Jak wymusić zamknięcie programu w systemie Windows 10

Windows 10 może być bardziej stabilny niż kiedykolwiek wcześniej, ale to nie powstrzymuje go ani uruchomionych na nim programów, które czasami źle się zachowują. Zwykle szybkie Alt + F4 załatwia sprawę i zamyka wadliwą aplikację, ale czasami to nie wystarczy. Ten samouczek jest na tamte czasy.

Jak wymusić zamknięcie programu w systemie Windows 10

Zwykle, gdy program przestaje odpowiadać, zawiesza się. Jeśli masz szczególnie pecha, zamrozi również pulpit lub cały system operacyjny. Jeśli program się zawiesi, przed naciśnięciem przycisku resetowania na urządzeniu możesz zrobić kilka rzeczy. Zobaczmy, czy możemy wymusić zamknięcie źle działającego programu i przywrócić pulpit do w pełni działającego stanu.

Wymuś zamknięcie programu w systemie Windows 10

Zwykle, jeśli program się zawiesza, naciskasz Alt + F4 i zamykasz go. Czasami to działa, a czasami nie. Alt + F4 to żądanie, a nie polecenie, więc sukces zależy od tego, co się stało z danym programem. Na szczęście jest to tylko jedna z kilku metod, jakie mamy do dyspozycji, aby wymusić zamknięcie programów. Oto kilka innych.

Wymuś zamknięcie programu za pomocą Menedżera zadań

Kolejną najbardziej oczywistą metodą wymuszenia zamknięcia programu jest użycie Menedżera zadań. W rzeczywistości dla większości użytkowników systemu Windows jest to jedyny raz, kiedy korzystaliby z Menedżera zadań.

 1. Naciśnij Ctrl + Alt + Delete, aby uzyskać dostęp do Menedżera zadań.

 2. Zaznacz nieodpowiadający program i wybierz Zakończ zadanie.

 3. Poczekaj kilka sekund, aż zamknie program.

Po podświetleniu programu możesz kliknąć go prawym przyciskiem myszy i nacisnąć „Zakończ zadanie” lub po prostu kliknąć „Zakończ zadanie” w prawym dolnym rogu.

Podobnie jak Alt + F4, czasami Ctrl + Alt + Delete działa, a czasami nie. Jeśli program jest całkowicie zablokowany, wymagane są bardziej drastyczne działania.

Jeśli często używasz Menedżera zadań do kontrolowania aplikacji, możesz ustawić go tak, aby zawsze ładował się na wierzchu. To zatrzymuje te frustrujące chwile, gdy naciśniesz Ctrl + Alt + Delete, a Menedżer zadań otworzy się pod zamrożonym programem, więc nie możesz się do niego dostać. Nie jest idealny, ale działa w większości przypadków.

 1. Naciśnij Ctrl + Alt + Delete, aby uzyskać dostęp do Menedżera zadań.

 2. Wybierz Opcje z górnego menu.

 3. Wybierz Zawsze na wierzchu.

Spowoduje to, że Menedżer zadań będzie ładował się na dowolnych programach, które możesz mieć otwarte w tym czasie.

Wymuś zamknięcie programu za pomocą taskkill

Taskkill to akcja wiersza poleceń systemu Windows, która zmusza system operacyjny do zamknięcia procesu. Możesz użyć go jako instrukcji do użycia jako i kiedy lub ustawić jako skrót na pulpicie.

 1. Otwórz okno CMD jako administrator.

 2. Wpisz „lista zadań” i naciśnij Enter. Zlokalizuj zablokowany program i zanotuj jego PID.

 3. Wpisz „taskkill / PID 1234 / f” i naciśnij Enter. Tam, gdzie widzisz 1234, wpisz PID nieodpowiadającego programu.

Powinieneś zobaczyć komunikat „SUKCES: Proces z PID 1234 został zakończony”.

