Jak usunąć wszystkie utwory Spotify?

Wielu melomanów, którzy korzystają z ogromnych serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Apple Music, w pewnym momencie ma tendencję do przeobrażania się w zbieraczy. Po miesiącach lub latach kolekcjonowania muzyki możesz skończyć z ogromną biblioteką wypełnioną tonami piosenek, których możesz już nie chcieć słuchać, powodując, że przeskakujesz za każdym razem, gdy się na nie natkniesz, rujnując swój przepływ.

Jasne, czasami pojawia się nostalgia i cieszysz się, że słyszysz piosenkę, której nie słyszałeś od dawna, ale jak często tak się dzieje? O wiele bardziej prawdopodobny scenariusz to taki, w którym frustruje Cię konieczność ręcznego wybierania utworów, których chcesz posłuchać, spośród tak wielu z nich, że musisz je pominąć.

Co więc możesz zrobić, gdy dojdziesz do tego punktu? Cóż, istnieje kilka opcji do wypróbowania.

Usuwanie listy odtwarzania

Przede wszystkim należy powiedzieć, że Spotify nie pozwala na zbiorcze usuwanie utworów. W przeszłości istniała bardzo wygodna opcja w wersji na komputery, w której można było po prostu kliknąć losową piosenkę i przytrzymać Ctrl + A, a następnie naciśnij przycisk usuwania na klawiaturze.

Niestety ta opcja już dawno minęła. Możesz jednak spróbować, jeśli od jakiegoś czasu nie aktualizowałeś Spotify. Nigdy też nie wiadomo, kiedy mogą dodać tę funkcję z powrotem.

Ale ponieważ większość użytkowników nie będzie mogła użyć sztuczki Ctrl + A, najlepiej jest usunąć listy odtwarzania. To jedyne miejsce, w którym możesz znaleźć swoje utwory w grupie i masowo je usunąć. Oto jak to zrobić:

Otwórz Spotify.

Przejdź do swojej biblioteki.

Wybierać Playlisty.

Stuknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu listy odtwarzania, którą chcesz usunąć.

Wybierać Usuń listę odtwarzania.

Powyższa metoda jest pokazana na telefonie z Androidem, ale jest prawie taka sama w przypadku iOS, z dodatkową wygodą, która ułatwia usuwanie wielu list odtwarzania. Zamiast ikony z trzema kropkami zobaczysz Edytować opcja. Gdy go dotkniesz, oto, co powinieneś zobaczyć:

Stąd możesz łatwo usunąć listę odtwarzania, dotykając czerwonego znaku minus po lewej stronie i potwierdzając usunięcie. Każda piosenka znajdująca się na liście odtwarzania zostanie usunięta. Ale jeśli utwór lub utwory znajdują się na wielu listach odtwarzania, pozostaną w Twojej bibliotece, dopóki nie usuniesz wszystkich odpowiednich list odtwarzania.

Jeśli używasz aplikacji Desktop dla systemu Windows lub macOS, możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy swoją listę odtwarzania i wybrać „Usuń”.

Filtrowanie utworów

Mimo że nie jest to dokładnie masowe usuwanie, może to pomóc w uporządkowaniu biblioteki. Po przewinięciu do góry list odtwarzania muzyki zobaczysz ikonę filtra wraz z paskiem wyszukiwania.

Stamtąd możesz wyszukać określone listy odtwarzania i muzykę, które chcesz usunąć, lub posortować je na podstawie różnych kryteriów. Jest to szczególnie przydatne, jeśli próbujesz usunąć określonego wykonawcę, album lub gatunek.

Możesz filtrować następujące opcje:

  • Pobrane – to dowolna piosenka pobrana do odtwarzania w trybie offline
  • Trafność — są to utwory najbardziej odpowiadające Twoim nawykom słuchowym
  • Nazwa – Umieszcza listy odtwarzania w kolejności alfabetycznej
  • Ostatnio odtwarzane – to są utwory, które ostatnio grałeś
  • Ostatnio dodane — filtruj utwory, które dodałeś w kolejności chronologicznej

Utrzymywanie zaznaczonego „Pobrane”; możesz dodać dowolny z wyżej wymienionych filtrów, zawężając wyszukiwanie do tych, które faktycznie zajmują miejsce.

Być może kochałeś ska w liceum, ale nie jest to dokładnie to, czego chcesz słuchać podczas porannych dojazdów do pracy. Filtrowanie sprawia, że ​​poruszanie się po muzyce jest o wiele wygodniejsze i pomaga szybciej usunąć niechciany bałagan.

Usuwanie Ulubionych

Spotify jest świetny, ponieważ pozwala szybko dotknąć ikony serca w dowolnym utworze. Ta funkcja może służyć do przechowywania utworów na liście odtwarzania „Ulubione”. Na szczęście można je usunąć, jak chcesz.

