Najlepsze polecenia Google Home: Jak korzystać z Asystenta Google

Podobnie jak Siri firmy Apple, Cortana firmy Microsoft, Alexa firmy Amazon i Bixby firmy Samsung, Asystent Google wykorzystuje połączenie przetwarzania języka naturalnego i łączności z Internetem, aby robić wszystko, od planowania alarmów po sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi. Jest to fantastyczny dodatek do wielu urządzeń wykraczających poza Google Home Google i znacznie przewyższa niektórych konkurentów dzięki bogatemu doświadczeniu wyszukiwania Google.

Najlepsze polecenia Google Home: Jak korzystać z Asystenta Google Zobacz powiązaną recenzję Google Home Max: Wydajna, ale kosztowna recenzja Google Home Mini: rywal Amazon Echo Dot Recenzja Google Home: Doskonały inteligentny głośnik jest teraz tańszy niż kiedykolwiek

Google tak bardzo wierzy w technologię, że jego ostatnie wydarzenie Google I/O było prawie głównie skupione na projektach AI i uczenia maszynowego.

Po pierwsze, Asystent Google otrzymuje sześć nowych głosów, w tym łagodne tony wokalisty Johna Legenda. Jest dodawany do Map Google, aby zapewnić bardziej trafne dostosowania i rekomendacje; wkrótce pojawi się aktualizacja o nazwie „kontynuacja rozmowy”, która pozwoli ci rozmawiać z nią bardziej naturalnie; i zasila Google Duplex – kontrowersyjny bot, który dzwoni do ludzi w Twoim imieniu, udając, że jest Tobą.

Poniżej opisaliśmy, czym jest Asystent Google, urządzenia, na których jest dostępny, oraz najlepsze polecenia Asystenta Google na początek.

Co to jest Asystent Google?

Podążając śladami Siri i Alexy Amazona, Asystent Google jest wirtualnym asystentem, który pomaga w codziennych zadaniach, pozwalając ci o wszystko zapytać. Cóż, niezupełnie nic, ale zdecydowanie może ci ułatwić życie, jeśli na to pozwolisz. Po prostu bądź przygotowany na poczucie skrępowania za każdym razem, gdy świta, że ​​rozmawiasz z nieożywionym przedmiotem, nawet jeśli jesteś w zaciszu własnego domu.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Google Home

Nie ma potrzeby kupowania Google Home, Home Max, Home Mini lub nadchodzącego Home Hub, aby zacząć korzystać z Asystenta Google. Jeśli masz telefon z Androidem z systemem Marshmallow (6.0) lub nowszym, to już go masz. Aby sprawdzić, czy jest włączony, powiedz „OK Google” lub naciśnij i przytrzymaj przycisk ekranu głównego na telefonie.

Jeśli to nie obudzi wirtualnego asystenta, otwórz Ustawienia aplikacji Google i w Asystencie Google dotknij Ustawienia i „Włącz”. Użytkownicy iPhone'a i iPada mogą również wziąć udział w akcji, pobierając nowo wydaną aplikację Asystent Google, chociaż niektóre funkcje są bardziej ograniczone.

Kup teraz w Currys PC World

Asystent Google był pierwotnie zarezerwowany dla telefonów Google Home i telefonów z systemem Android, ale od piątku 25 sierpnia został wprowadzony na urządzenia z systemem iOS w większej liczbie regionów. Od tej daty użytkownicy Apple w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji mogą bezpłatnie zainstalować odpowiedź Google na Siri.

Jedną z najlepszych rzeczy w Asystencie Google jest to, że nie musisz pobierać żadnych jego umiejętności, tak jak w przypadku Alexy. Działa od razu po wyjęciu z pudełka. Problem polega na tym, że możesz nie wiedzieć, do czego faktycznie zdolny jest pomocnik AI.

Najlepsze polecenia Asystenta Google

Znajdź swój telefon

Wszyscy doświadczyliśmy momentów, w których zaraz wychodzisz z domu, ale nie możesz znaleźć swojego telefonu. Jeśli masz smartwatch, możesz spróbować użyć funkcji „Znajdź mój telefon”, aby zadzwonił na głos, ale to nie zadziała, jeśli jesteś poza zasięgiem Bluetooth. Na szczęście Asystent Google Cię obejmuje. Aby nie grzebać pod każdą poduszką, powiedz „Znajdź mój telefon” do swojego inteligentnego głośnika, a wirtualny asystent umożliwi Ci włączenie pełnego dzwonka telefonu.

