Jak zwolnić miejsce na urządzeniu do strumieniowania Roku?

Roku to jedna z najpopularniejszych dostępnych platform streamingowych. Urządzenia zawierają wiele bezpłatnych treści, ale oferują również dostęp do ulubionych płatnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Hulu, HBO i inne. Ponadto Roku ma doskonały interfejs z unikalnym pilotem do telewizora, który jest łatwy w użyciu.

Jak zwolnić miejsce na urządzeniu do strumieniowania Roku?

Jest łatwy w użyciu, a nawet możesz go dostosować do swoich preferencji. Jednak co jakiś czas Twój Roku może zgłaszać błąd „Za mało miejsca”. Dlaczego tak się dzieje i jak możesz to naprawić?

Problem z programem Roku Express Space

Ci, którzy korzystali z Roku Express, w porównaniu z innymi modelami, mogli mieć problemy z brakiem miejsca. Gdy użytkownicy próbują dodać kanał lub go uruchomić, widzą błąd „Za mało miejsca”. Ten scenariusz ma miejsce w przypadku niektórych modeli Roku Express i były skargi bezpośrednio do Roku. Roku szybko rozwiązał problem, udostępniając aktualizację, która naprawiła błąd. Jeśli problem nadal występuje, może być konieczne sprawdzenie dostępności aktualizacji. Oto jak.

 1. Obudź swój Roku Express i upewnij się, że jest podłączony do Internetu.
 2. Nawigować do „Dom>Ustawienia>System>Aktualizacja systemu>Sprawdź teraz”.
 3. Roku Express sprawdzi dostępność aktualizacji. Jeśli go znajdzie, pobierze go i zakończy proces aktualizacji. Może się zrestartować podczas instalacji, więc nie martw się, jeśli tak się stanie.
 4. Gdy zobaczysz ekran główny, Twój Roku jest gotowy do użycia. Przetestuj go ponownie, aby potwierdzić, czy rozwiązał problem „braku miejsca”.

Nawet jeśli powyższe kroki nie rozwiążą problemu, aktualizowanie Roku Express jest zawsze dobre. Jeśli jednak nadal cierpisz na „problem z brakiem przestrzeni, wypróbuj inne opcje poniżej, które działają dla każdego modelu Roku, który wymaga więcej miejsca.

Rok ekspresowy

Usuń kanały, aby rozwiązać problemy z przestrzenią Roku

Jednym ze sposobów zwolnienia miejsca na dowolnym urządzeniu Roku jest usunięcie mniej używanych lub nieużywanych kanałów. Często pobrałeś sporo kanałów, nie zdając sobie z tego sprawy, a niektóre mają tendencję do ukrywania się głęboko na liście. Być może to powiadomienie o braku miejsca zachęci Cię do „wiosennego sprzątania” na Twoim Roku! Czyszczenie kanałów to jeden z podstawowych sposobów na zwiększenie pojemności pamięci. Oto jak usunąć kanały na swoim Roku.

 1. Przejdź do ekranu głównego Roku i kliknij „Moje kanały”.
 2. Za pomocą pilota wybierz kanał, który chcesz usunąć, a następnie naciśnij ” * “ (przycisk gwiazdki) na pilocie.
 3. Wybierać „Usuń kanał” a następnie naciśnij "OK" na pilocie.
 4. Aby potwierdzić usunięcie kanału, wybierz "Usunąć" i naciśnij "OK" potwierdzać.

  Jak zwolnić miejsce na Roku

Dodaj kartę SD, aby rozwiązać problemy związane z brakiem miejsca

Jeśli nie chcesz usuwać niczego, co już znajduje się w odtwarzaczu Roku, inną opcją jest dodanie karty SD, jeśli Twój model ją obsługuje. Niektóre odtwarzacze Roku zapewniają dostęp do gniazda kart micro SD z boku lub z tyłu, podczas gdy inne nie. Jeśli Twój model ma gniazdo kart SD, korzystanie z niego jest szczególnie korzystne, gdy musisz rozszerzyć ilość pamięci wewnętrznej Roku. Otwiera także drzwi do większej liczby aplikacji i gier.

Ponadto, aby uzyskać najlepsze wyniki, będziesz potrzebować karty SD o pojemności co najmniej 2 GB, co nie powinno stanowić problemu, ale im więcej, tym lepiej! Prawdopodobnie chcesz co najmniej 20 GB. Oto jak dodać kartę SD do swojego Roku i upewnić się, że działa poprawnie.

 1. Włóż kartę SD do urządzenia Roku. Prawdopodobnie usłyszysz kliknięcie, które zapewni, że jest na miejscu.
 2. Na ekranie wybierz "Format" gdy pojawi się komunikat „wykryto kartę micro SD”. Wszystko, co było na karcie SD, zostanie usunięte.
 3. naciskać "Kontyntynuj" aby rozpocząć proces formatowania.
 4. Wybierać "OK" po pomyślnym zakończeniu formatowania.
Zwolnij miejsce na Roku

Jak bezpiecznie usunąć kartę SD z urządzenia Roku?

Jeśli zdecydujesz się usunąć kartę SD z jakiegokolwiek powodu, powinieneś wiedzieć, że wszystko na niej zapisane nie zostanie usunięte. Jednak bez zainstalowanej karty SD wszystkie kanały i gry, które tam posiadałeś, będą musiały zostać ponownie pobrane z pamięci wewnętrznej Roku.

Notatka: Nie możesz przenieść kanałów i gier zapisanych na karcie SD na inne urządzenie Roku.

Przywróć ustawienia fabryczne swojego Roku, aby rozwiązać problemy z kosmosem

Zwalnianie miejsca na Roku można naprawić za pomocą aktualizacji, usunięcia nieużywanych kanałów lub dodania karty SD (jeśli dotyczy). Jednak przywrócenie ustawień fabrycznych usuwa wszystko i uruchamia urządzenie od zera, usuwając wszystkie zbuforowane pliki, aplikacje, kanały, resztki danych i dostosowania, które zajmują sporo miejsca. Jeśli nie możesz użyć karty SD, próbowałeś usunąć niektóre kanały i bezskutecznie próbowałeś zaktualizować urządzenie, najlepszym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych.

Aby przywrócić ustawienia fabryczne na urządzeniu Roku, wykonaj poniższe czynności.

 1. wciśnij "Dom" na pilocie Roku.
 2. Przewiń w dół i wybierz „Ustawienia” następnie "System."
 3. Znajdź i wybierz "Zaawansowane ustawienia systemu."
 4. Wybierać "Przywrócenie ustawień fabrycznych."
 5. Na koniec wybierz “Przywracanie ustawień fabrycznych” następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

  Zwolnij miejsce na Roku

Więcej przestrzeni Roku oznacza więcej zabawy

Jeśli nie jesteś zainteresowany pozbywaniem się kanałów i gier pobranych na Roku, karta micro SD może być Twoją bramą do jeszcze większej ilości treści rozrywkowych. Jeśli jednak jesteś bardziej zainteresowany perfekcyjnym doborem kanału Roku, upewnij się, że zawsze masz najnowszą aktualizację i że żaden kanał nie zostanie nieużywany.