Fitbit Ionic: odpowiedź Fitbit na zegarek Apple Watch trafi do sprzedaży 1 października

Aktualizacja 25.09.2017: Fitbit ogłosił, że słuchawki Fitbit Ionic i Fitbit Flyer trafią do sprzedaży na całym świecie 1 października. W Wielkiej Brytanii będzie w sprzedaży na Fitbit.com, John Lewis, Currys PC World, Argos, Very i Amazon za 299,99 GBP w trzech opcjach kolorystycznych: srebrny tracker i zapięcie z niebieskim paskiem, dymny tracker i zapięcie z grafitowym paskiem lub wypalony pomarańczowy tracker i zapięcie z opaską w kolorze łupkowym.

Fitbit Ionic: odpowiedź Fitbit na zegarek Apple Watch trafi do sprzedaży 1 października

Tymczasem Fitbit Flyer jest dostępny w dwóch kolorach, księżycowym szarym lub nocnym niebieskim za 109,99 GBP. Będzie dostępny u głównych światowych sprzedawców detalicznych, w tym Amazon, Currys i Argos.

Po uruchomieniu aplikacja do treningu osobistego Fitbit Coach zostanie uruchomiona na urządzeniach z systemem Android, iOS i Windows i będzie kosztować 7,99 GBP miesięcznie lub 38,99 GBP rocznie. Pierwsze Guided Health Programs będą dostępne w 2018 roku.

Oryginalna historia jest kontynuowana poniżej

Fitbit ma zwyczaj aktualizowania swojego zakresu jeden po drugim, zanim po cichu wyeliminuje zastąpiony model. Tak więc z Flex, Alta i Charge zaktualizowanymi w zeszłym roku, a Blaze wciąż całkiem nowy, możesz sobie wyobrazić, że Surge wygląda niespokojnie przez ramię. Relikt z czasów, gdy urządzenia do monitorowania kondycji po prostu musiały dobrze działać i nie wyglądać dobrze, nadal jest jedynym członkiem rodziny Fitbit, który ma wbudowany GPS. Do teraz.

Fitbit Ionic

Fitbit podniósł pokrywę Fitbit Ionic: pierwszego smartwatcha firmy (Blaze był rodzajem smartwatchy, ale nie w porównaniu do Apple Watch, powiedzmy). Krótko mówiąc, jest to prawie wszystko, co przewidywały przecieki na początku tego roku, tylko że osobiście wygląda to o wiele bardziej odlotowo.fitbit_ionic_lifestyle_shot

Konstrukcja jonowa Fitbit

Podobnie jak ostatnie Fitbity, mózg Ionic jest odłączanym modułem – tym razem wykonanym z aluminium klasy lotniczej. Oznacza to nie tylko, że można go dopasować do różnych pasków w zależności od nastroju, ale będzie to drugi Fitbit stworzony do pływania po tym, jak Flex 2 ustawił tę konkretną piłkę w zeszłym roku.

Funkcje Fitbit Ionic

W rzeczywistości, jeśli możesz wymyślić funkcję, którą chciałbyś mieć w Fitbit Ionic, to prawie ją ma. GPS? Sprawdzać. Wi-Fi? Sprawdzać. NFC do dokonywania płatności bez karty? Sprawdzać. Jest nawet wyposażony w monitor SpO2 do śledzenia poziomu tlenu we krwi, który jest nie tylko użytecznym wskaźnikiem do ćwiczeń, ale także może być używany do ostrzegania użytkowników przed bezdechem sennym, na który ludzie są bardziej podatni, jeśli mają niski poziom tlenu we krwi. poziomy.fitbit_reveals_the_ionic

Fitbit chce, abyś mógł biegać bez telefonu, a w tym celu wraz z GPS zegarek ma 2,5 GB pamięci wewnętrznej: wystarczy, aby spakować 300 utworów. A jeśli słuchasz ponad 300 utworów podczas biegu, prawdopodobnie najpierw wyczerpie się bateria.

Bateria jonowa Fitbit

Fitbit uważa, że ​​przy korzystaniu z GPS lub muzyki Ionic wytrzyma dziesięć godzin – lub cztery dni bez. To ciut mniej niż większość Fitbitów, które zazwyczaj działają przez pięć godzin, ale wysadzają każdy inny smartwatch z wody (z wyjątkiem Pebble, który Fitbit już wydmuchał wodę, kupując w zeszłym roku).

Zobacz pokrewną recenzję Fitbit Charge 2: Świetny do noszenia z odlotowymi dodatkami Recenzja Fitbit Surge: Najdroższy Fitbit, ale nie najładniejsza recenzja Fitbit Blaze: Solidny tracker, ale czy powinieneś kupić Versa?

Aplikacje Fitbit Ionic

Doświadczenie Pebble zostało kupione przez Fitbit po części, aby pomóc w systemie operacyjnym smartwatcha, a Fitbit OS jest wynikiem. Zamiast korzystać z Androida, Fitbit poszedł własną drogą. Na początek będzie to oznaczać nieco rzadki sklep z aplikacjami, ale Fitbit obiecuje, że na starcie zobaczymy mieszankę aplikacji fitness i komercyjnych, w tym Strava, Starbucks, AccuWeather i Pandora. Ten ostatni jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale nie byłoby zaskakujące, gdyby pojawiły się inne opcje, biorąc pod uwagę, że Fitbit wydaje się być dość duży w muzyce: wypuszczają własne bezprzewodowe słuchawki o nazwie Fitbit Flyer – co brzmi trochę jak cyrk z lat 70-tych.fitbit_ionic_ulotka_lockup_blue_gray

Data premiery Fitbit Ionic

Słuchawki Fitbit Ionic i Flyer trafią do sprzedaży w Wielkiej Brytanii 1 października. Fitbit wydał również zestaw programistyczny (SDK) dla Ionic, aby pomóc programistom w tworzeniu aplikacji i tarcz zegara dla urządzenia.

Cena Fitbit Ionic

To wszystko brzmi naprawdę obiecująco, dopóki nie dojdziesz do metki z ceną. Jesteś gotowy? To najdroższy produkt Fitbita.

Fitbit Ionic będzie sprzedawany w cenie 299,99 GBP.

Ojej. To sprawia, że ​​jest droższy niż doskonały zegarek Huawei Watch 2 i sprawia, że ​​​​popycha Samsung Gear S3 i Apple Watch Series 2. To hazard. Wielki hazard. Wiemy, że smartwatche mają problemy ze sprzedażą, podczas gdy urządzenia śledzące kondycję nadal przewodzą. Zmiana pasów to naprawdę odważny ruch – zwłaszcza, że ​​jedyną firmą, która naprawdę sprzedaje smartwatche w przyzwoitych ilościach, jest Apple. Czy smartwatch Fitbit może naprawdę zakłócić trend? Czy jest wystarczająco skoncentrowany na sprawności fizycznej, aby ludzie kupowali, czy też wydatek będzie zbyt odpychający, gdy firma sprzedaje każde inne urządzenie za ponad 100 funtów taniej?fitbit_ionic_lifestyle_2

Dowiemy się, kiedy dostaniemy nasze jednostki kontrolne. Sprawdź ponownie wkrótce!