Czy twój Amazon Fire Stick może połączyć się z siecią 5GHz?

Jeśli chodzi o rozrywkę strumieniową, trudno jest pokonać Fire Stick. Wiodące w swojej klasie urządzenie do przesyłania strumieniowego firmy Amazon istnieje w jakiejś formie od prawie siedmiu lat i nadal jest jednym z najlepszych sposobów dodawania niektórych aplikacji do telewizora.

Czy twój Amazon Fire Stick może połączyć się z siecią 5GHz?

Oczywiście możliwość połączenia się z siecią Wi-Fi jest niezbędna, a jeśli próbujesz podłączyć Fire Stick do sieci 5GHz, możesz napotkać pewne problemy. Zastanawiasz się, czy w ogóle można podłączyć Fire Stick do sieci 5GHz? Trafiłeś do właściwego przewodnika — a my nawet nie każemy Ci czekać na odpowiedź.

Czy twój Amazon Fire Stick może połączyć się z 5GHz?

Tak, Twój Fire Stick może łączyć się z sieciami 5GHz. W rzeczywistości każde urządzenie Fire TV firmy Amazon może łączyć się z sieciami 5 GHz, śledząc całą drogę wstecz do oryginalnego pudełka strumieniowego Fire TV wydanego w kwietniu 2014 r. Wszystkie Fire Sticks firmy Amazon obsługują sieci dwuzakresowe, co oznacza, że ​​możesz przełączać się między 2,4 Sieci GHz i 5GHz według własnego uznania. To naprawdę takie proste.

jak zainstalować youtube kids na firestick

Tak więc, niezależnie od tego, czy korzystasz z najnowszego Fire Stick 4K, czy nadal kołyszesz modelem OG z 2014 roku, możesz mieć pewność, że Twoja sieć będzie działać z Twoim urządzeniem.

Jaka jest różnica między sieciami bezprzewodowymi 2,4 GHz i 5 GHz?

Niektórzy z was mogą nie znać różnicy między częstotliwością bezprzewodową 2,4 GHz i 5 GHz. Oto krótkie wyjaśnienie, zanim zaczniesz mówić o podłączaniu Fire Stick. Główne różnice między tymi częstotliwościami to zasięg i prędkość.

Ponadto 5G to zupełnie inna rzecz; jest to technologia sieci komórkowej (ten artykuł będzie trzymał się 5 GHz, aby uniknąć nieporozumień).

Sieć 5GHz ma większą przepustowość lub prędkość, ale mniejszy zasięg lub zasięg. Ta wyższa częstotliwość po prostu nie może przejść przez przeszkody, które obejmują stałe obiekty, takie jak ściany. Kolejną zaletą sieci 5GHz jest to, że doświadcza mniej zakłóceń z innymi urządzeniami, po prostu dlatego, że pasmo 5GHz ma więcej kanałów (23) w porównaniu z pasmem 2,4 GHz (11).

Jak oddzielić swoją sieć 5GHz od sieci 2,4GHz?

Powinieneś zacząć od tego rozwiązania, ponieważ jest to najczęstszy problem. Routery Wi-Fi umożliwiają zmianę nazwy sieci Wi-Fi według własnych upodobań. Musisz przejść do ustawień administratora i zmienić nazwę sieci 2,4 GHz na inną niż Twoja sieć Wi-Fi 5 GHz.

Nazwa sieci jest uproszczonym terminem określającym tak zwany identyfikator zestawu usług, czyli SSID. Musisz oddzielić te sieci, ponieważ Fire Stick często domyślnie łączy się z siecią 2,4 GHz.

Metody zmiany identyfikatora SSID różnią się w zależności od routera. Oto ogólny samouczek:

  1. Musisz wpisać adres IP routera w pasku adresu przeglądarki internetowej (działa we wszystkich przeglądarkach).
  2. Następnie musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Zwykle hasło można znaleźć z tyłu routera.
  3. Wybierz ustawienia i znajdź opcję SSID lub nazwę Wi-Fi. Wprowadź nową nazwę sieci 5GHz. Zapisz zmiany i wyjdź z okna.

