Jak przekazać pocztę Yahoo do Gmaila

Za każdym razem, gdy widzę adres e-mail Yahoo.com, otrzymuję retrospekcje do wczesnych dni Internetu, kiedy nazwa dominowała w sieci. Nie zdawałem sobie nawet sprawy, że Yahoo wciąż jest rzeczą, dopóki przyjaciel nie zapytał mnie, jak przekazać pocztę Yahoo do Gmaila. Kiedy zrobiłem artykuł o przekazywaniu Outlooka do Gmaila, pomyśleli, że jestem osobą, która może zapytać o Yahoo.

Jak przekazać pocztę Yahoo do Gmaila

Yahoo Mail została pierwotnie uruchomiona w 1997 roku i oferowała pocztę elektroniczną i powiązane usługi uzupełniające usługi wyszukiwania i internetowe, które firma już wyrobiła. Nadal działa, ale jest własnością Verizon. Firma nadal ma wiele usług internetowych, w tym e-mail, ale jest cieniem swojej dawnej osobowości.

To powiedziawszy, Yahoo Mail nadal działa i wiele osób najwyraźniej z niego korzysta. Mając to na uwadze, ten samouczek pokaże Ci, jak przekazywać pocztę Yahoo do Gmaila i odwrotnie.

Przekaż pocztę Yahoo do Gmaila

Yahoo Mail ma podobne funkcje do konkurencyjnych darmowych usług pocztowych, w tym możliwość ręcznego lub automatycznego przekazywania niektórych lub wszystkich wiadomości e-mail na inne e-maile. W tym przypadku zamierzamy przekazać z Yahoo Mail do Gmaila.

 1. Zaloguj się na swoje konto Yahoo Mail.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do ustawień w prawym górnym rogu strony.
 3. Wybierz Ustawienia i Więcej ustawień.
 4. Wybierz Skrzynki pocztowe i wybierz swój adres e-mail Yahoo.
 5. Wybierz Przekazywanie i wprowadź swój adres Gmail w sekcji Adres przekazywania.
 6. Wybierz Weryfikuj.
 7. Zaloguj się na swoje konto Gmail i poszukaj wiadomości e-mail od Yahoo.
 8. Kliknij link w e-mailu, aby zweryfikować swój adres Gmail w Yahoo.

E-maile od Yahoo mogą pojawiać się w Twojej skrzynce odbiorczej Gmaila lub spamie w zależności od adresu. Jeśli e-mail nie pojawi się w ciągu kilku minut, sprawdź folder ze spamem i wykonaj powyższe czynności, jeśli e-mail nie dotarł. Dokładnie sprawdź adres Gmail wprowadzony w kroku 5, aby upewnić się, że pisownia jest całkowicie poprawna.

Wiadomość e-mail powinna się pojawić i zawierać link do weryfikacji adresu. Może to być prosty link „Kliknij tutaj” lub zwykły adres URL. Tak czy inaczej, kliknij go, aby potwierdzić i gotowe. Od teraz wszystkie nowe e-maile będą automatycznie przekazywane do Gmaila.

Przekaż Gmaila do Yahoo Email

Możesz zrobić odwrotnie, jeśli wolisz. Gmail ma również opcję przekazywania wszystkich nowych e-maili na inne adresy i współpracuje z większością bezpłatnych usług pocztowych.

 1. Zaloguj się do Gmaila.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu skrzynki odbiorczej.
 3. Wybierz Ustawienia i kartę Przekazywanie i POP/IMAP.
 4. Wybierz „Dodaj adres do przekazywania” u góry.
 5. Wprowadź swój adres e-mail Yahoo i wybierz Dalej.
 6. Wybierz kartę Filtry i zablokowane adresy.
 7. Wybierz opcję Utwórz nowy filtr.
 8. Wprowadź swój adres Gmail w polu Od u góry, a adres e-mail Yahoo w polu Do.
 9. Dodaj dowolne filtry poniżej.
 10. Wybierz opcję Utwórz filtr.
 11. Wybierz Prześlij dalej do w następnym oknie i wybierz Utwórz filtr.

Tak samo jak poprzednio, od teraz wszystkie nowe wiadomości e-mail przychodzące na Twój adres Gmail będą automatycznie przekazywane na Twoją pocztę Yahoo. W ten sposób możesz sprawdzić wszystkie swoje e-maile za pomocą jednego loginu, zamiast logować się na dowolną liczbę adresów e-mail, które możesz mieć.

Wysyłaj i odbieraj e-maile Yahoo z Gmaila

Możesz także wysyłać e-maile Yahoo z poziomu Gmaila. Jest to przydatne do maksymalnego wykorzystania pojedynczego logowania. Możesz używać Gmaila, czytać przekazywane wiadomości e-mail Yahoo i odpowiadać, używając swojego adresu Yahoo z poziomu Gmaila. To fajna sztuczka, która pozwala zaoszczędzić czas. Oto jak to skonfigurować.

 1. Zaloguj się do Gmaila.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu skrzynki odbiorczej.
 3. Wybierz Ustawienia i zakładkę Konta i import.
 4. Wybierz opcję Sprawdź pocztę z innych kont (przy użyciu POP3).
 5. Wybierz opcję Dodaj własne konto pocztowe POP3.
 6. Dodaj swój adres e-mail Yahoo i wybierz Następny krok.
 7. Wprowadź swój adres e-mail Yahoo i hasło do konta w następnym oknie.
 8. W następnym oknie wprowadź serwer POP3.
 9. Zaznacz wszystkie pola z wyjątkiem opcji Archiwum.
 10. Wybierz Dodaj konto.
 11. Zaznacz Tak, aby móc używać poczty e-mail jako…
 12. Wpisz swoje imię i wybierz Następny krok.
 13. Wprowadź dane serwera Yahoo SMTP w następnym oknie.
 14. Wybierz Dodaj konto.
 15. Sprawdź swój adres e-mail Yahoo pod kątem e-maila weryfikacyjnego. Wprowadź kod potwierdzający w polu w Gmailu i wybierz Zweryfikuj.

Twoje dwa konta powinny być teraz połączone i możesz używać swojego adresu e-mail Yahoo za każdym razem, gdy wysyłasz wiadomość e-mail. Powinieneś zobaczyć listę rozwijaną w części e-maili w oknie odpowiedzi lub nowej wiadomości e-mail i zobaczyć opcję wyboru wszystkich adresów, które łączysz z Gmailem.