Po znalezieniu urządzenia możesz natychmiast zatrzymać dzwonienie, po prostu odblokowując jego ekran. Podobnie jak inne polecenia, gdy Twój Google Home zostanie przeszkolony do głosu innych członków rodziny, oni również mogą skorzystać z poręcznej usługi wyszukiwania telefonu wirtualnego asystenta. Zdziwisz się, ile czasu może Ci zaoszczędzić!

Wyślij wiadomość rozgłoszeniową

Aby utworzyć niestandardową wiadomość rozgłoszeniową, wystarczy wezwać wirtualnego asystenta i powiedzieć „transmituj”, „krzyknij”, „powiedz wszystkim” lub „ogłoś”, a następnie podaj swoją wiadomość. Słowa są następnie odtwarzane na głos na wszystkich głośnikach Home podłączonych do Twojego konta Google.

Możesz też poprosić głośniki domowe, aby odtwarzały „wspaniałe dźwięki”, aby ostrzec rodzinę, że jesteś w drodze do domu lub że obiad jest gotowy, między innymi codziennymi zrzędami, korzystając z listy wstępnie ustawionych poleceń przedstawionej w poniższej tabeli.

Aby wysłać wiadomość dla: Powiedz „OK Google”, a następnie…
Obudź się"Audycja…"
 • obudźcie się wszyscy
 • "(czas wstawać"
Śniadanie"Audycja…"
 • śniadanie jest gotowe
 • podano śniadanie
 • (czas na śniadanie
Obiad"Audycja…"
 • (Twój) obiad jest gotowy
 • czas na lunch
Obiad"Audycja…"
 • obiad jest serwowany
 • obiad jest gotowy
 • zadzwoń dzwonkiem na obiad
 • (czas na obiad
 • czas na obiad
Czas wyjść"Audycja…"
 • (już) czas wyjść
 • (już) czas odejść
 • (już) czas wyjść z domu
 • (już) czas wyjść z domu
Przybyłem do domu"Audycja…"
 • Jestem w domu
 • Jestem tutaj
W drodze"Audycja…"
 • (Jestem w drodze
 • (Wkrótce będę w domu
 • (Niedługo wrócę
Czas filmu"Audycja…"
 • (to) czas na film
 • film ma się rozpocząć
 • chodźmy na film
Telewizja czas"Audycja…"
 • przedstawienie zaraz się rozpocznie
 • czas oglądać telewizję
 • (to) czas na telewizję
Pora snu"Audycja…"
 • (czas do łóżka
 • (czas iść do łóżka
 • czas na spanie
 • powinniśmy iść do łóżka

Nowa funkcja działa nie tylko z Google Home, ale także umożliwia wysyłanie transmisji z Asystenta Google na telefonie, a najlepsze jest to, że nie musisz być w tej samej sieci Wi-Fi. Dzięki temu jest to świetny sposób na przekazanie wiadomości bliskim, gdy nie możesz odebrać telefonu.

Naszym głównym problemem związanym z transmisjami jest to, jak dobrze będą działać, jeśli wiadomości zostaną całkowicie pominięte, gdy nikt nie jest w zasięgu słuchu mówcy. Jednak wciąż jest trochę za „Drop in” Alexy, który umożliwia wymianę między głośnikami w tę i z powrotem. Niedawno Amazon uruchomił bezpośredniego rywala dla narzędzia Google Broadcast, o nazwie Alexa Announcements, dla urządzeń Echo, które działa jako jednokierunkowy system domofonowy, umożliwiając wysyłanie wiadomości do każdego Echo w sieci.

Otrzymuj wiadomości – na głos

Interaktywny charakter Asystenta Google sprawia, że ​​jest to idealny system do czytania – a nie tylko przynoszenia – porannych wiadomości, jak przybrany stażysta. Gdy Asystent Google zapyta „W czym mogę Ci pomóc?”, po prostu odpowiedz „dzień dobry”, a odczyta Ci pogodę w Twoim mieście oraz najnowsze wiadomości z dostosowanych źródeł wiadomości. Nic dziwnego, że nie jest to funkcja specyficzna dla poranka; jeśli powiesz „dzień dobry” lub „dobry wieczór”, Asystent Google poda wiadomości w zależności od pory dnia. Bądź na bieżąco, bez kiwnięcia palcem. Dosłownie.

