Jak znaleźć adres IP serwera w Minecraft?

Czy chcesz skonfigurować własny serwer Minecraft dla wielu graczy? Czy chcesz znaleźć adres IP serwera w grze Minecraft, aby inni mogli połączyć się z twoim serwerem Minecraft?

Jak znaleźć adres IP serwera w Minecraft?

Tryb wieloosobowy Minecraft oferuje zupełnie nowy wymiar gry, a nawet kilka lat po premierze, w grze codziennie pojawiają się tysiące graczy. Ten samouczek pokaże Ci, jak skonfigurować własny serwer Minecraft i jak znaleźć adres IP serwera Minecraft.

Minecraft to niesamowita gra, niezależnie od tego, czy lubisz grać sam, na urządzeniach w sieci LAN, czy w trybie wieloosobowym. Jak na grę, która z pozoru wygląda tak prosto, ma zaskakującą głębię i jest nieskończenie wciągająca. Możliwość grania na serwerach Minecraft to prawdziwa korzyść dla tych, którzy chcą alternatywy dla grania w Minecrafta w swoim własnym świecie. Granie w Minecrafta z innymi to świetna zabawa, tworzenie, poszukiwanie przygód i wspólne przetrwanie.

Zrozumienie serwerów Minecraft

Prowadzenie własnego serwera Minecraft pozwala również ustalać własne zasady, akceptować tylko osoby, z którymi dobrze się bawisz, używać modów i zasadniczo grać w dowolny sposób.

Jeśli nie możesz znaleźć serwera z modami i regułami, z którymi czujesz się komfortowo, uruchomienie własnego serwera Minecraft jest doskonałą opcją.

Twój adres IP serwera w Minecraft

Twój adres IP serwera w grze Minecraft to adres IP twojego komputera. Twoja gra będzie działać jako serwer, więc aby inni mogli się połączyć, będą potrzebować Twojego adresu IP, aby skierować swoją grę do Twojej. Brzmi skomplikowanie, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Aby znaleźć swój adres IP w systemie Windows, wykonaj następujące czynności:

Użyj skrótu klawiaturowego Windows + R

Naciśnij klawisz Windows + R, aby otworzyć okno uruchamiania lub kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Windows i kliknij „Uruchom”

Wpisz „cmd” i naciśnij Enter.

Powinno otworzyć się czarne okno poleceń.

Wpisz „ipconfig / all” i naciśnij Enter.

Twój adres IP będzie wymieniony w obszarze Ethernet, jeśli korzystasz z połączenia przewodowego i będzie wymieniony w obszarze Adres IPv4. Pozostaw otwarte okno CMD, jeśli chcesz skonfigurować własny serwer Minecraft, w przeciwnym razie zamknij je.

Będziesz musiał przekierować porty przez router na serwer Minecraft. Będziesz musiał zapoznać się z instrukcją routera, ponieważ każdy producent robi to w inny sposób. Będziesz musiał przekierować port TCP 25565, jeśli chcesz, aby ludzie łączyli się przez Internet.

Aby uzyskać dostęp do większości ustawień routera, po prostu wpisz swój adres IP (znajdujący się na routerze) w pasku adresu przeglądarki. Stąd wpisz nazwę użytkownika (zwykle „admin”) i hasło (znajdujące się na routerze), aby uzyskać dostęp do ustawień.

Konfigurowanie serwera Minecraft

Konfiguracja serwera Minecraft jest bardzo prosta. Możesz być gotowy do pracy w mniej niż godzinę, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Wykonaj te kroki, a możesz zacząć grać w mgnieniu oka! Jeśli masz już zainstalowany Minecraft, nie musisz instalować Javy. Jeśli tego nie zrobisz, plik do pobrania będzie zawierał łącze do instalacji Java.

Pobierz serwer Minecraft: Java Edition ze strony internetowej Mojang. Będziesz musiał utworzyć konto, aby uzyskać dostęp do oprogramowania.

Odwiedź tę stronę i sprawdź swoją wersję Java lub po prostu pobierz kopię stąd.

Utwórz folder na swoim komputerze, aby przechowywać wszystkie pliki Minecraft i zainstaluj serwer Minecraft: Java Edition i Javę na swoim komputerze. Uruchomienie serwera wymaga dużej ilości plików, znacznie łatwiej jest je przechowywać w jednym miejscu.

Kliknij prawym przyciskiem myszy plik .jar i wybierz opcję "Uruchom jako administrator", aby rozpocząć.

Otwórz eula.txt w folderze aplikacji i zmień eula=false na eula=true.

Przejdź do okna CMD, którego używałeś wcześniej i przejdź do folderu Minecraft. Np. „cd C: Minecraft” i naciśnij Enter.

