Jak znaleźć wioski w Minecraft

Wszyscy wiedzą, że kiedy znajdziesz wioskę w Minecrafcie, powinieneś się radować! Wieśniacy są przyjaźni i często wymieniają się z tobą cennymi przedmiotami. Gdy odkryjesz wioskę, czeka na Ciebie wiele potencjalnych nagród.

Jak znaleźć wioski w Minecraft

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o znajdowaniu wiosek w grze Minecraft, jesteś we właściwym miejscu. Tutaj dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby stać się ekspertem w ich znajdowaniu. Omówimy również niektóre pytania, które ludzie zadają na ten temat.

Minecraft: Jak znaleźć wioski?

Wioska to grupa budynków, które można znaleźć naturalnie w świecie. Często mają wieśniaków, żelazne golemy, koty, bydło, handlarzy i nie tylko. Współpraca z wieśniakami pozwoli ci handlować z nimi taniej niż zwykle, a Żelazne Golemy nie ucierpią.

Chociaż Wioska jest łatwa do zauważenia z daleka, musisz dużo zbadać, aby ją znaleźć, ponieważ są one generowane losowo.

Odkrywanie

Najlepszym sposobem na znalezienie wioski, jeśli grasz w trybie przetrwania, jest po prostu wędrowanie i eksploracja. Wioski są generowane losowo w świecie, więc nie ma rymów ani powodu, gdzie się pojawiają. To oczywiście przy założeniu, że grasz bez nasion świata.

Wędrując i odkrywając, chciałbyś znaleźć wysokie miejsce i rozejrzeć się. Wysoki teren pozwala ci patrzeć za góry i w ten sposób możesz znaleźć wioskę. Im większa odległość rysowania, tym dalej widzisz.

Jeśli nie masz bardzo mocnego komputera i nie możesz ustawić zbyt dużej odległości rysowania, nie martw się. Korzystanie z wzniesienia jest nadal znacznie lepsze niż chodzenie po górach i wzgórzach.

Z góry możesz zauważyć nienaturalne kształty i budynki. Jeśli je zobaczysz, potwierdź kierunek i udaj się tam – te kształty i budynki to prawdopodobnie Wioski.

Korzystanie z nasion Minecraft

Ziarno to kod, który mówi grze, co ma stworzyć podczas generowania świata. Chociaż dokładne szczegóły mogą się różnić, każde nasiono często ma określony punkt orientacyjny lub cechę, taką jak wioski i piramidy. Rodzaj Wioski zmienia się również z każdym innym użytym nasionem.

Aby użyć nasion, musisz poszukać ich w Internecie. Gdy zdobędziesz ziarno, które Ci się podoba, rozpocznij nową grę w Minecrafcie i wprowadź ziarno. Być może będziesz musiał trochę podróżować, ale w końcu znajdziesz wioskę, dla której stworzyłeś świat.

Niektóre nasiona, takie jak 8638613833825887773, mają dwie wioski po obu stronach pustyni. Inne, jak 1777181425785, mają wioski leśne w pobliżu gór. Każde ziarno różni się od drugiego, więc zawsze jest dla Ciebie nowy świat do odkrycia.

Nasiona to jeden z dwóch najwygodniejszych sposobów dotarcia do Wioski. Ma również tę zaletę, że Wioski znajdują się w stałych miejscach.

Korzystanie z wyszukiwarki wiosek Minecraft

Możesz być sceptyczny, w jaki sposób aplikacja innej firmy, taka jak Minecraft Village Finder, może pomóc Ci zlokalizować wioskę, ale możesz nam zaufać, że jest skuteczna. Jak to wtedy działa?

Spójrz na te instrukcje:

 1. Odwiedź witrynę Minecraft Village Finder.

 2. Zlokalizuj ziarno swojego obecnego świata, wpisując „/ ziarno świata”.

 3. Wpisz ziarno w wyszukiwarce wiosek Minecraft.

 4. Wykres się zmieni i będziesz mógł znaleźć współrzędne najbliższej wioski.

 5. Rozpocznij podróż do Wioski.

Brzmi dość łatwo. Najlepsze jest to, że może przeszukiwać rozległy obszar, a znajdziesz setki wiosek, które są twoim ziarnem. Możesz powiększać i pomniejszać, a strona internetowa podaje również dokładne współrzędne lokalizacji wiosek.

Ponieważ możesz włączyć współrzędne w Minecrafcie, wszystko, co musisz zrobić, to udać się do współrzędnych, a Wioska będzie na Ciebie czekać.

Wyszukiwarka wiosek Minecraft działa ze wszystkimi wersjami gry Minecraft. Musisz tylko zmienić opcję na stronie, aby upewnić się, że używasz właściwego materiału siewnego. W przeciwnym razie możesz skończyć w jamie lawy zamiast w wiosce.

Korzystanie z polecenia „Zlokalizuj”

To polecenie działa we wszystkich wersjach Minecrafta, takich jak:

 • Wersja konsolowa
 • Wersja Java
 • Edycja Bedrock
 • Edycja kieszonkowa
 • Wersja Windows 10
 • Edycja edukacyjna

Aby użyć tego polecenia, wystarczy otworzyć okno czatu i wpisać „/lokalizacja wioski” bez cudzysłowów. Polecenie poda współrzędne do najbliższej wioski. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to udać się tam i zacząć handlować.