Sprawdź prognozę pogody

Jest poranek. Chcesz wiedzieć, czy zmokniesz w drodze do pracy. Zapytaj Asystenta Google „Jaka jest dzisiaj pogoda?” i poda szybką prognozę na resztę dnia, w tym spodziewane wysokie i niskie temperatury. Jeśli już wiesz, że na zewnątrz jest zimno, możesz być bardziej konkretny i zapytać: „Czy dzisiaj będzie padać?” aby ustalić, czy musisz zabrać ze sobą parasol. Aby uzyskać prognozę o dłuższym zasięgu, zapytaj „Jaka jest prognoza pogody na resztę tego tygodnia?”

google_assistant_weather

Wyślij wiadomość WhatsApp

Jeśli masz słuchawki z mikrofonem, ta funkcja umożliwia wysyłanie wiadomości bez wyjmowania telefonu z kieszeni. W przypadku słuchawek Bluetooth zadziała od razu, ale jeśli masz przewodowy zestaw słuchawkowy, musisz zmienić ustawienia. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia aplikacji Google, a następnie dotknij opcji Głos i zestaw głośnomówiący, a następnie zaznacz opcję „Dla przewodowych zestawów słuchawkowych” jest włączona.

Następnie po prostu powiedz „Wyślij wiadomość przez WhatsApp”, a zostaniesz zapytany, z kim chcesz rozmawiać i co chcesz zawrzeć w swojej wiadomości. Na koniec odczytuje wiadomość z powrotem, zanim potwierdzi, że chcesz ją wysłać. Pamiętaj tylko, aby nie krzyczeć, jeśli używasz słuchawek z redukcją szumów, chyba że chcesz podzielić się swoimi prywatnymi planami ze wszystkimi wokół siebie.

Sprawdź pisownię

Jesteśmy tak przyzwyczajeni do sprawdzania pisowni i aplikacji na klawiaturę, które naprawiają wszelkie popełniane przez nas błędy, że łatwo jest nie mieć pewności, jak coś jest napisane, jeśli chodzi o ręczne pisanie. Ale zamiast odbierać telefon i wpisywać słowo, a nawet szukać go w słowniku, znacznie szybszym rozwiązaniem jest zapytanie Asystenta Google, jak to jest napisane.

Na przykład możesz powiedzieć „Hej Google, jak piszesz niepotrzebne?” a wirtualny asystent odczyta na głos każdą literę słowa, dzięki czemu z łatwością je zapiszesz. Najlepszą rzeczą w możliwości wypowiedzenia polecenia jest to, że nie musisz spekulacyjnie wpisywać tego, co Twoim zdaniem może być poprawną pisownią, aby to poprawić. Pod warunkiem, że nie czujesz się zbyt skrępowany, że inni znają słowa, których nie możesz przeliterować, ta funkcja może być tak samo przydatna w telefonie, jak w przypadku inteligentnego głośnika.

Dzwoń

Na początku marca firma Google wprowadziła rozmowy w trybie głośnomówiącym do Google Home. Po prostu mówiąc „OK Google” lub „Hej Google”, a następnie osoba, do której chcesz zadzwonić, możesz zadzwonić do każdego. To oczywiście jest już dostępne w Asystencie Google na telefonach i tabletach, a także w Siri firmy Apple. Dodatkowo, po pierwszym połączeniu, możesz ustawić CallerID, aby Twój własny numer był widoczny dla osoby, do której dzwonisz, a nie jako nieznany lub prywatny. Wszystkie połączenia są wykonywane przez sieć Wi-Fi.

Dodaj wielu użytkowników

Google Home został zaktualizowany w Wielkiej Brytanii w czerwcu dzięki oprogramowaniu umożliwiającemu rozróżnianie głosów, dzięki czemu wiele osób może korzystać z tego samego urządzenia. Maksymalnie sześć osób może połączyć własne konta Google, a urządzenie będzie mogło pobierać ich indywidualne informacje, takie jak kalendarze i listy odtwarzania.

To ustawienie wymaga zainstalowania najnowszej wersji aplikacji Google Home, a następnie można dodać wielu użytkowników, znajdując kartę „dostępny jest dla wielu użytkowników” i wybierając „Połącz swoje konto”. Każdy nowy użytkownik musi nauczyć Google Home, jak brzmi, mówiąc dwa razy „Ok Google” i „Hej Google”.

Wiele podstawowych zadań, takich jak ustawianie alarmów, timerów i dodawanie pozycji do listy zakupów, będzie dostępnych dla każdego z sześciu zarejestrowanych użytkowników.

Dopasowanie głosu

Google Home niedawno dodał opcję rejestrowania wielu głosów na tym samym urządzeniu. Oznacza to, że możesz kontrolować swoje własne indywidualne konto Google, a także własne oddzielne konta multimedialne na jednym głośniku.

Aby skonfigurować Voice Match, każda osoba musi połączyć jedno ze swoich kont Google i głosu z Google Home. Jeśli masz osobiste konto Google i służbowe konto Google, musisz wybrać konto, dla którego chcesz słyszeć dane osobowe.

