Discord Commands – pełna lista i przewodnik

Nie ma co do tego wątpliwości – w tej chwili Discord to najlepsza aplikacja do komunikacji w grach na rynku. Oferuje serwery z naciskiem na prywatność, łatwe w użyciu polecenia i wiele innych rzeczy, które mogą być dla Ciebie wygodne. W rzeczywistości, chociaż nadal jest używany głównie przez graczy, wiele osób korzysta z Discorda poza grami.

Discord Commands — pełna lista i przewodnik

Najbardziej przydatne ze wszystkich, Discord przynosi wiele fajnych poleceń do stołu. Jeśli poprawnie wpiszesz polecenie w aserver, możesz sprawić, że wydarzy się wiele różnych rzeczy.

Jak używane są polecenia Discord

Polecenia Discord są proste i łatwe w użyciu. Wszystkie są wpisywane do okien czatu serwera.

Większość z nich jest bardzo przydatna w różnych sytuacjach, podczas gdy inne są po prostu zabawne. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych poleceń Discord, które pomogą Ci zacząć.

Kompleksowa lista poleceń niezgody

Ta lista nie zawiera wszystkich poleceń dostępnych na Discordzie. To tylko niektóre z najczęściej używanych opcji. Możesz także tworzyć własne niestandardowe polecenia do użycia na Discordzie, ale o tym później.

Najbardziej podstawową zasadą stojącą za każdym z tych poleceń i tym, co oddziela polecenie od zwykłego fragmentu tekstu czatu, jest „/" klucz. Każde polecenie zaczyna się od „/” i bez spacji po nim.

Polecenia, które wymieniliśmy poniżej, będą zawierały nawiasy kwadratowe, ale nie musisz ich używać podczas korzystania z poleceń na Discordzie.

Znajdź szybko GIF

Najnowsza iteracja Discord oferuje ikonę GIF, która pozwala wybrać gif do wysłania na serwer lub czat. Możesz jednak również wysyłać GIF-y z Giphy za pomocą „/gify [coś]" Komenda. Niektórzy ludzie nie mają nic przeciwko przesuwaniu rąk z klawiatury i klikaniu ikony GIF obok okna czatu. Inni wolą cały czas trzymać ręce na klawiaturze. Jeśli jesteś jednym z tych ostatnich, polecenie „giphy” może być dla Ciebie idealne.

Zmień pseudonim

Niektóre kanały czatu mogą przypisywać Ci pseudonim po ich wprowadzeniu. Alternatywnie możesz zmienić uchwyt na określonym kanale. Pomyśl o tym jak o czacie na Messengerze – w każdej rozmowie możesz mieć inny pseudonim. Teraz możesz zmienić swój pseudonim, przechodząc do konkretnego serwera, rozwijając opcje i przechodząc do wpisu Zmień pseudonim, ale gdzie jest w tym zabawa?

Teraz możesz zmienić swój pseudonim, przechodząc do konkretnego serwera, rozwijając opcje i przechodząc do wpisu Zmień pseudonim, ale gdzie jest w tym zabawa?

wpisując „/nick [wpisz tutaj nowy pseudonim]”, zmienisz swój nick na konkretnym serwerze, na którym wpisałeś polecenie o wiele, znacznie szybciej. Ponadto wpisywanie poleceń wygląda i jest o wiele bardziej eleganckie niż używanie myszy do takich rzeczy.

Aby skorzystać z tej funkcji, należy włączyć uprawnienia. Na karcie Role w Ustawieniach serwera administrator może ustawić uprawnienie „Zmień pseudonim”. Dostępna jest również opcja „Zarządzaj pseudonimami”, która pozwala użytkownikom zmieniać swoje nazwy.

Poinstruuj Discord, aby przeczytał Twoją wiadomość

Teraz to jest duże. Powiedzmy, że Twój mikrofon przestaje działać podczas czatu na kanale głosowym. Może pracujesz na innym komputerze, a może Twój mikrofon jest uszkodzony. Jak możesz dać znać wszystkim? Tak, możesz napisać wyjaśnienie, ale co z tego wyniknie? To nie jest tak, że ktokolwiek prowadzący czat głosowy będzie oglądał czat tekstowy kanału głosowego.

