Jak znaleźć znajomych na WhatsApp

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości i rozmów wideo. Ma co najmniej ponad 300 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Użytkownicy WhatsApp uwielbiają tę aplikację, ponieważ jest lekka, łatwa w użyciu i ma wiele fantastycznych funkcji.

Jak znaleźć znajomych na WhatsApp

Dodawanie znajomych do konta WhatsApp to nie to samo, co zapraszanie znajomych do Whatsapp, ale oba mogą zostać skategoryzowane jako znajdowanie znajomych na Whatsapp. Te dwa elementy działają inaczej i wymagają różnych kroków.

Dodawanie znajomych oznacza, że ​​dodajesz aktualnych użytkowników Whatsapp z listy kontaktów telefonu, a zapraszanie znajomych oznacza wysyłanie e-maila lub SMS-a do kogoś z listy kontaktów telefonu i proszenie go o dołączenie do WhatsApp.

Jeśli zdecydowałeś się to wypróbować, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć znajomych na WhatsApp. Następnie możesz je dodać i zacząć z nimi rozmawiać lub nawiązywać połączenia. Z tego artykułu dowiesz się, jak znaleźć znajomych w WhatsApp i zaprosić innych do dołączenia.

Gdzie są twoje kontakty WhatsApp?

Po pobraniu WhatsApp ze Sklepu Play lub App Store naturalne jest rozpoczęcie zapoznawania się z aplikacją. Na szczęście WhatsApp ma przejrzysty i przyjazny dla użytkownika interfejs, bez zbędnego bałaganu, który odwracałby uwagę od ważnych rzeczy, takich jak czatowanie lub dzwonienie do znajomych. Aby zobaczyć znajomych na swojej liście WhatsApp, musisz ich dodać. Muszą jednak również korzystać z aplikacji.

WhatsAppJak znaleźć znajomych

Kroki, aby upewnić się, że widzisz swoich znajomych na liście kontaktów WhatsApp

Jak wcześniej wspomniano, Twoi znajomi muszą używać WhatsApp, aby pojawiać się na Twojej liście kontaktów WhatsApp. Dodawanie znajomych jest bardzo proste, ale musisz mieć numer telefonu dla każdego z nich zapisany na liście kontaktów telefonu.

 1. Upewnij się, że zapisałeś zarejestrowany numer telefonu znajomego w WhatsApp w książce adresowej Twojego telefonu.

 2. Zezwól WhatsApp na dostęp do Twoich kontaktów telefonicznych. Przejdź do Ustawień telefonu.

 3. Teraz uruchom WhatsApp i wybierz zakładkę „Czaty”.

 4. Teraz wybierz ikonę „Nowy czat” w prawym dolnym rogu ekranu.

 5. Zobaczysz wszystkie kontakty w telefonie (które mają numery telefonów zarejestrowane w WhatsApp), które również korzystają z WhatsApp.

Pamiętać, przez WhatsApp możesz skontaktować się ze znajomym tylko wtedy, gdy sam korzysta z aplikacji. Jeśli wiesz na pewno, że nie korzystają z WhatsApp, ale chcesz ich do tego zachęcić, zawsze możesz zaprosić ich do pobrania WhatsApp i dołączenia do rozmowy.

Jak zaprosić znajomych z listy kontaktów do WhatsApp

Jak wcześniej wspomniano, kontakty pojawiające się w WhatsApp to te, które korzystają z aplikacji. W przeciwnym razie Twoi znajomi z Kontaktów telefonu nie będą się wyświetlać. Oto jak zaprosić znajomych do WhatsApp.

Jak zaprosić znajomych do WhatsApp na Androidzie

Po prostu przewiń w dół listy kontaktów WhatsApp do opcji „Zaproś znajomych”. Możesz wysłać zaproszenie, wysyłając im SMS-a, e-maila lub inną internetową aplikację do SMS-ów, z której oboje obecnie korzystasz.

 1. Przejdź do ekranu czatu WhatsApp, a następnie rozpocznij nowy czat.
 2. Przewiń w dół, jeśli dotyczy, a następnie dotknij "Zaprosić przyjaciół" ku dołowi.
 3. Wybierz metodę wysyłania, taką jak e-mail, wiadomości, kontakty Zoom itp.
 4. Stwórz swoją wiadomość.
 5. Po zakończeniu dotknij "Wyślij".
 6. Twój znajomy otrzyma wiadomość z linkiem do pobrania i zalogowania się lub rejestracji w WhatsApp.