Aby skonfigurować Voice Match, zaktualizuj aplikację Google Home i otwórz ją po zaktualizowaniu. Więcej informacji o Voice Match znajdziesz tutaj.

 1. Upewnij się, że Twój telefon lub tablet jest połączony z tą samą siecią Wi-Fi co Google Home.
 2. Dotknij Menu i upewnij się, że wymienione konto Google jest tym, które chcesz połączyć z Twoim głosem. Aby przełączyć konto, kliknij trójkąt obok nazwy konta i wybierz właściwe konto.
 3. W prawym górnym rogu ekranu głównego aplikacji dotknij Urządzenia i wybierz urządzenie, na którym konfigurujesz Voice Match.
 4. Na karcie urządzenia kliknij „Wiele użytkowników jest teraz dostępne”, „Połącz swoje konto” lub „Uzyskaj osobiste wyniki za pomocą Voice Match”
 5. Jeśli nigdy wcześniej nie konfigurowałeś Voice Match, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby nauczyć Asystenta rozpoznawać Twój głos.
 6. Jeśli wcześniej skonfigurowałeś Voice Match, kliknij Dalej.
 7. Aby zaprosić innych do skonfigurowania Voice Match w celu uzyskania dostosowanych wyników, kliknij Zaproś.

Po skonfigurowaniu możesz połączyć domyślne usługi muzyczne i wideo, w tym Netflix.

Asystent Google od jakiegoś czasu obsługuje Netflix, ale ostatnio dodał małą, ale znaczącą aktualizację do partnerstwa. Wcześniej można było sparować konto Netflix tylko jednej osoby z jednym urządzeniem Google Home, aby przesyłać do telewizora za pomocą Chromecasta. Może to powodować problemy, jeśli dwie osoby oglądają oddzielne programy, które chcą kontynuować od miejsca, w którym zostały przerwane. Może również powodować problemy z rekomendacjami i ocenami.

Jeśli to, to tamto (IFTTT)

Niektóre z najbardziej przydatnych umiejętności Google Home wykorzystują sposób, w jaki może on łączyć się z innymi narzędziami, umożliwiając tworzenie niestandardowych poleceń, do których dostępnych jest wiele samouczków online. Wykorzystuje to oprogramowanie do tworzenia If This Then That (IFTTT). Aplikacja Tasker Asystenta Google może następnie zintegrować te polecenia.

Uzyskaj porady dotyczące podróży (w tym informacje o ruchu na żywo)

Wiele razy wpisywałem miejsce docelowe w Mapach Google, gdy wyruszałem w dłuższą podróż, tylko po to, by odkryć, że nastąpiło spore opóźnienie. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł uzyskać te informacje przed wyjazdem, aby odpowiednio zmienić swoje plany? Cóż, właściwie możesz.

Zapytaj Google „Ile czasu zajmie mi przejście do X?” i powie Ci, ile czasu możesz się spodziewać, korzystając z domyślnej metody podróży. Jeśli sugerowany przez niego rodzaj ruchu nie jest tym, którego planujesz użyć, spróbuj być bardziej konkretny i zapytaj „Ile czasu zajmie dotarcie pociągu do X?” lub „Ile czasu zajmie dojazd do X?” Możesz też powiedzieć „Jak wygląda ruch podczas jazdy do X?” jeśli chcesz tylko sprawdzić opóźnienia lub zapytać „Jak dojadę do X?” jeśli potrzebujesz instrukcji, które możesz następnie otworzyć w Mapach Google.

google_assistant_directions

Aby zmienić domyślną metodę podróży, otwórz menu główne Google i dotknij Dostosuj. Przesuń w górę, aż zobaczysz dojazd, a następnie dotknij „Wyświetl wszystkie ustawienia”. Przesuń ponownie w górę, a zobaczysz, że możesz ustawić preferencje „Jak zwykle dojeżdżasz” i „Jak zwykle się poruszasz”.

Znajdź najbliższą restaurację

Zapytaj Google „Gdzie jest najlepsza restauracja w pobliżu?” i pokaże kilka dobrze ocenionych pobliskich lokali gastronomicznych. Po prostu weź jego zalecenia z przymrużeniem oka i rozważ przeprowadzenie dokładniejszych badań kontrolnych, w przeciwnym razie możesz otrzymać paczkę ryb z frytkami zamiast porządnej kolacji na siedząco. Ponownie możesz być bardziej konkretny i zadawać pytania typu „Gdzie mogę dostać pizzę w pobliżu?” lub „Gdzie mogę dostać chińskie jedzenie na wynos?”

