Jak obejść zakaz korzystania z Instagrama

Wszystkie platformy mediów społecznościowych mają coś wspólnego, ale każda ma również swoich docelowych odbiorców. W przypadku Instagrama prawie wszystko dotyczy doskonale dobranych kanałów i zdjęć z podróży. Platforma jest fajna i ułatwia dotarcie do celu. Na Instagramie są też celebryci.

Jak obejść zakaz korzystania z Instagrama

Dlatego może to być dość denerwujące, gdy nagle znajdziesz się z blokadą IP na Instagramie. W jednej chwili radośnie przewijasz zdjęcia i filmy, a w następnej jesteś tymczasowo zablokowany.

Zakaz może zaszkodzić, a nawet może być niesprawiedliwy. Czy jest więc sposób na obejście tego? Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim dostępnym opcjom obejścia bana na Instagramie.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Dlaczego zostałeś zbanowany?

To jest pytanie za milion dolarów. Kiedy jesteś odbiorcą blokady IP na Instagramie, naturalne jest zastanawianie się, co zrobiłeś źle. Ale najpierw ważne jest również zrozumienie podstawowych zasad Instagrama.

Platforma analizuje wszystkie pozytywne i negatywne czynniki oceny zaufania. W obozie pozytywnych działań jest czas, przez jaki posiadasz swoje konto.

Istnieje również szeroko omawiane zaangażowanie organiczne (zdobywanie polubień itp. bez zachęcania ludzi do tego) i liczba obserwujących, które są podstawą udanego konta na Instagramie. Ale ważny jest również charakter adresu IP konta.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Według Instagrama najbardziej godne zaufania są mobilne adresy IP, a następnie adresy IP dla użytkowników domowych. Wreszcie adresy IP publiczne i proxy są ostatnimi na liście.

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego ktoś może otrzymać ban IP, należy również wziąć pod uwagę negatywne wyniki zaufania.

Nadmierne korzystanie z tych samych czynności

Na samym szczycie listy działań, które spowodują blokadę IP na Instagramie, znajdują się szybkie i powtarzalne działania. Przykładem tego byłoby masowe szaleństwo obserwowania/przestrzegania. Jeśli spędzisz godzinę tylko na wysyłaniu próśb o obserwowanie do losowych kont, może to doprowadzić do blokady na Instagramie. To samo dotyczy sytuacji, gdy nagle zdecydujesz się przestać obserwować znaczną liczbę kont.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Innym podejrzanym zachowaniem w kategorii negatywnego zaufania jest jednoczesne robienie zbyt wielu lajków. Nie chodzi o polubienie od trzech do pięciu zdjęć na minutę, ponieważ jest to uważane za całkiem normalne. Mówimy o uderzeniu jak w blisko sto zdjęć lub filmów w minutę lub dwie.

Wreszcie, ta sama zasada dotyczy umieszczania zbyt wielu komentarzy pod wieloma postami. To prawda, zostawianie komentarzy to fajna strategia zwrócenia uwagi na swoje konto. Ale jeśli chodzi o Instagram, zbyt wiele podobnych komentarzy w krótkim czasie wygląda podejrzanie i może przynieść odwrotny skutek. Powodem, dla którego te działania mogą prowadzić do bana na Instagramie, jest to, że są uważane za spam.

Jednoczesne działania

Innym sposobem, aby Instagram pomyślał, że jesteś kimś, kogo powinni zbanować, jest dostęp do konta z różnych urządzeń w tym samym czasie.

Jeśli tylko zalogujesz się z różnych adresów IP na jednym urządzeniu, może nie podnieść żadnych flag. Jeśli jednak z Twojego konta pochodzą polubienia, komentarze i inne zaangażowanie z dwóch różnych miejsc, może to prowadzić do bana.

Działanie zablokowane w przeszłości

Jeśli niedawno zablokowano akcję na Instagramie, platforma może w jakiś sposób ograniczyć Twoje konto.