Jak zaprosić przyjaciela do WhatsApp na iPhonie/iOS

 1. Uruchom WhatsApp i przejdź do ekranu czatu.
 2. Stuknij ikonę „Czat” w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz „Zaproś znajomych do WhatsApp”.
 4. Wybierz opcję wysłania e-maila lub wiadomości znajomemu w zależności od preferencji.
 5. Wybierz znajomego z listy kontaktów iPhone'a i wybierz przycisk „Wyślij 1 zaproszenie”.
 6. Twój znajomy otrzyma wiadomość z linkiem do zainstalowania i zalogowania się lub rejestracji w WhatsApp.

Jak dodać kontakty WhatsApp?

Dobra, znalazłeś znajomych na WhatsApp, ale co teraz? Następnym krokiem jest dodanie znajomego do listy czatów i rozpoczęcie wysyłania wiadomości, naklejek, gifów i praktycznie wszystkiego innego. Pamiętaj, że muszą obecnie korzystać z WhatsApp, aby pojawiać się na Twojej liście kontaktów.

 1. Uruchom WhatsApp i wybierz „Nowy czat”.
 2. Pojawi się lista kontaktów z Twojego telefonu, które korzystają z WhatsApp.
 3. Wybierz wybranego znajomego, a następnie dotknij jego nazwy lub ikony profilu, aby rozpocząć rozmowę.
 4. Wyślij wiadomość i czekaj na odpowiedź.

Jak dodać numery międzynarodowe

WhatsApp jest niezwykle wygodny w utrzymywaniu kontaktu z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi za granicą. Upewnij się, że zawsze masz najnowszą wersję WhatsApp i że Twój telefon jest podłączony do stabilnego połączenia Wi-Fi.

Znajdź znajomych na WhatsApp

Możesz też prowadzić rozmowy wideo na całym świecie. Ale jeśli Twoi znajomi używają numerów międzynarodowych, musisz dodać je poprawnie do telefonu, aby znaleźć je na liście kontaktów. Oto jak to robisz:

 1. Przejdź do kontaktu w telefonie i wybierz „Dodaj nowy kontakt”.

 2. Upewnij się, że dodajesz symbol plusa (+) podczas wpisywania numeru znajomego.

 3. Upewnij się, że masz poprawny kod kraju.

Jeśli chcesz używać WhatsApp do rozmów ze znajomymi przy użyciu numerów międzynarodowych, musisz mieć znak plus i kod kraju, a następnie numer telefonu znajomego. Dopiero wtedy ich profil pojawi się w Twoich kontaktach WhatsApp.

Co zrobić, jeśli nie widzisz profilu znajomego?

Dzięki temu masz pewność, że dodałeś prawidłowe informacje kontaktowe, zarówno dla znajomych z USA, jak i kontaktów międzynarodowych. Tylko Ty widzisz ich nazwę, ale nie widzisz żadnych informacji profilowych, takich jak zdjęcie, stan i czas ostatniej wizyty. I prawdopodobnie zastanawiasz się, co się dzieje. Może się tak dziać z kilku powodów.

 1. Znajomy, do którego próbujesz się skontaktować, ma ustawienia prywatności ustawione na „Nikt”, co oznacza, że ​​nikt nie może się z nim najpierw skontaktować.
 2. Mogli zablokować Twój numer.
 3. Masz problemy z połączeniem i powinieneś spróbować później.
 4. Być może po prostu nie ustawili jeszcze zdjęcia profilowego.
 5. Ich ustawienia prywatności są ustawione na „Moje kontakty” i muszą jeszcze zapisać Cię jako swoje.
Jak znaleźć przyjaciół na WhatsApp

Innym problemem, który możesz napotkać, jest to, że poprawnie dodałeś kontakt, ale po zdjęciu profilowym zdajesz sobie sprawę, że w rzeczywistości nie jest to twój przyjaciel, ale ktoś inny. Ten scenariusz prawdopodobnie oznacza, że ​​kontakt, który dodajesz, zrezygnował ze swojego numeru telefonu, a teraz używa go ktoś inny. Często zdarza się, że dostawcy ponownie wykorzystują numery.

WhatsApp ułatwia pozostawanie w kontakcie

Nawet jeśli po drodze napotkasz kilka problemów podczas znajdowania znajomych na WhatsApp, proces ten jest ogólnie stosunkowo szybki i prosty. Nieprzyjemne międzynarodowe kody i plusy mogą powodować pewne zamieszanie, ale to jest wystarczająco proste, aby to rozwiązać.

Wszystko, o czym musisz pamiętać, to najpierw umieścić numer telefonu w książce adresowej telefonu. Stamtąd to już pestka. Regularne sprawdzanie nowych aktualizacji WhatsApp zawsze sprawia, że ​​korzystanie z niego jest znacznie płynniejsze.

Czy miałeś problem ze znalezieniem znajomych na WhatsApp? A co z dodawaniem numerów międzynarodowych? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.