Odtwórz swoją ulubioną muzykę

Jeśli nie chcesz odbierać telefonu, aby zmienić odtwarzaną muzykę, dlaczego nie poprosić Google, aby się tym zajął? Może to być nieocenione podczas jazdy, gdy dotykanie telefonu nie jest bezpieczne. Możesz także użyć go w domu, aby zmienić to, co jest odtwarzane na Twoim Chromecast Audio. Powiedz Google „Zagraj mi trochę jazzu” lub poproś, aby zaczął odtwarzać określonego wykonawcę, album lub playlistę, a rozpocznie się przesyłanie strumieniowe w odpowiedniej aplikacji. Aby ustawić domyślnego dostawcę muzyki, otwórz ustawienia Asystenta Google w głównym menu Ustawienia Google i dotknij Muzyka przed wybraniem żądanej usługi.

Grać w gry

Jednym z najlepszych sposobów „zabawy” z Google Home jest korzystanie z Mad Libs, ale jest też wiele innych sztuczek. Spróbuj poprosić Google o „Zagraj w Lucky Trivia”, „Kryształowa kula” lub „Jakie są twoje pisanki?” a będziesz traktowany jako skarbnica zabawnych sposobów na zabicie czasu.

Uruchom swój samochód

Coraz częściej pojawiają się nowe produkty, które są kompatybilne z urządzeniem. Na przykład, jeśli posiadasz Hyundaia, możesz użyć Google Home do uruchomienia samochodu. Za pośrednictwem firmy Blue Link Agent, która została uruchomiona w modelu Sonata firmy 2012, kilkoma elementami sterującymi samochodu można sterować zdalnie za pomocą cyfrowego asystenta. Obejmuje to uruchomienie samochodu, ustawienie temperatury i wprowadzenie adresu docelowego na następną podróż.

Ustaw alarm na rano

Jest to jedno z najbardziej praktycznych zastosowań Asystenta Google, a także wiąże się z najmniejszym ryzykiem zawstydzenia, ponieważ zwykle wystarczy powiedzieć to każdemu, z kim dzielisz łóżko. Powiedz „Ustaw alarm na jutro o 7 rano” i to wszystko, nie musisz tracić czasu na poruszanie się po aplikacji zegara, aby włączyć lub edytować istniejące alarmy.

Zidentyfikuj dowolną piosenkę

Jedną z najnowszych funkcji dodanych do Asystenta Google jest możliwość identyfikacji utworu odtwarzanego w tle. Wezwij wirtualnego asystenta i powiedz „Jaka piosenka jest grana?” i wygeneruje kartę pokazującą wykonawcę i nazwę utworu wraz z tekstem i skrótami, aby odtworzyć utwór w Spotify, Muzyce Google Play lub YouTube. Może to być szybsze niż korzystanie z Shazama i ma tę zaletę, że nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji, ale musisz być odważny, aby ujawnić swój zawstydzający gust muzyczny wszystkim wokół ciebie.

Dodaj wiele kont Netflix do Chromecasta

Asystent Google od jakiegoś czasu obsługuje Netflix, ale ostatnio dodał małą, ale znaczącą aktualizację do partnerstwa. Wcześniej można było sparować konto Netflix tylko jednej osoby z jednym urządzeniem Google Home, aby przesyłać do telewizora za pomocą Chromecasta. Może to powodować problemy, jeśli dwie osoby oglądają oddzielne programy, które chcą kontynuować od miejsca, w którym zostały przerwane. Może również powodować problemy z rekomendacjami i ocenami.

Teraz Google dodał funkcję wielu kont, zgodnie ze szczegółami wymienionymi w zaktualizowanych dokumentach pomocy technicznej.Jeśli masz profil osobisty na koncie Netflix, możesz teraz połączyć go z Google Home i skonfigurować Voice Match. Google Home będzie wtedy wiedział, kto z nim rozmawia, i uruchomi odpowiednie konto Netflix za pośrednictwem Chromecasta.

Jak odinstalować Asystenta Google

Oczywiście, jeśli nie chcesz, aby Asystent Google nasłuchiwał każdego hałasu, możesz go całkowicie wyłączyć.

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk home i dotknij ikony skrzynki odbiorczej w prawym górnym rogu
 2. Załaduje się strona Eksploruj.
 3. Stuknij przycisk z trzema kropkami i wybierz Ustawienia | Telefon i możesz wyłączyć Asystenta Google. To menu pozwala również nauczysz telefon do swojego głosu, dzięki czemu odblokuje się bez dotykania go.