Data premiery The Elder Scrolls 6: Bethesda sugeruje, że TES6 może być grą nowej generacji

Bethesda ujawniła, że ​​The Elder Scrolls 6 prawdopodobnie będzie wydaniem nowej generacji.

Przemawiając na PAX Australia Matt Fior, dyrektor ds. gier Zenimax Online Studios, powiedział: „Nawet nie wiem, jak będzie wyglądał świat, kiedy się pojawi; jestem pewien, że do tego czasu pojawi się inna generacja konsoli. Kto wie. Ale wiem, że przez długi czas jesteśmy wolni i czyści.

Warto zaznaczyć, że jako dyrektor firmy Zenimax bardziej angażuje się Fior Elder Scrolls Online Jednak zamiast głównej serii Elder Scrolls, jego komentarze potwierdzają to, co wielu fanów założyło (niestety).

Od 2002 roku Bethesda Game Studios wydało 6 głównych gier (Morrowind, Oblivion, Skyrim, Fallout 3, Fallout 4, oraz Fallout 76), co prowadzi do średnio 2-3 lat między grami. Bethesda potwierdziła Starfield zostanie wydany przed Starsze Zwoje 6, co oznacza, że ​​do premiery minie co najmniej 5-6 lat.

Sony i Microsoft szykują się do wydania odpowiednio PlayStation 5 i Xbox X, więc jest to prawie nie do pomyślenia Starsze Zwoje 6 ukaże się na konsolach obecnej generacji. Dzięki temu gra byłaby tak obszerna i imponująca, jak mamy nadzieję, chociaż oznaczałoby to, że konsole obecnej generacji nie miałyby ani jednej gry Elder Scrolls natywnej dla nich (ponieważ Skyrim został wydany najpierw na konsole poprzedniej generacji).

The Elder Scrolls 6: Wszystko, co musisz wiedzieć o TES 6

Po przyniesieniu Skyrim do niemal każdego produktu technologicznego znanego człowiekowi, Bethesda patrzy w przyszłość dzięki nowej grze Elder Scrolls. The Elder Scrolls 6 (TES 6) zostało ujawnione w zbyt krótkim zwiastunie podczas bombastycznej prezentacji na E3, która zawierała również więcej szczegółów na temat Fallout 76 i ogłoszenie zupełnie nowego IP sci-fi, Starfield.

30-sekundowy klip pojawił się na końcu przemówienia Bethesdy i składa się po prostu z panoramy kamery nad mglistym krajobrazem, odsłaniającej rozległe przybrzeżne miejsce ze skalistymi górami i czymś, co wygląda jak zamek. Słowa Starsze Zwoje VI pojawiają się na ekranie i to wszystko.

To bardzo wczesna złośliwość gry, która niewiele poza udowodnieniem, że coś istnieje. Nic w kwestii platformy ani lokalizacji nie zostało potwierdzone, chociaż znaki sugerują, że będzie to tytuł nowej generacji na jeszcze niezapowiedziane konsole, takie jak PlayStation 5.

Oczywiście w marcu 2019 roku fani TES6 otrzymali darmową wersję mobilną: Elder Scrolls Blades. Dostępna zarówno na platformę iOS, jak i Android, gra zachęca graczy do wykonywania zadań, budowania miasta z ruin i walki z przyjaciółmi na otwartej arenie na urządzeniu mobilnym.

Data premiery The Elder Scrolls 6: Kiedy wyjdzie TES 6?

Wiemy to TES 6 jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej, ale z Fallout 76 oraz Starfield obie na płycie Bethesdy, prawdopodobnie minie kilka lat, zanim RPG trafi do naszych salonów.

Mówię do Gamespot, głowa Bethesdy i Starsze Zwoje szef Todd Howard ujawnił, że Starsze Zwoje 6 jest nadal bardzo w „fazie koncepcji i projektowania”. Howard wie kiedy Starsze Zwoje 6 ma wystartować, ale powstrzymuje się przed ujawnieniem czegokolwiek, co mówi, że byłoby „głupie powiedzieć”, kiedy Starsze Zwoje 6data premiery to.

Oczywiście stara się wywołać więcej szumu wokół następnego wpisu w wyczekiwanej serii RPG Bethesdy. Ale Howard ujawnia również ciekawą ciekawostkę dotyczącą tego, kiedy możemy zobaczyć Starsze Zwoje 6 przyjechać. Jako projekt jest za nami Starfield, tytuł nowej generacji firmy Bethesda, który firma drażniła podczas pokazu na targach E3 2018.

