Jak zainstalować mody na tkaninie dla Minecrafta

Jeśli grasz w Minecrafta od jakiegoś czasu i chcesz to trochę zmienić, prawdopodobnie rozważałeś użycie modułu ładującego, takiego jak Fabric. Chociaż ten łańcuch narzędzi do modowania zyskuje na popularności, instrukcje dotyczące instalowania tych modów są nadal stosunkowo trudne do znalezienia.

Jak zainstalować mody na tkaninie dla Minecrafta

Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przyjrzymy się, jak zainstalować mody tkaniny za pomocą TLauncher i Forge na komputerze Mac lub Windows PC.

Jak zainstalować mody tkaniny za pomocą Forge

Jeśli chcesz zainstalować mody Fabric z Forge, mamy dla Ciebie złe wieści. Niestety Fabric i Forge to dwa różne i niezgodne interfejsy API. Ponadto modyfikacje obu platform również są ze sobą sprzeczne, co uniemożliwia instalowanie modów Fabric z Forge.

Należy również pamiętać, że nie można zainstalować obu programów ładujących modyfikacje jednocześnie. Jeśli używasz Forge i próbujesz załadować mody do Fabric, nie będą one działać.

Jeśli masz trudności z podjęciem decyzji, który z nich zainstalować, warto rozważyć, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Forge został zaprojektowany specjalnie do użytku z Minecraft i nie jest kompatybilny z innymi grami opartymi na Javie. Jeśli chcesz grać w inne gry java, być może Fabric jest lepszą opcją, ponieważ ładuje mody do Minecrafta i innych gier. I chociaż możesz używać Fabric tylko do celów modowych, jest on kompatybilny ze wszystkimi wersjami Minecrafta.

Jak zainstalować mody tkaniny w TLauncher

Jeśli masz najnowszą wersję TLaunchera i chcesz wprowadzić modyfikacje Fabric, aby zmienić swoją grę, możesz to zrobić w następujący sposób:

 1. Wybierz żądaną wersję instalatora Fabric z //fabricmc.net/use/.

 2. Pobierz instalator JAR/Universal.

 3. Po pobraniu uruchom instalator.

 4. W oknie instalatora, które się otworzy, upewnij się, że masz wybraną zakładkę „Klient”.

 5. Wybierz żądaną wersję gry z menu rozwijanego „Wersja Minecrafta”. I wersję loadera z odpowiedniego menu.

 6. W pasku „Lokalizacja instalacji” wpisz: ‘C:\Użytkownicy\Twoja nazwa użytkownika\AppData\Roaming\.minecraft‘.

  Tam, gdzie jest napisane „twoja nazwa użytkownika”, wpisz zamiast tego nazwę użytkownika urządzenia.

 7. Zaznacz pole „Utwórz profil”.

 8. Kliknij „Zainstaluj”.

 9. Po zakończeniu instalacji otwórz TLauncher.

 10. Przejdź na dół ekranu. Kliknij menu rozwijane i wybierz "Fabric-Loader" z opcji.

Instalacja Fabric jest zakończona i możesz zacząć grać.

Ważne jest, aby pamiętać, że większość modów będzie również wymagać uruchomienia interfejsu Fabric API, więc musisz go pobrać i dodać plik do folderu „Mods” w katalogu Minecraft (C:\Użytkownicy\Twoja nazwa użytkownika\AppData\Roaming\.minecraft).

Następnie musisz pobrać mody, których chcesz użyć. Istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć mody, jednym z najbardziej renomowanych źródeł jest CurseForge. Oto jak zainstalować mody na TLauncher:

 1. Przejdź do katalogu Minecraft (C:\Użytkownicy\Twoja nazwa użytkownika\AppData\Roaming\.minecraft) i otwórz folder „Mods”. Jeśli go nie masz, utwórz go teraz.

 2. Pobierz plik JAR żądanych modów i zapisz go w folderze „Mods”.

 3. Otwórz TLauncher i uruchom grę, używając swojego profilu Fabric.

Jak zainstalować mody tkaniny na komputerze Mac?

Jeśli chcesz załadować mody Fabric na Maca, najpierw musisz zainstalować Fabric. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Pobierz instalator dla Fabric ze strony //fabricmc.net/use/.

 2. Po pobraniu otwórz instalator Fabric i upewnij się, że masz wybraną kartę „Klient” u góry.

 3. Wybierz wersję Minecrafta i wersję programu ładującego, które chcesz zainstalować, z odpowiednich menu rozwijanych. (Sugerujemy trzymanie się najnowszej wersji programu ładującego.)

