Jak znaleźć klucz produktu Windows 10?

Chcesz wiedzieć, jak znaleźć klucz produktu Windows 10? Potrzebujesz klucza produktu Microsoft Office, aby ponownie zainstalować lub przenieść go na nowy komputer? Ten samouczek pokaże Ci, jak znaleźć oba te nieuchwytne klucze. W rzeczywistości nie powinieneś już potrzebować klucza produktu Windows 10, więc pokażę ci również, jak ponownie aktywować system Windows 10 po zmianie sprzętu lub aktualizacji.

Jak znaleźć klucz produktu Windows 10?

Od czasu wydania systemu Windows 3.1 firma Microsoft próbowała powstrzymać falę piractwa, używając kluczy licencyjnych do identyfikowania poszczególnych kopii systemu Windows. Ponieważ to nigdy nie zadziałało, Microsoft wprowadził całkowicie nowy system w systemie Windows 10, Licencję Cyfrową. Nowy system powiązał system Windows 10 z kontem Microsoft, a nie z indywidualnym kluczem produktu.

Ten nowy system oznacza, że ​​możesz stosunkowo swobodnie dodawać lub przenosić system Windows 10, o ile nie przekroczysz dozwolonej liczby instalacji dla danego typu licencji. Dopóki logujesz się do nowego komputera lub ponownie instalujesz przy użyciu prawidłowego konta Microsoft, nigdy więcej nie musisz dotykać klucza produktu. Chyba że coś pójdzie nie tak.

Klucz produktu systemu Windows 10 może być potrzebny, jeśli uaktualnisz płytę główną, a system Windows nie będzie mógł zidentyfikować Twojego konta. Będziesz potrzebować klucza produktu Microsoft Office, jeśli ponownie zainstalujesz platformę na nowym komputerze lub będziesz musiał ponownie zainstalować system Windows.

Znajdź swój klucz produktu Windows 10

Jeśli kupiłeś nowy laptop lub komputer stacjonarny z zainstalowanym systemem Windows 10, na dole powinna znajdować się naklejka z kluczem licencyjnym. Niektórzy producenci przestali je dodawać, wiem, że Hewlett Packard to zrobił. Istnieje skrypt PowerShell, który w niektórych przypadkach może zidentyfikować klucz.

 1. Otwórz PowerShell jako administrator, wpisz lub wklej „(Get-WmiObject -query „wybierz * z SoftwareLicensingService”). OA3xOriginalProductKey’ i hit Wchodzić.
 2. PowerShell powinien pobrać klucz i wyświetlić go dla Ciebie.

Jeśli to nie zadziała, istnieje narzędzie innej firmy, które może odzyskać klucz za Ciebie. Nazywa się ProduKey. Przetestowałem program i wydaje się, że działa dobrze. Malwarebytes oznaczyło go jako PuP, ale produkt jest czysty.

Znajdź klucz produktu Microsoft Office

Jeśli musisz ponownie zainstalować pakiet Microsoft Office, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Office 2013 lub 2016 przechowuje tylko częściowy klucz na twoim komputerze, więc żadne narzędzie nie będzie w stanie odzyskać całego klucza. Aby ponownie zainstalować te wersje, będziesz potrzebować oryginalnej wiadomości e-mail z kluczem, oryginalnego pudełka lub Certyfikatu Autentyczności na komputerze.

Jeśli używasz starszej wersji pakietu Office, ProduKey powyżej powinien być w stanie ją dla Ciebie znaleźć.

Ponowna aktywacja systemu Windows 10 po aktualizacji sprzętu

Jeśli jesteś graczem lub wytrawnym skrzypkiem, tak jak ja, będziesz regularnie wymieniać sprzęt komputerowy, aby nadążyć za najnowszym sprzętem lub eksperymentować z samouczkami informatycznymi. Tak czy inaczej, będzie to obejmować wielokrotne instalacje systemu Windows 10. Ponieważ klucz produktu ewoluował w licencję cyfrową, aktywacja kopii jest czasami bardziej kłopotliwa, niż jest tego warta.

W większości przypadków dodanie nowego sprzętu nie wpłynie na licencjonowanie systemu Windows. Jeśli zmienisz dysk rozruchowy lub płytę główną, tak się stanie. Licencja cyfrowa jest przechowywana w UEFI w nowszych systemach, więc zmiana płyty głównej spowoduje usunięcie klucza. Wczesne wersje systemu Windows 10 wymagały dzwonienia pod bezpłatny numer i ponownej rejestracji licencji, ale na szczęście wszystko poszło dalej.

Aby ponownie aktywować system Windows 10 po aktualizacji sprzętu, możesz teraz użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z aktywacją. Jest to prawdopodobnie jedyne wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows, które faktycznie działa.

 1. Kliknij na Początek menu, a następnie Ustawienia. Menu Start systemu Windows
 2. Teraz wybierz Aktualizacja i bezpieczeństwo. Menu ustawień systemu Windows
 3. Następnie kliknij Aktywacja. Menu aktualizacji-zabezpieczenia
 4. Następnie wybierz Rozwiązywanie problemów przez aktywację.
 5. Wybierać Ostatnio zmieniłem sprzęt na tym urządzeniu i wybierz Następny.
 6. Po wyświetleniu monitu wprowadź dane konta Microsoft i zaloguj się.
 7. Z wyświetlonej listy wybierz urządzenie, którego używasz.
 8. Zaznacz pole obok To jest urządzenie, którego teraz używam i wybierz Aktywuj.
 9. Pozwól, aby proces się zakończył, może to potrwać kilka minut.

Co powinno się stać dalej, to pojawi się monit z informacją, że system Windows 10 jest teraz aktywowany. Po powrocie do ekranu aktywacji powinieneś zobaczyć „Windows jest aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej połączonej z Twoim kontem Microsoft”.

Jeśli ten proces nie działa, musisz sprawdzić, czy zainstalowana wersja systemu Windows 10 jest taka sama, jak poprzednio. Jeśli wcześniej korzystałeś z systemu Windows 10 Home, nie będziesz mógł aktywować kopii systemu Windows 10 Pro. Jeśli próbujesz aktywować system Windows na zupełnie innym komputerze, a nie częściowo zaktualizowanym, może to nie zadziałać.

Klucze produktu Windows 10

Znalezienie klucza produktu w systemie Windows stało się nieco bardziej związane z nowszymi wersjami. Jeśli nie masz oryginalnego opakowania lub wiadomości e-mail zawierającej pełny klucz produktu, musisz użyć programu Windows PowerShell lub skontaktować się z pomocą techniczną.

Czy niedawno uaktualniłeś sprzęt swojego komputera? Czy napotkałeś jakiekolwiek problemy podczas próby zlokalizowania klucza produktu? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.