Recenzja Avast Free Antivirus 2015

Avast Free Antivirus to nasz wybór darmowych pakietów w zeszłym roku, aw tym roku nie widzimy powodu, by zmieniać zdanie. Dzięki mnóstwu przydatnych funkcji — w tym silnej ochronie przed złośliwym oprogramowaniem — zapewnia bezpieczeństwo komputera, a jego swobodne podejście do wychłodzenia funkcji premium oraz umiejętność identyfikowania legalnego oprogramowania ułatwiają życie. Jeśli nie chcesz płacić za oprogramowanie zabezpieczające, jest to najlepsza, najbardziej wyważona propozycja. Zobacz też: Jaki jest najlepszy darmowy antywirus 2015 roku?

Recenzja Avast Free Antivirus 2015

Zaczyna się dobrze. Pakiet pobiera najnowsze sygnatury podczas początkowej instalacji, po czym następuje szybkie skanowanie zaraz po zakończeniu instalacji. Interfejs użytkownika jest równie prosty, eksponując wszystkie główne funkcje w przejrzystym interfejsie opartym na panelach.

Recenzja Avast Free Antivirus 2015 — główny interfejs użytkownika

Główny panel Przegląd pokazuje, co jest chronione na pierwszy rzut oka, jednocześnie odsłaniając podstawowe narzędzia Smart Scan, Czyszczenie przeglądarki i Bezpieczeństwo sieci domowej, a także usługę SecureLine VPN. Ta ostatnia – podobnie jak zapora ogniowa, funkcje antyspamowe i bezpieczne funkcje bankowości internetowej – jest dodatkowo płatna, ale oprogramowanie jest w tej kwestii z góry i nie męczy się bez końca w związku z aktualizacją. Wbudowany sklep z oprogramowaniem może być oddalony o tylko jedno kliknięcie, ale nikt nie zmusza Cię do korzystania z niego.

W ramach bezpłatnego pakietu Avast zawiera wiele dodatkowych funkcji, w tym narzędzie dysku ratunkowego do tworzenia rozruchowych pamięci USB lub dysków CD z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym i najnowszymi definicjami, a także funkcję czyszczenia przeglądarki, która pozwala pozbyć się irytujących pasków narzędzi i rozszerzeń. Funkcja Home Network Security sprawdza całą sieć domową pod kątem potencjalnych zagrożeń, podczas gdy narzędzie do aktualizacji oprogramowania informuje, czy składniki, takie jak Java lub Adobe Flash, są aktualne. Obie funkcje mówią o bardziej holistycznym podejściu do bezpieczeństwa niż w przypadku innych bezpłatnych pakietów.

Jeśli chodzi o skanowanie, możesz wybrać między szybkim skanowaniem, pełnym skanowaniem systemu i opcjami skanowania określonych folderów lub nośników wymiennych, a także skanowaniem podczas uruchamiania, aby poradzić sobie z nieprzyjemnymi sytuacjami, których nie można obsłużyć po uruchomieniu.

Recenzja Avast Free Antivirus 2015 — tworzenie dysku ratunkowego

Możesz także kontrolować zachowanie pakietu, ustawiając go w trybie cichym bez wyskakujących okienek lub alertów w grach lub w trybie wzmocnionym, aby chronić niedoświadczonych użytkowników. Avast zawiera nawet serię ekranów statystycznych, na których można zobaczyć nie tylko dobrą pracę, którą wykonuje w Twoim imieniu, ale także sposób, w jaki działa jego krucjata przeciwko złośliwemu oprogramowaniu na całym świecie.

Avast zbliża się do wydajności najlepiej płatnych pakietów, jeśli chodzi o ochronę, obronę przed 97% zagrożeń i w większości przypadków uniemożliwiając im zdobycie przyczółka w systemie zamiast neutralizowania ich po fakcie.

Inne pakiety lepiej sprawdzają się w wykrywaniu, ale Avast jest genialny, jeśli chodzi o fałszywe posty, umożliwiając zainstalowanie 97% naszych legalnych aplikacji. Jest również dość lekki w zasobach systemowych, nie spowalniając zauważalnie naszego starzejącego się dwurdzeniowego komputera.

To, w połączeniu z rozsądnym, dyskretnym podejściem Avast i przyzwoitym zestawem funkcji, oznacza, że ​​nadal jest to nasz ulubiony darmowy pakiet antywirusowy.