Chociaż usuwanie ich pojedynczo zajmuje trochę czasu, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby usunąć swoje „Ulubione”:

Przejdź do Biblioteki znajdującej się w prawym dolnym rogu ekranu i wykonaj następujące czynności:

Stuknij w playlistę „Polubione utwory”

Stuknij w małą, zieloną ikonę serca

Dotknij „Usuń”

Spowoduje to „polubienie” utworu i usunięcie go z ulubionych. Łatwiej będzie to zrobić z komputera. Wchodząc do ulubionej przeglądarki, zaloguj się do Spotify i wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij „Twoja biblioteka” znajdującą się po prawej stronie
  2. Najedź kursorem na utwór
  3. Kliknij trzy poziome kropki
  4. Kliknij „Usuń z ulubionych utworów”

Wykonanie tej czynności wydaje się być nieco szybsze niż z urządzenia mobilnego, ale nadal będziesz musiał je usuwać pojedynczo.

Czyszczenie pamięci podręcznej

Jeśli chcesz usunąć utwory Spotify, ponieważ zajmują zbyt dużo miejsca na urządzeniu, Spotify ma lepszą opcję. W jednej z najnowszych aktualizacji dostępna jest funkcja, która umożliwia wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji bez utraty muzyki.

Przed aktualizacją wyczyszczenie pamięci podręcznej oznaczało utratę danych i utratę wszystkich utworów. Byłby to najwygodniejszy sposób na usunięcie całej muzyki Spotify. Jednak ta funkcja jest nadal przydatna dla wszystkich, którzy chcą zwolnić trochę cennego miejsca na swoim urządzeniu.

Sposób na to jest bardzo prosty. Po prostu przejdź do Ustawienia menu. Pod Przechowywanie, zobaczysz Usuń pamięć podręczną opcja. Stuknij w nią i potwierdź usunięcie.

Ta opcja jest dostępna zarówno w systemie Android, jak i iOS i można ją znaleźć w tym samym menu. Oczyści mnóstwo miejsca i nadal pozwoli Ci cieszyć się ulubioną muzyką.

Często Zadawane Pytania

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby odzyskać kontrolę nad swoim kontem Spotify. Na wypadek, gdybyśmy nie odpowiedzieli na wszystkie powyższe pytania, mamy dla Ciebie więcej informacji!

Jak mogę anulować subskrypcję Spotify?

Jeśli skończysz z Spotify, możesz łatwo anulować naszą subskrypcję. Oczywiście najpierw musisz wiedzieć, jak za to płacisz. Na przykład, jeśli założyłeś konto przez iTunes, musisz anulować subskrypcję przez iTunes.u003cbru003eu003cbru003eAby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia, które pomogą Ci anulować konto Spotify, mamy artykuł dla Twojego u003ca href=u0022//www.techjunkie .com/cancel-spotify-premium/u0022u003ehereu003c/au003e.

Czy mogę ustawić swoje playlisty jako prywatne?

Tak. Jedną z naprawdę fajnych funkcji Spotify jest możliwość udostępniania swojej listy odtwarzania innym użytkownikom. Jeśli chcesz, aby niektóre ze swoich ulubionych utworów pozostały prywatne, możesz kliknąć trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu. Kliknij opcję u0022Make Secret.u0022u003cbru003eu003cbru003eTo oznacza, że ​​inni użytkownicy nie będą mieli dostępu do tej listy odtwarzania. Musisz to zrobić dla każdej listy odtwarzania, którą chcesz zachować w tajemnicy.

Przypadkowo usunąłem playlistę. Co mogę zrobić?

Jeśli zmieniłeś zdanie lub przypadkowo usunąłeś playlistę, nie martw się. Możesz go łatwo odzyskać w przeglądarce internetowej. Po prostu odwiedź witrynę Spotify i zaloguj się. Powinieneś przejść do strony konta, ale jeśli nie, dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu i dotknij „Konto”. Po lewej stronie zobaczysz ikonę opcję „Odzyskaj listę odtwarzania.” u003cbru003eu003cbru003eUsunięta lista odtwarzania zostanie wyświetlona na środku ekranu. Po prostu kliknij, aby go odzyskać i odśwież przeglądarkę po potwierdzeniu. Lista odtwarzania pojawi się teraz w Twojej bibliotece Spotify.

Ostatnie słowo

Brak funkcji usuwania zbiorczego jest z pewnością rozczarowujący dla niektórych. Niestety, nie ma też dobrych aplikacji innych firm, które mogłyby to umożliwić. Jeśli naprawdę chcesz pozbyć się wszystkich swoich piosenek Spotify, powyższe opcje są jedynymi dostępnymi dla Ciebie.

Jeśli masz zbyt wiele utworów do ręcznego usunięcia, usunięcie każdej listy odtwarzania jest najlepszym sposobem na osiągnięcie swoich celów. Jeśli nie uporządkowałeś swoich utworów w listy odtwarzania, filtry pomogą Ci usunąć utwory, których już nie potrzebujesz. Gdy wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz dezaktywować swoje konto i zacząć od nowa.