Jeśli Starsze Zwoje 6 jest na wcześniejszym etapie rozwoju niż potwierdzony tytuł nowej generacji, który jest jeszcze za wcześnie na pokazanie, możemy dojść do wniosku, że nie pojedziemy do Tamriel jeszcze przez kilka lat. Przechodząc przez ramy czasowe dla PlayStation 5, prawdopodobnie nie dowiemy się o wiele więcej Starsze Zwoje 6 data premiery jeszcze w tym roku – premiera najwcześniej w 2021 roku. Skyrim został pierwotnie wydany w 2011 roku i Zapomnienie w 2006 r., więc wydanie z 2021 lub 2022 r. jest tylko nieco dalej w czasie niż poprzednie wpisy.

Należy wspomnieć, że bardzo niedawno na Twitterze zaczęły krążyć plotki, że gra pojawi się dopiero w 2026 roku. Chociaż nie jest to potwierdzone, wydaje się prawdopodobne, że Bethesda ma kilka projektów z kilkoma deweloperami.

Lokalizacja The Elder Scrolls 6: Gdzie zostanie ustawiony TES 6?

Gry The Elder Scrolls rozgrywają się zazwyczaj w fantastycznym kontynencie Tamriel. Akcja Skyrim została osadzona w tytułowym regionie na śnieżnej północy, podczas gdy Oblivion osadzono w centralnym regionie Cyrodiil. Krótki zwiastun targów E3 2018 pokazuje skalisty region przybrzeżny – który może być jednym z wielu miejsc na kontynencie.

tamriel_map

(Źródło: Bethesda)

Chatter online do tej pory koncentrował się na TES 6 rozgrywa się w północno-zachodnim regionie Wysokiej Skały. Podstawą tego jest w dużej mierze skalista, górzysta geografia pokazana w zwiastunie, w połączeniu z faktem, że fikcyjny półwysep wokół Daggerfall ma wiele wybrzeży. Oczywiście grę można osadzić w dowolnej liczbie lokacji, np. na pustynnej krainie Hammerfell. Zarówno Hammerfell, jak i High Rock pojawiły się wcześniej w The Elder Scrolls II: Daggerfall.

Lub gra może być osadzona w Puszczy Valen, obszarze na południowym zachodzie, który jest domem dla rasy leśnych elfów Bosmerów. Jeśli tak jest, spodziewałbyś się więcej w gęstych lasach, niż sugeruje zwiastun, chociaż nie zapominajmy, że Bethesda pokazała nam tylko bardzo krótki wgląd w lokalizację RPG.

Co wiemy do tej pory?

Podobnie jak w przypadku każdego wydania technologicznego, istnieje wiele spekulacji i chociaż niektóre z nich są bezpodstawne, inne teorie są poparte wiarygodnymi informacjami. Na przykład podejrzewamy, że nowa wersja Elder Scrolls zostanie nazwana „Redfall”. Firma macierzysta Bethesdy, Zenimax, rozstrzygnęła niedawno spór dotyczący znaku towarowego dotyczący nazwy. Tak więc w tej chwili bez oficjalnego słowa podejrzewamy, że będzie to nazwa gry.

Producent wykonawczy Todd Howard powiedział wszystkim, którzy czekają, aż gra będzie cierpliwa w 2019 roku, a ostatnio wiceprezes Bethesdy Pete Hines wyraził (w tak wielu słowach), że jest za wcześnie, aby pytać o jakiekolwiek szczegóły. Niestety, to ostatnie oświadczenie zostało wydane w 2020 roku, więc wciąż jesteśmy zbyt daleko od faktycznej daty premiery, aby zacząć spekulować o wielu innych rzeczach. Wiemy tylko, że Elder Scrolls 6 pojawi się po Starfield, więc kiedy trafi na półki, wiemy, że jesteśmy bliżej nowego Tamriel.

Teraz, gdy Microsoft ogłosił zamiar zakupu ZeniMax, wielu graczy spieszy się, aby dowiedzieć się, czy długo oczekiwana gra zostanie wydana na PS5. Jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, a istnieje wiele spekulacji na ten temat, wiceprezes wykonawczy ds. gier w firmie Microsoft, Phil Spencer, insynuował, że intencją Microsoftu nie jest odbieranie gier ludziom. Mamy nadzieję, że dla użytkowników PlayStation oznacza to oczywiście, że będą mogli wziąć udział w Elder Scrolls 6, gdy zostanie wydana.

Radzenie sobie z oczekiwaniem

Wszyscy chcemy wrócić do Tamriel na nowej konsoli ze zaktualizowaną rozgrywką, ale rzeczywistość jest taka, że ​​na razie będziemy musieli dalej grać w ESO. Jest jedna jasna strona, którą wszyscy możemy rozważyć, czekając; jeśli Bethesda zajmie tak dużo czasu, aby wydać długo oczekiwaną grę, być może nie będzie to całkowita katastrofa, jaką widzieliśmy w wydaniu FO76.