Dni i tygodnie po zablokowaniu akcji to czas, w którym użytkownicy powinni spokojnie korzystać z polubień, obserwowania i komentarzy. W przeciwnym razie Instagram może nałożyć blokadę IP.

Oprogramowanie innych firm

Zakazy IP zwykle mają miejsce, jeśli Instagram uzna, że ​​jesteś botem, na podstawie twoich działań. Oznacza to, że jeśli możesz otrzymać bana za zachowywanie się jak bot na stronie, a nim nie jesteś, użycie rzeczywistego bota najprawdopodobniej doprowadzi do tego samego wyniku.

Tak więc, chociaż istnieje wiele doskonałych aplikacji innych firm, które mogą pomóc użytkownikom Instagrama zwiększyć ich obecność, nadużywanie tych ogólnie pomocnych narzędzi może skutkować banem. Algorytm Instagrama może być dość bezlitosny.

Charakter adresu IP

Jeśli łączysz się z Instagramem tylko z publicznego Wi-Fi, Instagram może to zobaczyć jako czerwoną flagę. Nie oznacza to, że logowanie się na Instagram raz lub dwa z kawiarni spowoduje zablokowanie. Ale jeśli to jedyny sposób, w jaki możesz połączyć się z platformą i robić to często, możesz zostać oznaczony przez Instagram i zbanowany, zwłaszcza jeśli zaangażujesz się w niektóre z wyżej wymienionych działań.

Jak ominąć blokadę IP na Instagramie za pomocą VPN

Głównym pytaniem, jakie wielu użytkowników ma na temat zakazu IP na Instagramie, jest to, jak go obejść. Jednym z bardziej opłacalnych rozwiązań jest użycie serwera proxy, ale nie są one zbyt bezpieczne i istnieje szansa, że ​​nie będą działać.

Z drugiej strony korzystanie z niezawodnej usługi VPN może załatwić sprawę. VPN ukrywa Twój adres IP, tworząc kolejną niezawodną opcję.

Istnieje wiele usług VPN i faktem jest, że nie wszystkie z nich mogą pokonać Instagram. Pamiętaj, że Facebook jest właścicielem Instagrama i ma wyrafinowane sposoby sprawdzania, kiedy użytkownicy próbują ukryć swoje adresy IP.

Dobrą wiadomością jest to, że niektóre usługi VPN mają również kompleksowe protokoły. Na przykład ExpressVPN jest często celem dla użytkowników Instagrama zmagających się z banem IP. Publikują aplikacje na Androida, iPhone'a, a także rozszerzenia do Chrome

Możesz po prostu spróbować poczekać

Jednym z kluczowych aspektów zakazu IP na Instagramie jest to, że jest on zazwyczaj tymczasowy. Jeśli rejestracja w VPN wydaje się skomplikowana lub zbyt droga, możesz po prostu przeczekać zakaz.

Po pewnym czasie Twój dostawca usług internetowych (ISP) zmieni Twój adres IP. Możesz nie wiedzieć, kiedy dokładnie to się stanie, ale wszyscy dostawcy usług internetowych zmieniają to po pewnym czasie.

Jeśli chcesz obejść ten proces, spróbuj na jakiś czas przełączyć się na korzystanie z mobilnego połączenia transmisji danych. Operatorzy sieci komórkowych często znacznie szybciej przypisują adresy IP swoim użytkownikom.

Ale czekanie na zniesienie zakazu na Instagramie jest często najlepszym sposobem działania, ponieważ oznacza to, że dokładnie przestrzegasz zasad Instagrama.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak długo trwają bany na Instagramie?

Zazwyczaj zostaniesz spoliczkowany 24-48 godzinnym banem na Instagramie. Jednak wszystkie Twoje kolejne działania są brane pod uwagę i zakaz można łatwo przedłużyć.

Kilka dni może nie być dużo, ale nic dłuższego może skłonić użytkowników do poszukiwania alternatywnych rozwiązań w celu powrotu na platformę.

Co by było, gdyby ban na Instagramie był błędem?

