Jak naprawić telewizor Samsung, który się nie włącza?

Nie ma nic gorszego niż przygotowywanie się na zabawny wieczór filmowy, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że telewizor się nie włącza. Jeśli wcześniej działał idealnie i nie było żadnych oznak problemu, co się stało? A co ważniejsze, co powinieneś zrobić?

Jak naprawić telewizor Samsung, który się nie włącza?

Na szczęście nie oznacza to, że Twój telewizor jest zepsuty. Często ten problem można rozwiązać w kilka minut. W tym artykule pokażemy, jak naprawić telewizor Samsung, który się nie włącza.

Rozwiązywanie problemów

Nowoczesne telewizory są znacznie bardziej złożone niż kiedyś. Oznacza to, że problemem może być wszystko, od pilota po kabel. Dlatego zanim zaczniesz panikować, sprawdź, czy pilot jest naładowany i czy telewizor Samsung jest podłączony do źródła zasilania. Wiemy, że może to zabrzmieć głupio, ale ludzie czasem o takich rzeczach zapominają.

Jeśli tak nie jest, powinieneś skupić się na lampce gotowości. Wiele możemy stwierdzić na podstawie tego, czy światło jest włączone, wyłączone, czy miga. Sugerujemy użycie tego jako przewodnika.

napraw telewizor Samsung, który się nie włącza

Sytuacja 1: Świeci się lampka czuwania

Jeśli świeci się lampka gotowości, to dobry znak. Gdy telewizor Samsung jest wyłączony, lampka czuwania powinna nadal świecić – oczywiście, jeśli telewizor jest podłączony do źródła zasilania. Jeśli telewizor się nie włącza, problem zwykle dotyczy pilota.

Dlatego spróbuj włączyć telewizor Samsung, naciskając przycisk zasilania na samym telewizorze. Miejmy nadzieję, że włączy się, potwierdzając, że Twój telewizor nie był problemem. Możesz teraz przejść do rozwiązywania problemów z pilotem.

Może być konieczne zresetowanie pilota. Wyjmij baterie, a następnie naciśnij przycisk zasilania i przytrzymaj go przez około osiem sekund. Następnie możesz ponownie włożyć baterie i spróbować włączyć telewizor za pomocą pilota. Jeśli nadal nie działa, może potrzebuje nowych baterii.

Z drugiej strony, jeśli nie możesz włączyć telewizora Samsung przez naciśnięcie przycisku zasilania, może być konieczne skontaktowanie się z Centrum wsparcia Samsung. Radzimy jak najszybciej skontaktować się z nami. Jeśli nie jesteś profesjonalistą, możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku, próbując samodzielnie to naprawić.

jak naprawić telewizor samsung

Sytuacja 2: kontrolka gotowości jest wyłączona

Gdy kontrolka czuwania jest wyłączona, może to oznaczać dwie rzeczy. Albo Twój telewizor Samsung nie ma zasilania, albo jest już włączony. Jak wiesz, gdy oglądasz coś na telewizorze Samsung, kontrolka trybu gotowości gaśnie. Dlatego może to oznaczać, że telewizor jest włączony, ale ekran jest czarny i nic nie widać.

Aby sprawdzić, czy telewizor jest włączony, możesz nacisnąć dowolny przycisk na telewizorze oprócz przycisku zasilania. Jeśli coś pojawi się na ekranie, oznacza to, że telewizor jest już włączony. Jednak mogą istnieć różne powody, dla których nie działa poprawnie. Aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, przeczytaj następną sekcję o czarnym ekranie.

Z drugiej strony, jeśli Twój telewizor Samsung nie reaguje na naciśnięcie dowolnego przycisku, może mieć problemy z zasilaniem. Odłącz go od źródła zasilania i sprawdź, czy działa. Możesz spróbować z dowolnym innym urządzeniem, na przykład lampą lub ładowarką do telefonu. Jeśli źródło zasilania jest w porządku, możesz ponownie podłączyć telewizor po 30 sekundach.

Wiele osób uznało to za pomocne i że ich telewizor Samsung zaczął działać tak, jakby nic się nie stało. Jeśli jednak telewizor nie włącza się lub zaczyna migać, skontaktuj się z Centrum pomocy.

Telewizor jest włączony, ale ekran jest czarny

Twoje źródło zasilania działa, a telewizor jest włączony, ale na ekranie nic się nie wyświetla. W takim przypadku źródłem problemu może być źródło zewnętrzne, a nie telewizor. Najpierw sprawdź kabel HDMI. Może nie jest prawidłowo podłączony lub może być uszkodzony.

Odłącz kabel i podłącz go ponownie po kilku sekundach. Jeśli nic się nie zmieni, rozważ wymianę kabla HDMI.

Sytuacja 3: miga lampka gotowości

Użytkownicy wiedzą, że jest to najbardziej frustrująca sytuacja. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić. Najpierw spróbuj odłączyć telewizor. Po 30 sekundach podłącz go z powrotem i spróbuj włączyć bez użycia pilota.

Jeśli to nie pomoże, sprawdź zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, jeśli ich używasz. Ludzie mają tendencję do zapominania o nich iz czasem mogą się zużyć. Może nie są już w stanie zapewnić wystarczającego napięcia dla twojego telewizora. Dobrą rzeczą jest to, że nie są bardzo drogie i można je łatwo wymienić.

Jeśli jednak to nie problem, skontaktuj się z Centrum wsparcia Samsung. Migająca lampka wskazuje na problem z zasilaniem lub z jakimś wewnętrznym elementem telewizora. Ponownie, próba samodzielnej naprawy jest zbyt ryzykowna i lepiej zostawić to profesjonalistom.

Nie eksperymentuj za dużo

W Internecie można znaleźć wiele informacji, a wiele osób twierdzi, że naprawiło swoje telewizory Samsung. Pamiętaj jednak, że istnieje wiele różnych telewizorów Samsung, a to, co działało dla jednego typu, niekoniecznie będzie działać dla wszystkich.

Dlatego zawsze sugerujemy skontaktowanie się z Centrum Wsparcia zamiast wypróbowywania każdego możliwego rozwiązania. Oczywiście możesz samodzielnie rozwiązać problem i wypróbować kilka podstawowych poprawek. Jeśli jednak problem nie ustąpi, lepiej poprosić o profesjonalną pomoc.

Gdy skontaktujesz się z Centrum pomocy, będą one w stanie udzielić Ci dokładniejszych odpowiedzi.

Powodzenia!

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny i udało Ci się naprawić telewizor. Jak widać, wiele problemów nie jest związanych z telewizorem Samsung, ale z urządzeniami zewnętrznymi i źródłami zasilania. Najważniejszą rzeczą jest zachowanie spokoju. Wtedy będziesz w stanie rozwiązać każdy problem.

Czy zdarzyło ci się to kiedykolwiek wcześniej? Jak rozwiązałeś problem? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.