niebezpieczne dla nieletnich (w rzeczywistości, jeśli nie masz konta Reddit, możesz musisz zaakceptować monit przed wyświetleniem jakichkolwiek treści w tych społecznościach). Naprawdę przerażające treści po prostu nie mają tendencji do wybuchania na stronie, pozostając przeważnie cicho w tle, a jeśli wybuchnie w kontrowersję, często zostają zbanowane przez samego Reddita (patrz: r/deepfakes).

Pierwsza strona Internetu

Głównym wnioskiem z tego artykułu powinno być to: Reddit jest tym, co robią z niego użytkownicy, a Redditorzy zwykle gromadzą się w kierunku treści, którymi już są zainteresowani, lub treści, o których chcą dowiedzieć się więcej. Jeśli ktoś naprawdę interesuje się grami, prawdopodobnie podąży za r/gaming plus subreddity swoich ulubionych konsol. Ktoś zainteresowany filmami, muzyką lub książkami będzie podążał podobnymi wzorcami i oczywiście każdy będzie mieszać i dopasowywać swoje ulubione społeczności, tworząc portfolio tego, co uważa za interesujące. Jeśli już, to najwyższa lista subreddit udowadnia, że ​​bez względu na pochodzenie danej osoby, ludzie korzystają z Reddit, aby śledzić to, co lubią, czy to media, wiadomości, historia, możliwość uczenia się, czy cokolwiek innego.

Źródła

Ważne jest, aby pamiętać, że te statystyki są tylko tak dobre, jak dane, które za nimi stoją, i niestety sam Reddit nie opublikował ogromnej ilości informacji o tym, kim są ich odbiorcy (zakładamy oczywiście, że reklamodawcy mają tutaj dodatkowe dane). Większość powyższych informacji została zaczerpnięta z ankiety Pew Research przeprowadzonej w 2016 r. na Redditorach, a dokładniej od osób, które zbierają swoje wiadomości na Reddicie. Zebraliśmy również informacje z własnej strony Reddit dotyczącej odbiorców i danych demograficznych w ich witrynie pomocy Reddit i wykorzystaliśmy ankietę opracowaną przez Redditor, aby zebrać informacje na temat urządzeń i systemów operacyjnych, z których korzystają ludzie. Ranking witryn Alexy został wykorzystany do określenia popularności samego Reddita.

Własne zebrania Mediakix na temat danych demograficznych Reddit pomogły nam sprawdzić statystyki dostarczone przez niektóre z powyższych wykresów dla drugiego źródła. Starsza ankieta Pew Research z 2013 r. została pokrótce wykorzystana, aby podać, ile osób korzystało z Reddit w 2013 r. Wykorzystaliśmy listę najlepszych Redditmetrics, aby zebrać informacje na temat najpopularniejszych subredditów na platformie i uzyskaliśmy informacje o kontrowersyjnych i zakazanych subredditach z Wikipedii własny artykuł opisujący je (oraz źródła udostępnione przez Wikipedię). Informacje o religijnych skłonnościach młodszych milenialsów zostały również zaczerpnięte z Pew Research. Skonsultowano to źródło SurveyMonkey dotyczące danych aplikacji Reddit. Wreszcie, Statistica została krótko wykorzystana jako drugie źródło dla odsetka mężczyzn i kobiet w użytkownikach Reddit.

***

Ostatecznie uważamy, że te odkrycia dają solidny obraz tego, czym są dane demograficzne Reddit, malując obraz młodszej, w większości białej i męskiej publiczności z dostępem do szkolnictwa wyższego. To powiedziawszy, oczywiste jest również, że Reddit ma dużą różnorodność w swoich społecznościach subreddit. Ludzie korzystają z Reddit z wielu powodów, od wiadomości, przez rozrywkę, po oszczędzanie gotówki. Nie ma jednego powodu, aby zarejestrować się w Reddit i chociaż liczby wskazują na młodszą, skoncentrowaną na mężczyznach publiczność, w Reddicie jest wiele społeczności stworzonych specjalnie z myślą o kobietach i osobach kolorowych, dając im głos na temat „ na pierwszej stronie internetu”.