Na szczęście istnieje szybkie polecenie, które odczytuje na głos to, co wpisujesz. Ponadto poinformuje wszystkich na czacie głosowym, od kogo pochodzi wiadomość. Aha, i zostawi standardową wiadomość tekstową na kanale głosowym.

Aby użyć tego polecenia, wpisz „tts [Twoja wiadomość do wszystkich]”. Automatyczny głos odczyta Twoją wiadomość na głos, aby każdy mógł ją usłyszeć. Nie zabrzmi to zbyt wyrafinowanie i naturalnie, ale jest to świetne, gdy włączasz się do dyskusji, gdy nie masz mikrofonu, lub informujesz wszystkich, że nie możesz rozmawiać, ponieważ Twój mikrofon nie działa.

To kolejny, który wymaga odpowiedniego zezwolenia, zanim zadziała. Skontaktuj się z administratorem serwera, aby włączyć tę funkcję.

Niech wszyscy wiedzą, kiedy jesteś AFK

Bez względu na powód, dla którego wstajesz z fotela do gier, jesteśmy pewni, że jest to nagły wypadek. Jednak twoi koledzy z drużyny mogą nie być tak wyrozumiali jak my. Bez względu na to, czy jesteś w ogniu bitwy, czy rozmawiasz o czymś ważnym, możesz chcieć, aby inni zobaczyli, dlaczego nie jesteś w tej chwili dostępny.

Aby ustawić status AFK (Away From Keyboard, dla osób nie będących graczami), wpisz „afk set [pożądany status]”. Ustawiony przez Ciebie niestandardowy status powinien pojawić się za każdym razem, gdy ktoś wspomni o Twoim nicku na kanale.

Jak dużo ludzi

Niezależnie od tego, czy jesteś administratorem, czy zwykłym członkiem, możesz chcieć wiedzieć, ile osób jest na serwerze w danym momencie. Oczywiście menu po prawej stronie ekranu zawiera listę członków online i offline, ale jeśli serwer ma wiele dostosowanych grup członków, będziesz musiał skorzystać z matematyki, aby dowiedzieć się, ile osób jest na określonym serwerze.

Cóż, nie z „/liczba członków" Komenda! Za pomocą tego polecenia administrator, a nawet zwykły członek, może dowiedzieć się, ile osób jest w danej chwili podłączonych do serwera.

Inne polecenia

Istnieje kilka innych poleceń, których możesz użyć w Discord. Po wpisaniu „/” pojawi się pomocna lista. Oto kilka innych, które są po prostu przydatne lub zabawne:

"/Ja" – Kiedy wpisujesz to polecenie, podkreśla każdy tekst, który wstawiasz później.

/Spojler” – Ukrywa treść wpisaną po poleceniu. W tych czasach chcesz wysłać poufne informacje bez rujnowania zakończenia dla wszystkich innych.

/Obrót w stół” – Gdy naprawdę potrzebujesz wyrazić swoje oburzenie i odwrócić stół w kodzie Koani. Rozwiązałeś problem? Po prostu wpisz „/Odwróć”, aby ponownie ustawić stół.

/Wzruszać ramionami” – Zlekceważ to w kodzie Konami.

Oprócz tego w botach dostępnych jest znacznie więcej poleceń.

Jak tworzyć niestandardowe polecenia Discord

Niestety, samodzielne tworzenie niestandardowych poleceń Discord może być odrobinę zbyt skomplikowane. Obejmuje kodowanie i może nie być czymś, w co chcesz się teraz zagłębiać. Metoda kodowania poleceń niestandardowych nie zostanie tutaj wyjaśniona, ponieważ jest dość skomplikowana. Jednak dzięki poświęceniu i dokładnym badaniom możesz to zrobić.

Jak korzystać z poleceń botów

Boty Discord są bardzo przydatną funkcją na platformie, szczególnie do automatyzacji rzeczy. Możesz je zaprogramować, aby robiły rzeczy na podstawie różnych zdarzeń. Na przykład bota można zaprogramować tak, aby automatycznie usuwał z serwera każdego, kto używa określonego słowa lub frazy.

Istnieje kilka podstawowych botów, które są dostarczane z Discordem. Nie są one jednak zbyt przydatne, ponieważ służą głównie do nauczenia się lin Discord.

