Jak zmienić kolejność aplikacji na Amazon Fire Stick?

Po ostatniej aktualizacji Amazona do Fire TV uporządkowanie kolejności aplikacji stało się znacznie trudniejsze. Wcześniej można było używać klawiszy strzałek na pilocie i zmieniać kolejność aplikacji, umieszczając ważniejsze z przodu, mniej ważne, dalej. Nie oznacza to jednak, że funkcja całkowicie zniknęła.

Jak zmienić kolejność aplikacji na Amazon Fire Stick?

Od czasu nowej aktualizacji istnieje inna metoda, której możesz użyć do zmiany kolejności aplikacji w Fire TV. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

Przypinanie aplikacji z przodu

Jeśli chcesz uporządkować kolejność aplikacji na Fire TV lub Firestick, możesz to zrobić tylko przez przypięcie aplikacji z przodu.

Zasadniczo oznacza to, że możesz wybrać dowolną aplikację z listy aplikacji i umieścić ją na pierwszym miejscu. Przypięte aplikacje pojawią się najpierw zarówno na ekranie głównym Firestick, jak i w menu aplikacji.

Zobaczmy, jak przypiąć ikony aplikacji:

 1. Otwórz ekran główny Fire TV.
 2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk „Strona główna”, aż pojawi się menu.
 3. Wybierz przycisk „Aplikacje”. Spowoduje to przejście do „Menu Twoje aplikacje i kanały”.

  aplikacje

Możesz też przewinąć ekran główny w dół, aż dojdziesz do sekcji „Twoje aplikacje i kanały”, a następnie przewinąć w prawo, aż dojdziesz do przycisku „Zobacz wszystko”. Kliknij go, a pojawi się również menu aplikacji.

widzieć wszystko

 1. Zaznacz ikonę aplikacji, którą chcesz przenieść na pierwsze miejsce (nie zaznaczaj jej).
 2. Kliknij przycisk „Opcje” na pilocie.

  opcje

 3. Wybierz „Przypnij do przodu” z menu rozwijanego.

  przypnij do przodu

Rozmieszczanie aplikacji za pomocą przypinania

Po przypięciu ikony z przodu pojawi się ona jako pierwsza aplikacja na ekranie głównym. Następnym razem, gdy wykonasz ten proces dla innej aplikacji, ta aplikacja pojawi się przed poprzednio przypiętą aplikacją. Dlatego jeśli najpierw przypniesz aplikację „Netflix”, a następnie „Pluto TV”, aplikacja „Pluto TV” pojawi się jako pierwsza, a obok niej pojawi się ikona „Netflix”.

Musisz pamiętać o tej kolejności, gdy zdecydujesz się uporządkować ikony aplikacji. Zasadniczo oznacza to, że musisz przypiąć odpowiednie aplikacje w odwrotnej kolejności. Przypinaj najważniejsze aplikacje na końcu, aby pojawiły się na ekranie jako pierwsze.

Po zorganizowaniu kolejności w sposób, który Ci odpowiada, nie będziesz w stanie zmienić położenia poszczególnych ikon aplikacji. Zamiast tego będziesz musiał ponownie przypiąć. Może to być frustrujące, jeśli na przykład otrzymasz nową aplikację i chcesz ją umieścić gdzieś pośrodku.

Jak ponownie uporządkować aplikacje

Jeśli nie jesteś zadowolony z kolejności swoich aplikacji lub chcesz dodać ostatnio pobrane ikony bliżej góry, będziesz musiał odpiąć wszystkie aplikacje i zacząć je porządkować od zera.

Aby odpiąć ikonę aplikacji, wykonaj następujące czynności:

 1. Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby wejść do biblioteki aplikacji.
 2. Zaznacz przypiętą aplikację.

  zamówienie aplikacji

 3. Naciśnij „Opcje” na pilocie.
 4. Wybierz „Odepnij” z menu rozwijanego.

  odpiąć

Spowoduje to usunięcie ikony aplikacji z przypiętego zamówienia. Jeśli chcesz odłożyć go na przód, po prostu przypnij go z powrotem. Jednak przeniesie się na pierwsze miejsce w zamówieniu aplikacji.

Dlatego, aby całkowicie zmienić kolejność aplikacji, musisz najpierw odpiąć wszystkie aplikacje. Następnie przypnij je w kolejności, w jakiej mają się pojawiać na pierwszej stronie, zaczynając od ostatniej do pierwszej. Pamiętaj, aby najważniejszą ikonę zostawić na końcu.

Ale co, jeśli twój Firestick się nie zaktualizował?

Jeśli w jakiś sposób twój Firestick pozostaje w poprzedniej wersji (może się to zdarzyć), istnieje znacznie łatwiejsza metoda na uporządkowanie aplikacji.

Uzyskaj dostęp do biblioteki aplikacji, korzystając z tych samych metod opisanych w poprzedniej sekcji, a następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Zaznacz aplikację, po której chcesz się poruszać.
 2. Naciśnij „Opcje” na pilocie.
 3. Wybierz „Przenieś” z menu rozwijanego.

  ruszaj się

 4. Użyj klawiszy strzałek na pilocie, aby przenosić aplikację po bibliotece.
 5. Naciśnij „Wybierz” na pilocie, gdy dotrzesz do nowego idealnego miejsca dla ikony.

W ten sposób możesz ręcznie przesuwać dowolną ikonę aplikacji po ekranie. Po pobraniu nowej aplikacji możesz umieścić ją dalej na górze bez konieczności wcześniejszego odpinania wszystkich ikon i ponownego rozpoczynania wyczerpującego procesu przypinania.

Nie ma wyjaśnienia, dlaczego ta opcja została usunięta z nowej aktualizacji, więc jest nadzieja, że ​​wkrótce zostanie zwrócona.

Cierpliwie czekaj na nową aktualizację

Obecnie nie ma łatwiejszego sposobu na zmianę kolejności aplikacji na Fire TV i/lub Firestick.

W przyszłości może pojawić się nowa aktualizacja, która zwróci opcję „przenieś” z poprzedniej wersji. O wiele łatwiej jest swobodnie przenosić aplikacje po tym konkretnym ekranie. Ale do tego czasu możesz wdrażać cierpliwość i umiejętności organizacyjne tylko za pomocą metody „Pin to Front”.

Czy uważasz, że ta metoda organizowania aplikacji jest lepsza czy gorsza? Czy znasz prostszy sposób ich sortowania? Jeśli tak, zostaw komentarz w poniższej sekcji, aby pomóc innym użytkownikom.