Zmień kanał Wi-Fi

Zmiana kanału Wi-Fi w sieci Wi-Fi 5 GHz nie jest tak łatwa, jak zmiana kanału w telewizorze. Jednak nie powinno to stanowić problemu, jeśli zastosujesz się do poniższych instrukcji. Wiesz już, że sieci 5GHz mają więcej kanałów niż 2,4 GHz.

Aby Fire Stick działał na częstotliwości 5 GHz, musisz zmienić kanał Wi-Fi na kanały od 149 do 165 lub kanały od 36 do 48. Może to brzmieć abstrakcyjnie, ale będzie znacznie jaśniejsze, gdy zastosujesz następujące kroki:

  1. Otwórz wybraną przeglądarkę internetową (Chrome, Internet Explorer, Firefox, Safari, to nie ma znaczenia) na dowolnym urządzeniu podłączonym do Twojej sieci Wi-Fi. Możesz to zrobić z tabletu, smartfona lub laptopa.
  2. Wpisz ten adres w pasku adresu //192.168.1.1. Jeśli to nie zadziała, musisz uzyskać dostęp do ustawień Fire Stick, wybrać Urządzenie, następnie Abou, a na końcu Sieć. Tam możesz znaleźć adres IP bramy do skopiowania do paska adresu przeglądarki. Naciśnij enter.
  3. Teraz powinieneś wylądować w oknie administratora, w którym musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło (które zwykle można znaleźć na routerze). Możesz również zadzwonić do swojego dostawcy usług internetowych, aby uzyskać te informacje.
  4. Następnie kliknij Ustawienia bezprzewodowe (lub dowolną inną iterację Ustawień). W 5GHz ustawienia kanału zamień kanał na kanał 36 i zapisz zmianę.
  5. Poczekaj, aż urządzenie ponownie połączy się z siecią 5GHz. Spójrz na dostępne połączenia na swoim Fire Stick. Powinieneś zobaczyć nazwę SSID lub Wi-Fi 5 GHz i wybrać ją.

jak sprawdzić prędkość firesticka

Fire Stick nie łączy się z siecią 5GHz? Oto nasze rozwiązania

Czasami, nawet gdy sieć 5GHz jest widoczna na karcie Fire Stick, nadal się z nią nie łączy. Istnieje wiele powodów, dla których ten problem może się pojawić. Przede wszystkim spróbuj przenieść router 5GHz bliżej karty Fire Stick. Ponowne uruchomienie routera to również świetny punkt wyjścia.

Pamiętasz, jak wspomnieliśmy o przeszkodach? Wszystko, co stanie na przeszkodzie, może zakłócać połączenie. Jeśli nie ma przeszkód, możliwym rozwiązaniem może być szybkie ponowne uruchomienie wszystkich urządzeń.

Upewnij się również, że używasz prawidłowego hasła Wi-Fi. Brzmi to głupio, ale wielu użytkowników doświadczyło tego problemu z powodu problemów związanych z hasłami. Możesz nawet zresetować hasło do sieci Wi-Fi na stronie administratora w przeglądarce, wykonując poprzednie kroki, aby przejść do strony.

Zmiana sieci na otwartą może również rozwiązać wszelkie problemy. Na krótki czas całkowicie usuń hasło do sieci i sprawdź, czy to rozwiązało problemy z łącznością Fire Stick.

Jeśli nic z tego nie działa, spróbuj zmienić kanał Wi-Fi na inny niż 36. Możesz użyć dowolnego numeru od 36 do 48, dopóki nie połączysz się z 5GHz. Mówiąc o kanałach, upewnij się, że pilot Fire Stick działa prawidłowo, wkładając nowe baterie (to coś nie będzie działać przy niskim poziomie naładowania baterii).

Wreszcie możesz podłączyć Fire Stick do zupełnie innej sieci, np. Twój mobilny punkt dostępu. Jeśli nic nie działa, skontaktuj się z usługodawcą internetowym i poinformuj go o problemach z połączeniem.

Ustanowiono połączenie

To mniej więcej kończy ten artykuł dotyczący połączenia sieciowego Fire Stick 5GHz. Teraz wiesz, że to połączenie jest dostępne dla każdego Fire Stick. Jeśli napotkasz problemy z połączeniem, masz do dyspozycji wiele rozwiązań.

Masz dodatkowe pytania lub uwagi? Zachęcamy do pozostawienia ich w sekcji komentarzy poniżej.