Aby uzyskać dostęp do bardziej przydatnych poleceń botów Discord, będziesz musiał wyjść poza Discord. Może szukasz bota moderującego. Może szukasz bota, który doda szyku serwerowi, bota do muzyki? Sztuka?

Dostępna jest szeroka gama botów Discord i zwykle są one bardzo łatwe do dodania. Cóż, o ile znalazłeś do niego link. Dlatego zawsze powinieneś dodać przydatnego bota od razu, gdy się na niego natkniesz. I dużo się spotkasz, nie popełnij błędu.

Każdy bot ma dedykowaną stronę, która zawiera również szczegółowy przewodnik dotyczący tego, jak dodać go do serwera Discord. Zazwyczaj wystarczy zalogować się na stronie bota przy użyciu swoich danych logowania Discord, wybrać serwer i to wszystko. Na przykład DYNO Bot pozwala automatycznie moderować serwery i ustawiać nowe polecenia bezpośrednio w Ustawieniach.

Każdy bot przedstawi się i pokaże listę poleceń, które przynosi do stołu. Zapamiętaj je i ciesz się nimi.

Jak zrobić Discord Bota

Ponownie zagłębiamy się tutaj w świat programowania. Jeśli nie masz doświadczenia w kodowaniu lub nie chcesz siedzieć godzinami, dopóki czegoś nie stworzysz, sugerujemy unikanie tworzenia własnych botów Discord. Jeśli jednak wzbudzi to Twoje zainteresowanie, zachęcamy do wypróbowania go – może to być bardzo dobre wprowadzenie do programowania.

W każdym razie, aby zacząć, przejdź do portalu dla programistów Discord, zaloguj się za pomocą swoich Discordcredentials i wybierz opcję utworzenia nowej aplikacji. Stamtąd możesz postępować zgodnie z wytycznymi różnych samouczków online. Tworzenie botów to nie lada wyczyn dla początkujących programistów.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jeśli masz więcej pytań dotyczących poleceń Discord, masz szczęście. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czy Discord jest naprawdę bezpieczny?

Tak, Discord jest bezpieczny. O wiele bezpieczniejsze niż wiele innych aplikacji do czatu i komunikacji głosowej. Masz kontrolę nad każdym aspektem ograniczeń wiadomości. Istnieją poziomy bezpieczeństwa NSFW, które można ustawić, możesz zaprogramować różne boty, aby usuwały osoby, które używają niektórych niechcianych słów, a także możesz znaleźć boty, które specjalizują się w usuwaniu kont spamowych.

Mimo to musisz zachować ostrożność na Discordzie, tak jak ogólnie robisz to w Internecie. W sieci czai się wiele złośliwych treści – musisz być ostrożny.

Jak mogę znaleźć więcej poleceń?

Jednym z prostszych sposobów ograniczania poleceń jest po prostu wpisanie „/” w polu tekstowym Discord. Pojawi się lista i możesz kliknąć tę, która Cię interesuje. Niektóre polecenia są natywne dla Discord, podczas gdy inne mogą być używane przez dodawanie botów.

Moje polecenia nie działają. Co jest nie tak?

Jeśli wpisałeś polecenie dokładnie tak, jak pokazano powyżej i pojawia się ono w oknie czatu, tak jak napisano, to albo Bot nie jest skonfigurowany, uprawnienia nie są włączone dla tej akcji, albo zrobiłeś coś w rodzaju literówki.

Po sprawdzeniu ustawień i uprawnień zarówno Discorda, jak i bota, z którego korzystasz, wróć i upewnij się, że w rzeczywistości wpisałeś go poprawnie.

Wniosek

Polecenia Discord to bardzo przydatne funkcje, dzięki którym korzystanie z Discord jest znacznie płynniejsze i prostsze. Nie jesteś zobowiązany do ich używania, ale przyniosą one dużo łatwości na platformie. To samo dotyczy botów Discord – nie musisz ich używać, ale zautomatyzują one wiele rzeczy za Ciebie.

Które z wymienionych poleceń Discorda używałeś wcześniej? Które z listy planujesz wykorzystać w dalszej kolejności? Znalazłeś fajnego bota, którym chciałbyś się z nami podzielić? Daj nam znać o wszystkim, co jest związane z Discordem w sekcji komentarzy poniżej.