Friendmoji nie działa w Snapchacie – co robić

Wysyłanie animowanych, wyrazistych naklejek friendmoji do swoich bliskich to część uroku Snapchata. Jeśli używasz ich religijnie od jakiegoś czasu, możesz mieć wrażenie, że tracisz istotną część rozmów, jeśli funkcja przestanie działać.

Friendmoji nie działa w Snapchacie – co robić

Tak więc, skoro te naklejki stanowią obecnie tak dużą część naszych rozmów online, jak sobie radzić z brakiem możliwości ich używania?

Odzyskanie ich nie zawsze jest trudne. Wszystko zaczyna się od zrozumienia, co mogło spowodować problem.

Przyczyny nieprawidłowego działania Friendmoji

Jednym z głównych potencjalnych powodów, dla których nie możesz wysłać naklejek friendmoji, jest zła aktualizacja oprogramowania.

przyjacielmojis

Chociaż jest to niepokojące, zrozumiałe jest również, dlaczego tak się dzieje. Twórcy aplikacji muszą być na bieżąco z tyloma nowymi smartfonami i nowymi wersjami systemu operacyjnego, że trudno jest wszystkim zadowolić. Automatyczna aktualizacja może naprawić jedną rzecz i zepsuć inną.

Innym powodem, dla którego Twoje naklejki friendmoji mogły zniknąć ze Snapchata, jest to, że Ty lub osoba, z którą rozmawiasz, nie macie już Bitmoji połączonego z kontem Snapchat.

Cofanie Snapchata

Jeśli wcześniej nie miałeś problemów z używaniem naklejek friendmoji i bitmoji, może powinieneś przywrócić Snapchat do poprzedniej aktualizacji. Wyłącz także automatyczne aktualizowanie tej aplikacji.

Szukaj w Internecie wiadomości, dopóki nie zobaczysz nowej aktualizacji, która naprawiła każdy napotkany błąd. Następnie możesz ponownie rzucić kostką i zaktualizować do najnowszej wersji Snapchata i sprawdzić, czy funkcja friendmoji wróciła na właściwe tory.

Sprawdź witryny lustrzane pod kątem plików APK, aby znaleźć stabilną wersję Snapchata, która nie miała problemów z naklejkami friendmoji.

 1. Znajdź i pobierz plik APK na smartfona
 2. Przejdź do Sklepu Play
 3. Znajdź Snapchata
 4. Wyłącz automatyczne aktualizacje

Po wykonaniu tej czynności nie powinieneś mieć więcej niespodzianek ze Snapchat, ponieważ interfejs już się nie zmieni. Oczywiście możesz przegapić innowacje Snapchata, jeśli nigdy nie zaktualizujesz aplikacji.

Sprawdź stan Bitmoji

Sprawdź, czy nadal masz konto Bitmoji połączone z profilem Snapchata. Poproś także drugą osobę, aby sprawdziła, czy jej konta są połączone i czy funkcja naklejek friendmoji jest włączona na jej czacie.

Radzenie sobie z klawiaturą iOS Bitmoji

Niektóre problemy z friendmoji są związane z klawiaturą bitmoji systemu iOS. Różni użytkownicy zgłaszają, że nie mogą znaleźć dedykowanej klawiatury i dlatego nie mogą wysyłać naklejek friendmoji.

bitmoji

Jeśli znajdziesz się w tym samym miejscu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że klawiatura bitmoji iOS jest włączona.

 1. Przejdź do Ustawień (ustawień urządzenia)
 2. Przejdź do zakładki Ogólne
 3. Wybierz klawiaturę
 4. Wybierz klawiatury
 5. Wybierz „Dotknij, aby dodać Bitmoji”
 6. Ustaw „Pełny dostęp” na WŁ
 7. Zaloguj się ponownie do Bitmoji przy użyciu swojego konta Snapchat
 8. Rozpocznij rozmowę, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć naklejki

Rozwiązania Last Resort

Jeśli użycie powyższych metod nie pomoże i jeśli nadal czekasz na odpowiedź na zgłoszenie do pomocy technicznej Snapchata, możesz rozważyć kilka drastycznych środków.

Możesz odinstalować Snapchata ze smartfona, przywrócić system operacyjny, a nawet wykonać twardy reset urządzenia.

Jak większość użytkowników smartfonów wie, w przypadku aplikacji innych firm możliwe jest napotkanie sytuacji, w których nie da się naprawić, z powodu różnych niezgodności oprogramowania. Te problemy mogą wystąpić po aktualizacjach lub po zainfekowaniu telefonu wirusem lub złośliwym oprogramowaniem.

Przywrócenie ustawień fabrycznych usunie wszystko z telefonu. W zależności od telefonu może również przywrócić system operacyjny do pierwotnej wersji. Na czystym telefonie możesz ponownie zainstalować Snapchata, ustawić go tak, aby nie otrzymywać automatycznych aktualizacji, a także możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu operacyjnego, aby urządzenie było bardziej bezpieczne.

Powinno to działać jak urok, zwłaszcza jeśli wszystko działało dobrze w ciągu pierwszych kilku tygodni po zakupie telefonu.

Podziel się swoją perspektywą

Jak już wspomniano, problemy z friendmoji i bitmoji nie są tak rzadkie. Ale trudno powiedzieć dokładnie, dlaczego tak się dzieje, ponieważ istnieje tak wiele modeli smartfonów i wersji systemu operacyjnego, które należy uwzględnić.

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z funkcją friendmoji na Snapchacie? Jak udało ci się to ominąć? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.