Zakaz IP na Instagramie zawsze będzie żądlił i czasami może wydawać się całkowicie niesprawiedliwy. A jeśli wszystko, co zrobisz, to tylko kilka zdjęć więcej niż zwykle i obsypiesz znajomych mnóstwem miłych komentarzy?

Na szczęście, jeśli uważasz, że ban był błędem, możesz zgłosić swoją sprawę na Instagramie. Po otrzymaniu blokady na ekranie pojawi się okno Instagrama informujące, że zostałeś „tymczasowo zablokowany”.

Zobaczysz komunikat wskazujący, że nadużyłeś jakiejś funkcji. Wiadomość może jednak również zawierać informację, że możesz dać im znać, jeśli uważasz, że to pomyłka.

Dlatego możesz wybrać jedną z dwóch akcji: „Powiedz nam” lub „Ignoruj”. Jeśli wybierzesz „Powiedz nam”, możesz wyjaśnić, dlaczego uważasz, że zakaz był niesprawiedliwy, a Instagram to rozważy.

Co to jest Shadowban na Instagramie?

Jeśli próbujesz rozwinąć swoje konto na Instagramie, być może słyszałeś o niesławnym „Instagram shadowban”. Tego obawia się wielu twórców Instagrama i rzeczywiście jest to prawdziwe zjawisko.

Zasadniczo ten rodzaj zakazu reprezentuje wysiłki Instagrama mające na celu ograniczenie określonych rodzajów treści i kont bez informowania o tym użytkowników.

Jeśli Instagram znajdzie określone treści z jakiegoś powodu nie do przyjęcia, po prostu nie pojawi się w niczyim kanale ani na stronie odkrywania, nawet jeśli możesz ją zobaczyć w swojej siatce.

To egzekwowanie było przez jakiś czas krytykowane, ale pamiętaj, że Instagram nie przyznał otwarcie, że robi to celowo. Ale istnieje wiele anegdotycznych dowodów.

Czy Instagram może na stałe wyłączyć Twoje konto?

Krótka odpowiedź brzmi tak – Instagram może i wyłączy lub dezaktywuje Twoje konto w określonych okolicznościach. Skąd wiesz, że Twoje konto zostało wyłączone?

Gdy spróbujesz się zalogować, pojawi się komunikat. Twoje konto na Instagramie może zostać dezaktywowane na przykład z powodu naruszenia praw autorskich.

Możliwe, że nieświadomie udostępniłeś treści, do których nie było to prawnie dozwolone. Lub udostępniane treści zawierały nielegalne działania, przemoc lub treści o charakterze seksualnym, które są podstawą do dezaktywacji. Wreszcie, jeśli ktoś zgłosi Twoje konto, Instagram może go tymczasowo wyłączyć, aby przejrzeć Twoją aktywność.

Pamiętaj, że te rodzaje banów to nie to samo, co blokowany adres IP na Instagramie. Różne są przyczyny i skutki.

Nigdy nie trać miejsca na Instagramie

Instagram to ogromna platforma i istnieją ścisłe wytyczne, których użytkownicy powinni przestrzegać. Z jednej strony zasady nie zawsze są jasne, a czasami użytkownik może paść ofiarą nieuczciwego zakazu. Z drugiej strony ci, którzy w dużym stopniu polegają na aplikacjach innych firm, aby rozwijać swoje konta, mogą popełniać przestępstwo, które jest wyraźnie zakazane.

Jednak nie wszystko jest stracone. Jeśli będziesz cierpliwy, zakaz zniknie w ciągu kilku dni i możesz wypróbować inną strategię, aby rozwinąć swoje konto. Jeśli jednak czas jest ważnym czynnikiem, niezawodna alternatywna usługa VPN może być najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym powrót na platformę.

Najważniejsze jest to, że zakaz korzystania z Instagrama jest poważną niedogodnością, szczególnie dla osób, które poważnie traktują swoją obecność w Internecie. Ale to nie jest problem nie do pokonania.

Czy kiedykolwiek zostałeś zbanowany przez Instagram? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.