Android Marshmallow jest TUTAJ: 14 nowych funkcji, dzięki którym zaktualizujesz swój telefon

Android Marshmallow jest tutaj i jest to jedna z najlepszych wersji Androida, jakie możesz teraz pobrać. Jasne, Google co roku wydaje nieco zaktualizowaną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, ale Android Marshmallow stanowi znaczący krok naprzód w porównaniu do swojego poprzednika.

Android Marshmallow jest TUTAJ: 14 nowych funkcji, dzięki którym zaktualizujesz swój telefon

Niezależnie od tego, czy jest to funkcja oszczędzania baterii Doze, czy Google Now on Tap, która wyprzedza Siri, Marshmallow stanowi krok naprzód – ale dlaczego dokładnie powinieneś uaktualnić? Tutaj zebraliśmy 14 najbardziej przekonujących powodów, dla których warto uzyskać system operacyjny Google Marshmallow.

Jeśli chcesz kupić smartfon, który prezentuje wszystkie najlepsze nowe funkcje Androida M, sprawdź nasz test grupowy najlepszych smartfonów z Androidem.

1. Android Pay

android_pay_nine_killer_features

Podobnie jak Apple Pay, Android Pay umożliwia użytkownikom przechowywanie informacji o kartach kredytowych i debetowych na smartfonach, a następnie szybkie i bezpieczne dokonywanie płatności bezprzewodowych za towary i usługi. Dla większego bezpieczeństwa Android Pay wykorzystuje numer konta wirtualnego zamiast Twojego, a także prowadzi szczegółową historię zakupów dokonanych za pomocą aplikacji.

Aby korzystać z Androida Pay, musisz mieć urządzenie z Androidem i funkcją NFC z systemem Android KitKat lub nowszym, a także upewnij się, że korzystasz z jednego z ośmiu obsługiwanych banków. Następnie wystarczy pobrać aplikację Android Pay stąd. Następnie musisz podłączyć kartę Visa lub MasterCard do telefonu.

Więcej informacji o Androidzie Pay znajdziesz tutaj.

2. Teraz w kranie

android_marshmallow_best_features_google_now

Jedną z największych zmian w Androidzie Marshmallow jest Google Now. Chociaż może wyglądać tak samo jak wcześniej, Google Now jest teraz wstępnie upieczony w każdym obszarze systemu operacyjnego i jest sprytniejszy niż kiedykolwiek. Google Now koncentruje się teraz na „kontekście”, co oznacza, że ​​asystent cyfrowy będzie lepiej rozumieł, gdzie jesteś i co w rezultacie będziesz musiał wiedzieć.

3. Przyjęta pamięć masowa

Większość telefonów z Androidem pozwala na włożenie jakiejś formy karty pamięci, ale poprzednie wersje Androida zawsze traktowały ją jako osobną całość. Chociaż jest to świetne, jeśli chcesz wymieniać karty pamięci – może to być denerwujące, jeśli chcesz używać karty pamięci jako trwałego rozwiązania do przechowywania. Właśnie tam pojawia się Adopted Storage. Zamiast traktować kartę pamięci jako oddzielną przestrzeń do przechowywania, Marshmallow może traktować ją jak resztę pamięci w telefonie. Wynik? Możesz bez problemu korzystać z miejsca na karcie pamięci.

4. USB typu C

Recenzja Nexusa 6P: USB typu C pojawia się na dolnej krawędzi telefonu

USB Type-C reprezentuje świętego Graala połączeń. Jest głupio szybki, można go używać w dowolny sposób – i będzie to najczęściej używane połączenie w ciągu najbliższych kilku lat. Co więcej, umożliwia również znacznie szybsze ładowanie niż w przypadku konwencjonalnych kabli: może w pełni naładować Nexusa 6P w około dwie godziny.

Jak można się spodziewać, Android Marshmallow jest przyszłościowy dzięki wbudowanej obsłudze USB Type-C, więc dopóki Twój smartfon ma połączenie, Marshmallow może z niego korzystać.

5. Tuner UI systemu

android_m_ten_killer_features

Marshmallow naprawia jednego z naszych największych irytujących zwierząt w systemie operacyjnym Android. Mobilny system operacyjny Google używa paska stanu u góry ekranu, aby uzyskać kluczowe informacje o odbiorze, żywotności baterii i nie tylko – ale czasami może być zatłoczony i niechlujny.

Dzięki systemowemu tunerowi interfejsu użytkownika użytkownicy mogą teraz dodawać procent swojej baterii do zasobnika systemowego i wybierać inne rzeczy, które chcą tam wyświetlać. Wynik? Twój telefon z Androidem pokaże tylko te informacje, które chcesz zobaczyć.

6. Ulepszone kopiowanie i wklejanie

Zobacz powiązane iPhone 6s vs Samsung Galaxy S6: walka flagowców Najlepsze nadchodzące smartfony 2017: iPhone X, Google Pixel 2 XL i Huawei Mate 10 widzą koniec roku

Chociaż wydaje się to stosunkowo prostym zadaniem, poprzednie wersje Androida sprawiały, że wycinanie i wklejanie tekstu było kłopotliwą i frustrującą sprawą. Wcześniej system operacyjny Google zmuszał Cię do przejścia na górę ekranu w celu wycinania, kopiowania i wklejania – ale Marshmallow pozwala najechać kursorem tuż nad zaznaczonym tekstem. Jeśli brzmi to znajomo, to dlatego, że właśnie to robi iOS – ale wybaczymy Google, ponieważ jest to ogromna poprawa w stosunku do oryginalnego rozwiązania.

7. Niestandardowe karty Google

Najlepsze funkcje Androida Marshmallow

Google Chrome to jedna z najlepszych przeglądarek mobilnych, a Marshmallow ułatwia programistom integrację z ich własnymi aplikacjami innych firm. Oznacza to, że nie musisz przełączać aplikacji, gdy chcesz przeglądać Internet, a także, że gdy masz dostęp do przeglądarek Google, wszystkie Twoje hasła i loginy są przechowywane i gotowe do użycia. Wynik? Całe przeglądanie jest znacznie bardziej płynne.

8. Wyczyść system uprawnień

android_marshmallow_best_features_app_permissions

Chociaż nie jest to jedna z najbardziej efektownych funkcji, zmiana uprawnień aplikacji Marshmallow będzie miała natychmiastowy wpływ na sposób korzystania z telefonu. Poprzednie wersje Androida zmuszały użytkownika do konfigurowania ustawień aplikacji w momencie instalacji, co sprawiało, że pobieranie aplikacji było zbyt skomplikowanym, przeciągającym się procesem.

Zamiast tego Marshmallow prosi o pozwolenie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Dlatego zamiast konfigurować coś takiego jak Snapchat podczas pierwszego pobierania, Android poprosi o jednokrotne użycie aparatu telefonu i tylko przy pierwszym użyciu.

Jeśli chcesz wrócić do swoich pierwotnych decyzji, Marshmallow cię obejmuje. Nowy system operacyjny prezentuje rzeczy według uprawnień, a nie aplikacji, dzięki czemu możesz szybko sprawdzić, które aplikacje używają aparatu, uzyskują dostęp do zdjęć, danych o lokalizacji i nie tylko.