Galaxy Note 8 – Urządzenie ładuje się wolno – co robić

Galaxy Note 8 działa na baterii 3300 mAh. Jest to wyraźne ograniczenie, ale był to wybór podjęty z myślą o bezpieczeństwie użytkownika, ponieważ telefony Note 7 miały dobrze znane problemy z przegrzewaniem.

Galaxy Note 8 — urządzenie ładuje się wolno — co robić

Po całym dniu użytkowania bateria Note 8 może spaść poniżej 50%. Oznacza to, że szybkie ładowanie jest ważniejsze niż kiedykolwiek dla jego użytkowników. Dzięki ładowarce Samsung Note 8 potrzebuje tylko półtorej godziny na pełne naładowanie.

Jednak każdy telefon może mieć problemy z powolnym ładowaniem, a Galaxy Note 8 nie jest wyjątkiem. Przyjrzyjmy się niektórym potencjalnym przyczynom, dla których Twój telefon nie ładuje się wystarczająco szybko, aby spełnić Twoje standardy, a także co możesz z tym zrobić.

1. Jakość adaptera

Wiele osób korzysta z ładowarek innych firm, ale oznacza to, że ładowanie potrwa dłużej. Jeśli więc zgubiłeś oryginalną ładowarkę, najlepiej poproś Samsunga o wymianę.

Możesz również sprawdzić swój sprzęt ładujący pod kątem uszkodzeń fizycznych. Jeśli kabel lub wtyki są lekko uszkodzone, proces ładowania może znacznie spowolnić.

Galaxy Note 8 ładuje się powoli

2. Użyj trybu awaryjnego

Możliwe, że Twój telefon jest zbyt obciążony aplikacjami, które zakłócają proces ładowania. Sprytną sztuczką, której możesz użyć, jest ładowanie telefonu w trybie awaryjnym, aby przyspieszyć działanie.

 1. Wyłącz swój telefon
 2. Przytrzymaj przycisk zasilania
 3. Zwolnij przycisk, gdy pojawi się logo Samsung
 4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności
 5. Poczekaj, aż urządzenie się zresetuje
 6. Zwolnij przycisk zmniejszania głośności, gdy zobaczysz znacznik trybu awaryjnego w lewym dolnym rogu ekranu
 7. Wyłączyć ekran
 8. Podłącz ładowarkę i czekaj

Samsung Galaxy Note ładuje się wolno

Powinno to przyspieszyć proces, ponieważ wyłącza wszystkie zainstalowane aplikacje. Aby wyjść z trybu awaryjnego, wykonaj następujące kroki:

 1. Przytrzymaj przycisk zasilania, aby otworzyć menu
 2. Stuknij Uruchom ponownie

3. Wyczyść port ładowania

Cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia często utknęły w porcie ładowania telefonu. Jest to częsta przyczyna wolnego czasu ładowania, a rozwiązanie jest proste. Weź bawełniany wacik lub puszkę ze sprężonym powietrzem, aby wyczyścić port, nie uszkadzając go.

4. Włącz opcję szybkiego ładowania

Galaxy Note 8 ma dwie opcje szybkiego ładowania, jedną dla adapterów kablowych i jedną dla ładowarek bezprzewodowych. Upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dla swojego sprzętu.

 1. Wejdź do menu Ustawienia
 2. Wybierz Opcje baterii, aby rozwinąć
 3. Przewiń w dół, aż zobaczysz dwie opcje ładowania
 4. Wybierz żądaną opcję szybkiego ładowania, aby ją włączyć

Teraz zacznij ponownie ładować telefon i sprawdź, czy jest jakaś poprawa. Te opcje mogą nie być domyślnie włączone.

Ostatnia myśl

W większości przypadków to mnogość aplikacji działających w tle spowalnia działanie. Gdy ładujesz telefon w trybie awaryjnym, te aplikacje nie będą już przeszkadzać. Jednak przechodzenie do trybu awaryjnego za każdym razem jest niewygodne, więc może być konieczne wyczyszczenie danych fabrycznych lub usunięcie aplikacji, które powodują problemy.