Co zrobić, jeśli twój Amazon Fire Stick nie łączy się z Wi-Fi?

Linia Fire TV Sticks firmy Amazon to jeden z najpopularniejszych sposobów oglądania Netflix i Hulu, odtwarzania muzyki przez Spotify w domu, a nawet strumieniowania niektórych gier w Internecie. Jest kompaktowy, prosty w konfiguracji i bardzo łatwy w nawigacji, co czyni go idealnym gadżetem do strumieniowego przesyłania wysokiej jakości wideo bezpośrednio do telewizora. Już od 29 USD za Fire Stick Lite i od 49 USD za model wyposażony w 4K, oglądanie ulubionych programów, filmów i oryginałów Amazon jest bardzo łatwe dzięki Fire Stick.

Co zrobić, jeśli twój Amazon Fire Stick nie łączy się z Wi-Fi?

Mimo to, bez względu na to, jak dobre są gadżety Amazona, nierzadko zdarzają się problemy z połączeniem internetowym. Jeśli po długim dniu w pracy po prostu próbujesz usiąść, zrelaksować się i obejrzeć ulubiony program, problemy z siecią mogą być prawdziwym koszmarem. Na szczęście, chociaż może to być frustrujące, problemy z połączeniem sieciowym można rozwiązać poprzez niewielkie rozwiązywanie problemów.

Istnieje kilka potencjalnych rzeczy, które mogą powodować problemy z łącznością Wi-Fi w Fire Stick. Ten artykuł instruktażowy zawiera więcej niż kilka szybkich poprawek, dzięki którym możesz w mgnieniu oka przywrócić Fire Stick do trybu online, dzięki czemu możesz wrócić do cieszenia się nim.

Sprawdź konfigurację Amazon Fire Stick

Zanim przejdziesz do ponownego uruchomienia Fire Stick, przyjrzyj się bliżej fizycznej konfiguracji, ponieważ coś może blokować sygnał Wi-Fi. Jeśli telewizor znajduje się w szafce lub innej zamkniętej przestrzeni, sygnał Wi-Fi może być słabszy i podlegać okresowym przerwom.

Jeśli masz urządzenie Fire TV, trzymaj je z dala od innych urządzeń elektronicznych, które mogą zakłócać sygnał WiFi.

Uruchom ponownie swój Amazon Fire Stick

Po upewnieniu się, że nic fizycznie nie blokuje ani nie zakłóca sygnału Wi-Fi do Fire Stick, następną rzeczą, którą chcesz spróbować, po prostu uruchom ponownie urządzenie. To niesamowite, jak często ponowne uruchomienie urządzenia rozwiązuje wszelkiego rodzaju problemy, w tym problemy z połączeniem internetowym.

Istnieją dwie różne metody zainicjowania ponownego uruchomienia Fire Stick.

 1. Aby fizycznie ponownie uruchomić Fire Stick, wystarczy odłączyć urządzenie, odczekać około 15 sekund i ponownie podłączyć.
 2. Twój Fire Stick powinien wrócić do trybu online po kilku sekundach po ponownym podłączeniu.

Często okazuje się, że to wystarczy, aby rozwiązać problemy z łącznością Wi-Fi.

Jeśli nie chcesz wstawać z kanapy, aby fizycznie ponownie uruchomić urządzenie, możesz wymusić ponowne uruchomienie Fire Stick za pomocą skrótu na pilocie.

 1. Aby ponownie uruchomić Fire Stick za pomocą pilota, po prostu przytrzymaj Odtwórz/Pauza oraz Wybierać przyciski jednocześnie.
 2. Poczekaj na ponowne uruchomienie urządzenia.

Na koniec, jeśli z jakiegoś powodu zdalny skrót nie działa, możesz ponownie uruchomić urządzenie z menu Fire Stick.

 1. Aby to zrobić, po prostu przejdź do menu ustawień na swoim urządzeniu, wybierz podmenu Urządzenie i wybierz Uruchom ponownie.
 2. Po ponownym uruchomieniu urządzenia przetestuj Wi-Fi.

Korzystając z jednej z tych trzech metod, możesz szybko ponownie uruchomić Fire Stick, aby spróbować rozwiązać problemy z łącznością Wi-Fi. Pamiętaj, aby wypróbować to przed przejściem, ponieważ jest to znacznie łatwiejsze i szybsze niż jakiekolwiek inne rozwiązanie.

