Jak przekazać tylko jedną część łańcucha e-mail w Gmailu i Outlooku

Łańcuchy e-mail są albo użytecznym sposobem śledzenia rozmowy, albo koszmarem zamieszania, który przeszkadza. Szanse są, jeśli pracujesz dla dużej firmy lub korporacji, to jest to drugie. Jeśli jesteś związany z klubami lub grupami, to jest to pierwsze. Tak czy inaczej, możesz przekazać tylko jedną część łańcucha e-maili w Gmailu i Outlooku, aby móc zająć się określonymi punktami bez całego zamieszania. Ten samouczek pokaże Ci, jak.

Jak przekazać tylko jedną część łańcucha e-mail w Gmailu i Outlooku

Wątki e-mail są szczególnie irytujące, gdy są przeglądane na telefonie. Zarówno Gmail, jak i Outlook wykonują wiarygodną pracę, kompresując je i podkreślając najnowszą część rozmowy, ale wiadomość e-mail nadal może być nieporządnym bałaganem, którego rozplątanie trwa dłużej niż powinno.

Jeśli chcesz rozwinąć jakiś punkt lub zająć się czymś konkretnym, możliwe jest przesłanie jednego e-maila w łańcuchu e-maili. Pomoże Ci to wyrazić swoją opinię i upewnić się, że wszyscy, którzy ją czytają, mogą śledzić, co się dzieje. To przydatna sztuczka, aby wiedzieć, gdzie i jak korzystasz z poczty e-mail.

Przekazywanie jednej części łańcucha e-maili w Gmailu

Gmail całkiem nieźle radzi sobie z oswajaniem wątków e-maili poprzez ich kompresowanie. Gdy przeczytasz e-mail, zobaczysz dwa ostatnie wątki w łańcuchu wraz z separatorem z liczbą w kółku. Liczba ta oznacza liczbę odpowiedzi w łańcuchu. Możesz kliknąć przegrodę, aby otworzyć łańcuch i zobaczyć tylko nagłówek dla każdego z nich. Ułatwia to nawigację po łańcuchach e-maili, ale nadal jest kłopotliwe.

Aby przekazać tylko jedną wiadomość e-mail w łańcuchu, możesz spróbować tego:

 1. Otwórz łańcuch e-mail w Gmailu.
 2. Wybierz konkretną wiadomość e-mail, którą chcesz przekazać, i otwórz ją.

 3. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami po prawej stronie konkretnego e-maila.

 4. Wybierz Prześlij dalej i wypełnij pole Do.

 5. Dodaj swój tekst do treści wiadomości e-mail zgodnie z potrzebami i naciśnij Wyślij.

Jeśli chcesz odpowiedzieć na określoną wiadomość e-mail w ramach wątku, możesz wykonać powyższe czynności, ale zamiast trzech kropek wybierz małą czarną strzałkę. To automatycznie konfiguruje odpowiedź za Ciebie.

Działa to również z aplikacją Gmail, w której rozmowa jest podzielona między licznik i dwie ostatnie wiadomości wyświetlane w sposób wyraźny. Możesz otworzyć pojedynczą pocztę, którą chcesz przesłać dalej, i kliknąć menu z trzema kropkami, a następnie przejść dalej.

Prześlij jedną część łańcucha e-mail w Outlooku

Outlook to kolejna niezwykle popularna aplikacja do obsługi poczty e-mail, która jest często używana w biznesie. Ponieważ korporacje są najbardziej winne długich łańcuszków e-maili, byłoby zaniedbaniem z mojej strony, gdybym tego nie umieszczał. Jeśli korzystasz z Outlooka, musisz skonfigurować grupowanie konwersacji, zanim będziesz mógł przekazać pojedynczą wiadomość.

W programie Outlook klasycznym lub Office 365 wypróbuj to:

 1. Otwórz Ustawienia w głównym oknie Outlooka.
 2. Wybierz Czytanie i włącz przeglądanie z użyciem kursora.
 3. Wybierz pojedynczą pocztę do przekazania i usuń resztę.
 4. Dodaj odbiorcę i naciśnij Wyślij.

Usunięcie reszty wiadomości jest opcjonalne, ale utrzymuje porządek. Zapewnia to, że przesyłana dalej wiadomość e-mail nie zgubi się w łańcuchu i wyróżnia się na tyle, że można ją szybko przeczytać i zrozumieć.

Możesz zrobić coś podobnego w Outlook dla sieci Web:

 1. Otwórz skrzynkę odbiorczą programu Outlook.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz Wszystkie ustawienia programu Outlook na dole suwaka.

 4. Wybierz opcję Pokaż wiadomości e-mail jako indywidualne wiadomości z organizacji wiadomości.

 5. Wybierz Zapisz w górnej części okna ustawień.

Po ustawieniu powinieneś być w stanie wybrać pojedynczą wiadomość e-mail ze swojej skrzynki odbiorczej i przekazać ją w normalny sposób. Nie będzie zawierał innych elementów łańcucha e-mail, więc powinien być łatwiejszy do zrozumienia i śledzenia.

Często Zadawane Pytania

Zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego o Twoim kliencie poczty e-mail. Jeśli nie odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania, czytaj dalej.

Jeśli przekażę wiadomość e-mail, a ktoś został na niej skopiowany lub skopiowany w ciemno, czy otrzyma również tę wiadomość?

Nie. Kiedy przekazujesz wiadomość e-mail, w zasadzie wysyłasz zupełnie nową wiadomość z treścią oryginalnych nadawców. Dopóki inni odbiorcy nie zostaną uwzględnieni w nowej wiadomości e-mail, nie zobaczą przekazanej przez Ciebie treści. Nie otrzymają też żadnych alertów ani powiadomień, że przekazałeś wiadomość.

Jak przekazać dalej tylko jedną wiadomość e-mail w aplikacji mobilnej Outlook?

Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej Outlook, możesz z łatwością przekazać tylko jedną wiadomość e-mail. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć wiadomości, którą chcesz wysłać. Następnie dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu tej wiadomości. Dotknij „Prześlij dalej” i wyślij wiadomość e-mail tak, jak zwykle. ]

Stukając w trzy kropki i stukając w opcję przekazania wiadomości e-mail, odbiorca otrzyma tylko wybraną wiadomość, a nie cały wątek.