Ustaw taskkill jako skrót

Jeśli napotkasz wiele nieodpowiadających programów, warto skonfigurować to polecenie jako skrót na pulpicie. W ten sposób wystarczy dwukrotnie kliknąć ikonę, a system Windows wymusi zamknięcie programu.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pustą część pulpitu.

 2. Wybierz Nowy, Skrót i wpisz „taskkill.exe / f / fi „status eq nie odpowiada”” w lokalizacji i kliknij Dalej.

 3. Nadaj mu nazwę i kliknij Zakończ.

Teraz, jeśli program się zawiesi, wystarczy dwukrotnie kliknąć ikonę, a skrypt powinien automatycznie zamknąć każdy program, który nie odpowiada. Możesz również przypisać mu kombinację klawiszy skrótu, aby uzyskać jeszcze szybsze wykonanie.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy nowy skrót do zadań i wybierz Właściwości.

 2. Dodaj klucz w polu Klawisz skrótu. Windows automatycznie doda Ctrl + Alt, aby utworzyć kombinację.

 3. Ustaw Uruchom na zminimalizowane, jeśli nie chcesz, aby okno CMD migało, gdy działa.

Wymuś zamknięcie programu za pomocą innego programu

Istnieją dwa ważne programy Windows, które są przydatne w przypadku programów, które nie odpowiadają, ProcessXP i SuperF4.

ProcessXP to darmowy program, którego można używać zamiast Menedżera zadań. Oferuje znacznie więcej szczegółów i kontrolę nad zasobami i programami oraz jest bardzo lekki. W rzeczywistości jest to produkt firmy Microsoft i nie wiem, dlaczego nie integrują niektórych jego funkcji z Menedżerem zadań.

SuperF4 to program, który należy zainstalować i uruchomić, ale oferuje znacznie głębszą kontrolę nad wymuszaniem zamykania programu w systemie Windows 10. Zapewnia skrót Ctrl + Alt + F4 i działa na znacznie głębszym poziomie w systemie Windows. Dzięki temu może działać w wielu innych sytuacjach, w których Alt + F4 lub Ctrl + Alt + Delete nie mogą pomóc.

Program jest bezpłatny, ale akceptuje darowizny od tych, którzy chcą je przekazać.

Mój kursor utknął, co mogę zrobić?

Czasami, gdy program się zawiesza, może brać ze sobą inne funkcje, jedną z nich jest kursor. W większości przypadków, dopóki masz działającą klawiaturę, możesz łatwo uzyskać dostęp do menedżera zadań i innych systemów, aby zamknąć programy. u003cbru003eu003cbru003eJak wspomniano powyżej, Alt-F4 będzie najlepszym wyborem. Ale oto kilka skrótów klawiaturowych, które pomogą Ci w przypadku, gdy kursor nie zareaguje: u003cbru003eu003cbru003eDostęp do Menedżera zadań – Win + X wyświetli podmenu, w którym możesz użyć klawiszy strzałek na komputerze, aby uzyskać dostęp do Menedżera zadań . Kliknij „Enter” po podświetleniu opcji. Możesz również użyć kombinacji klawiszy Ctrl+Alt+Delete, a następnie Alt+T, aby uzyskać dostęp do menedżera urządzeń.u003cbru003eu003cimg class=u0022wp-image-201631u0022 style=u0022width: 550px;u0022 src=u0022//www.techjunkie.com/wp-content/uploads /2020/11/274.19a.pngu0022 alt=u0022u0022u003eu003cbru003eu003cbru003eEnter taskkill – Używając skrótu Win+R wpisz w cmd i kliknij „Enter” na klawiaturze. Teraz masz dostęp do wiersza polecenia, w którym możesz postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami dla taskkill.u003cbru003eu003cimg class=u0022wp-image-201630u0022 style=u0022width: 550px;u0022 src=u0022//www.techjunkie.com/wp-content/uploads/ 2020/11/274.20.pngu0022 alt=u0022u0022u003e