Który kij Amazon Fire Stick jest najnowszy? [maj 2021]

Wyprawa Amazona do świata urządzeń do strumieniowego przesyłania multimediów została ogólnie dobrze przyjęta. Dostępna cena Fire TV wraz z ciągle rosnącym wyborem treści Amazon sprawiła, że ​​jest to bardzo popularny wybór wśród przecinarek do kabli.

Który kij Amazon Fire Stick jest najnowszy? [maj 2021]

Wygląda na to, że co roku wypuszczane są nowe iteracje Fire TV, Fire TV Stick i wielu innych urządzeń peryferyjnych i urządzeń. Próba dotrzymania kroku takim, jak Google, nie jest łatwym zadaniem.

Jeśli jesteś na rynku Fire TV Stick, ale nie wiesz, od czego zacząć, oto zestawienie najnowszych wersji na rynku.

Krótka historia Fire TV

Pierwszy Fire TV został wydany w 2014 roku. Apple TV i Roku zaczęły dostrzegać dużą popularność wśród wczesnych przecinarek do kabli, a Amazon poczuł, że muszą dołączyć do imprezy.

Podobnie jak jego konkurenci, Fire TV był maszyną ze stosunkowo skromnymi elementami wewnętrznymi. Nie miał konkurować z konsolami do gier, ale miał pewne możliwości w grach i akcesorium do kontrolera.

ognisty kij

Popularność Fire TV szybko rosła. Było to napędzane głównie przez coraz większą popularność usługi Prime Video firmy Amazon. Amazon nie marnował czasu, wypuszczając Fire TV drugiej generacji w następnym roku. Ulepszyli prawie wszystko, co można było poprawić, w tym procesor i chipset. Co najważniejsze, nowy Fire TV obsługiwał oglądanie 4K.

Najnowszy Fire TV w 2021 r.

Z biegiem lat Amazon rozszerzył swoją ofertę Fire TV. Bardziej popularną opcją jest oczywiście Fire Stick, ale nawet ten model ma kilka różnych iteracji. Jest też sześcian. W tej sekcji dokonamy przeglądu najnowszych modeli Fire TV w 2021 roku.

Amazon Fire Stick (3. generacji)

Najnowszy, najbardziej funkcjonalny Fire Stick to 3. generacja.

Fire Stick trzeciej generacji jest szybszy niż druga generacja i zapewnia 50% wzrost mocy i przesyłanie strumieniowe w jakości Full HD. Pierwszą rzeczą, którą możesz zauważyć, jeśli znasz starsze urządzenia, jest to, że pilot trzeciej generacji znacznie różni się od starszych modeli. Ten pilot Fire jest wyposażony w przycisk zasilania, cztery przyciski aplikacji i oczywiście jest zintegrowany z Alexa Voice.

Funkcja Alexa Voice umożliwia użytkownikom szybkie wyszukiwanie treści za dotknięciem niebieskiej ikony Alexa na górze pilota. Jest to znacznie wygodniejsza opcja niż była dostępna w niektórych starszych modelach.

Oczywiście ta najnowsza generacja obsługuje dźwięk Dolby Atmos i jakość wideo Full HD 1080p. Podobnie jak większość innych urządzeń Fire TV, trzecia generacja ma również 8 GB pamięci na aplikacje.

Cena tego urządzenia wynosi tylko 39,99 USD i obsługuje większość aplikacji i usług strumieniowych.

Amazonka Fire TV Cube

Fire TV Cube jest podobny do Fire Stick tylko dlatego, że jest urządzeniem do przesyłania strumieniowego. Poza tym kostka drugiej generacji to bogate w funkcje rozwiązanie do domowej rozrywki.

Jeśli natknąłeś się na to urządzenie podczas przeglądania Amazon, z pewnością zauważyłeś, że zarówno urządzenie, jak i cena są znacznie większe niż wszystkie inne urządzenia Fire TV. To dlatego, że to nie jest tylko urządzenie do przesyłania strumieniowego. To także urządzenie Alexa i centrum dowodzenia dla Twoich urządzeń rozrywkowych.

Od telewizora po soundbar, druga generacja Fire Cube dodaje funkcjonalność Alexy do innych urządzeń. Na przykład, jeśli nadal korzystasz z dekodera telewizji kablowej, Fire Cube pozwoli ci kontrolować oglądane kanały i głośność za pomocą Alexa Voice.

Fire TV Cube obsługuje strumieniowanie 4K, ma funkcję Dolby Atmos Audio i mieści 16 GB pamięci w przeciwieństwie do innych urządzeń Fire TV, a także pełną obsługę Ethernet. Oczywiście tak wiele funkcji wiąże się z większą ceną. Możesz zamówić Fire TV Cube na Amazon za 119,99 USD.

Amazon Fire Stick 4K

Chociaż nie jest to jedno z najnowszych urządzeń, warto wspomnieć o Fire Stick drugiej generacji z możliwością przesyłania strumieniowego 4K.

Ten Fire Stick obsługuje Alexa Voice, funkcję Dolby Atmos Sound i 8 GB pamięci. Podobnie jak w przypadku Fire Stick trzeciej generacji, możesz go kupić za jedyne 39,99 USD na Amazon.

Podtrzymuj ogień

Prawdopodobnie jest tu więcej, niż chciałeś wiedzieć o Fire TV Stick. Niestety Amazon pomylił sytuację, próbując kanibalizować własny produkt.

Najnowsza generacja Fire TV Stick to 3. generacja z pilotem Alexa, ale to nie znaczy, że powinien to być twój pierwszy wybór przy zakupie urządzenia do przesyłania strumieniowego. Chociaż jest to doskonały produkt, ci, którzy chcą przesyłać strumieniowo 4K, mogą chcieć skorzystać z jednej z innych wymienionych opcji. Jeśli chcesz większej integracji, Fire TV Cube drugiej generacji to świetne miejsce na rozpoczęcie.