 4. Upewnij się, że lokalizacja instalacji jest prawidłowo ustawiona. Powinien wyglądać podobnie do tego: ~/Biblioteka/Wsparcie aplikacji/Minecraft.

 5. Upewnij się, że zaznaczone jest pole „Utwórz profil”.

 6. Kliknij przycisk "Zainstaluj", a po zakończeniu instalacji kliknij "OK".

 7. Otwórz swój program uruchamiający Minecraft. Twój nowy profil Fabric powinien zostać wybrany automatycznie. Możesz teraz kliknąć „Graj”.

Teraz, gdy Fabric jest zainstalowany, możesz przystąpić do instalowania różnych modów, których chcesz użyć. Oto jak się do tego zabrać:

 1. Pobierz mody, których chcesz używać, z platformy takiej jak CurseForge.

 2. Po pobraniu modów przejdź do folderu instalacyjnego Minecrafta (powinien wyglądać tak: ~/Biblioteka/Wsparcie aplikacji/Minecraft) i znajdź folder „Mods”.

 3. Jeśli nie masz folderu „Mods”, utwórz go, klikając „Nowy folder” u góry okna, a następnie nazywając go „Mods”.

 4. Otwórz ten folder „Mods”. Zapisz pobrane pliki JAR dla swoich modów w tym folderze.

 5. Możesz teraz otworzyć swój program uruchamiający Minecraft i zacząć grać, używając swojego profilu Fabric.

Jak zainstalować mody Fabric w systemie Windows

Instalowanie modów Fabric na komputerze z systemem Windows jest stosunkowo proste, chociaż musisz zainstalować Fabric, zanim będziesz mógł korzystać z modów:

 1. Pobierz instalator modułu ładującego mody Fabric ze strony //fabricmc.net/use/.

 2. Uruchom plik instalacyjny na swoim komputerze. Kiedy otworzy się okno instalatora, upewnij się, że masz wybraną zakładkę "Klient".

 3. Wybierz wersję Minecrafta, której chcesz użyć, a następnie wybierz wersję programu ładującego z odpowiedniego menu.

 4. Sprawdź, czy „Lokalizacja instalacji” jest ustawiona prawidłowo. Powinno to wyglądać mniej więcej tak na komputerze z systemem Windows: C:/Użytkownicy/(nazwa użytkownika)/AppData/Roaming/.minecraft.

 5. Upewnij się, że zaznaczyłeś pole „Utwórz profil”.

 6. Kliknij „Zainstaluj”, a następnie „OK”.

 7. Otwórz program uruchamiający Minecraft, a Twój profil Fabric powinien być już wybrany. Kliknij „Graj”, aby rozpocząć grę.

Teraz, gdy Fabric jest zainstalowany, nadszedł czas, aby zainstalować mody Fabric:

 1. Przeglądaj sieć (sugerujemy strony takie jak CurseForge) i znajdź mody, które chcesz i pobierz je.

 2. Znajdź folder instalacyjny Minecrafta na swoim komputerze. Powinno to wyglądać mniej więcej tak: C:/Użytkownicy/(nazwa użytkownika)/AppData/Roaming/.minecraft. Stąd otwórz folder „Mods”.

 3. Jeśli nie masz folderu „Mods”, utwórz go teraz.

 4. Skopiuj pliki JAR pobranych modów do tego folderu.

 5. Po zakończeniu otwórz program uruchamiający Minecraft. Rozpocznij grę w swoim profilu Fabric.|

Zainstalowano mody tkanin!

Instalowanie modów Fabric na różnych platformach i klientach może początkowo wydawać się trochę trudne, zwłaszcza jeśli instalowanie modów nie było czymś, co robiłeś wcześniej. Postępując zgodnie z krokami przedstawionymi w tym przewodniku, zadanie powinno być nieco prostsze. Wkrótce będziesz instalować mody jak profesjonalista.

Wszystko, co musisz teraz zrobić, to dowiedzieć się, które mody chcesz dodać, aby uzyskać ekscytujące nowe wrażenia z gry.

Czy zainstalowałeś mody Fabric na TLauncher lub Forge na komputerze Mac lub PC z systemem Windows? Czy korzystałeś z zestawu instrukcji podobnych do tych zawartych w tym przewodniku? Daj nam znać, zostawiając nam notatkę w sekcji komentarzy poniżej.