Sprawdź swoje połączenie internetowe i WiFi

Jeśli ponowne uruchomienie urządzenia nie działa, istnieje możliwość, że problem dotyczy połączenia internetowego. Zacznij od sprawdzenia, czy Twoje Wi-Fi działa na innym urządzeniu w Twoim domu, takim jak smartfon lub laptop. Jeśli tak, wiesz, że problem dotyczy bezpośrednio karty Fire Stick i możesz skorzystać z wbudowanego narzędzia sieciowego, aby sprawdzić stan sieci i uzyskać kilka wskazówek, jak rozwiązać problem.

Aby sprawdzić swoją sieć Wi-Fi, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do menu ustawień na swoim urządzeniu i wybierz Sieć.
 2. Naciśnij Play/Pause, aby sprawdzić swoją sieć.
 3. Dzięki temu dowiesz się, czy Twoja domowa sieć Wi-Fi jest uruchomiona.
 4. Jeśli tak nie jest, rozwiązaniem może być ponowne uruchomienie modemu lub routera w celu ponownego nawiązania połączenia.

Uruchom ponownie modem lub router

Jeśli twoja sieć nie działa tak, jak powinna, prosty restart powinien rozwiązać problem z łącznością, aby twój Fire Stick mógł ponownie połączyć się z Wi-Fi.

 1. Zacznij od wyłączenia routera. Użyj przycisku zasilania, aby wyłączyć modem i odczekaj 30 sekund, zanim włączysz go ponownie. Możesz także odłączyć adapter, aby wyłączyć urządzenie.
 2. Po 30 sekundach odwróć router i poczekaj, aż nawiąże połączenie. Może być konieczne odczekanie kilku minut, aż router/modem całkowicie się włączy i połączy z Internetem.
 3. Po całkowitym ponownym uruchomieniu routera / modemu i połączeniu spróbuj ponownie podłączyć Fire Stick do Wi-Fi.
 4. Notatka: Osoby korzystające zarówno z modemu, jak i routera muszą najpierw włączyć modem, a następnie router.

Zapomnij o swojej sieci Wi-Fi, a następnie ponownie nawiąż połączenie

Jeśli ponowne uruchomienie routera nie działa, możesz spróbować zapomnieć o sieci domowej, a następnie ponownie połączyć się z nią za pomocą karty Fire Stick . Jest to rodzaj ponownego uruchomienia na poziomie oprogramowania, który pomaga nawiązać nowe połączenie Wi-Fi.

 1. Użyj pilota Fire Stick, aby przejść do Ustawienia menu i wybierz Sieć opcja.
 2. Zlokalizuj naruszającą sieć i naciśnij Menu przycisk, aby uzyskać więcej opcji. Ten przycisk jest reprezentowany przez trzy poziome linie (znane również jako ikona hamburgera).
 3. Wybierz opcję zapomnienia sieci i potwierdź swój wybór, naciskając Wybierać przycisk. Spowoduje to rozłączenie Fire Stick z siecią domową.
 4. Po zapomnieniu sieci poszukaj jej na liście dostępnych sieci i spróbuj połączyć się z nią z powrotem. Wprowadź swoje hasło, gdy pojawi się monit, aby sprawdzić, czy możesz teraz połączyć się z Wi-Fi.

Problemy z hasłem

Jeśli nie możesz połączyć się z Wi-Fi po ponownym uruchomieniu urządzenia i próbie ponownego połączenia, może to oznaczać, że używasz nieprawidłowego hasła. W takim przypadku w menu Fire TV zostanie wyświetlony błąd hasła.

Aby uniknąć problemów z hasłami, pamiętaj, że rozróżniana jest wielkość liter. Jeśli podejrzewasz, że zapomniałeś hasła, możesz je odzyskać, sprawdzając zapisane sieci na innym urządzeniu. Lub zapytaj współlokatora lub współlokatora, jeśli go masz.

Problemy ze zgodnością

Urządzenia Fire TV wymagają określonych specyfikacji sieci i modemu lub routera.

Jeśli chodzi o sieci, Fire Stick może łączyć się z zaszyfrowanymi WPA1-PSK, WEP, WPA-PSK, sieciami otwartymi i ukrytymi. Obsługuje również routery N, B i G na 2,4 GHz, a także routery AC, A i N na 5 GHz.

Aby uniknąć tego problemu, przed zakupem urządzenia sprawdź, czy Twój sprzęt i sieć są kompatybilne z Fire Stick.

Problemy z łącznością Wi-Fi mogą być dość irytujące. Z drugiej strony, ten opis powinien pomóc ci łatwo dotrzeć do sedna problemu. Powyższe metody są szybkie, proste i często skuteczne w rozwiązywaniu problemów z połączeniem internetowym Fire Stick.