Handel z wieśniakami

Potrzebujesz szmaragdów, aby handlować z wieśniakami. Problem z handlem polega na tym, że niektórzy z nich próbują cię oszukać i nie dostaniesz wartości swoich szmaragdów. Upewnij się, że zgadzasz się z ceną przed rozpoczęciem handlu.

Aby handlować, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami.

 1. Przygotuj kilka szmaragdów do handlu.

 2. Udaj się do najbliższej wioski.

 3. Podejdź do wieśniaka.

 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wieśniaka lub naciśnij lewy spust na konsoli.

 5. Teraz możesz handlować, jeśli chcesz.

 6. Powtórz z innymi wieśniakami kwalifikującymi się do handlu.

Możesz handlować z większością Wieśniaków z wyjątkiem Przygłupów i bezrobotnych Wieśniaków. Jeśli jednak dasz bezrobotnemu wieśniakowi blokadę miejsca pracy, zostaną oni zatrudnieni i możesz zacząć z nimi handlować.

Zaleca się częste handlowanie z tymi samymi mieszkańcami, ponieważ będą awansować. Najniższa ranga to Nowicjusz, a najwyższa to Mistrz. Im wyższa ranga zawodu wieśniaka, tym lepsze stają się jego nagrody.

Ponadto, jeśli uda ci się zwiększyć swoją popularność wśród wieśniaków, zaoferują oni swoje towary po obniżonych cenach. Jest to widoczne, gdy wokół nich pojawiają się zielone iskry, a ich miejsce pracy blokuje się, gdy się do nich zbliżasz. Jeśli jesteś wśród nich niepopularny, zamiast tego pojawią się chmury burzowe.

Podobnie, jeśli jesteś niepopularny, wieśniacy będą częściej obciążać cię skandalicznymi cenami. W związku z tym staraj się nie niszczyć ich rzeczy ani nie uderzać ich, aby zyskać przychylność.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zrobić wioskę?

Jeśli chcesz stworzyć wioskę w pobliżu swojej bazy, możesz to zrobić na kilka sposobów. Najłatwiej jest odrodzić kilku wieśniaków za pomocą komend, ale jeśli chcesz to zrobić w staromodny sposób, wykonaj następujące kroki:

1. Zbuduj kilka domów dla wieśniaków.

2. Upewnij się, że w środku znajdują się łóżka, aby gra mogła zarejestrować ją jako dom.

· W naszej pierwszej metodzie zwabimy kilku osadników zombie.

3. Potrzebujesz Mikstury Słabości i Złotego Jabłka dla każdego Zombie Villagera.

4. Zwab ich do swojej wioski.

5. Rzuć na nie miksturą.

6. Nakarm je Złotymi Jabłkami.

7. Teraz zaczną handlować z tobą, a nawet potencjalnie rozmnażać się dla większej liczby wieśniaków.

Ta metoda zapewnia obniżone ceny, ponieważ wieśniacy są wdzięczni, gdy ich wyleczysz. Nasza następna metoda jest trudniejsza, ale łatwiej zdobyć wieśniaków. Potrzebujesz tylko trochę cierpliwości.

1. Przygotuj odpowiednią wioskę.

2. Zrób łódź.

3. Zmuś wieśniaka do łodzi, wpychając go do niej lub wbijając go w wieśniaka.

4. Wsiądź do łodzi i udaj się w długą podróż do swojej wioski.

5. Zrób to jeszcze raz, jeśli chcesz hodować wieśniaków.

Ostrzegaliśmy, że potrwa to dłużej. Łodzie działają na lądzie, ale są powolne, a moby będą szybsze. Oznacza to, że musisz również chronić swojego Wieśniaka.

Które biomy tworzą wioski?

Wszystkie wioski pojawiają się naturalnie w tych biomach:

• Równiny

• Sawanna

• tajga

• śnieżna tundra

• Pustynia

Bedrock ma kilka dodatkowych:

• Śnieżna tajga

• równiny słonecznika

• wzgórza tajgi

• ośnieżone wzgórza tajgi

Biomy określają również typ wioski. Istnieje pięć typów wiosek, a mianowicie:

• Pustynia

• Równiny

• Sawanna

• tajga

• Śnieżny

Czy w każdym świecie Minecraft jest wioska?

Tak, w każdym świecie Minecrafta jest Wioska. Jeśli grasz w Java Edition, istnieje 50% szansa, że ​​znajdziesz wioskę w pobliżu punktu odrodzenia. W przypadku Bedrock Edition szanse wynoszą 66,67%.

W związku z tym, chociaż możesz nie znaleźć jednej od razu, każdy świat ma wioskę. Możesz użyć narzędzia do wyszukiwania wiosek Minecraft, aby znaleźć najbliższą Ci osobę.

To jest teraz Twój nowy dom

Teraz, gdy wiesz, jak znajdować wioski w Minecrafcie, a nawet porywać wieśniaków, aby stworzyć własne, życie stanie się o wiele łatwiejsze niż bycie samotnym wilkiem. Możesz handlować i zaludniać wioskę, aby rosła pod względem wielkości i mieszkańców. Poszukiwanie jednego na wolności również nie jest zbyt trudne.

Jaka była najszczęśliwsza transakcja, jaką kiedykolwiek miałeś? Czy zdarzyło Ci się kiedyś odradzać się tuż obok wioski? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.