Porady i wskazówki God of War: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zagrasz w fantastyczną grę PS4

Bóg wojny to fantastyczna gra, szczycąca się rozległym światem, w którym toczy się zaskakująco zniuansowana, intymna historia. W naszej recenzji God of War przyznaliśmy mu pięć gwiazdek, nazywając to studium przypadku dojrzewającej branży gier i chwaląc jej serce, rzemiosło i styl wizualny. Świat nordycki w grze jest przyjemny w odkrywaniu. Wiele przyjemności pochodzi z odkrywania jego sekretów na twoich warunkach. Jeśli nie możesz się z tym uporać Bóg wojnyOto dziesięć podstawowych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć przygodę.

Porady i wskazówki God of War: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zagrasz w fantastyczną grę PS4

Wskazówka 1: Eksploruj wszędzie

Bóg wojny jest bliższy w swoim światowym designie gry takiej jak Mroczne dusze niż Skyrim. Nie możesz po prostu szaleć po otwartym świecie, ale zamiast tego musisz negocjować jego wiele krętych obszarów z puzzlami. Droga do celu będzie na ogół prosta. Mimo to zachęcamy do nie spieszącego się i zagłębienia się w wiele zakamarków gry – tutaj znajdziesz łamigłówki, które prowadzą do skrzyń pełnych przydatnych materiałów.

Porada 2: Użyj półek na swoją korzyść

Na początku walki z więcej niż kilkoma wrogami mogą stać się przytłaczające. Bądź świadomy swojego otoczenia i sprawdź, czy są jakieś półki, które możesz wykorzystać na swoją korzyść. Pchnięcie wroga z dużej wysokości zazwyczaj zabija go natychmiast, oszczędzając wysiłku związanego z koniecznością podzielenia go lub przecięcia na pół.

Porada 3: Rzuty siekierą są Twoim przyjacielem

Twój Topór Lewiatana może zostać rzucony zarówno podczas lekkich, jak i zmasowanych ataków. Ten ruch jest niezbędny do przetrwania w godzinach otwarcia God of War, pozwalając ci zadać znaczne obrażenia przed zamknięciem przestrzeni, aby zakończyć zabójstwo. Ogromny rzut zamrozi również niektórych wrogów w miejscu, co może być przydatne do kontrolowania tłumu, podczas gdy ty walczysz pięściami z jakimś biednym Draugrem (nieumarłym stworzeniem z mitologii nordyckiej). Ulepszenia rzutów toporem Lewiatana należą do najcenniejszych korzyści, które można uzyskać na początku gry i są warte zainwestowania w PD.

bóg_wojny_7

Porada 4: Strzałki to także Twoi przyjaciele

Atreus dysponuje nieograniczonym zapasem strzał, choć ich regeneracja zajmuje kilka chwil. Nabierz zwyczaju naciskania Kwadratu, aby strzelać do wrogów w tym samym czasie, gdy uderzasz ich toporem Lewiatana lub pięściami lub używaj strzał, aby odwrócić ich uwagę, gdy walczysz z innymi przeciwnikami. Jedną z najbardziej przydatnych cech strzał jest ich zdolność do dodawania obrażeń ogłuszenia, pozostawiając wroga bezbronnym, zanim nawet dotkniesz go palcem.

Porada 5: Wygodnie unikaj i paruj

Kratos jest biegły w rozbijaniu potworów na miazgę w grze God of War, ale czas twoich uników i parowania zależy od rytmu walki. To podejście nie jest tak bezlitosne jak to… Mroczne dusze. Y nadal będziesz chciał czuć się komfortowo, wiedząc, kiedy wkraczać w zasięg wroga i poza nim. Ponadto precyzja bloków czasowych pomaga w walce z atakami. Najlepiej byłoby, gdybyś nauczył się manewrów na wczesnym etapie gry, ponieważ mini-bossowie mogą być później prawie niemożliwi bez opanowania umiejętności unikania i parowania.

Wskazówka #6: Nie oddalaj się za daleko w poszukiwaniu rozwiązań łamigłówek

Jeden z Bóg wojnyUlubione łamigłówki to odblokowywanie skrzyń poprzez polowanie na runy na dzwonkach lub doniczkach. Jeśli w ciągu kilku minut nie zauważysz świecących niebieskich run, prawdopodobnie rozszerzysz swoje poszukiwania coraz bardziej i dalej. Jeśli zawędrowałeś w inny obszar w poszukiwaniu świecącej runy, posunąłeś się za daleko.

Wskazówka 7: Bądź taktyczny w przypadku ataków runicznych

Po pierwsze, pamiętaj, że XP może ulepszać ataki runiczne. Łatwo zapomnieć o tej korzyści, ponieważ są one schowane w innej sekcji menu niż twoje umiejętności. Po drugie, rozważ zmianę tych potężnych ruchów w różnych sytuacjach. Niektóre akcje są lepsze na przykład do kontrolowania tłumu, podczas gdy inne mogą kierować ataki na pojedynczego przeciwnika. Zastanów się też, czy walka nie zmniejsza dystansu między tobą a wrogiem.

god_of_war_uk_release_date_news

Wskazówka nr 8: Wybierz zaklęcia pasujące do typów wrogów

Na początku gry prawdopodobnie będziesz mieć tylko kilka miejsc na ulepszenia w swojej zbroi, ale mogą one szybko się powiększyć, gdy zaczniesz ulepszać. Pamiętaj, aby co jakiś czas sprawdzać swoje ulepszenia i pamiętać o tych, które zapewniają ochronę przed konkretnymi atakami żywiołów lub przed określonymi typami wrogów. Na przykład, jeśli walczysz z wieloma elfami, może to pomóc w zmniejszeniu obrażeń od elfów.

Wskazówka nr 9: nie czuj się źle z powodu późniejszego powrotu do trudnych wrogów

Bóg wojny drażni cię wieloma obszarami, do których nie możesz uzyskać dostępu do dalszej części gry, w stylu Metroidvania. Gra może również wrzucić do swojego świata trudnych wrogów, którzy zabiją cię jednym trafieniem, chyba że jesteś na określonym poziomie. W każdej chwili możesz spróbować ich pokonać, ale nie czuj się pokonany, jeśli nie możesz ich pokonać. Poczekaj na swój czas, idź dalej w grze, a zawsze możesz wrócić, gdy będziesz silniejszy, aby pokazać im, kto jest szefem.

Wskazówka nr 10: Zatrzymaj się i słuchaj

Jedna z najlepszych rzeczy? Bóg wojny to dialog między Kratosem, Atreusem i wieloma innymi postaciami. Ten wzorzec może łatwo zostać pominięty lub skrócony, jeśli spieszysz z jednego miejsca do drugiego, zamiast kręcić się wokół kowali i na łodzi. Nie spiesz się i posłuchaj opowieści — naprawdę budują świat gry.