Jak znaleźć obrazy ekranu blokady Windows Spotlight w systemie Windows 10?

Windows 10 jest z pewnością najbardziej estetyczną wersją systemu Windows do tej pory. Nigdzie to stwierdzenie nie jest wyraźniejsze niż w obsłudze przez system operacyjny pięknych tapet, motywów i obrazów tła.

Większość motywów i obrazów tapet jest łatwa do znalezienia i ponownego wykorzystania do innych zastosowań (zobacz nasz artykuł na temat lokalizowania obrazów tapet w systemie Windows 10).

Istnieje jednak jedno źródło obrazów, które jest trudniejsze do wyśledzenia, znane jako obrazy Windows Spotlight. Te obrazy tapet to zestaw wspaniałych zdjęć wyselekcjonowanych przez Bing, które są automatycznie pobierane do profilu Windows 10 i wyświetlane na ekranie, gdy profil jest zablokowany.

Oto, gdzie można znaleźć obrazy ekranu blokady Windows Spotlight w systemie Windows 10.

Jak włączyć Windows Spotlight?

Aby znaleźć i uzyskać te piękne obrazy tapet z Bing, musisz mieć włączoną funkcję Windows Spotlight. Opcja jest domyślnie aktywna, ale w pewnym momencie mogła ulec zmianie z powodu zmian w systemie.

Jeśli nie masz go aktywowanego, oto jak to zrobić:

Kliknij pole wyszukiwania na pasku zadań systemu Windows 10 i wpisz "ekran blokady", a następnie naciśnij Enter, aby uruchomić aplikację ustawień ekranu blokady.

W menu rozwijanym „Tło” masz kilka opcji. Jeśli twoje tło jest ustawione na coś innego niż Windows Spotlight, po prostu je zmień. Istnieje również kilka innych opcji, w tym przełączniki, dla których aplikacje mogą wyświetlać szybkie lub szczegółowe statusy oraz możliwość ukrycia lub pokazania tła pulpitu systemu Windows na ekranie logowania.

Jedno wyjaśnienie: istnieje różnica między systemem Windows „Zaloguj się ekran” i Windows „blokada ekranu”min.' Omawiana tutaj funkcja Windows Spotlight dotyczy ekran blokady.

Możesz szybko przetestować funkcję Spotlight, blokując komputer (skrót klawiaturowy: Klawisz Windows + L). W zależności od szybkości połączenia internetowego załadowanie nowego obrazu Windows Spotlight może zająć kilka chwil, ponieważ system Windows musi pobrać kopię z serwerów Bing. Jeśli masz już włączony Spotlight, system Windows pobierze te obrazy w tle z wyprzedzeniem, ale może wystąpić pewne opóźnienie, jeśli właśnie włączyłeś tę funkcję.

Podczas wyświetlania podglądu nowych obrazów tła Windows Spotlight na ekranie blokady możesz czasami zobaczyć pole tekstowe z pytaniem, czy podoba Ci się to, co widzisz. Możesz najechać kursorem na pudełko lub dotknąć go, aby odpowiedzieć tak („Podoba mi się!”) lub nie („Nie jestem fanem”). Po wybraniu preferencji system Windows i Bing wykorzystają te informacje, aby dostosować przyszłe obrazy do Twoich upodobań, podobnie jak użytkownicy mogą oceniać niestandardowe listy odtwarzania utworów w usługach takich jak Pandora czy Apple Music.

Gdzie znaleźć obrazy ekranu blokady Windows Spotlight?

Po włączeniu Windows Spotlight zacznie zbierać różne zdjęcia. Więc gdzie je znajdziesz na swoim komputerze?

Microsoft bardzo dobrze ukrywa te obrazy, więc będziesz musiał trochę kopać, aby się do nich dostać. Oto jak je znaleźć:

 1. otwarty Przeglądarka plików i kliknij Pogląd patka.

 2. Znajdź i kliknij Opcje po prawej stronie paska narzędzi wstążki Eksploratora plików (może być konieczne dostosowanie rozmiaru Eksploratora plików, aby go zobaczyć).

 3. W wyświetlonym oknie Opcje folderów wybierz Pogląd patka.

 4. w Zaawansowane ustawienia listy, kliknij przycisk oznaczony Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski.

 5. Kliknij Zastosować aby zapisać zmianę, a następnie kliknij ok aby zamknąć okno Opcje folderów.

 6. W Eksploratorze plików przejdź do: Ten komputer > C: > Użytkownicy > [Twoja nazwa użytkownika] > Dane aplikacji > Lokalne > Pakiety > Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy > LocalState > Zasoby.

W tym momencie powinieneś zobaczyć folder Zasoby z całą masą plików bez żadnych rozszerzeń. Te pliki to obrazy ekranu blokady Windows Spotlight, wymienione w różnych rozmiarach i formatach.

Jeśli planujesz użyć dowolnego z obrazów Windows Spotlight na komputerze stacjonarnym lub laptopie, będziesz potrzebować wersji tych obrazów w rozmiarze komputera stacjonarnego. Są to zazwyczaj obrazy o największych rozmiarach plików. Oto jak zidentyfikować odpowiednie pliki tapet.

 1. Przełącz Eksplorator plików na Detale pogląd.

 2. Upewnij się, że Rozmiar kolumna jest włączona, aby pomóc Ci zidentyfikować prawidłowe obrazy.

Skopiuj i wklej wybrane obrazy

Teraz musimy tylko zrozumieć ten bałagan danych, które właśnie znalazłeś. ten pliki są obrazami JPEG o unikalnych nazwach. Oto jak zdobyć zdjęcia.

 1. Wybierz jeden lub dwa pliki o większym rozmiarze (zwykle większym niż 400 KB).

 2. Kopiuj wybrane pliki na pulpit lub do innego folderu na komputerze.

 3. Przejdź do katalogu, do którego wkleiłeś pliki.
 4. Zaznacz jeden plik i naciśnij F2 na klawiaturze, aby zmienić jego nazwę i dodać rozszerzenie „.jpg” na końcu.

Po zmianie nazwy pliku i dodaniu „.jpg” na końcu, powinno być możliwe dwukrotne kliknięcie pliku, aby otworzyć go w Zdjęciach systemu Windows lub preferowanej przeglądarce obrazów.

Pobierz obrazy Windows Spotlight za pomocą aplikacji

Sklep Windows 10 zawiera kilka aplikacji zaprojektowanych specjalnie do pobierania i uzyskiwania tapet Spotlight. Aplikacje ułatwiają ten proces, bez wszystkich niespokojnych i skomplikowanych kroków.

Niektóre dobre opcje to:

 • Reflektorowe tapety autorstwa Ram6ler
 • Reflektory Tapety od 665Apps

Każda z tych aplikacji umożliwia szybkie i łatwe pobieranie obrazów Spotlight w systemie Windows 10. Te aplikacje mogą być jednak trochę trafione lub chybione, więc może być lepiej, gdy zastosujesz ręczne rozwiązanie opisane wcześniej w tym artykule.

Użyj strony internetowej, aby pobrać obrazy Spotlight

W witrynie Windows 10 Spotlight Images zarchiwizowano ponad 2000 obrazów Spotlight, a codziennie dodawane są kolejne, co czyni ją doskonałą opcją dla użytkowników, którzy chcą pobierać obrazy Spotlight bez konieczności samodzielnej pracy.

Czy masz jakieś inne sugestie lub wskazówki, jak uzyskać dostęp do tych pięknych zdjęć? Jeśli tak, podziel się z nami swoimi pomysłami w komentarzach poniżej!