Wpisz „java -jar minecraft_server.1.9.5.jar” i naciśnij Enter. Zmień nazwę pliku na dowolną nazwę pliku jar Minecraft.

Sprawdź, czy Twój serwer Minecraft jest widoczny na tej stronie. Wpisz adres IP serwera i wybierz Sprawdź.

Aby grać na własnym serwerze, wpisz „Localhost”. Twoi goście będą musieli podać nazwę serwera i/lub adres IP w zależności od tego, jak go skonfigurowałeś.

Bawić się!

Twój serwer Minecraft powinien teraz działać płynnie i zezwalać na połączenia z zewnątrz, o ile włączyłeś przekierowanie portów na routerze.

Bez przekierowania portów router będzie blokował próby połączeń spoza sieci, więc jest to ważny krok. Jest to również teoretyczna luka w bezpieczeństwie sieci, więc miej oko na alerty zapory podczas uruchamiania serwera.

Jak ludzie dołączają do Twojego serwera?

Zakładając, że masz przyjaciół i rodzinę, a nawet zupełnie nieznajomych, którzy chcieliby z tobą grać, możesz się zastanawiać, jak mogą dołączyć do twojego serwera, gdy podasz im swój adres IP.

Aby uzyskać dostęp do serwera przy użyciu adresu IP, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Otwórz Minecraft na swoim komputerze
  2. Kliknij opcję „Połączenie bezpośrednie”
  3. Wklej lub wpisz adres IP serwera (może to być również nazwa domeny)
  4. Kliknij „Dołącz do serwera”

To wszystko! Po pomyślnym dołączeniu do serwera możesz zacząć bawić się budowaniem ze znajomymi.

Często Zadawane Pytania

Na wypadek, gdybyśmy nie odpowiedzieli na wszystkie Twoje pytania, mamy więcej odpowiedzi tutaj:

Podczas próby uzyskania dostępu do serwera pojawia się komunikat o błędzie. Co mogę zrobić?

Jeśli podczas łączenia pojawia się błąd, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zresetowanie routera. Ponieważ dotyczy to twojego adresu IP, prosty restart powinien naprawić błąd. u003cbru003eu003cbru003eNastępnie możesz sprawdzić ustawienia antywirusowe komputera, aby upewnić się, że nic nie blokuje dostępu do serwera. Na koniec spróbuj edytować ustawienia serwera.

Gdzie jeszcze mogę znaleźć mój adres IP?

Niezależnie od tego, czy używasz komputera Mac, konsoli do gier, komputera PC, czy nawet telefonu, adres IP routera znajduje się w samym pudełku. Poszukaj na swoim routerze naklejki lub wydrukowanej etykiety z adresem IP.u003cbru003eu003cbru003ePoza tym zarówno Mac, jak i konsole do gier mają adres IP wymieniony w Preferencjach lub Ustawieniach sieci.u003cbru003eu003cbru003eNa koniec przejdź do ulubionej wyszukiwarki za pomocą ulubionej przeglądarki internetowej i wpisz u0022Zewnętrzny adres IPu0022 Zakładając, że masz połączenie z siecią Wi-Fi, znajdziesz tutaj właściwy adres IP.

Końcowe przemyślenia

W tym artykule omówiono tylko podstawy konfiguracji serwera Minecraft dla wielu graczy. Tutaj jest ogromny zakres, od dostosowywania serwera, dodawania modów i całej masy innych rzeczy. Sprawdź tę stronę, aby uzyskać polecenia serwera lub tę stronę, jeśli masz komputer Mac lub Linux zamiast systemu Windows.

Minecraft to niesamowita gra, która nadal jest niesamowita, nawet po tym, jak Microsoft kupił ją od Notcha. Jeśli chcesz stworzyć własny serwer dla wielu graczy lub po prostu znaleźć swój adres IP dla Minecrafta, teraz wiesz jak!

Jeśli grasz w Minecrafta, możesz zapoznać się z innymi artykułami TechJunkie, w tym Minecraft ciągle się zawiesza z błędami Java Not Responding Errors – What To Do i The Best Minecraft Easter Eggs.

Jeśli szukasz idealnego serwera Minecraft do gry, w Internecie dostępne są listy aktywnych serwerów. Wiele z tych list zawiera adresy IP, dzięki czemu możesz łatwo kopiować i wklejać za pomocą metody Direct Connect, aby dołączyć. Zakładając, że znajomy wysłał Ci kod zaproszenia, jeszcze łatwiej jest dołączyć do czyjegoś serwera. Po prostu kliknij opcję gry, kliknij „Znajomi” i kliknij „Dołącz do królestwa”. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wejścia i gotowe!